DROPS / 139 / 8

Summer Harmony by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi müts lõngast ”Safran” ja ”Cotton Viscose”.

DROPSi disain: muster nr. E-188
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------
Suurused: üks suurus

Lõng: Garnstudio DROPS SAFRAN, 50 g/160 m
100 g värv nr. 28, oranž
ja Garnstudio DROPS COTTON VISCOSE, 50 g / 110 m
50 g värv nr. 06, roosteoranž

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm - või sobiv, et saavutada heegeltihedus 1 ruut = u. 6 x 6 cm (kergelt venitades) ja 24 silmust x 16 rida mustris = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 1.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid

100% puuvill
0.80 € /50g
DROPS ♥ You #9 DROPS ♥ You #9 0.80 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 0.80€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
SAMMASTE RINGID
Asenda esimene sm (ühekordne sammas) igal ringil kolme ahels-ga (ahelsilmusega) ja lõpeta ring 1 aass (aassilmusega ) kolmandasse ahel-sse ringi alguses.

KINNISSILMUSTE RINGID
Asenda esimene ks (kinnissilmus) igal ringil ühe ahels ja lõpeta ring 1 aass esimesse ahel-sse ringi alguses.

MUSTER
1. RING (Safran): tee 1 ks igasse sm-i.
2. RING (Safran): 4 ahels, jäta vahele 1 ks, * 1 sm järgmisesse ks-i, 1 ahels, jäta vahele 1 ks *, korda *-* ja lõpetuseks heegelda 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi alguses.
3. RING (Cotton Viscose): 1 ks igasse sm-i ja 1 ks igasse ahels-sse.
4. RING (Safran): 1 sm igasse ks-i.
5. RING (Cotton Viscose): 1 sm igasse sm-i.
6. RING (Safran): 1 sm igasse sm-i.
Korda ringe 1 kuni 6.
----------------------------

MÜTS
Alustuseks heegelda ruudud – need heegeldatakse lõpuks teineteisega kokku. Seejärel heegelda ühelt ruudude ringi küljelt üles mütsi ülemine osa (= mütsi põhi). Siis heegelda teise ruudude ringi külje külge mütsi serv.

1. RUUT
Vaata ka skeemi M.1.
Heegelda 4 ahels 3 mm heegelnõelaga ja lõngaga Safran ja ühenda ringiks 1 aass esimesse ahels-sse.
1. RING: 3 ahels (= 1 sm), heegelda 11 sm ahels-ringi, lõpeta 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi alguses.
2. RING (vaheta lõng lõnga Cotton Viscose vastu): heegelda 2 ahels, 1 ks järgmisesse sm-i, 1 ahels * 1 ks järgmisesse sm-i, 1 ahels *, korda *-* ringi lõpuni ja lõpetuseks heegelda 1 aass esimesse ahels-sse ringi alguses.
3. RING: 1 ahels, 1 ks teise eelmise ringi ahels-sse, * 4 ahels, 1 ks eelmise ringi järgmisesse ahels-sse *, korda *-*, lõpeta 1 aass esimesse ks-i ringi alguses = 12 ahels-aasa.
4. RING (vaheta lõng lõnga Safran vastu): 2 ahels, 1 ks esimesse ahels-aasa, * 4 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-aasa, 4 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-aasa, 8 ahels (= nurk), 1 ks järgmisesse ahels-aasa *, korda *-* ringi lõpuni, aga lõpeta 1 aass esimesse ks-i ringi alguses (mitte 1 ks järgmisesse ahels-aasa). Katkesta lõng ja peida kõik lõngaotsad.

2. RUUT
Alusta heegeldamist lõngaga Cotton Viscose ja heegelda 1. kuni 3. ring nagu 1. RUUDUL, aga kasuta 1. ringi heegeldamisel lõnga Cotton Viscose ja 2. ja 3. ringil lõnga Safran.
4. RING: vaata ka skeemi M.2.
Heegelda lõngaga Safran järgmiselt: 2 ahels, 1 ks esimesse ahels-aasa, 4 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-aasa, 4 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-aasa, 4 ahels, aseta ruudu PH (pahem pool) vastu 1. RUUDU PH-d, heegelda 1 ks ühte suurde 1. RUUDU ahels-aasa (= nurk), 4 ahels, 1 ks järgmisesse 2. RUUDU ahels-aasa, * 2 ahels, 1 ks järgmisesse väiksesse 1. RUUDU ahels-aasa, 2 ahels, 1 ks järgmisesse 2. RUUDU ahels-aasa *, korda *-* veel 1 kord, 4 ahels, 1 ks järgmisesse suurde 1. RUUDU ahels-aasa (= nurk), 4 ahels, 1 ks järgmisesse 2. RUUDU ahels-aasa.

