DROPS Extra / 0-814

Cactus by DROPS Design

Kootud DROPSi müts meestele lõngast ”Alaska”. Suurused S kuni XL.

Võtmesõnad: mütsid, peakatted,
  • Cactus / DROPS Extra 0-814 - Kootud DROPSi müts meestele lõngast ”Alaska”. Suurused S kuni XL.
DROPSi disain: muster nr X-381
Lõngagrupp C
---------------------------------------------------

Suurus: S/M – L/XL
Pea ümbermõõt: umbes 54/55 - 56/58 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ALASKA, 50 g / 70 m
100 g mõlemale suurusele värv nr 03, helehall
50 g mõlemale suurusele värv nr 37, tumesinine

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 4,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 18 silmust x 23 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi RINGVARDAD (40 cm): 3,5 mm – sooniku jaoks.
----------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 6.45€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1 (= 4 silmust). Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP).
--------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt ringvarrastele ja seejärel sukavarrastega.
Loo üles 88-96 silmust 3,5 mm ringvarrastele tumasinise lõngaga. Koo 1 ring pr.
Siis koo 4 ringi soonikut 2 pr/ 2 ph.
Võta 4,5 mm ringvardad ja helehall lõng. Koo skeemi M.1 – vaata ülevalt (veendu, et 2 pr silmust kood sooniku 2 pr silmuse kohale). JÄLGI KOETIHEDUST!

Kui töö pikkus on 18-20 cm – säti nii, et viimane ring on 2 pr/ 2 ph, siis järgmisel ringil koo ph kokku iga 3. ja 4. silmus skeemis M.1 = 66-72 silmust.
Koo 2 ringi mustrit 2 pr/ 1 ph (vaheldumisi pr ja ph).
Järgmisel ringil koo kahekaupa kokku kõik pr silmused, jääb 1 pr = 44-48 silmust.
Koo 2 ringi mustrit 1 pr/ 1 ph.
Seejärel koo kõik silmused kahekaupa pr kokku = 22-24 silmust.
Koo 1 ring pr, siis koo uuesti kõik silmused kahekaupa kokku = 11-12 silmust on vardal. Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmustest, pinguta ja kinnita lõngaots.
Müts on 22-24 cm kõrgune.

Skeem

symbols = parempidine silmus (pr)
symbols = pahempidine silmus (ph)
diagram
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-814) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (32)

country flag Judy 18.12.2020 - 00:11:

This is the most confusing pattern I have ever had to follow and believe me I have been knitting for over 50 years. I am going to give up on it and find another pattern for touques. M.1 is absolutely impossible to understand. Does 'M' mean 'make one' or is it just a symbol for the pattern?

user icon DROPS Design 18.12.2020 kl. 07:36:

Dear Judy, The DROPS patterns are knitted and crocheted by thousands and thousands of people  around the world. We understand however that in certain countries, with different knitting/crochet traditions than Scandinavia, our patterns might be written in a way that differs from what some are used to. But of course we want everyone to understand our patterns, so that’s why we have created an extensive library of tutorial videos as well as step by step lessons that explain how to follow the techniques we use and how to read the diagrams in our patterns. M.1 is here refering to the diagram at the bottom of the pattern. Give them a try!

country flag Izzy 14.08.2020 - 18:38:

I don't understand the row: K all 2 K sts. together ... I don't understand how to get to the 48sts. ( I'm making the larger one) It isn't clear. Thank you, Izzy

user icon DROPS Design 17.08.2020 kl. 07:11:

Hi Izzy, You knit 2 together, knit 2 together, knit 2 together and continue this for the whole row. Happy knitting!

country flag Catherine PASUTTO 01.04.2019 - 16:45:

Merci pour les explications très claires de ce bonnet que je viens de réaliser et qui plait bien à mon fils!

country flag Barbara 04.01.2019 - 17:43:

Non riesco a capire questo passaggio: “lavorare 2 giri con il motivo 2 dir/1 rov (in modo alternato dir e rov verso alto)

user icon DROPS Design 04.01.2019 kl. 18:32:

