DROPS / 110 / 39

DROPS 110-39 by DROPS Design

Kootud DROPSi mustrilised kindad lõngast ”Karisma”.

Võtmesõnad: labakud, skandinaavia, soojad käed,
Suurus: M - L

Lõng: Garnstudio DROPS Karisma, 50 g / 100 m
100 g mõlemale suurusele värv nr 05, must
50 g mõlemale suurusele värv nr 01, naturaalvalge

DROPSi SUKAVARDAD: 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 22 s x 30 r parempidises koes = 10 x 10 cm
----------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 7.50€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme M.1 kuni M.3. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja kootakse parempidises koes.
-------------------------

PAREM KINNAS
Kootakse ringselt sukavarrastega.
Loo üles 48-56 silmust 3,5 mm sukavarrastele musta lõngaga ja koo 1,5 cm parempidises koes.
Järgmist ringi koo järgmiselt: * 2 pr kokku, 1 õs *, korda alates *-* (= murdeserv). Koo 1,5 cm parempidises koes ja edasi koo soonikut 2 pr/ 2 ph.
Kui sooniku pikkus on 5 cm, jätka soonikuga järgmiselt ja EDASI MÕÕDA SIIT: * 1 ring naturaalvalgega, 2 ringi musta lõngaga *, korda alates *-* kokku 4 korda, SAMAL AJAL kahanda musta lõnga viimasel ringil ühtlaste vahedega 4-4 silmust = 44-52 silmust.
Pärast soonikut, koo järgmist ringi järgmiselt:
skeemi M.1 (= 5 s), skeemi M.2 (= 17-21 s), skeemi M.1, skeemi M.3 järgmistel 17-21 silmustel. (Skeem M.2 = käepealne). JÄLGI KOETIHEDUST!
Paigalda silmusemärkija (SM) silmusele nr 28-32 (= skeemi M.3 esimene silmus) – pöial.
Kui töö pikkus on 5 cm, kasvata 1 silmus mõlemal pool SM-i igal 3-ndal ringil kokku 6-7 korda = 56-66 silmust – koo kasvatatud simused skeemi M.3 mustrisse.

Kui töö pikkus on 10,5-11 cm, tõsta 12-14 kasvatatud silmust + silmus SM-ga (=13-15 s) silmusehoidjale.
Järgmisel ringil loo 1 uus silmus silmusehoidja taha = 44-52 s.
Jätka mustriga, kuni töö pikkus on 17-18 cm (kududa jääb veel 3-4 cm) ja nüüd kahanda mõlemal pool skeemi M.1 igal ringil, kududes 2 pr kokku mõlemal pool (= 4 kahandust ringil) kokku 10-11 korda = 4-8 s.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

PÖIAL
Tõsta 13-15 pöidlasilmust tagasi vardale ja korja üles 1 s pöidla tagant. Koo skeemi M.3 järgi, SAMAL AJAL skeemi esimesel ringil kasvata 2-4 s ühtlaste vahedega = 16-20 s.
Koo 6,5-7 cm skeemi M.3järgi, järgmisel ringil koo 2 pr kokku kõik silmused. Katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

VASAK KINNAS
Loo üles ja koo nagu paremat kinnast, ainult peegelpildis, s.t paigalda SM skeemi M.3 viimasele silmusele pöidlakiilu kasvatamise jaoks.

Skeem

= must
= naturaalvalge

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 110-39) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (32)

Lisa 07.12.2018 - 13:49:

Hei! Første gang jeg skal kjøpe garn og prøve meg på en oppskrift her, men jeg lurer på en liten ting! Øverst i teksten står det at det skal være 100g sort, og 50g hvitt garn. Gjelder dette for én eller to votter? Skal jeg kjøpe 150g eller 300g garn for å lage begge to? God helg! Hilsen Lisa

DROPS Design 07.12.2018 kl. 15:02:

Hei Lisa. Den oppgitte garnmengden holder til begge vottene. så det holder med 150g. God helg og god fornøyelse

Johanne Brassard 06.11.2017 - 01:59:

Bonjour, je ne comprends pas le nombre de mailles. Je fais une grandeur L. Avant le début du jacquard, j'ai 52 m. 52 - M.1 (5) = 47 - M.2 ( 21)= 26 - M.1 (5) = 21 - M3 (multiple de 4) = 20. J'ai une maille en trop pour que mon M.3 soit respecté.

DROPS Design 06.11.2017 kl. 09:56:

Bonjour Mme Brassard, en taille L, vous tricotez les 52 m ainsi: M.1 (= 5 m), puis M.2 (= 21 m), puis M.1 (= 5 m) et M.3 sur les 21 m suivantes (= vous répétez 5 fois le diagramme M.3 = 5x 4 m = 20 et terminez par la 1ère maille de M.3) = 52 m. Bon tricot!

Hanne MAtras 21.09.2016 - 21:07:

Hej Hvilken størrelse er vanterne? Mvh Hanne

DROPS Design 26.09.2016 kl. 15:33:

Hej Hanne. Det er de mindste (str M)

Karin 16.01.2016 - 08:34:

Het aantal steken van de duim klopt wel... maar de hoogte waarop je er mee moet beginnen niet. Wanneer je dat doet en je breit volgens het patroon verder, is het patroon af, maar ben je halverwege je vingers: geen ruimte meer genoeg voor een derde ster..... Maar wanneer je eerder met de duim begint, dan is het onderstuk te kort... en dus zou je daar een extra stuk moeten breien... het is een heel gepuzzel, op de foto ziet het er mooi uit, maar het patroon klopt niet.

Britt-Marie Brask 04.01.2016 - 13:25:

Hej! Min fråga är nog som Emelie en bit upp, men jag såg inte att hon fått svar. Jag har börjat med mönstret och har 44 m Stickar M1=5, M2(blommorna)=17 = 22 m Stickar M1=5, M3= 4+4+4+4=16 m = 21 m Det fattas 1 m, hur stickar jag så det blir rätt? Tacksam för snabbt svar på svenska.

DROPS Design 05.01.2016 kl. 07:43:

Hej. Du stickar så här i strl M: M.1 (= 5 m), M.2 (= 17 m), M.1, M.3 över de nästa 17 m. När det står att du ska sticka M.3 över de nästa 17 m så innebär det alltså 4 hela M.3 + till slut bara den första m i M.3. Lycka till!

Linda 02.12.2013 - 18:42:

Det blir tydligare så.

Eva 01.12.2013 - 23:32:

På beskrivningen betyder svart ruta vitt garn och vit ruta svart garn. Varför krångla till det så?

Peter 21.08.2013 - 08:29:

M3= 16 m + 1 m. för att få symmetri. Tummen: M3.

Karen 20.08.2013 - 23:30:

M3 over 17 masker - og M3 er på 4 masker hvilket er 16. Og så er der ikke mønster til tommel - det skal man selv beregne eller tegne diagram til. Opskriften er ikke gennemarbejdet ordenligt.

Sue Ostergaard 07.02.2013 - 23:50:

Why does it say to decrease by 4 stitches to 44 stitches on the row before you start the M1-M2-M1-M3-M2 pattern? The pattern calls for 48 stitches, which is what was there before the decrease.

DROPS Design 08.02.2013 kl. 09:19:

Dear Mrs Ostergaard, in size M, you will work 17 sts in M.3 and only 17 sts from M.2 (see indicated sts for size M) = 44 sts. Happy knitting !

Jäta kommentaar mustrile DROPS 110-39

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.