DROPS Baby / 21 / 41

Micah by DROPS Design

DROPS Alpaca ja Vienna või Melody lõngadest heegeldatud beebi päkapiku müts

Võtmesõnad: jõulud, mütsid, päkapikk, peakatted,
DROPSi disain: muster nr Z-083-byb
Lõngagrupid A ja D
----------------------------------------------
MÜTS
Suurused: 1/3 – 6/18 kuune (2/4 aastane) 
Peaümbermõõt: 40/42- 44/48 (48/52) cm
Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g / 167 m
50 g kõikidele suurustele, värv nr 0100, naturaalvalge
Ja kasuta: Garnstudio DROPS VIENNA, 50 g / 95 m
50 g kõikidele suurustele, värv nr 21, naturaalvalge

DROPSi heegelnõel: 4,5 mm - või sobiv, et saavutada heegeltihedus 18 s x 20 rida kinnissilmuseid kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) = 10 x 10 cm
---------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Vienna DROPS Vienna
91% mohäär, 9% polüester
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

MÜTS

HEEGELDAMISE INFO 1
Lõpeta iga ring ühe aass-ga ringi esimesse silmusesse.

HEEGELDAMISE INFO 2
Asenda iga ringi esimene ks 2 ahels-ga.

2 KINNISSILMUSE KOKKUHEEGELDAMINE
Heegelda 2 ks kokku järgmiselt: tõmba aas esimesest ks-st, tõmba aas teisest ks-st, võta lõngakeerd heegelnõelale ja tõmba lõng läbi kõige kolme aasa nõelal.

KASVATAMISE NIPP 
Kasvata 1 ks, tehes 2 ks ühte silmusesse. 
--------------------------

MÜTS
Heegelda 64-72 (80) ahels lõngaga Vienna. Ühenda ringiks aassilmusega esimesse silmusesse.
1. RING: LOE 2. HEEGELDAMISE INFOT! Tee 1 ks igasse ahels-sse, lõpetuseks tee 1 aass esimesse ahels-sse = 64-72 (80) ks - loe heegeldamise info 1.
Edasi tee 1 ks igasse ks-sse.
Kui töö pikkus on 4-5 (6) cm, võta kahekordne Alpaca.
Kui töö pikkus on 8-10 (11) cm algusest, tee järgmine ring: * 1 ks igasse järgmisesse 6 silmusesse, siis heegelda järgmised 2 ks kokku – vaata ülevalt*, korda *-* tervel ringil (8-9 (10) ks kahandatud ringil). Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 5 korda = 24-27 (30) ks ringil.

Võta Vienna ja tee 2-2 (3) ringi ilma kahandusteta.
Võta kahekordne Alpaca ja heegelda kuni töö pikkus on 20-22-24 cm.
Järgmisel ringil kahanda 4-4 (4) ks ühtlaste vahedega = 20-23 (26) ks ringil.
Tee 4-4 (7) cm ilma kahandamiseta, mütsi pikkus on nüüd u. 24-26 (31) cm.

Järgmisel ringil kahanda 4-4 (4) ks ühtlaste vahedega = 16-19 (21) ks ringil.
Tee 3-4 (4) cm ilma kahandamiseta.
Järgmisel ringil kahanda 2-3 (3) ks ühtlaste vahedega = 14-16 (18) ks ringil. Heegelda 1 cm ilma kahandamiseta.
Järgmisel ringil heegelda kõik silmused 2 kokku = 7-8 (9) ks jääb ringile. Katkesta lõng, tõmba läbi viimaste silmuste ja pinguta kokku.
Müts kõrgus on u 31-32 (37) cm tipust alla.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 21-41) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (30)

Gloria 02.06.2020 - 22:17:

Hola! No vienen los diagramas M1 ni M2.

Aresi Lia 11.01.2020 - 23:33:

Non trovo il diagramma M1 e M2..dove sono?

DROPS Design 12.01.2020 kl. 11:50:

Buongiorno Lia. Trova le indicazioni corrette con anche i diagrammi a questo link . Correggeremo questo modello nei prossimi giorni. Buon lavoro!

Marin 17.10.2019 - 13:38:

Ciao, non capisco come si procede per il collo nella taglia 2 e con sprone senza bottoni. Le 15 maglie che si devono mettere in sospeso sono sul davanti o sul dietro del collo? E quando parla di lavorare le rimanenti maglie avanti e indietro con le relative diminuzioni sulle spalle/maniche, significa che devo cambiare Ferri o posso continuare con i Ferri circolari? Grazie mille, Marina

DROPS Design 17.10.2019 kl. 14:10:

Buongiorno Marin. Deve mettere in attesa solo le 15 maglie al centro, sul davanti. Prosegue poi, sempre con i ferri circolari, usandoli come fossero ferri dritti, lavorando in ferri di andata e ritorno. Buon lavoro!

