Forest treasures by DROPS Design

DROPS houba háčkovaná z příze "Paris".


DROPS design: model č. w-027-bn
Skupina přízí: C
-------------------------------------------------------

Materiál: DROPS PARIS firmy Garnstudio
50 g, barva č.26, tmavá béžová
50 g, barva č.44, hnědá

DROPS HÁČEK č.4,5 – nebo velikosti potřebné k uháčkování zkušebního vzorku o šířce 18 KS = 10 cm.

Trocha vaty či dutého vlákna na vycpání.

Vyrobili jste si tento nebo nějaký jiný z našich modelů? Přidejte ke svým fotkám na sociálních sítích tag #dropsdesign - díky tomu je uvidíme i my!

Chcete použít jinou přízi? Zkuste náš převodník!
Komentáře (1)

100% bavlna
od 35.00 Kč /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 40.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 35.00 Kč /50g
Ganella
Objednat
Jehlice a háčky
Přízi na tento model můžete mít už za 70Kč. Více zde.
STAHOVACÍ SMYČKA, KOUZELNÝ KROUŽEK:
Háčkujeme-li díl od středu v kruhových řadách, je vhodné začít místo běžně používaného „pevného“ kroužku z řo touto stahovací smyčkou – je pohyblivá a tak díky ní můžeme upravit velikost dírky ve středu dílu:
uchopíme konec příze a obtočíme ji 1x kolem ukazováku, čímž vytvoříme smyčku. Smyčku stáhneme z prstu, podržíme palcem a prostředníkem levé ruky a kolem ukazováku navineme přízi obvyklým způsobem, jak jsme u háčkování zvyklí. Háček vpíchneme do smyčky, nabereme přízi a protáhneme ji smyčkou, uháčkujeme 1 řo a potom (kolem smyčky) KS. Když uháčkujeme potřebný počet KS, zatáhneme za konec příze a smyčku stáhneme; konec příze přichytíme v rubu. Pokračujeme háčkováním v kruhových řadách.

KRUHOVÉ ŘADY ve spirále:
Po uháčkování posledního KS v kruhové řadě navazujeme další kruhovou řadu plynule 1 KS do následujícího KS (= do prvního KS předchozí kr. řady). POZN.: Označíme si začátek kruhové řady – značku vložíme mezi poslední a první KS, během háčkování značku s přibývajícími řadami stále posunujeme výš.

TIP - PŘIDÁVÁNÍ:
1 KS přidáme uháčkováním 2 KS do následujícího KS.

TIP - UJÍMÁNÍ:
1 KS ujmeme sháčkováním 2 KS dohromady, takto: *vpíchneme háček do následujícího KS, nabereme přízi*, *-* 1x zopakujeme, 1x nahodíme a protáhneme přízi všemi 3 smyčkami na háčku.

ZMĚNA BARVY:
Abychom dosáhli plynulého přechodu barev, háčkujeme poslední KS v kr. řadě takto: háček vpíchneme do posledního KS, nabereme přízi, současně 1x nahodíme přízí nové barvy a obě protáhneme všemi smyčkami na háčku. Pokračujeme plynule háčkováním další kr. řady novou barvou příze.
--------------------------------------------------------
HOUBA:
Háčkujeme kruhovými řadami ve spirále. Začínáme stahovací smyčkou – viz výše – a háčkujeme od středu klobouku hnědou přízí háčkem č.4,5.
1. kruhová řada: do stahovací smyčky uháčkujeme 7 KS.
2. kr. řada: do každého KS háčkujeme 2 KS = 14 KS.
3. kr. řada: *1 KS do následujícího KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 21 KS.
4. kr. řada: *po 1 KS do každého z následujících 2 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 28 KS.
5. kr. řada: 1 KS do každého KS.
6. kr. řada: *po 1 KS do každého z následujících 3 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 35 KS.
7. kr. řada: 2 KS do prvního KS, pak 1 KS do každého KS = 36 KS.
8. a 9. kr. řada: 1 KS do každého KS.
10. kr. řada: *po 1 KS do každého z následujících 4 KS, 1 KS ujmeme*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 30 KS, u posledního KS v kr. řadě změníme barvu příze na tmavou béžovou.
11. kr. řada: tmavě béžovou přízí háčkujeme *po 1 KS do každého z následujících 3 KS, 1 KS ujmeme*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 24 KS.
12. kr. řada: *po 1 KS do každého z následujících 2 KS, 1 KS ujmeme*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 18 KS.
13. kr. řada: *1 KS do následujícího KS, 1 KS ujmeme*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 12 KS.
14. a 15. kr. řada: 1 KS do každého KS.
16. kr. řada: *po 1 KS do každého z následujících 5 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 14 KS.
17. kr. řada: 1 KS do každého KS.
18. kr. řada: *po 1 KS do každého z následujících 6 KS, 2 KS do dalšího KS*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 16 KS.
19. kr. řada: 1 KS do každého KS.
20. kr. řada: *po 1 KS do každého z následujících 2 KS, 1 KS ujmeme*, *-* opakujeme v průběhu celé kr. řady = 12 KS.
21. kr. řada: každé 2 KS sháčkujeme dohromady = 6 KS, přízi odstřihneme. Houbu vyplníme vatou nebo dutým vláknem a koncem příze sešijeme posledních 6 KS.

Judith Wiese 18.09.2012 - 09:51:

"7. RUNDE: in der 1. fM eine fM aufnehmen, danach 1 fM in jede fM = 36 fM. 8. und 9. RUNDE: 1 fM in jede fM 10. RUNDE: * 1 fM in die nächsten 3 fM, 2 fM in die nächste fM *, von *-* wdh = 30 fM" Kann es sein, dass bei Runde 10 nicht nochmal Maschen verdoppelt werden müssen sondern eigentlich abgenommen werden? Sonst kommt man ja nicht von 36 auf 30 Maschen... Viele Grüße, Judith Wiese

DROPS Design 19.09.2012 kl. 09:39:

Hallo Judith, das ist absolut richtig! Vielen Dank für den Hinweis, wir werden sofort korrigieren.

Přidejte komentář k návodu DROPS Children 23-64

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.