DROPS / 154 / 38

Hold Me by DROPS Design

DROPS BabyAlpaca Silk lõngast heegeldatud pitsmustriga sall

DROPSi disain: muster nr bs-065
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus: üks suurus
Mõõdud: pikkus 148 cm; laius 33 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g/167 m
250 g värv nr 3250, hele vanaroosa

DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm – või sobiv, et saavutada 20 ühekordset sammas (sm) x 12 rida = 10 x 10 cm, või 1 skeemi A.2 mustrikordus = laius 8 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 27.75€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Iga rea alguses tee 1 ühekordse samba (sm) asemel 3 ahels ja 1 kolmekordse samba (3xsm) asemel 5 ahels.

MUSTER
Vaata skeeme A.1-A.4. Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt ja näitavad iga rida.
--------------------------

SALL
Heegeldatakse kahes osas, alustades keskelt otste poole.
Tee 84 lõtva ahels.
1. RIDA: tee 1 sm 4-ndasse ahels-sse heegelnõelast (= 2 sm), siis tee 1 sm järgmisesse 3 ahels-sse, *jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 6 ahels-sse*, korda *kuni* kokku 11 korda = 71 sm (= 1. rida skeemidel A.1, A.2 ja A.3).
2. RIDA: tee 1 sm igasse sm-sse – loe HEEGELDAMISE NIPPI! (= skeemi 2. rida).
3. RIDA: edasi heegelda järgmiselt: 1 sm igasse esimesse 2 sm-sse, skeemi A.1, skeemi A.2 kokku 2 korda, skeemi A.3 ja lõpus tee 1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse (= skeemi 3. rida).
JÄLGI KOETIHEDUST! Jätka sedasi mustriga ja mõlemal serval tee 2 sm, SAMAL AJAL heegelda 11-ndal real 3 3xsm mõlemal serval ühekordse samba asemel.
Kui on tehtud 1 vertikaalne skeemide A.1, A.2 ja A.3 mustrikordus, jätka mustriga samamoodi, aga nüüd tee skeemi A.4 ja mõlemal serval 2 sm (peameeles 3xsm skeemi A.4 7-ndal real).
Kui on tehtud 8 skeemi A.4 mustrikordust ja töö pikkus on umbes 74 cm, siis katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Korja üles 1 ühekordne sammas ülesloomise serva ahelsilmuse ühest aasast: 3 ahels esimesse ahels-sse (= 1 sm), 1 sm igasse järgmisesse 4 ahels-sse, *jäta vahele 1 ahels, 1 sm igasse järgmisesse 6 ahels-sse*, korda *kuni* kokku 11 korda = 71 sm.
Järgmine rida tee skeemi 2. rea järgi (= töö PH). Jätka samamoodi nagu esimesel osal, heegeldades skeemi ja 2 sm mõlemal salli serval.
Kui on tehtud 8 skeemi A.4 mustrikordust, siis katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Skeem

= ühekordne samas (sm)
= heegelda 2 sm samasse silmusesse: 1 sm, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (heegelnõelal on 2 aasa), tee 1 sm samasse silmusesse. Viimasel lõnga läbitõmbel tõmba läbi kõigi 3 aasa heegelnõelal.
= 3 ahelsilmust
= kinnissilmus (ks)
= ahelsilmus (ahels)
= 3 ahelsilmust
= kolmekordne sammas (3xsm)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 154-38) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (19)

Sybel74 21.06.2018 - 00:01:

Merci beaucoup pour votre réponse rapide et pour tout ce vous faite. Très belle journee

DROPS Design 28.06.2018 kl. 09:27:

Bonjour Sybel74, après vérification, le 2ème symbole pour les 3 mailles en l'air est bien utilisé: aux rangs 8 et 9 du diagramme où vous aurez au milieu des "épis": 3 ml (3ème symbole), 1 ms, 3 ml (= avant-dernier symbole), 1 ms, 3 ml (= 3ème symbole). Bon crochet!

Sybel74 18.06.2018 - 14:01:

Bonjour, j'ai un doute sur la definition du 3eme sigle du diagramme, est ce bien 3ml ? Si oui pourquoi trouvons nous un autre sigle définissant également 3ml ? En vous remerciant pour vos éclaircissements. Je regrette que le mode traduction ne soit pas intégré pour lire les autres commentaires. Excellente journée.

DROPS Design 18.06.2018 kl. 14:07:

Bonjour Sybel74; il semble que le 2ème symbole pour 3 ml n'est pas utilisé dans le diagramme, le 3ème symbole signifie bien 3 mailles en l'air. Bon crochet!

Cecilia 05.02.2017 - 22:58:

Hi, this is really a beautiful pattern, as I am a beginner it took me a while of doing and undoing but I think I figured it out eventually. I have a question though, the dcs in lines 7-11 and the 2tr in line 11 should they be worked in the chain stitches or in the chain space? Is there a way to tell from the diagram? Thank you in advance

DROPS Design 06.02.2017 kl. 11:43:

Dear Cecilia, you can work these dc around the chain spaces. Happy crocheting!