Siis heegelda ümber 2. RUUDU järgmiselt: ** 4 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-aasa, 4 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-aasa, 8 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-aasa **, korda **-** veel 1 kord aga lõpeta 1 aass esimesse ks-i ringi alguses. Katkesta lõng ja peida kõik lõngaotsad.

Nüüd heegelda vaheldumisi 1. või 2. RUUT (SAMAL AJAL heegelda nad järjest kokku nagu kirjeldatud 2. RUUDU 4. ringi juures), kuni kokku on heegeldatud 8 ruutu. Viimane ruut heegelda kokku esimese ruuduga nii, et ruutudest moodustuks ring.

MÜTSI ÜLEMINE OSA
Loe ülevalt HEEGELDAMISE INFOT. Heegelda lõngaga Safran ja 3 mm heegelnõelaga ühele ruududest ringi küljele järgmiselt: 5 sm igasse suurde ahels-aasa ruutude nurkades ja 3 sm igasse väiksesse ahels-aasa = 16 sm ruudu kohta ja kokku 128 sm-i.
Siis heegelda MUSTRIT - vt. ülevalt.
SAMAL AJAL, kui töö kõrgus on u. 12 cm (sisaldab ruutude kõrgust) – säti nii, et järgmine rida on, kas sammaste või kinnissilmuste rida – kahanda võrdsete vahedega 16 silmust, jättes vahele iga kaheksanda silmuse = 112 silmust.
Korda kahandamist igal teisel ringil veel 3 korda ja siis igal ringil 3 korda (iga kord jäetakse kahandamiste vahele 1 silmus vähem - NB! MUSTRI teisel real, jäta kahandamisel vahele 2 ks mitte 1 ks). = alles jääb 16 silmust.
Lõpuks heegelda 1 ring kinnissilmuseid ja jäta vahele iga teine silmus = 8 silmust. Töö kõrgus on nüüd u. 19-20 cm. Katkesta lõng ja põimi see läbi 8 silmuse ja tõmba silmused kokku, peida lõngaots.

MÜTSI SERV
Heegelda lõngaga Safran ja 3 mm heegelnõelaga ruutudest ringi teisele küljele samamoodi, kui heegeldasid mütsi ülemisele osale, s.t. 5 sm igasse suurde ahels-aasa ruutude nurkades ja 3 sm igasse väiksesse ahels-aasa = 128 sm.

Serv heegeldatakse ainult lõngaga Safran järgmiselt:
2. RING: 1 ks igasse sm-i aga heegelda 2 ks igasse kaheksandasse sm-i (s.t. kasvata 16 silmust) = 144 ks.
3. RING: 1 sm igasse ks-i.
4. RING: 1 ks igasse sm-i, aga heegelda 2 ks igasse üheksandasse sm-i = 160 ks.
5. RING: 1 sm igasse ks-i.
Jätka heegeldamist: vaheldumisi 1 ring sambaid või 1 ring kinnissilmuseid, SAMAL AJAL kasvata igal ks ringil 16 silmust, kuni ringil on 192 silmust.
Nüüd jätka heegeldades üle ringi sambaid või innissilmuseid (enam silmuseid ei kasvatata) – kuni serva kõrgus on u. 8 cm. Katkesta lõng ja kinnita lõngaots.

Skeem

= ahelsilmus
= kinnissilmus (ks)
= aassilmus (aass)
= ühekordne sammas (sm)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 139-8) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (63)

Sandra 05.07.2019 - 13:51:

Hallo. Tut mir leid aber ich verstehe die Abnahme leider immer noch nicht.... in der ersten Abnahmerunde mit fm oder stb nehme ich 16 Maschen ab indem ich jede 8. Masche überspringe. In der zweiten Abnahmerunde sofern diese fm oder stb sind nehme ich ebenso wieder 16 Maschen auf die gleiche Weise ab und häkel dreimal zwischen den Abnahmen eine Masche weniger usw. Ist das korrekt?

DROPS Design 05.07.2019 kl. 14:09:

Liebe Sandra, also ja 16 M werden so abgenommen aber in jeder 2. Runde noch 3 Mal un dann in jeder Runde 3 Mal - bei der 2. Abnahmenrunde überspringen Sie jede 7. Masche, dann bei der 3. Abnahmenrunde überspringen Sie jede 6. Masche usw. Viel Spaß beim häkeln!

Sandra 01.07.2019 - 15:01:

Hallo. Ich hab eine Frage zur Abnahme am Hut oben. In der Anleitung steht jede 8 Masche überspringen bis es 116 Maschen sind und dann drei Mal in jeder. Heißt hier jede 2. Runde die Runde des Musters? Also 4 lm eine fm überspringen usw? Und dreimal heißt dann 48 Maschen abnehmen? Vielen Dank.

