DROPS / 132 / 7

Silver Star by DROPS Design

Kootud DROPSi mustriga sokid lõngast ”Karisma”.

DROPSi disain: muster nr U-634
Lõngagrupp B
------------------------
Suurus: 35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22 - 24 - 27 cm

Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA 50 g/ 100 g
100-100-100 g värv nr 64, hallikaslilla
100-100-100 g värv nr 01, naturaalvalge

DROPSi SUKAVARDAD: 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 22 silmust x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi SUKAVARDAD: 3 mm - sooniku jaoks

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 10.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 ja M.2. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt ja kootakse parempidises koes.

KANNA KAHANDUSED
Koo skeemi M.2 järgi.
1. RIDA (=PP): koo kuni jääb kududa 7-8-8 silmust, tõsta järgmine silmus kudumata parempidise võttega, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse. Pööra töö ümber.
2. RIDA (= VP): koo kuni jääb kududa 7-8-8 silmust, tõsta järgmine silmus kudumata pahempidise võttega üle, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse. Pööra töö ümber.
3. RIDA (=PP): koo kuni jääb kududa 6-7-7 silmust, tõsta järgmine silmus kudumata parempidise võttega üle, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse. Pööra töö ümber.
4. RIDA (=VP): koo kuni jääb kududa 6-7-7silmust, tõsta järgmine silmus kudumata pahempidise võttega üle, 1 ph, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse. Pööra töö ümber.
Jätka selliselt kahandamist (koo iga kord 1 silmus vähem enne kahandamist), kuni vardale jääb alles 9-11-11 silmust. .
-------------------------

SOKK
Kootakse ringselt sukavarrastega. Loo üles 60-60-70 silmust hallikalilla lõngaga. Koo 2 cm soonikut 1 pr/ 1 ph.
Vaheta 3,5 mm sukavarraste vastu ja koo 1 ring parempidises koes hallikalilla lõngaga, SAMAL AJAL kahanda 4-0-10 silmust ühtlaste vahedega = 56-60-60 silmust.
Järgmist ringi koo järgmiselt: 51-51-51 silmust skeemi M.1 (jalapealne), ülejäänud 5-9-9 silmust koo skeemi M.2 järgi (= sääre tagaosa keskkoht).
Koo skeemi M.1 kokku 3 korda vertikaalselt, siis tõsta keskmised jalapealse 35 silmust silmusehoidjale = 21-25-25 kannasilmust.
Koo skeemi M.2 edasi-tagasi kannasilmustega 5-5,5-6 cm, paigalda SM viimasesse ringi, nüüd tee kanna kahandamised – vaata ülevalt.

Pärast kahandusi korja üles 12-14-14 silmust mõlemalt kannalaka küljelt ja tõsta silmusehoidjal olevad 35 silmust tagasi vardale = 68-74-74 silmust.
Koo jalapelse 35 silmust skeemi M.1 järgi ja talla alune koo skeemi M.2, SAMAL AJAL kahanda jalapealse skeemi M.2 mõlemal küljel ääresilmuste kõrvalt järgmiselt:
koo 1 silmus skeemi M.2 (seda silmust ei kahandata ja värv jää ka samaks) koo 2 järgmist silmust pr kokku, koo skeemi M.2, kuni kududa jääb 3 silmust, koo skeemi M.2 kaks viimast silmust pr kokku keerdsilmusena (st. koo silmuse tagumisest aasast) ja viimane silmus koo skeemi M.2 järgi (- seda silmust ei kahandata ja värv jää ka samaks).
Korda kahandamist igal teisel real kokku 5 korda = 58-64-64 silmust.
Koo mustrit skeemide M.1 ja M.2 järgi.
Koo, kuni töö pikkus kanna SM-st on 17-18-21 cm (säti pärast skeemi M.1 tervet mustrikordust - kududa on jäänud umbes 5-6-6 cm).

Nüüd koo skeemi M.2 järgi kõikide silmustega, SAMAL AJAL kahanda varbaosa jaoks mõlema külje mõlemalt poolt keskmist silmust järgmiselt: kahanda enne keskmist silmust: koo viimast 2 s pr kokku ja kahanda pärast keskmist silmust: tõsta silmus parempidise võttega kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse. Korda kahandamist igal teisel ringil kokku 9-10-10 korda = 22-24-24 silmust. Koo 2 silmust kokku, katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmustest.

Skeem

= hallikaslilla
= naturaalvalge

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 132-7) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (25)

Masalinchen 16.11.2019 - 11:44:

Ich möchte das als Favorit speichern- aber wo ist dieser link im Muster? Ich kann nichts finden. danke!

DROPS Design 18.11.2019 kl. 09:00:

Liebe Masalinchen, unter dem Kopfteil finden Sie ein kleines Herz, Klicken Sie einfach auf dieses Herz, um ein Modell als Favorit zu speichern. Viel Spaß beim stricken!

