DROPS / 118 / 2

Spring Leaf by DROPS Design

DROPSi lehemustriga õlasall ”Alpaca” ja ”Kid-Silk” lõngast.

DROPS design: Pattern no Z-474
------------------------------

Mõõdud
Laius ülevalt: u 170 cm
Pikkus: u 60 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA 50 g/167 m
200 g värv nr 100, naturaalvalge
ning: Garnstudio DROPS KID-SILK 25 g/200 m
200 g värv nr 01, nat.valge

DROPSi ringvardad (80 cm): 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 19 silmust x 25 rida parempidises koes ühekordse Alpaca'ga ning kahekorsse Kid-Silk'iga = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 2.55 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 46.20€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi M.1 kuni M.3. Skeemil on näidatud muster paremalt poolelt.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.
--------------------------------------------------------

ÕLASALL
Koo ringvarrastega edasi-tagasi alt nurgast ülesse.
Loo 5 mm ringvarrastega 19 s kasutades 1 lõng Alpacat ning 2 lõnga Kid-Silki.
Jätka järgmiselt (1. rida = PP): M.1, 1 s ripskoes, M.3.
3. real kasvata 1 s mõlemal pool keskmist ripskoe silmust ja korda kasvatamist igal 4. real kokku 4 korda. Kasvatamiseks tee 1 õs, järgmisel real koo õs parempidi keerdsilmusena (koo läbi tagumise silmusekaare). Koo kasvatatud silmused ripskoes.
Pärast 1 mustrikorda M.1/M.3 on vardal 27 s. Aseta 1 SM pärast 12 s ning 1 SM pärast 15 s (3 s jääb silmusemärkijate vahele = salli keskkoht).
Jätka järgmiselt (esimene rida = PP): muster M.1, M.2, (SM), 3 pr, (SM), M.2 (peegelpildis), M.3 (= igal 6. real kasvatatakse 1 s skeemi M.2 servas M.1/M3 suunas).
Koo 1 mustrikordus M.2 niimoodi ning nüüd jätka järgmisel parempidisel real: M.1 (koo nagu enne), koo pahempidiselt kuni on jäänud 22 s enne SM-i, M.2B, (SM), 3 pr nagu enne, (SM), M.2B (peegelpildis), koo pahempidiselt kuni M.3ni, M.3 (koo nagu enne).
SAMAL AJAL jätka 1 s kasvatamist mõlemal pool servas M.1/M.3 suunas iga 6. rea järel. Koo niimoodi 2 mustrikordust M.2B. Nüüd on 3 ja pool lehte mõlemal pool keskjoont.
Jätka järgmiselt: M.1 (koo nagu enne), koo pahempidiseid silmuseid, kuni on jäänud 22 s enne SMi, M.2C, (SM), 3 pr, (SM), M.2C (peegelpildis), koo pahempidiseid silmuseid kuni skeemini M.3, M.3 (koo nagu varem).
SAMAL AJAL jätka 1 s kasvatamist mõlemal pool servas M.1/M.3 suunas iga 6. rea järel nagu enne.
SAMAL AJAL, kui sa jõuad skeemil M.2C oleva nooleni (noolega rida kaasaarvatud = ka pahempidine rida), koo järgmisel parempidisel real maha 3 parempidist silmust salli keskel ning lõpeta kumbki pool eraldi.

VASAK POOL
Jätka M.2C (peegelpildis) ning M.3, SAMAL AJAL jätka 1 s kasvatamist M.3 suunas igal 6. real nagu enne. SAMAL AJAL koo igal parempidise rea alguses maha 2 s. Jätka kuni vardale on jäänud ainult skeem M.3 silmused. Lõpeta M.3 = 9 s vardal.
Koo silmused maha.

PAREM POOL
Jätka M.2C (peegelpildis) ning M.1, SAMAL AJAL jätka 1 s kasvatamist M.3 suunas igal 6. real nagu enne. SAMAL AJAL koo igal pahempidise real alguses maha 2 s. Jätka kuni vardale on jäänud ainult skeem M.1 silmused. Lõpeta M.1 = 9 s vardal.
Koo silmused maha.

Skeem

= pr töö PP, ph töö VP
= ph töö PP, pr töö VP
= 1 õs kahe silmuse vahele
= kasvata 2 s ühte silmusesse
= 2 s ületõstmisega kokku
= 2 pr kokku
= 3 s ületõstmisega kokku
= 2 ph kokku, koo maha allesolev silmus
= koo silmused maha
= 2 ph kokku
= 1 õs, tagasireal koo õs keerdsilmusena, et ei tekiks auku


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 118-2) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (32)

Rebecca Daugherty 21.10.2019 - 18:12:

I love your patterns but have tried several shawls. I am having great difficulty understanding the graphs. Is there an easier way to get the instructions. Graphs are difficult for me, written words are not

DROPS Design 22.10.2019 kl. 10:33:

Dear Mrs Daugherty, you should find help with our FAQ, ie how to read diagrams. Happy knitting!

Lelarge Françoise 06.03.2019 - 13:14:

Bonjour au premier rang endroit je tricote M1 1 maille point mousse et je tricote directement M3 où je dois tricoté d'abord M2 merci.

