DROPSi disain: muster nr bf-015
Lõngagrupp C ja C
------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 – 38/40 – 41/43 cm
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BIG FABEL, 100 g/150 m
200-200-300 g värv nr 905, must/valge
Või kasuta:
Garnstudio DROPS FABEL from Garnstudio
150-150-200g värv nr 905, sool ja pipar

Ja kasuta: Garnstudio DROPS PUDDEL, 50 g/75 m
100-100-150 g värv nr 07, keskmine hall

DROPSi HEEGELNÕEL: 8 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 11 kinnissilmust laiusesse x 11 rida pikkusesse kahekordse Big Fabel lõngaga = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Big Fabel DROPS Big Fabel
75% vill, 25% polüamiid
Tootmisest maas
leia alternatiivid
DROPS Puddel DROPS Puddel
94% mohäär, 6% polüester
Tootmisest maas
leia alternatiivid
needles Vardad & heegelnõelad Telli

Juhend

KINNISSILMUSTE KOKKUHEEGELDAMINE
Heegelda 2 ks kokku järgmiselt: heegelda 1 silmus, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet, heegelda järgmine silmus, võta lõngakeerd ja tee lõnga läbitõmme läbi 3 aasade heegelnõelal.
-----------------------------

SUSS
Heegeldatakse edasi-tagasi, sääreosast alla.
Tee 22-26-26 lõtva ahels kahekordse Puddel lõngaga.
Tee 1 ks teise ahels-sse heegelnõelast, siis tee 1 ks igasse ahels-sse tervel real = 21-25-25 ks.
Jätka heegeldamist edasi-tagasi, tehes 1 ks igasse ks-sse.
NB! Tee 1 ahels iga rea alguses enne, kui teed 1 ks igasse ks-sse (see ahels ei asenda esimest ks-i. See on pööramiseks ja ära arvesta seda silmusena).
Kui töö pikkus on umbes 13 cm, võta kahekordne Big Fabel või neljakordne Fabel lõng. Jätka heegeldamist nagu enne.

Kui töö pikkus on 17-17-18 cm, heegelda järgmiselt:
1. RIDA: tee 2 ks esimesse ks-sse, 1 ks igasse järgmisesse 8-10-10 ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse, 1 ahels, jäta vahele järgmine ks, 2 ks järgmisesse ks-sse, 1 ks igasse järgmisesse 8-10-10 ks-sse ja 2 ks viimasesse ks-sse, pööra tööd.
2. RIDA: tee 1 ks igasse esimesse 12-14-14 ks-sse, 7 sm ümber ahelsilmuse ja 1 ks igasse viimasesse 12-14-14 ks-sse = 31-35-35 silmust, pööra tööd.
3. RIDA: tee 2 ks esimesse silmusesse, 1 ks igasse järgmisesse 13-15-15 silmusesse, 2 ks järgmisesse silmusesse, 1 ahels, jäta vahele järgmine silmus, 2 ks järgmisesse silmusesse, 1 ks igasse järgmisesse 13-15-15 silmusesse ja 2 ks viimasesse silmusesse, pööra tööd.
4. RIDA: tee 1 ks igasse esimesse 17-19-19 ks-sse, 7 sm ümber ahelsilmuse ja 1 ks igasse viimasesse 17-19-19 ks-sse = 41-45-45 silmust, pööra tööd.
5. RIDA: tee 2 ks esimesse silmusesse, 1 ks igasse järgmisesse 18-20-20 silmusesse, 2 ks järgmisesse silmusesse, 1 ahels, jäta vahele järgmine silmus, 2 ks järgmisesse silmusesse, 1 ks igasse järgmisesse 18-20-20 silmusesse ja 2 ks viimasesse silmusesse, pööra tööd.
6. RIDA: tee 1 ks igasse esimesse 22-24-24 ks-sse, 7 sm ümber ahelsilmuse ja 1 ks igasse viimasesse 22-24-24 ks-sse = 51-55-55 silmust, pööra tööd.
Siin lõpeta kasvatamine SUURUSTEL 35/37 ja 38/40.

SUURUS 41/43
7. RIDA: tee 1 ks igasse järgmisesse 27 silmusesse, 1 ahels, jäta vahele järgmine silmus ja tee 1 ks igasse järgmisesse 27 silmusesse, pööra tööd.
8. RIDA: tee 1 ks igasse esimesse 27 ks-sse, 7 sm ümber ahelsilmuse ja 1 ks igasse viimasesse 27 ks-sse = 61 silmust, pööra tööd.

KÕIK SUURUSED
Pärast viimast kasvatamist on real 51-55-61 silmust. Jätka edasi-tagasi heegeldades, tehes 1 ks igasse silmusesse, kuni jääb teha 1 rida, kui töö pikkus on 27-28-29 cm (mõõda otse alla mööda sussi serva alates sääre sirgest servast). Järgmisel real heegelda 2 esimest ja 2 viimast kinnissilmust kokku – vaata selgitust ülevalt (ülejäänud kinnissilmused heegelda nagu enne) = 49-53-59 ks.
Kinnita lõngaots.