Esmeralda Reichmuth 26.09.2019 - 22:46:

Hallo\r\nIch verstehe auch nicht, wie man auf die Halsmaschenzahl kommt. Ärmel plus Brust machen z.B. 196/ - 15x8 (Abnahmen) da habe ich immer noch 112 Maschen!

DROPS Design 27.09.2019 kl. 08:14:

Liebe Frau Reichmuth, Sie nehmen für den Raglan 8 Maschen ab (= 11-11-12 (12-13) Mal bei jeder 2. R. und danach 1-3-4 (6-7) Mal bei jeder R) und gleichzeitig werden die mittleren 13-15 Maschen für den Halsausschnitt stillgelegt + Maschen gegen Hals abgekettet (= 1 Mal 2 M. und 2-2-2 (3-3) Mal 1 M auf beiden Seiten). Dann sollen 45-57 Maschen bleiben (Passe mit Knöpfen) oder 41-53 M (Passe ohne Knöpfen). Viel Spaß beim stricken!

Marina 11.09.2019 - 03:37:

Salve, mi sono bloccata all’inizio dello scalfo (sto facendo una taglia 2 anni senza bottoni), e non capisco i suggerimenti per le diminuzioni... c’è una regola per cui le diminuzioni sul davanti vanno fatte in maniera diversa da quelle sul dietro o sono uguali? E che differenza c’è tra le diminuzioni esterne ai segnapunti e quelle all’interno dei segnapunti? Grazie in anticipo, Marina

DROPS Design 11.09.2019 kl. 09:11:

Buongiorno Marina. Le diminuzioni sono uguali in corrispondenza di ogni segnapunti. Si diminuisce in modo diverso prima e dopo il segnapunti perchè in questo modo la maglia che risulta è orientata correttamente rispetto al lavoro. Buon lavoro!

Sohier 15.03.2019 - 15:06:

Ik heb een vraagje bij het breien van de mouwen wat bedoel je met 2 steken bijzetten in midden van de mouw en 5 st afkanten in midden van de mouw

Grete 20.11.2018 - 11:22:

Tere! Millise meriino lõngaga võiks seda alpacat asendada? Mure seisneb selles et soov teha seda kampsunit 86/92 auurust aga lõngaks meriino

DROPS Design 09.12.2018 kl. 18:57:

Tere Grete! Lõngamuundur (link vajalike materjalide all) pakub, et 200 g kahekordset Alpakat saab asendada 223g DROPS Big Merinoga (1 lõng). Head kudumist!

Anne 14.02.2018 - 20:55:

Bonjour, j'ai repris les manches sur la même aiguille circulaire que le dos et devant et placé les marqueurs comme indiqué, je ne comprends pas les explications des diminutions raglans sans bordure boutonnée en revanche la video "Comment tricoter les diminutions d'un raglan sur l'endroit et l'envers" est bien explicite mais ne correspond pas aux explications. Merci pour votre aide

DROPS Design 15.02.2018 kl. 09:18:

Bonjour Anne, vous avez placé 1 marqueur à chaque transition manche/dos/manche/devant = 4 marqueurs. Vous diminuez maintenant avant et après chaque marqueur comme indiqué sous DIMINUTIONS RAGLAN SANS BORDURE BOUTONNÉE, c'est-à-dire qu'on diminue 8 m à chaque tour/rang de diminutions, 2 m pour chaque manche et 2 m sur le devant et sur le dos. Vous allez ainsi diminuer 11-13 tous les 2 tours/rangs puis 1-7 fois tous les rangs. Après les diminutions de l'encolure, on va continuer en allers et retours (= en rangs), en continuant les diminutions du raglan sur l'endroit d'abord puis sur l'endroit et sur l'envers. Bon tricot!

Anne 30.12.2017 - 22:21:

Bonjour, je tricote ce pull en 12/18 mois, à quel moment faut-il tricoter le diagramme M2 ?

DROPS Design 31.12.2017 kl. 11:28:

Chere Anna, le diagramme M.2 fait une partie du diagramme M.1. Tu commences directement apres les cotes en bas du pull. Bon tricot!

Dorothea 09.10.2017 - 20:23:

Hallo, was bedeutet mit 2 Fäden Stricken? Nehme ich den faden dann einfach doppelt auf die Nadel? Oder ist das eine andere Technik?

DROPS Design 10.10.2017 kl. 09:26:

Liebe Dorothea, Sie stricken mit dem Faden von 2 Knäuel, oder mit dem Faden von innen + dem Faden von außen des Knäuels. Viel Spaß beim stricken!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 21-41

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.