May Bremnes 08.11.2018 - 10:29:

Hei. Har begynt å strikke disse sokkene, men skjønner ikke: Hvordan skal jeg stikke for å få med den hvite tråden når jeg har strikket den grå pinnen og skal strikke M2 på sålen? Kan jo ikke klippe tråden for hver gang. hadde vært kjekt med en vide på det. Hilsen May

DROPS Design 20.11.2018 kl. 14:00:

Hei May. Du kan tvinne den hvite tråden med deg bortover på baksiden av arbeidet. Da slipper du å klippe tråden for hver gang. Tvinn den ca hver 3 maske avhengig av hvor lange tråder du er komfortabel med å ha på baksiden. Her er en video som viser hvordan å tvinne tråden (ca 05.10) God fornøyelse.

Alette 07.11.2018 - 23:17:

Jeg prøver å strikke denne i str. 35/37. Jeg bruker riktig garn og pinner, og har riktig antall masker der jeg er komt (58) men den virker gigantisk!! Såååå stor og bred over foten... Jeg skjønner ikke hvordan dette skal se bra ut til slutt liksom. Tips?

DROPS Design 08.11.2018 kl. 08:19:

Hei Alette, Med riktig strikkefasthet får du 22 masker på 10 cm i bredden. Så 58 masker er ca. 25cm, som er ikke for stor for omkretsen . Kanskje du skal sjekke strikkefastheten din på en prøvelapp før du fortsetter? God fornøyelse!

Tove 12.09.2018 - 16:21:

Hur minskar jag vid tårna för att få det snyggt? Efter/före kantmaska är det två olika färger som skall stickas ihop till en maska. Vilken färg bör jag använda för att få bästa resultatet?

DROPS Design 19.09.2018 kl. 14:03:

Hej Tove, sticka ihop med den färgen som stämmer med mönstret, lycka till :)

Katrine 05.05.2018 - 23:22:

Det må være feil i oppskriften. Når man har strikket M1 de antall ganger dere sier, vil det være 10 masker igjen til M2, ikke 9. Hva skal man gjøre?

DROPS Design 07.05.2018 kl. 13:59:

Hei Kathrine. Etter vrangborden felles det 4-0-10 m jevnt fordelt = 56-60-60 m. Videre står det at du skal strikke M.1 over de neste 51 m – 5 hele rapporter, pluss den første masken en ekstra gang (så arbeidet blir likt i begge sider). Da sitter du igjen med 5-9-9 masker. God fornøyelse

Renata 08.05.2015 - 17:26:

Klar! Ist ja einfach! Wie dumm von mir, daran habe ich nicht gedacht! Haben Sie vielen Dank für Ihre schnelle, ausführliche und hilfreiche Antwort. Ich wünsche Ihnen ein schönes Wochenende!

Renata 08.05.2015 - 07:29:

Guten Morgen. Ich habe bis und mit Ferse gestrickt. Die 6te Runde von M1ist eine grau-lila Runde über M1 nicht aber über M2 das ja im Streifenmuster weiterläuft. Wie stricken Sie das? Nehmen Sie mehrere WollKneuel? Vielen Dank für Ihre Antwort und wünsche Ihnen einen schönen Tag.

DROPS Design 08.05.2015 kl. 11:50:

Ich würde den naturfarbenen Faden einfach über den ganzen grau-lila Teil von M.1 mitlaufen lassen und ihn nach ca. jeder 5. M mit dem graulilafarbenen Faden verkreuzen, damit er befestigt wird und hinten nicht lose herumhängt. Auf diese Weise kommen Sie dann bei M.2 mit dem hellen Faden immer wieder an der richtigen Stelle an, und einen Mitlauffaden haben Sie ja im restlichen Muster von M1. sowieso.

Renata 05.05.2015 - 09:13:

Ja wirklich, "Liebe auf den ersten Blick"! Tolle Socken! Werde ich nachstricken, wie schon so viele von Ihnen! Gute Ideen, schöne Garne und Design! Ich sende Ihnen ein herzliches Dankeschön.

Estelle Samuel 04.12.2014 - 02:55:

Bas 132-7 Comment on peut appliquer le diagramme 2 (10 mailles) sur 51 mailles. La dernière maille est-elle tricotée comme la première du diagramme?

DROPS Design 04.12.2014 kl. 11:09:

Bonjour Mme Samuel, c'est tout à fait exact, vous répétez 5 fois les 10 m de M1 puis tricotez la 1ère m de M1. Bon tricot!

E-m 16.10.2014 - 22:20:

När M1 varv 1 och 6 stickas är de helt lila, utom de på M2 där ska man växla färg. Finns det något bra sätt att slippa släpa med det vita hela varvet runt? Samma sak när foten ska stickas.

DROPS Design 23.10.2014 kl. 11:18:

Hej, Kan du inte bara lämna den vita tills du kommer till nästa varv och då ta med den igen. Lycka till!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 132-7

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.