DROPS Extra / 0-611

Head Over Heels For You by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud südametega mustriga sokid

DROPSi disain: muster nr U-563
Lõngagrupp B
-------------------------------------
Suurus:
35/37 – 38/40 – 41/43
Jalalaba pikkus: 22-24-27 cm

Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE
50 g/105 m
100 g kõikidele suurustele nr 11, punane
100 g kõikidele suurustele nr 01, naturaalvalge
50 g kõikidele suurustele nr 17, lillakasroosa

DROPSi SUKAVARDAD: 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus parempidises koes 22 s x 30 r = 10 x 10 cm
DROPSi SUKAVARDAD: 3 mm – sooniku kudumiseks

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 17.25€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Skeemid M.1 kuni M.6. Skeemid on vaadatuna töö paremalt poolelt.
Kogu muster on kootud parempidises koes.

KANNA KAHANDUSED
1.RIDA (= PP): koo kuni 7-8-8 s jääb kududa, tõsta järgmine silmus parempidi kudumata, 1 pr, tõsta kudumata s üle kootud silmuse. Pööra töö ümber.
2.RIDA (= VP): koo kuni 7-8-8 s jääb kududa, tõsta järgmine s pahempidi kudumata, 1 ph, tõsta kudumata s üle kootud silmuse. Pööra töö ümber.
3 .RIDA(= PP): koo kuni 6-7-7 s jääb kududa, tõsta järgmine silmus parempidi kudumata, 1 pr, tõsta kudumata s üle kootud silmuse. Pööra töö ümber.
4.RIDA (= VP): Koo kuni 6-7-7 jääb kududa, tõsta järgmine s pahempidi kudumata, 1 ph, tõsta kudumata s üle kootud silmuse. Pööra töö ümber.
Jätka nii kudumist, kududes iga kord enne kahandust 1 s vähem, kuni varrastele jääb 9-11-11 s.
------------------------------------------------------

SOKK

Sokk kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo üles punase lõnga 3 mm sukavarrastele 64-64-64 s. Koo 1 ring parempidi, seejärel koo 4 ringi 1 pr /1 ph soonikut.

Vaheta vardad 3,5 mm varraste vastu ja jätka kõikidel silmustel M.1 mustri kudumist, SAMAL AJAL viimasel M.1 mustri real kahanda võrdsete vahedega 4-0-0 s = 60-64-64 s.
Jätka kõikidel silmustel M.2 mustri kudumist, SAMAL AJAL viimasel M.2 mustrireal kahanda võrdsete vahedega 4-4-4 = 56-60-60 s.

Koo 1 ring valge lõngaga ja jätka järgmiselt: M.3 (= 35 s), M.4A (= 4 s) järgmistel 20-24-24 s (= 5-6-6 mustrikordust), lõpeta M.4B (= 1 s).
Tee kokku neli M.4 mustrikordust kõrgusesse ning seejärel tõsta mustri M.3 silmused (=35 s) abivardale = 21-25-25 s jääb kanna kudumiseks.

Koo kanna silmustel M.5 mustrit 5-5.5-6 cm ning paigalda SM.
Nüüd koo KANNA KAHANDUSED (vt üleval).

Peale kanna kahandusi korja üles kanna mõlemalt äärest 12-14-14 s ning tõsta abivardal olevad 35 s tagasi varrastele = 68-74-74 s.

Jätka M.3 kudumist jalalaba pealsel 35 silmusel ja M.5 mustri kudumist talla all, SAMAL AJAL kahanda mõlemalt küljelt järgmiselt: koo pr kokku 2 silmust enne M.3 mustrit, ning koo silmuse tagumisest aasast 2 pr kokku peale M.3 mustrit.
Korda kahandust üle ühe rea, kokku 5 korda = 58-64-64 s.
Jätka M.3 ja M.5 mustrite kudumist.

Pärast kaht vertikaalset M.3 mustrikorduse kudumist, koo järgmiselt: muster M.6 (= 3 s), M.5 järgmistel 29 s, M.6, M.5 järgmistel 23-29-29 s.

Jätka kudumist, kuni töö on 17-18-21 cm pikkune (mõõdetud kanna SM-st) (= 5-6-6 cm on jäänud veel kududa).
Edasi kahanda mõlemalt küljelt, M.6 mustri keskmiste silmuste kummaltki poolt, järgmiselt (kahanda ühel ringil 4 silmust):
kahanda enne keskmist silmust: koo valge lõngaga 2 pr kokku.
Kahanda peale keskmist silmust: tõsta 1 s parempidi kudumata üle, 1 pr, tõsta kudumata s üle kootud silmuse.
Kahanda igal ringil, kokku 9-10-10 korda = 22-24-24 s järgi.
Koo tervel ringil kõik silmused 2 pr kokku, katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste ja kinnita.

Skeem

= naturaalvalge
= punane
= lillakasroosa

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-611) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (8)

Ingunn Dahle Haukeberg 11.01.2016 - 20:20:

Har problem med å få det til å stemme med hælfellinga, og få fine striper.Hva gjør jeg galt ?

DROPS Design 26.01.2016 kl. 15:08:

Hej, det er svært at svare på hvad der går galt når man ikke har set det. Prøv og tag strikketøjet med og spørg i butikken hvor du har købt dit garn. Held og lykke!

Lena 01.05.2014 - 20:08:

Drops extra 0-1011

Margareta Johansson 01.05.2014 - 11:59:

Finns vantar i samma mönster?

Jaana Myllynen 05.10.2013 - 13:50:

Yritin laittaa kysymyksen:Aina ilmoittaa että kysymys on liian pitkä tai lyhyt tai siinä on sopimaton sana Jaana Myllynen

Nathalie 03.03.2013 - 04:04:

Il ce pourrais t'il que le patron des coeurs soit à l'envers qui faut tournée les diagrames (je commence a tricoter je veut seulement etre sur merci)parce qu'il me semble.....

DROPS Design 04.03.2013 kl. 09:26:

Bonjour Nathalie, les chaussettes se tricotent de haut en bas (=du haut de la chaussette vers la pointe), et les diagrammes se lisent en commençant en bas à droite vers la gauche tous les tours, ainsi les coeurs seront à l'endroit quand la chaussette sera finie. Bon tricot !

Elisabeth 22.02.2010 - 14:17:

Disse blir kjempefine, men OBS OBS nesten ikke forskjell på str 35 - 43.Det er heller ikke oppgitt annen forskjell på lengden , enn 1 mindre tåfelling på den minste størrelsen. På andre par jeg skal strikke,kommer jeg til å begynne M3 på omg 9 - slik at jeg starter med helt hjerte,- og gjenta mønsteret så mye jeg trenger for de ulike str. Tror og jeg vil ha litt flere i opplegg på den største 41/43

DROPS Design 15.02.2010 - 12:56:

Diagrammet stemmer. Du strikke nedenfra og opp og fordi skaften på sokken strikeks ovenfra og need stemmer det til slutt.

Anette 13.02.2010 - 19:12:

Hvorfor er mønsteret lagt ut opp ned..oppdaget det halvveis ned i m1..litt irriterende..og det ser ut til at det er sånn på de andre mønstrene også.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-611

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.