VIIMISTLEMINE
Alusta talla alt varbaotsast. Õmble serv servaga ääresilmuste eesaasadest, et vältida paksu õmblust. Õmble kokku jalapealne, kanna osa keskelt ja sääre osa. Kinnita lõngaots.
Heegelda teine suss.
signature-image

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 149-24) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (43)

country flag Beata wrote:

Witam .Jaka wloczka moge zastapic Drops Puddel ?

11.06.2019 - 16:30:

DROPS Design answered:

Witaj Beato! Odpowiedź znajdziesz w kursie DROPS TUTAJ. Miłej pracy!

11.06.2019 kl. 22:58:

country flag Tineke wrote:

Goedemiddag Ik ben bij toer 2 . Ik heb nu 29 steken moet ik 1 vasten en dan 7 stk l en v dan kom ik niet aan die 14 st. Snap het niet. Tineke

06.02.2019 - 14:10:

DROPS Design answered:

Dag Tineke,

Je haakt eerst 14 vasten (1 v in elk an de eerste 14 v) dan haak je 7 stokjes om de losse en vervolgens weer 14 vasten.

08.02.2019 kl. 16:33:

country flag Elvira Gut wrote:

Ich wollte das Modell 116-27 stricken, dazu brauche ich Eskimo und Puddel. Nun habe ich festgestellt dass es Puddel nicht mehr gibt, was kann ich anstelle nehmen was noch zu bekommen ist. Besten Dank

24.01.2018 - 13:38:

DROPS Design answered:

Liebe Frau Gut, Puddel können Sie durch 1 Faden Alpaca Bouclé + 1 Faden Brushed Alpaca Silk oder 2 Fäden Alpaca Bouclé ersetzen. Viel Spaß beim stricken!

24.01.2018 kl. 15:32:

country flag Jasemin wrote:

Wie soll man mit 150g DROPS Fabel 4-fädig häkeln? Stimmt hier die Mengenangabe nicht oder stehe ich gerade auf dem Schlauch? :)

07.10.2017 - 02:50:

DROPS Design answered:

Liebe Jasemin, Sie können gleichzeitig mit 2 Knäuel stricken. Den Faden aus dem Knäuelinneren und von außen zusammen verwenden x 2 Knäuel = 4 Fäden. Viel Spaß beim stricken!

09.10.2017 kl. 08:34:

Koti Bouwer wrote:

Sorry!! I meant "sewing" in my question!!!

11.05.2016 - 12:16:

Koti Bouwer wrote:

I do not completely understand the assembly- when I work the whole seam, it forms a sharp point at the toes, or what do you mean by "sowing from edge to edge"? Thank you

11.05.2016 - 12:11:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Bouwer, the video below shows how to sew slipper tog, ie from under foot and along mid back. Happy assembly!

11.05.2016 kl. 13:51:

country flag Barbara Lee wrote:

I have now made several of these, they are great 'thank you so much' i was wondering if you can create a pattern for Ugg boots? It must be similar do you think?

16.08.2015 - 21:33:

country flag Jennifer Paige wrote:

Is there a video to demonstrate how to crochet 7 tr around chain. I am not sure how to do this.

04.06.2015 - 14:22:

DROPS Design answered:

Dear Mrs Paige, to crochet 7 tr around ch insert crochet hook in 1-ch-space from previous row and repeat a total of 7 times for each tr. Happy crocheting!

05.06.2015 kl. 09:46:

Temira Aragon wrote:

Boa tarde. Sua empresa envia um vídeo mostrando como se faz estes modelos de pantufas e algum gráfico completo detalhado? Qual valor dos vídeos em DVD? Qual valor dos catálogos? Obrigado; att; Temira Aragon Blumenau SC Brasil

29.04.2015 - 19:34:

DROPS Design answered:

Todos os modelos têm seus vídeos que você pode visionar gratuitamente. Para este modelo, é aqui: https://www.garnstudio.com/lang/pt/pattern.php?id=6193&lang=pt Junto da foto, em cinza tem 4 menus FIOS CORRECÇÕES FIOS ALTERNATIVOS e VÍDEOS. Basta clicar em VÍDEOS para acessar os vídeos. Tem também o index dos mais de 500 videos gratuitos aqui: https://www.garnstudio.com/lang/pt/video.php A Drops não vende videos. São totalmente gratuitos e estão disponíveis em nosso site. Obrigado!

30.04.2015 kl. 10:11:

country flag Helena Väisänen wrote:

Ohjeesta puuttuu pohja!!!!

01.03.2015 - 23:32:

Jäta kommentaar mustrile DROPS 149-24

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.