DROPS / 146 / 28

Wings by DROPS Design

Kootud DROPSi pitsmustriga õlasall lõngast ”Lace”.

Võtmesõnad: õlasallid, pitsmustriga,
DROPSi disain: muster nr la-014
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Suurus: umbes 42 cm mõõdetuna keskelt risti
Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 100 g/800 m
100 g värv nr 2020, hele kaamelipruun

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm – kudum tehakse märjaks ja venitatakse vormi pärast valmimist, seetõttu pole koetihedus nii tähtis.
Aga et näha, kas kood äkki liiga lõdvalt, siis koeproovi mõõdud on 3,5 mm vardaga parempidises koes u. 23 s x 30 r = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

70% alpaka, 30% siid
alates 5.50 € /50g
DROPS Lace uni colour DROPS Lace uni colour 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lace mix DROPS Lace mix 5.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2. Skeemid on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja näitavad iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus mõlemal serval 2 ripskoes silmuse kõrvalt igal real, tehes 1 õs, koo õs ph töö PH ja pr töö PP, et tekiks auk.
Kasvata 1 silmus enne 1. silmusemärkijat (SM) töö PP, tehes 1 õs enne SM-i ja kasvata 1 silmus pärast 2. SM-i töö PP, tehes 1 õs pärast SM-i, koo õs ph töö PH, et tekiks auk.
------------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo 3,5 mm ringvarrastele 65 silmust.
Paigalda silmusemärkija (SM) mõlema serva 3 silmuse kõrvale (= 59 silmust on SM-de vahel) ja tõsta SM töö käigus edasi.
Koo parempidises koes ja mõlema serva 2 silmust RIPSKOES – vaata ülevalt (1. rida = töö PP), SAMAL AJAL kasvata – vaata KASVATAMISE NIPPI, 1 silmus 2 ripskoe silmuse kõrvalt mõlemal serval igal real ja kasvata 1 silmus enne 1. SM-i ja 1 silmus pärast 2. SM-i igal töö PP real (= 6 kasvatatud silmust pärast igat teist rida).
Koo edasi-tagasi ja kasvata sedasi, kuni enne 1. SM-i on 129 silmust, 59 silmust keskel ja pärast 2. SM-i 129 silmust = 317 silmust real.
Pärast kõiki kasvatamisi on töö pikkus umbes 28 cm mõõdetuna kudumise suunas mööda ühte SM-i.
Järgmist töö PP rida koo järgmiselt: 2 silmust ripskoes ja skeemi A.1 (= 6 silmust) 52 korda, kuni kududa jääb 3 silmust, koo 1 silmus parempidises koes ja 2 silmust ripskoes.
Kui on kootud 1 vertikaalne skeemi A.1 mustrikodus, on vardal 421 silmust.
Jätka, kududes 2 silmust ripskoes, skeemi A.2, kuni kududa jääb 3 silmust, koo 1 silmus parempidises koes ja 2 silmus ripskoes, koo skeemi A.2, kuni on kootud kokku 3 vertikaalset mustrikordus. Töö pikkus on umbes 42 cm, mõõdetuna kudumise suunas mööda ühte SM-i.

Järgmisel töö PP real koo silmused lõdvalt maha järgmiselt – NB! On tähtis, et kood silmuseid väga lõdvalt maha, muidu ei saa salli venitada: koo maha esimesed 3 ripskoe silmust (kergelt venitades mahakududes, et nad jääks lõdvalt), * tee 1 lõtv õs paremale vardale, koo maha õs, koo maha 2 silmust (kergelt venitades mahakududes, et nad jääks lõdvalt) *, korda * kuni *, kuni jääb 2 silmust. Koo need silmused maha.

VENITUS
Pane õlasall sooja vette, kuni see on läbimärg. Pigista ettevaatlikult vesi välja - ära vääna, siis keera sall rätikusse ja pigista veel - rätik on nüüd niiske.
Laota sall vaibale või madratsile, venita ilusti pingule ja kinnita nööpnõeltega läbi ääresilmuste salli igal küljel. NB! Kinnita mõned nööpnõelad ülesloomise serva ääresilmustesse ja salli mõlema serva ääresilmustesse, kinnita 1 nööpnõel iga mustrikorduse vahele mööda 2 diagonaalset serva, pinguta igat nööpnõela, et äär jääks sakiline. Jäta kuivama.
Tee nii pärast iga pesu.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= 1 õs kahe silmuse vahele
= tõsta 1 silmus kudumata pr, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 146-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (44)

Karina Zimmermann 15.08.2017 - 17:57:

Hej. Tak for svaret. Hvis jeg gerne vil have en mønsterrapport i hver side mere, hvor mange masker skal jeg så have udover de 129 masker pr side?

DROPS Design 17.08.2017 kl. 15:21:

Hej Karina, Du skal bruge 6 masker mere for at kunne strikke 1 rapport mere af første pind i diagram A.1. God fornøjelse!

Karina Zimmermann 12.08.2017 - 19:30:

Hej. Er det korrekt læst, at der tages ud på både ret- og vrangsiden?

