DROPS / 111 / 17

Just Jade by DROPS Design

DROPSi ripskoes ja pitsmustriga sall lõngadest ”Alpaca” ja “Kid-Silk”.

------------------------------------------------------
Mõõdud:
Pikkus: umbes 85 cm
Laius: umbes 220 cm

Lõng: Garnstudio DROPS ALPACA, 50 g / 167 m
450 g värv nr 7120, hele hallikasroheline
ja kasuta: Garnstudio DROPS KID SILK, 25 g / 200 m
200 g värv nr 06, hele hallikasroheline

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 20 silmust x 40 rida ripskoes kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1) = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% mohäär, 25% siid
alates 4.50 € /25g
DROPS Kid-Silk uni colour DROPS Kid-Silk uni colour 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Kid-Silk long print DROPS Kid-Silk long print 4.50 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 68.85€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 ja M.2. Skeemid on antud töö paremalt poolt (PP) ja näitavad iga rida.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

KASVATAMISE NIPP
Tee kõik kasvatamised töö PP.
Kasvata 4 silmust igal teisel real (= töö PP real) terve töö jooksul.
Kasvata 1 silmus rea alguses: koo 3 s ripskoes, 1 kahekordne õs. Tagasireal koo kõik silmused pr (koo esimene õs pr ja teine õs lase vardalt, et tekiks suur auk).
Kasvata 2 silmust rea keskel - alusta 1 s enne silmusemärkijat (SM): 1 pr, 1 kahekordne õs, SM, 1 s ripskoes, skeemi M.2 (=35 s), 1 s ripskoes, 1 kahekordne õs, 1 pr.
Tagasireal koo kõik silmused pr (koo esimene õs pr ja teine õs lase vardalt).
Kasvata 1 silmus rea lõpus – alusta 3 silmust enne rea lõpu: 1 kahekordne õs, 3 s ripskoes. Tagasireal koo kõik silmused pr (koo esimene õs pr ja teine õs lase vardalt).
Koo kasvatatud silmused ripskoes.

MÕÕTMISE NIPP
Lõnga raskuse tõttu tee kõik mõõtmised kudumi rippudes.
---------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, kolmnurga tipust keskelt suunaga alt üles.
NB! Alusta uue lõngatokiga serval, mitte salli keskel.
Loo üles 45 silmust 3,5 mm ringvarrastele kahekordse lõngaga (mõlemast sordist 1). Koo 5 rida ripskoes.
Paigalda 2 silmusemärkijat (SM) mõlemast servast 4 silmuse kaugusele = 37 silmust on SM-de vahel (keskosa).

Nüüd kasvata igal teisel real (= töö PP) mõlemal serval ja mõlemal pool keskmist osa, kuni töö lõpuni – vaata KASVATAMISE NIPPI!
Koo ripskoes, kuni real on 61 silmust.
Koo 1 rida pr töö PH ja edasi koo järgmiselt: 3 s ripskoes, kasvata 1 silmus nagu enne, 1 s ripskoes, skeemi M.1 A (= 4 s), skeemi M.1 C (= 3 s), 1 pr, kasvata 1 silmus nagu enne, 1 pr, skeemi M.2 (= 35 s), 1 pr, kasvata 1 silmus nagu enne, 1 pr, skeemi M.1 A, skeemi M.1 C ja lõpetuseks koo 1 s ripskoes, kasvata 1 silmus ja koo 3 s ripskoes.

Pärast 1 vertikaalset skeemi M.1 mustrikordust (= 89 silmust) koo järgmiselt: 3 s ripskoes, kasvata 1 silmus nagu enne, 1 silmus ripskoes, skeemi M.1A, skeemi M.1 B järgmised 14 silmust, skeemi M.1C, 1 pr, kasvata 1 silmus nagu enne, 1 pr, skeemi M.2 (= 35 s),1 pr, kasvata 1 silmus nagu enne,1 pr, skeemi M.1A, skeemi M.1 B järgmised 14 silmust, skeemi M.1C, 1 s ripskoes, kasvata 1 silmus ja koo 3 s ripskoes.
Koo sedasi mustrit, ainult iga vertikaalse skeemi M.1 kordusel koo skeemi M.1B järgi 1 lisakordus mõlemal pool keskkosa.

Kui töö pikkus on umbes 80 cm, või sobiva pikkusega – vaata MÕÕTMISE NIPPI, säti pärast tervet skeemi M.2 kordust, koo 4 rida ripskoes kõikide silmustega.
Koo järgmist rida järgmiselt: 4 pr * 2 pr kokku, 1 kahekordne õs *, korda alates *-*, kuni vardale jääb 4 silmust, 4 pr. Koo 1 rida pr (koo esimene õs pr ja teine õs lase vardalt).
Koo 6 rida ripskoes kõikide silmustega ja koo silmused lõdvalt maha.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 14.11.2012
KASVATAMISE NIPP: ... Kasvata 2 silmust rea keskel - alusta 1 s enne silmusemärkijat (SM): 1 pr, 1 kahekordne õs, SM, 1 s ripskoes, skeemi M.2 (=35 s), 1 s ripskoes, 1 kahekordne õs, 1 pr.