DROPS Design 06.03.2019 kl. 13:54:

Bonjour Mme Lelarge, au tout début du châle tricotez M.1, 1 m point mousse, M.3. Quand M.1 et M.3 seront tricotés 1 fois en hauteur, vous tricoterez ainsi: M.1, M.2, 3 m jersey, M2 (en sens inverse), M.3. Bon tricot!

Natasja 22.01.2018 - 00:09:

Hi there. How do i knit the last row of M1 when i just casted off from previous row and now need to knit the last 9 sts in M1? Best regards Natasja.

DROPS Design 22.01.2018 kl. 00:19:

Dear Natasja, yes, the last 9 stitches should be knitted according to the last row of pattern M.1, which should be a WS row, where you knit 5P and 4K stitch. Happy Knitting!

Paoli 05.06.2017 - 13:59:

Joli modèle, Joli point. MAIS EXPLICATIONS VRAIMENT NULLES, INCOMPREHENSIBLES. POURQUOI NE PAS PRODUIRE LE DIAGRAMME EN ENTIER, GENRE GRILLE, PLUTOT QUE DES MORCEAUX..... EN PUZZLE. DECEVANT.

DROPS Design 06.06.2017 kl. 09:17:

Bonjour Mme Paoli, pour toute aide à la réalisation de ce modèle, vous pouvez volontiers poser votre question ici, ou bien vous adresser au magasin où vous avez acheté votre laine ou encore au forum DROPS (inscription requise). Bon tricot!

D. Westerveld 20.11.2015 - 21:09:

De omslagdoek wordt niet begonnen bij de hals middenachter en eindigt niet met de onderrand. Maar wordt begonnen met de punt aan de onderkant en eindig aan de bovenkant. 2 extra steekmarkeerders, tussen midden- en randpatroon is heel handig. Door verkorte naalden te breien ipv 2 steken afkanten, dan nog 1 naald breien op de goede zijde en dan alle steken afkanten, geeft een mooiere kant. Tenslotte heb ik een mooie dichte punt door de 19 opzetsteken samen te naaien.

Druvent 23.09.2015 - 07:39:

Ensuite je dois tricoter M1/M2, 3m jersey, M2/M3 mais comme M 2 contient plus de rangs que M1 ou M3,que faut-il faire à partir du 20 eme rang de M1 ou M3 ?

DROPS Design 23.09.2015 kl. 11:05:

Quand M1 et M3 sont faits, reprenez-les au 1er rang, et continuez M2 en même temps. Bon tricot!

Druvent 23.09.2015 - 07:32:

Bonjour, j'ai encore une question. J'ai tricoté M1 et M3, j'ai 27 mailles avec les marqueurs en position 12 et 15. Premier rang, Je dois donc tricoter M1 et M2, 3 mailles jersey, M2 en sens inverse et M3 (1 augmentation dans M2 côté M1/M3 tous les 6 rangs. Quelle est le type d'augmentation ? Doit-on la faire dès le premier rang ?Où faut-il la placer ? Faut-il tricoter l'augmentation d'une manière particulière sur l'envers? Merci par avance

DROPS Design 23.09.2015 kl. 11:01:

Bonjour Mme Druvent, ces augmentations figurent dans M2 (au début du 3ème rang puis tous les 6 rangs: 1 jeté avant M2 (après M1) et 1 jeté après M2 (avant M3) à tricoter torse à l'envers au rang suivant (sur l'envers). Bon tricot!

Druvent 20.09.2015 - 17:35:

Bonjour, je suis un peu perdue dans les explications sur les augmentations dès le premier rang. Ce que j'ai compris, c'est que les augmentations autour de la maille "mousse" du départ sont des jetés qui sont fait à l'endroit et au retour sur le rang envers, il faut tricoter une maille torse endroit. Ensuite sur les jetés effectués dès le premier rang sur l'endroit, il faut les tricoter au point mousse à l'envers. Est-ce que j'ai bien compris ? D'avance merci

DROPS Design 21.09.2015 kl. 09:17:

Bonjour Mme Druvent, on commence par tricoter M1, 1 m point mousse, M3, et on augmente à partir du 3ème rang 1 m de chaque côté de la m point mousse du milieu (= 2 augm par rang d'augm) (ce jeté se tricote torse à l'end sur l'envers). Les jetés des diagrammes se tricotent à l'envers sur l'envers. Bon tricot!

Joyce 01.08.2015 - 06:19:

Hello again. I just asked the question regarding the border for this pattern. The picture I have is not clear so I wasn't seeing it. I just figured it out. M1 and M3 are leaves that make the border as you knit the shawl. I just answered my own question. Thanks for this lovely pattern. I am excited about making it. I like a challenge, and this pattern, with the grafts, gives me one. It is a little difficult to follow, but I'm figuring it out. Thanks, Joyce

Joyce 31.07.2015 - 20:41:

Hello, I love this shawl and am attempting to make it. One thing i don't see in reading the pattern is directions for the scalloped border. Is there a seperate pattern for the border? Thank you, Joyce

Jäta kommentaar mustrile DROPS 118-2

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.