Bouwina 12.11.2015 - 22:27:

Hallo Ik ben aan de sjaal begonnen en wil graag het teken van de 3l even controleren Zijn dat gewoon 3 lossen en die zwarte stippen ook lossen? Dus de 3e toer zijn 6 lossen en dan 1 vaste en dan weer 6 lossen? Alvast bedankt. Gr Bouwina

DROPS Design 13.11.2015 kl. 15:44:

Hoi Bouwina. Ja, beide zijn voor lossen, de toer 3 is inderdaad 6 lossen en dan een vaste

Kikki Brill 02.06.2015 - 20:34:

Skrev litt uklart. Jeg mener at jeg ser at det står 71 i oppskriften men teller jeg A1 A2 og A3 så blir det 51, enda jeg har gjort A2 to ganger. Et lite tips: Det blir enklere å telle om stavsymbolet på raden under der du holder på er i en annen farge der du skal feste nål for ny maske i raden over, blir litt kryss for øynene å telle mange svarte kors etter hverandre. Tusen takk.

DROPS Design 04.06.2015 kl. 13:34:

Hej Kikki, så her står det: 1 st i hver av de første 2 st, MØNSTER etter diag A.1(=18m), A.2(=16m) totalt 2 ganger, A.3 (=17m), og avslutt med 1 st i hver av de neste 2 st (= 3.rad i diag). 1+1+18+16+16+17+1+1=71m

Kikki Brill 02.06.2015 - 20:32:

Hei Nå har jeg gjort oppskriften flere ganger og får ikke tellingen til å fungere. Det står legg opp 84 løst lm og så ender det med 71 staver. Men, jeg har nå telt og telt og heklet flere ganger og hver gang får jeg en manko altså, 51 i stedet for 71. Jeg tror jeg har gjort det riktig i A2, altså telt og heklet den riktig to ganger, men får ikke mønsteret til å gå opp. Hva er det jeg ikke ser? Vennlig hilsen Kikki Brill

DROPS Design 04.06.2015 kl. 13:34:

Hej Kikki, se svar ovenfor :)

Bianca 26.05.2015 - 21:27:

Hallo Ik ben enthousiast aan de sjaal begonnen maar begrijp niet de 3tekens die alle drie lossen aangeven. En er staat in de beschrijving toer 3 begin met twee stokjes en dan patroon. Moet ik dan ook gewoon het eerste stokje van het patroon haken. Alvast mijn hartelijke dank. Bianca

DROPS Design 27.05.2015 kl. 14:50:

Hoi Bianca. Je moet het teken voor de 3 l haken in de losse (zwarte stip) van de vorige toer, dan 1 v in dezelfde losse, 2 l, 1 stk enzovoort. Toer 3 begint met 1 stk (A.1) = 3 l en dan 2 stk in hetzelfde stokje enzovoort.

Di 27.03.2015 - 20:26:

Hallo ! Ich würde sehr gerne diesen Schal häkeln , hänge aber schon an Reihe 3 fest 😕 ich habe 71 maschen dann beginne ich mit Reihe drei wie beschrieben und häkle die Abbildungen , Abbildung 2 ( Mustersatz 2) häkle ich zwei Mal und dann nr. 3 aber ich kann nicht mit zwei Stäbchen abschliessen da ich , egal was ich mache , immer noch 5 maschen frei habe 😳 Was mache ich falsch ?? Bitte Hilfe 😕

DROPS Design 29.03.2015 kl. 13:11:

Am Anfang von R 3 häkeln Sie ja auch zuerst 2 Stb. Dann kommt A.1 über 18 Stb, dann 2 x A.2, also über insgesamt 32 Stb, dann A.3 über 17 Stb und zuletzt die 2 Stb, das macht 71 Stb, über die gehäkelt wird. Am besten markieren Sie sich in der 2. R genau die Anzahl der Stb, die für die jeweiligen Musterabschnitte benötigt werden, dann können Sie besser kontrollieren, wo Sie evtl. einen Fehler machen. Man muss z.B. genau aufpassen, dass man die richtige Anzahl Stb überspringt.

Kendra 08.02.2015 - 03:38:

Do you have this pattern written out? I'm having a hard time following the diagram. I think it is beautiful. Mine just isn't looking the same.

DROPS Design 08.02.2015 kl. 19:15:

Dear Kendra, start diagram at the bottom corner on the right side and read from the right towards the left from RS and from the left towards the right from WS. A.1 / A.3 show how to start/end the pattern, A.2 is repeated 2 times inbetween - remember to start with 2 dc and end with 2 dc. Happy crocheting!

Shruti 28.10.2014 - 20:27:

I dont understand how to do 3ch symbol shown vertically..What is the difference between the 3 ch two symbols (3rd and 6th)?

DROPS Design 29.10.2014 kl. 09:40:

Dear Shruti, both symbols are the same (= 3 ch) but to make it easier to read they are used on different places. Happy crocheting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 154-38

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.