Skeem

= pr töö PP, pr töö PH
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle
= 1 õs kahe silmuse vahele


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 111-17) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (26)

Szymanek 26.04.2020 - 15:46:

Bonjour \r\nJe souhaite réaliser ce modèle de châle en coton, quel fil puis-je utiliser pour que cela concorde ?\r\nMerci \r\n\r\nChristelle

DROPS Design 27.04.2020 kl. 09:59:

Bonjour Mme Szymanek, vous pouvez tout à fait le réaliser soit avec 2 fils de coton du groupe A, soit avec 1 fil de coton du groupe C (= 2 fils A = 1 fil C). Vous trouverez ici plus d'informations sur les alternatives. Bon tricot!

Flomain 17.10.2019 - 11:16:

Merci pour votre réponse rapide Par contre si on augmente pour former un triangle on commence par le bas (moins large qu'un haut) donc on tricotte de bas en haut !!!

DROPS Design 17.10.2019 kl. 11:37:

Bonjour Mme Flomain, on tricote bien de haut en bas, on peut voir sur la photo le rang ajouré le long des 3 m point mousse du bord = ce sont les augmentations faites en début/fin de rang sur l'endroit à 3 m du bord. En même temps, on va augmenter de part et d'autre des 37 mailles centrales. Cette vidéo montre comment réaliser un autre modèle de châle, de haut en bas, en augmentant de chaque côté + de chaque côté des mailles centrales, cela vous aidera peut-être à visualiser comment on doit faire. Bon tricot!

Flomain 16.10.2019 - 00:35:

Bonjour Par où commencez ? Car avec 45 mailles on ne peut commencer par le haut du châle comme j'ai pu lire !!!

DROPS Design 17.10.2019 kl. 08:55:

Bonjour Mme Flomain, ce châle se tricote de haut en bas, on monte 45 mailles et on va augmenter de chaque côté + avant/après les 37 m centrales. Le nombre de mailles entre la maille lisière et les 37 m centrales va ainsi augmenter de chaque côté pour créer un triangle. Bon tricot!

Connie 08.07.2019 - 22:58:

Spørgsmål omkring afslutningskanten, som består af 4 pinde retstrik, 1 hulkant og 6 pinde retstrik. Det fremgår ikke om der fortsat skal tages 4 masker ud i denne eller der blot skal strikkes en kant uden udtagninger.

DROPS Design 09.07.2019 kl. 10:49:

Hej Connie, du tager 4 masker ud på hver 2.p til færdigt mål. God fornøjelse!

Hélène 30.03.2018 - 02:03:

Bonjour! J’aimerais savoir si les corrections apportées en 2009 sont incluses dans l’explication du patron ou si nous devons les prendre en considération en tricotant le patron? Merci, Hélène

DROPS Design 30.03.2018 kl. 12:09:

Bonjour Hélène, si vous imprimez les explications après la date des corrections, elles contiennent automatiquement ces corrections. Bon tricot!

Elvira 31.01.2018 - 10:36:

Creo que hay un error en el patrón. Cuando explica los diagramas dice cuadrado = derecho por el LD, revés por el LR y debería decir cuadrado = derecho por el LD, derecho por el LR

DROPS Design 04.02.2018 kl. 19:45:

Hola Elvira, efectivamente se trataba de una errata, ya está corregida.

Grosbot 29.06.2016 - 23:09:

Suite à ma demande et à votre réponse voilà le modèle que je n'arrive pas à débuter! faut il commencé par le haut ou le bas!!merci

DROPS Design 30.06.2016 kl. 08:43:

Bonjour Mme Grosbot, ce châle se tricote de haut en bas - je vous invite à rejoindre le forum DROPS où vous pourrez recevoir une aide complémentaire (et plus d'espaces). Bon tricot!

Grosbot 29.06.2016 - 13:36:

Voilà le modèle en question!!! très beau!!!

Henrika 19.11.2015 - 08:32:

Der Schal ist in einem Stueck gestrickt, stimmts? Man beginnt von oben, d.h. Halsausschnitt. Ja? In der Beschreibung sind zwei Wollmengen in zwei verschiedenen Farbnuancen angegeben, aber auf dem Bild ist (oder wirkt?) der Schal nur einfarbig. Verwirrt: was soll in der Anleitung beachtet werden fuer eine Anfertigung in nur einer Farbe? Danke

DROPS Design 24.11.2015 kl. 22:13:

Genau, das Tuch wird von oben nach unten gestrickt. Kid-Silk ist ein sehr feines Garn und sorgt in Verbindung mit Alpaca für einen schönen Flauscheffekt, die beiden Farben sind sehr ähnlich, darum sieht es auf dem Foto so aus wie ein einziges Garn. Wenn Sie nur ein Garn verwenden möchten, müssen Sie auf jeden Fall die Maschenprobe einhalten, damit die Größe des Tuchs sich nicht verändert. Die benötigte Garnmenge errechnen Sie anhand der Lauflänge nur eines der Garne, d.h. Alpaca hat 167 m pro 50 g, es werden 9 x 50 g benötigt, also 1503 m.

Marjolein 12.05.2015 - 12:01:

Wat ik heel verwarrend vind aan M2A is dat het patroon het heeft over 35 steken en uit de tekst blijkt dat het middelste deel tussen de markeerders uit 37 steken bestaat. De tekening spreekt de tekst als het ware tegen, dat maakt ontzettend onduidelijk.

DROPS Design 12.05.2015 kl. 17:13:

Hoi Marjolein. Er staat niet dat de 35 st van M.2 het middenpartij van 37 st is - maar det de middelste 37 st tussen de markeerders = (= middelste deel). M.2 zit wel in het midden met 1 r aan beide zijkanten

Jäta kommentaar mustrile DROPS 111-17

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.