DROPS Baby / 17 / 7

Wiggles by DROPS Design

DROPS Eskimo lõngast kootud ripskoes beebi ja laste sall ja sokid

Võtmesõnad: komplekt, sallid, sokid,
SALL
Suurused: 1/3 – 6/9 – 12/18 kuud (2 – 3/4) aastat
LÕNG: DROPS ESKIMO 50 g/ 50 m
100 g kõigile suurustele valget nr 01
DROPSi vardad 9 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 10 s x 21 r ripskoes = 10 x 10 cm
----------------------------
SOKID
Suurused : 1/3 – 6/9 – 12/18 kuune (2 – 3/4) aastane
Jalalaba pikkus: 10-11-12 (14-16) cm
Lõnga : DROPS ESKIMO
100 g kõigile suurustele.
DROPSi vardad 6 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 13 s x 26 r ripskoes = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 8.80€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): kõik read parempidi.

SALL

Kootakse ripskoes, st kõik read parempidiselt.
Loo 10-12-12 (14-14) s 9 mm varrastele Eskimo lõngaga.
Koo ripskoes edasi-tagasi, kuni töö pikkuseks on 7-8-9 (10-11) cm.
Nüüd jaga töö kaheks ja pane pooled silmused silmusehoidjale = 5-6-6 (7-7) s varrastel.
Jätka nende silmustega kudumist, kuni töö kogupikkuseks on 12-14-15 (17-18) cm ja pane need silmused teisele silmusehoidjale.
Pane silmused esimeselt hoidjalt vardale tagasi ning jätka ripsi kudumist, kuni töö kogupikkuseks on 12-14-15 (17-18) cm.
Pane kõik silmused vardale ning koo, kuni salli pikkuseks on 50-55-60 (65-70) cm.
Koo silmused lõdvalt maha.
--------------------------------------------------------

SOKID

Kootakse ripskoes edasi-tagasi, alustades jalalaba alt .
Loo 26-28-32 (36-40) s 6 mm varrastele.
Vaadates töö paremalt poolt, vasakule jäävad varbad ja paremale sääreosa.
Koo lühendatud ridu järgmiselt (1. rida = töö PP): koo 6 pr, pööra, tõsta 1 s kudumata, koo tagasirida. Koo 12 s, pööra, tõsta 1 s kudumata, koo tagasirida. Koo 1 rida kõigi silmustega.

Nüüd kahanda kanna jaoks: paigalda silmusemärkija (SM) 13-14-16 (18-20) silmust varvastest.
Järgmisel real (= VP) kahanda 1 s mõlemal pool SM-i, tehes 2 pr kokku. Korda kahandamist igal teisel real 2-2-2 (3-3) korda = 20-22-26 (28-32) s.
Eemalda SM.
Jätka kuni töö on 9-10-11 (12-13) cm viimsest kahandusest– säti nii, et järgmine rida oleks PP (parem pool).
Paigalda SM silmusele nr 10-11-13 (14-16) varvaste poolt .

Nüüd kasvata kanna jaoks (töö paremalt poolt) : kasvata 1 s mõlemal pool SM-i, tehes ühte silmusesse 2 s. Korda kasvatamist igal teisel real 2-2-2 (3-3) korda = 26-28-32 (36-40) s. Koo 1 rida kõigi silmustega töö pahemal pool.
Koo lühendatud ridu tagaosas järgmiselt:
Koo 12 s, pööra, tõsta 1 s kudumata, koo tagasirida. Koo 1 rida kõigi silmustega. Koo 6 s, pööra, tõsta 1 s kudumata, koo tagasirida. Koo 1 rida kõigi silmustega.
Koo maha kõik silmused järgmisel real.

Õmble sokk kokku sääre tagant ja talla alt, õmble mõõda äärmisi silmuse aasasid,et hoiduda jämedast õmblusest.

Tõmba kokku varvaste ots.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 17-7) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (26)

Lisabet 17.03.2020 - 04:10:

Hej Drops design. I vejleder mig til at bruge andet garn ? I har lavet opskriften til baby med Eskimo garnet derfor må forbrugeren regne med at opskrift og garn kan bruges ? Kæmpe arb til ingen nytte. Meget utilfreds med svaret. I har mistet en god kunde her.

DROPS Design 17.03.2020 kl. 07:16:

Hei Lisabet. Oppskrift og garn kan fint brukes, noen liker denne kvaliteten, andre ikke. Siden du ikke var fornøyd med garnet, har vi gitt deg noen alternativer som kanskje du vil like bedre. mvh DROPS design

Drops Baby 17/7 11.03.2020 - 14:15:

Synes drops Eskimo garn er fuldstændig uegnet til baby. Jeg er så ked, ærgeligt, fustrede over at måtte se mit barnebarn ligge med hele hånden fuld af uld tråde i hånden som han så putter i munden og kan blive kvalt. Har lavet baby tæppe, bamsedragt, tørklæde i dette garn. Et kæmpe arbejde er spildt. Har fuldt vaske anvisning. Man køber lækkert garn uld til guldklumpen det bedste af det bedste troede jeg.

