DROPS / 151 / 18

Madeleine by DROPS Design

DROPSi Kid-Silk lõngast kootud pitsmustriga õlasall

DROPSi disain: muster nr ks-079
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Laius üleval: 200 cm
Kõrgus keskel: 85 cm
Lõng: Garnstudio DROPS KID-SILK, 25 g/200 m
125 g värv nr 13, roosa

DROPS ringvardad (80 cm): 3 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 24 s x 32 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 22.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1-A.9. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Kõik kasvatamised tehakse töö paremal pool (PP). Järgmisel real koo õs tavaliselt, mitte keerdsilmusena, et tekiks augud. Kasvata 1 s igal teisel real järgmiselt:
kasvata 1 s rea alguses: 1 s ripskoes, 1 õs.
Kasvata 2 s salli keskel: 1 õs, 1 s parempidises koes (= SM-ga silmus), 1 õs.
Kasvata 1 s rea lõpus: 1 õs, 1 s ripskoes.
-------------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ülevalt alla, tehes 1 ääresilmuse mõlemal serval ripskoes - vaata ülevalt.
Loo 3 mm varrastele 3 silmust. Koo 6 rida parempidi.
Kuuenda rea lõpus ära pööra tööd, vaid keera 90 kraadi kellaosuti liikumise suunas ja koo vardale 3 s mööda külge (st. 1 s igalt ripsivallilt (1 ripsivall = 2 rida ripskoes)), keera tööd jälle 90 kraadi ja koo vardale 3 s ülesloomise servalt (st. 1 s igast silmusest) = 9 s on vardal.
Paigalda 1 SM 5. silmusesse (salli keskkoht).
Jätka parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse mõlemal serval ripskoes, SAMAL AJAL kasvata 4 s igal töö PP real - vaata kasvatamise nippi!
Jätka kuni vardal on 29 silmust.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Siis koo töö PP: 1 s ripskoes, skeem A.3 (= 2 s), A.2 (= 6 s), A.1 (= 5 s), 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), skeem A.3, A.2, A.1 ja lõpetuseks tee 1 s ripskoes.
Kui skeem A.2 on tehtud 1 mustrikordus (= 24 rida), on vardal 101 silmust.

Jätka mustriga – NB! Iga kord, kui skeemi A.2 on tehtud 1 mustrikordus, on 6 mustrikordust juures mõlemal pool keskmist silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!
Tee kokku 7 mustrikordust skeemi A.2 (töö kõrgus on u. 58 cm, mõõtes mööda keskmist silmust) = 533 s vardal, SAMAL AJAL viimasel skeemi A.1, A.2, A.3 real (=ph rida), kasvat 6 s ühtlaste vahedega mõlaml pool keskmist silmust (= kokku 12 s)= kokku on nüüd 545 s.
Järgmine töö PP rida: 1 s ripskoes, skeem A.9 (= 5 s) ja siis skeem A.8 (= 12 s), kuni jääb 2 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.7 (= 2 s), 1 s parempidises koes, skeem A.6 (= 2 s), korda skeemi A.5 (= 12 s) kuni jääb 6 s, koo skeem A.4 (= 5 s) ja lõpetuseks tee 1 s ripskoes.
Koo vertikaalselt (kõrgusesse) 1 mustrikordus. Koo silmused lõdvalt maha.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= 1 õs kahe silmuse vahele
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle
= 2 pr kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)
= NUPP - töö PP: 1 pr, 1 õs, 1 pr samasse silmusesse (= 3 s), pööra tööd, koo 4 rida parempidises koes neil 3 silmusel. Siis tõsta teine silmus paremal vardal üle esimese, 3. s üle esimese silmuse (= 1 s jääb)Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 151-18) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (31)

Emmy 29.01.2020 - 16:51:

Hej, verkar som att maskantalet för varven med mönster stämmer inte med nästa varv. t.ex A3 borde vara 4 maskor efter första varvet men på diagrammet står att det blir bara 3 maskor.. hjälp!

DROPS Design 30.01.2020 kl. 13:43:

Hej Jag förstår att det ser lite konstigt ut men ser man på alla 3 diagram tillsammans så stämmer det. Ökningarna på varje sida av minskningarna hör ihop (även om det inte blir så tydligt när de är i olika diagram) och ökningarna längst ut på sidorna blir de ökade maskorna. Lycka till!

Tamar Terpstra 29.10.2019 - 19:07:

Ik begrijp niet goed waarom er staat dat er staat dat A.3 uit twee steken bestaat. Ik tel in totaal 4 steken, namelijk 1omslag, 1recht, 1omslag en nog 1recht=4steken (toch?) Hierdoor klopt de derde naald volgens mij niet, waar staat 1omslag 3recht,1omslag ...ik heb vier steken op nodig staan...hoe moet ik dit oplossen? Met vr.groet, T.Terpstra

DROPS Design 30.10.2019 kl. 10:31:

Dag Tamar,

In dit geval kun je het feit dat het aantal steken van A.3 op zichzelf niet klopt negeren en gewoon de derde naald breien zoals aangegeven, omdat A.3, A.2 en A.1 bij elkaar horen waarbij de steken in totaal wel weer kloppen. Ik heb een klein proefje gebreid en het patroon zou goed uit moeten komen.

DONATELLA PIETRAPERTOSA 12.07.2018 - 09:23:

Buongiorno,La balza del bordo è a parte o compresa nello schema?

DROPS Design 12.07.2018 kl. 09:43:

Buongiorno Donatella, nelle spiegazioni è indicata tutta la lavorazione, balza compresa. Buon lavoro!