Buongiorno Barbara. Dopo aver lavorato insieme a rov la terza e la quarta maglia del diagramma, il motivo diventa su tre maglie, che vanno lavorate come le prime 3 maglie del diagramma, quindi su un giro saranno 2 dir/ 1 rov, su un altro 3 m dir (verifichi che il motivo prosegua correttamente sulle maglie già lavorate). Buon lavoro!

country flag Barbara 04.01.2019 - 17:39:

Nella spiegazione ad un certo punto dice: “lavorare 2 giri con il motivo 2 m dir/1 rov (in modo alternato due e rov verso alto) non riesco a capire il significato di “verso alto”\r\nGrazie mille!!!

country flag Nicole FORTIN 01.12.2018 - 18:14:

Bonjour,je n\'arrive pas à avoir les explications, la page s 'affiche et disparaît aussitôt !cordialement

user icon DROPS Design 03.12.2018 kl. 08:44:

Bonjour Mme Fortin, nous pouvons visualiser et imprimer ce modèle sans problèmes, peut-être était-ce dû à un problème technique passager? Bon tricot!

country flag Marie 13.10.2018 - 14:54:

Ce point se tricote-t-il sur 2 aiguilles i.e. en faisant des allers-retours? Si oui, comment? (J'aimerais faire foulard allant avec le bonnet). Merci

user icon DROPS Design 15.10.2018 kl. 08:42:

Bonjour Marie, pour tricoter M.1 en allers et retours, lisez le diagramme en commençant en bas à droite et de droite à gauche sur l'endroit, de gauche à droite sur l'envers = les rangs endroit seront les mêmes, sur l'envers tricotez les mailles comme elles doivent se présenter sur l'endroit (ex au rang 2: de gauche à droite = 1 m end, 3 m env (pour avoir, vu sur l'endroit: 3 m end, 1 m env). Bon tricot!

country flag Rachelle Skinner 02.10.2018 - 00:57:

Love the design of all your patterns but there are so many people who do not understand DIAGRAMS. Is it not possible to write the actual patterns from start to finish??? So disappointed when I see a pattern on your site that I love and afraid to start it because Diagrams are just not for a lot of people.

user icon DROPS Design 02.10.2018 kl. 09:56:

Dear Mrs Skinner, start reading diagrams from the bottom corner on the right side toward the left and work every round from the right towards the left (when working in the round) - For patterns worked back and forth, start the same way (unless other information stated) and read the WS rows from the left towards the right. Do not hesitate to contact your DROPS store - even per Email or telephone- for any further individual assistance reading diagrams. Happy knitting!

country flag Suzanne 10.11.2017 - 14:37:

Bonjour, le rang endroit que l'on tricote avant de faire les côtes 2/2 est-ce l'endroit ou l'envers du tricot ? Et où peut-on se faire expliquer un diagramme ? Ce point me semble très facile mais je ne sais pas trop comment lire le diagramme....

user icon DROPS Design 10.11.2017 kl. 14:40:

Bonjour Suzanne, le bonnet se tricote en rond, donc tous les tours se font sur l'endroit. Tricotez le diagramme comme indiqué (= sur l'endroit, soit de droite à gauche tous les tours) ainsi: Rang 1: 2 m end, 2 m env. Rang 2: 3 m end, 1 m env. Répétez ces 4 mailles en largeur et ces 2 rangs en hauteur. Bon tricot!

country flag Fran 16.08.2017 - 13:11:

I want to knit this hat but need pattern rows written out. I can't understand m1 chart.

user icon DROPS Design 17.08.2017 kl. 12:16:

Hi Fran, Round 1: K2, P2 - repeat to end of round, Round 2: K3, P1 - repeat to end of round, Round 3: K2, P2 - repeat to end of round, Round 4: K3, P1 - repeat to end of round, and so on. Happy Knitting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-814

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.