DROPS Design 14.08.2017 kl. 16:02:

Hei Karina. Ja, det stemmer. Når du starter på diagrammene, økes det bare fra retten. God Fornøyelse!

Selma 11.08.2016 - 12:04:

Je ne comprend pas tres bien au debut lorsqu'il est dit:"tricoter en jersey avec 2m au point mousse.........1er rg sur l'endroit",ces 2 m pt mousse doit on les tricoter sur tous les rangs?ou sur le 1er rg seulement?merci!

DROPS Design 15.08.2016 kl. 09:44:

Bonjour Selma, on tricote les 2 premières m et les 2 dernières m au point mousse jusqu'à la fin du châle. Bon tricot!

Frauke 03.05.2015 - 23:11:

Hallo, wie verstehe ich "man nimmt in jeder R 1M neben den 2 M kraus rechts auf jeder Seite auf" h.d. vor den 2 M kraus rechts oder nach den 2 M kraus rechts? Danke LG Frauke

DROPS Design 04.05.2015 kl. 22:07:

Die jeweils 2 kraus-re-M bilden stets Anfang und Ende, Sie nehmen also am R-Anfang 1 M nach diesen 2 M zu und am R-Ende nehmen Sie 1 M vor diesen 2 M zu. Diese beidseitige Zunahme machen Sie in jeder R.

Triin 23.02.2015 - 14:12:

Eesti keeles on sõnastus küll veidi ebaõnnestunud. Mida tähendab mustris lause "Kasvata 1 silmus mõlemal serval 2 ripskoes silmuse kõrvalt" Mida see kõrvalt seal tähendab? Kas ma peaks sealt välja lugema, et kasvatada tuleb kahe ripskoes silmuse järel?

DROPS Design 02.09.2015 kl. 15:19:

Justnimelt! Rea alguses pärast 2 ripskoes silmust ja rea lõpus enne 2 ripskoes silmust.

Anne 22.02.2015 - 16:51:

Bonjour,je ne comprends pas vraiment le diagramme pour le chale wings,que voulez vous dire par glisser une maille à l'endroit,2mailles ensemble à l'endroit,passer la maille glissée par-dessus la maille tricotée?.Malgré plusieurs essais je n'arrive pas à obtenir le motif souhaité,merci pour votre aide.

DROPS Design 23.02.2015 kl. 10:26:

Bonjour Anne, la vidéo ci-dessous montre comment réaliser cette diminution, on diminue 2 m, compensées par 1 jeté 2 m avant et 1 jeté 2 m après = le nombre de mailles reste le même. Bon tricot!

Natalia 07.08.2014 - 12:08:

Pues debo hacerlo mal porque mevoy quedando cada pasada con menos puntos. Diagrama 2: 1 hebra_1 punto derecho_deslizo punto_dos puntos puntos juntos (o sea, un punto menos)_paso el punto deslizado por encima del punto que avabo de hacer_1 punto derecho. Y así, repetir la secuencia. Qué hago mal?

DROPS Design 08.08.2014 kl. 15:09:

Hola Natalia. A.2 se trabaja como sigue: *1 d., 1 HEB, 2 d., 1 pt desl como de derecho, 2 pjd, pasar el pt desl por encima, 2 d., 1 HEB*, repetir de * a *. En cada repetición hay 2 HEB y 2 pts dism = el número de puntos es igual.

Natalia 07.08.2014 - 12:08:

Pues debo hacerlo mal porque mevoy quedando cada pasada con menos puntos. Diagrama 2: 1 hebra_1 punto derecho_deslizo punto_dos puntos puntos juntos (o sea, un punto menos)_paso el punto deslizado por encima del punto que avabo de hacer_1 punto derecho. Y así, repetir la secuencia. Qué hago mal?

DROPS Design 08.08.2014 kl. 15:10:

Hola Natalia. A.2 se trabaja como sigue: *1 d., 1 HEB, 2 d., 1 pt desl como de derecho, 2 pjd, pasar el pt desl por encima, 2 d., 1 HEB*, repetir de * a *. En cada repetición hay 2 HEB y 2 pts dism = el número de puntos es igual.

Natalia 06.08.2014 - 19:56:

Después del diagrama A1 tenemos 421 puntos en la hilera. ¿Se mantienen los 421 puntos mientras tejemos el diagrama A2?

DROPS Design 06.08.2014 kl. 22:26:

Hola Natalia. El diagrama A.2 se trabaja sobre 421 pt.

Jack 25.06.2014 - 20:19:

Ich haben zunächst das Tuch bis zu dem Diagramm gestrickt. Bis dahin war es gut verständlich, jedoch ist mir das Diagramm noch etwas unklar. Klar ist, daß ich in der Hinreihe so stricke, wie es die Schrift vorschreibt. Wie stricke ich aber die Rückreihen? Stricke ich sie simpel mit linken Maschen durch, ohne Umschläge zu machen, oder muß ich die Umschläge auch in den Rückreihen machen? Es ist mein erstes Muster, welches ich nach Strickanleitung stricke. Freue mich über jede Hilfe! :)

DROPS Design 25.06.2014 kl. 21:58:

Antwort siehe unten! :-)

Jäta kommentaar mustrile DROPS 146-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.