Irène 16.03.2018 - 08:18:

Bonjour, le modèle est superbe, mais comment faites vous après avoir obtenu les 545 mailles ? il faut continuer avec les diagramme A4 A5 A6 A7 A8 A9 mais nous sommes sur la partie supérieure du châle et non sur les côtés, or sur la photo la partie volantée sur trouve sur le côté. Faut-il relever des mailles sur les côtés ? si je travaille selon vos explications le volant se trouve sur le haut du châle et non sur les côtés. Merci pour votre réponse. Cordialement

DROPS Design 16.03.2018 kl. 09:29:

Bonjour Irène, le châle se tricote de haut en bas, en forme de triangle: on augmente sur les côtés et au milieu tout du long. Après les 545 m on termine ainsi: 1 m point mousse, A.9, 22 fois A.8, , A.7, 1 m jersey (m centrale), A.6, 22 fois A.5, A.4 et 1 m point mousse = 1+ (5+22x12+2) + 1 + (2+22x12+5) + 1 = 545 m. Bon tricot!

Monbellet Odette 07.11.2014 - 20:29:

Je suis bloquée après le rang où l'on obtient 101 mailles. J'ai lu les réponses des 26/5/2014 et 19/9/2014 à cette question,mais elles ne disent pas la meme chose! 2 fois A2 de chaque coté de la maille centrale ou 2 fois A2 à chaque motif? Le modèle est très beau mais les explications et les diagrammes ne sont pas clairs du tout! J'ai essayé un autre modèle et ai été confrontée au meme problème, j'ai abandonné!

DROPS Design 08.11.2014 kl. 10:03:

Bonjour Mme Monbellet, quand vous avez tricoté 1 fois A1,A2 et A3, vous avez 101 m et répétez les diagrammes à nouveau de la même façon, mais vous avez alors suffisamment de mailles pour tricoter 6 fois de plus A.2 entre A.1 et A.3 de chaque côté de la m centrale. Voir aussi ici. Bon tricot!

Alylla 19.09.2014 - 18:53:

Merci pour votre réponse rapide ! Mais en procédant ainsi, je n'obtiens que 81 m au total, au lieu de 101 ?!

DROPS Design 20.09.2014 kl. 10:26:

Bonjour Alylla, après avoir tricoté 1 fois les diagrammes A.3, 1 x A.2 et A.5 de chaque côté de la m centrale (avec 1 m point mousse de chaque côté), vous avez 101 m. À chaque fois que l'on tricote ces 3 diagrammes en hauteur, on augmente de 72 m, on avait 29 m + 72 = 101. Après avoir tricoté 2 fois les diagrammes en hauteur, vous aurez 101+ 72 = 173 m et ainsi de suite jusqu'à ce que vous ayez tricoté 7 fois les diag. en hauteur = 533 m. Bon tricot!

Alylla 19.09.2014 - 12:49:

Bonjour ! Superbe modèle, mais je bloque au niveau des explications. J'ai tricoté 1 fois A3A2A1 en hauteur, et j'ai bien obtenu 101 mailles ; mais je ne sais pas comment continuer ! Pour le 25ème rang, cela donnerait donc 49 mailles de chaque ôté de la maille centrale, + 2 mailles extérieures au point mousse. Mais je ne comprends pas comment se répartissent les diagrammes le long du rang ! Pouvez vous me dire, maille par maille, comment je dois tricoter le 25ème rang ? Merci :)

DROPS Design 19.09.2014 kl. 16:28:

Bonjour Alylla, quand vous avez tricoté 1 fois les diagrammes A.1, A.2 et A.3 en hauteur, recommencez comme avant, c'est-à-dire A.1 sur les premières m, répétez A.2 une fois de plus que la dernière fois en hauteur, puis A.3 sur les dernières m. Ainsi, on tricote 2 fois A.2 entre A.1 et A.3 la 2ème fois, puis 3 fois A.2 entre A.1 et A.3 la 3ème fois et ainsi de suite. Bon tricot!

Sahut 29.08.2014 - 11:14:

Bonjour, les explications de ce modèle débutent par "Se tricole en allers et retours sur l'aiguille circulaire de HAUT EN BAS à partir de l'encolure....". Ne serait-ce pas plutôt de BAS EN HAUT ? On doit monter 3 mailles en tout début et ensuite augmenter au fur et à mesure de l'avancement, ce qui fait que c'est de bas en haut ? Cordialement,

DROPS Design 29.08.2014 kl. 13:31:

Bonjour Mme Sahut, le châle se tricote à partir de l'encolure, avec des augm. de chaque côté et au milieu pour créer la pointe du bas. La vidéo ci-dessous vous montre comment démarrer. Bon tricot!

Datiche 01.06.2014 - 22:53:

Bonsoir, je vous remercie d avoir repondu a mon dernier message.Par ailleurs, j aurais voulu savoir si vous aviez une video qui montre l explication du point noir dans le diagramme A4 A5 A6 A7 A8 A9 car je ne comprends pas ( 1 m end 1 jete tricoter 1 m end dans la meme m tourner l ouvrage...).Merci beaucoup pour votre reponse

DROPS Design 03.06.2014 kl. 09:56:

Bonjour Mme Datiche, les nopes se font comme dans la vidéo ci-dessous mais sur la base de 3 m comme pour ce châle - suivez bien la légende du diagramme en même temps que la vidéo. Bon tricot!

Hanna 26.05.2014 - 22:52:

Hej! Vad är åtgången räknat i Drops lace för det här mönstret?

DROPS Design 27.05.2014 kl. 15:42:

Hej Hanna. Du kan se her hvordan du skal udregne åtgången i DROPS Lace i forhold til DROPS Kid-Silk

Jäta kommentaar mustrile DROPS 151-18

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.