DROPS Design 01.07.2019 kl. 15:30:

Liebe Sandra, die Abnahmen werden nur entweder auf eine Runde mit fM oder auf eine mit nur Stb (=wenn Sie dann in jeder Runde abnehmen, bei der 2. Reihe im Muster die Abnahmen so anpassen, daß Sie 2 M anstatt 1 M überspringen). Wenn es nur 16 M bleiben, übespringen Sie alle 2. Masche. Viel Spaß beim häkeln!

Sonia I Pizarro 10.01.2019 - 20:35:

Ok, I feel very confused with the furst section of the patterm. It says to do a sc in each dc, but it does not said how to begin, or how many chains and how many dc you have to make to start. Reading in the comments I found that you explain to do 24 stitches. So I have a couple of questions: Does this mean that the first row od dc does not count towards tne 10”x10” square? So this first 6 rows it’s only for the purpose of gauge measuring?

DROPS Design 11.01.2019 kl. 09:17:

Dear Mrs Pizarro, the pattern does start with HAT (the informations before are just some further explanations to the pattern). You first crochet a total of 8 squares (square-1 and 2) work them into a circle and then crochet first the crown of hat (bottom up) and finally the brim. For your gauge, 1 square should be approx. 2½" x 2½" and 24 sts x 16 rows in pattern (= 1 row sc, 1 row dc) = 4"x4". Happy crocheting!

Dianne 14.08.2015 - 03:38:

Both the yarn and pattern are lovely to work with, however, now that I am almost done (measured and counted frequently) I have some size issues, so want to clarify a few sections. Crown: dec 16 sts evenly by skipping every 8th stitch - am I literally skipping the 8th stitch or is is a 2tog decrease. My brim was not as illustrated, it is completely flopped downward and I cannot see what I have done wrong.

DROPS Design 14.08.2015 kl. 10:06:

Dear Dianne, you have to skip litterally every 8th st to dec 16 sts evenly. Remember to check and keep your gauge (24 sts x 16 rows in pattern) = 10 x 10 cm. Happy crocheting!

Julia 13.07.2015 - 18:38:

Please explain what is required to obtain the necessary tension/ gauge for this pattern - 24sts x 16 rows (confused by this part of the instructions). Thank you. Julia

DROPS Design 27.07.2015 kl. 11:21:

Dear Julia, work the 6 rows in pattern (see at the beg of the pattern) over 24 sts for 16 rows, this should measure 10 x 10 cm (4" x 4"). Happy crocheting!

Mariangeles 22.06.2015 - 15:56:

Cuál es el truco para que el ala del sombrero tenga forma? y que además se quede levantada?

DROPS Design 24.06.2015 kl. 10:27:

Hola Mariangeles, puedes trabajar los pts del ala con más tensión y usar laca de pelo para darle un poco de forma.

Jette 15.06.2015 - 15:30:

Hvis man skal hækle 8 firkanter af 6 cm, kan omkredsen på hatten kun blive 48 cm , det er da til et meget lille hovede. Er det en fejl ? Det ville passe mere til en voksen hvis de skulle være 7 cm . Lidt surt når man har hæklet dem.

DROPS Design 16.06.2015 kl. 15:48:

Hej Jette. Hatten skal sidde lidt stramt for ikke at falde af, saa derfor er omkredsen altid mindre end hovedet selv - og garnet giver sig ogsaa. Men er den for lille til dig, saa kan du tilpasse saa det passer dig bedre.

Renate Grohmann 15.08.2012 - 19:54:

Der Hut ist wunderschön. Wie hält die Form. Mit was wird der Hut gestärkt? Dankeschön für Ihren Tipp.

Wil Jonker 03.06.2012 - 12:03:

Bij het minderen van een vaste, gaat het precies hetzelfde, maar dan meteen door drie lussen. Mooier resultaat !

Wil Jonker 03.06.2012 - 12:00:

Het valt mij op, dat jullie altijd met haken gaatjes maken met minderen. Ik heb geleerd om b.v. met een stokje een omslag om de haaknaald, dan in de steek steken en een lus ophalen en meteen in de volgende steek steken en een lus ophalen en dan omslaan en niet door twee, maar door drie halen en dan gewoon weer door twee. Zo heb je een mindering gemaakt zonder een lusje van de vorige toer over te slaan.

DROPS Design 04.06.2012 kl. 13:40:

Bedankt voor de tip. Het is natuurlijk altijd mogelijk om te haken of breien op de manier dat men zelf het prettigst of mooist vindt.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 139-8

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.