DROPS Design 16.03.2020 kl. 08:41:

Hei. Leit å høre at du ikke er fornøyd med Eskimo. Om du velger et tynnere garn, i f.eks garngruppe A og der garnet er mer spunnet vil ikke løse fibre falle av så fort. Les gjerne om hver enkelt garnkvalitet under GARN. mvh DROPS design

Drops Baby 17/7 11.03.2020 - 14:06:

Synes dette garn er uegnet til baby strik. Er ked, fustrede, ærgelig spildt arbejde. Har lavet tørklæde, bamsedragt, tæppe i dette materiale og fuldt anvisning om vask. Baby får trådene i garnet i sin hånd og putter det i sin mund. Min datter vil ikke bruge det jeg har lavet, bange for at baby bliver kvalt i uldet. Virkelig slemt.

Gaëlle 18.09.2017 - 21:19:

Bonjour, j'entreprends de faire l'écharpe, mais je ne comprends pas comment faire lorsque l'on reprend les mailles en attente. C'est OK pour remettre les mailles sur l'aiguille, mais si je garde le même fil, il sera "tendu" en travers de l'ouverture, non? Car les mailles en attente sont situées plus bas sur l'ouvrage! Dois je continuer avec mon fil ou le couper et tricoter les mailles qui attendaient avec un nouveau fil et rentrer les fils à la fin? Merci de votre aide

DROPS Design 19.09.2017 kl. 08:53:

Bonjour Gaëlle, quand vous avez tricoté la 1ère moitié, coupez le fil, reprenez les mailles en attente et tricotez-les jusqu'à la hauteur indiquée, puis reprenez toutes les mailles sur la même aiguille. Bon tricot!

Elena 17.01.2017 - 15:20:

Dobrý den, chci se zeptat ohledně pletení šály (DROPS Baby 17-7). Když přesouvám polovinu ok na pomocnou jehlici a pletu zbylá oka dále až do 15cm a poté se mám vrátit k upletení zbylých ok, která byla na pomocné jehlici, nevím, jak mám pokračovat, když nit, se kterou bych měla plést zůstala u ok ve výšce 15cm? Děkuji velmi za případnou radu. S pozdravem Elena

DROPS Design 27.01.2017 kl. 08:04:

Dobrý den, po dopletení první části do výše 15 cm je potřeba nit odstřihnout a navázat k okům odloženým na pomocné jehlici. Jakmile dopletete do výše 15 cm i druhou půlku šály, pokračujete už bez stříhání nitě a pletete pak obě části zase dohromady. Hodně zdaru! Hana

Gill Söderlind 05.05.2016 - 20:23:

Hej! Om jag behöver fler maskor pga garnet, ska jag då också lägga till längden jag stickar innan jag delar? Mvh

DROPS Design 06.05.2016 kl. 10:14:

Hej, du bör kunna följa längden enligt beskrivningen om du vill ha storleken som du ser i mönstret. Lycka till!

Ursula 01.11.2013 - 08:52:

Bonjour, je vous signale une erreur dans ce modèle: l'échantillon avec aiguilles 9 pour l'écharpe est de 21 mailles. Je l'ai essayé et mon échantillon mesure 18 mailles! Par contre les chaussettes, tricotés avec aiguille 6 sont correctes. Pouvez-vous m'indiquer la largeur de l'écharpe? Meilleures salutations Ursula

DROPS Design 01.11.2013 kl. 09:41:

Bonjour Ursula, effectivement l'échantillon en Eskimo avec des aiguilles 9 est de 10 m x 21 rangs = 10 x 10 cm, la correction a été faite, merci. Sur cette base, l'écharpe mesure, en fonction de la taille choisie 10-12-12 (14-14) cm de large. Bon tricot!

Nancy 27.10.2012 - 21:26:

Endlich mal etwas, was selbst ich schnell und ohne grosse Mühe problemlos hinbekommen habe!

Alexandra 18.12.2011 - 11:48:

Har just stickat en socka och jag har halva garnnystanet kvar och jag följer anvisningarna till pricka!! så det verkar räcka med 50g.

Alexandra 18.12.2011 - 11:48:

Har just stickat en socka och jag har halva garnnystanet kvar och jag följer anvisningarna till pricka!! så det verkar räcka med 50g.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 17-7

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.