DROPS Baby / 18 / 11

Little Miss by DROPS Design

DROPS Fabel lõngast kootud beebi ja laste müts

Võtmesõnad: beebimütsid,
Suurus: 1/3 - 6/9 - 12/18 kuud (2 - 3/4) aastat
Peaümbermõõt: 42-44-46 (48-50) cm

Lõng: Garnstudio DROPS FABEL 50 g/205 m
50 g kõikidele suurustele värv nr 161, roosa unistus

DROPSi PIKAD VARDAD: 2,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 26 s x 34 r parempidises koes = 10 x 10 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 2.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.
------------------------------------------------------

MÜTS

Kootakse edasi-tagasi.
Loo üles 104-112-120 (128-136) s. Koo soonikut järgmiselt (1. rida = PP): 1 s ripskoes – vaata ülevalt - * 2 ph, 2 pr *, korda *-* ja lõpetuseks 2 ph ja 1 s ripskoes.
Kui soonik on 6-8-8 (10-10) cm laiune, jätka parempidises koes, tehes ääresilmused ripskoes, SAMAL AJAL kahanda esimesel real 14-16-18 (20-22) s ühtlaste vahedega = 90-96-102 (108-114) s.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui on kootud 14-16-17 (19-20) cm, koo maha 6 s järgmise rea alguses töö PP, koo ülejäänud silmused real.
Koo maha 6 s järgmise rea algusest töö VP, koo ülejäänud silmused real = 78-84-90 (96-102) s.

Paiguta töösse 6 SM-i töö PP järgmiselt: 1 SM pärast esimest silmust ja ülejäänud 5 SM-i jättes 13-14-15 (16-17) s igaühe vahele, 12-13-14 (15-16) s jääb peale viimast SM-i.

Jätka ripskoes kõigil silmustel, SAMAL AJAL kahanda 1 s pärast igat SM-i (töö PP), kududes 2 pr kokku, igal teisel real, kuni jääb 12 silmust reale.
Nüüd koo 2 pr kokku tervel ringil.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste ja kasuta lõngaotsa mütsi tagant kokku õmblemiseks.
Õmble läbi silmuste välimiste aasade ning õmble kokku ka 6 mahakootud silmust.

PAELA TUNNEL
Murra soonik pooleks töö paremale poole.
Korja 2,5 mm vardale u 60 kuni 80 s mütsi alläärest ääresilmuse siseküljelt - korja läbi kahekordse soonikukihi. Koo 2 cm parempidises koes, koo silmused lõdvalt maha.
Murra serv kahekorra töö PP ja kinnita pisikeste pistetega.

PAELAD
Lõika 2 lõngajuppi pikkusega 2 meetrit, keeruta neid nii palju kui suudad, murra kaheks ja lase keerduda.
Tee mõlemasse otsa sõlm ja aja pael läbi tunneli.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Baby 18-11) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (53)

Karolina 17.11.2019 - 13:16:

Hur får man hättan att bli så rund och fin? Då man ska förminska hättan vid de 6 markeringarna, så blir min hätta "toppig/strutig" i stället för rund som på bilden.

DROPS Design 21.11.2019 kl. 14:51:

Hej Karolina, om du minskar på vart annat varv kommer den till att se ut som på bilden. Lycka till :)

Patricia 17.12.2017 - 04:39:

I cannot seem to get started. My 2x2 rib keeps coming out wrong. Any ideas what I am doing wrong? Row 1: k1, p2, k2 etc till end of row, finishing with k1. Turn and what do I do next for row 2? I am an experienced knitter but feeling frustrated here...

DROPS Design 18.12.2017 kl. 09:10:

Dear Patricia, work 1st row (and every row from RS) as follows: K1, (P2, K2), repeat from (to), finish with P2 and K1. On next row from WS, work K over K and P over P to get rib, ie: K1 (edge st), K2, (P2, K2), repeat from (to) and finish with K1 (edge st). Happy knitting!

Lisa Jensen 20.02.2016 - 12:47:

Jeg har strikket 16cm. Og skal til at tage 6 masker ind på ret siden og 6 cm. På vrang siden . Og så forstår jeg ikke mere , så derfor vil jeg gerne have det bedre forklaret. V.H. Lisa

Allain Cindy 11.09.2015 - 15:16:

Bonjour, en suivant les instructions je forme une pointe à la fin du bonnet (qui se situe sur le haut du crane) pourtant sur la photo il ne semble pas qu'il y ai de pointe, est ce normal ? Merci d'avance

DROPS Design 11.09.2015 kl. 17:00:

Bonjour Mme Allain, quand vous avez terminé les diminutions (il reste 6 m), passez le fil dans les mailles restantes et faites la couture à partir des dernières mailles, le long des rangs au point mousse, le fond du bonnet sera ainsi plat. Bon tricot!

Nina 31.01.2015 - 09:54:

Hallo, ich stolpere gerade über die Angabe nach dem Bündchen "14 M gleichmäßig verteilt abk.". Ist vielleicht "gleichmäßig verteilt abnehmen" gemeint? "Gleichmäßig verteilt abketten" habe ich noch nie gesehen... Viele Grüße Nina

DROPS Design 31.01.2015 kl. 10:02:

Ja, Sie haben völlig Recht. Beim Übersetzen ist manchmal "abketten" und "abnehmen" durcheinander geraten. Die Anleitung wird direkt sprachlich überarbeitet, damit keine Verwirrung mehr entsteht.

Theresa 25.01.2014 - 02:35:

Hallo! Ich verstehe gerade die Anleitung nicht ganz. Dort steht ja, ich soll 1 Randmasche in Krausrippe - SIEHE OBEN,... stricken. Aber nach der Erläuterung von Oben wären das 2 R. re., was ich als 2 Runden rechts kenne. Das passt doch nicht zusammen??! Und dann bei der weiteren Anleitung auch. Also was genau bedeutet 1 Krausrippe?

DROPS Design 27.01.2014 kl. 09:45:

Liebe Theresa, die Randmasche in Krausrippe bedeutet nur, dass die Randmasche immer rechts gestrickt wird.

Marie 21.01.2014 - 21:19:

Beim abketten der 6 Maschen nach dem Glatt teil, muss ich die jeweils von rechts abketten oder so dass einmal 6 Maschen rechts und danach in der Rückrunde 6 Maschen links abgekettet werden?

DROPS Design 22.01.2014 kl. 08:17:

Liebe Marie, ja so ist es: es werden in der Hin- und in der Rück-R je 6 M abgekettet.

Cheryl Carlson 08.10.2013 - 19:27:

Is the measurement after you convert to stockinette meant to be only of the stockinette? It says piece which implies from cast on but would make a very shallow bonnet

DROPS Design 19.11.2013 kl. 10:04:

Dear Mrs Carlson, measures are given first in cm then in inches under [-]. Happy knitting!

Cheryl Carlson 08.10.2013 - 19:25:

On this pattern, it says to knit in stockinette until piece measures 5 1/2" yet that would make a very skimpy bonnet, should this be 5 1/2" of stockinette? as opposed to the implied from the start of ribbing

Anna Döring 24.09.2013 - 10:44:

Hallo, mir ist nicht ganz klar, wo der Tunnel für die Schnur hingehört: unten, am Hals entlang oder an der Seite über die Stirn unter dem Bündchen? Das geht aus der Anleitung nicht deutlich hervor. Danke

DROPS Design 24.09.2013 kl. 12:37:

Liebe Frau Döring, der Tunnelzug ist unten an der Mütze ("an der Unterseite der Haube... Maschen auffassen").

Jäta kommentaar mustrile DROPS Baby 18-11

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.