DROPS Karisma
DROPS Karisma
100% vill
alates 2.50 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 15.00€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

DROPS Super Sale

Northern Stars Socks

Kootud DROPSi tähemustriga sokid lõngast ”Karisma” või ”Merino Extra Fine”.

DROPS 110-42
Suurus: 38/40 – 41/44
Jala pikkus: 23 - 26 cm
Soki kõrgus: 58 - 65 cm

Lõng: Drops Karisma 50 g/100 m
100-100 g värvi nr 01, naturaalvalget
200-250 g värvi nr 16, tumehalli

DROPSi sukavardad: 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 22 s x 30 r parempidises koes = 10 x 10 cm

DROPSi sukavardad: 3 mm sukavardad - sooniku jaoks

-------------------------------------------------------

Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------

DROPS Karisma
DROPS Karisma
100% vill
alates 2.50 € /50g
Lõngakulu sellele disainile alates 15.00€.

Lõnga maksumus on arvutatud väikseima suuruse valmistamiseks ja kõige odavama lõnga järgi. Otsid paremat hinda? Leia see DROPS Soodushinnad lehelt!

Juhend


MUSTER
Vaata skeeme M.1 kuni M.4. Skeem näitab mustrit töö paremalt poolt. Muster kootakse parempidises koes.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (=PP): koo kuni alles on 7-7 silmust, koo 2 pr ületõstmisega kokku, keera tööd.
2. RIDA (=VP): koo kuni alles on 7-7 silmust, koo 2 ph ületõstmisega kokku, keera tööd.
3. RIDA: koo kuni alles on 6-6 silmust, koo 2 pr ületõstmisega kokku, keera tööd.
4. RIDA: koo kuni alles on 6-6 silmust, koo 2 ph ületõstmisega kokku, keera tööd.
Jätka kahandamist nii, et enne igat kahandust on 1 silmus vähem kui eelmisel samapidisel real, kuni vardal on kokku 13-15 silmust.
----------------------------------------------

SOKK

Loo 3 mm varraste ja tumehalli lõngaga 68-76 silmust. Koo 2 pr/2 ph soonikut, kuni sokk on 13-16 cm pikkune.

Vaheta vardad 3,5 mm vastu ja koo 2 ringi parempidises koes – esimesel ringil kasvata võrdsete vahedega 2-4 silmust = 70-80 silmust.
Nüüd märgista ringi algus ja alusta mustri kudumist.
Koo skeemi M.1 järgi kõikidel silmustel (=7-8 kordust ringil).

Pärast ühte skeemi M.1 vertikaalset kordust koo järgmine ring järgnevalt:
koo skeemi M.2 järgi esimesel 65-75 silmusel (vaata noole järgi oma suuruse alguskohta ja koo skeemi paremalt vasakule) ja siis skeem M.3 viimasel 5 silmusel.
Jätka nii kudumist, kuni sokk on 29-32 cm pikkune.

Nüüd alusta kahandamist tagant keskelt:
koo pärast skeemi M.3 2 pr kokku ja enne skeemi M.3 2 kokku keerdsilmustena igal neljandal ringil kokku 11-14 korda = 48-52 silmust.

Kui sokk on 50-56 cm pikkune, jäta esimesed 10-11 silmust kanna jaoks vardale, pane järgmised 23-25 silmust (=jala pealmine osa) silmusehoidjale ja viimased 15-16 silmust jäta vardale = 25-27 kanna silmust.

Koo parempidises koes kannalakk järgmiselt:
1 rida tumehalliga ja edasi 5-6 cm skeemi M.4 järgi .
Nüüd koo kannakahandused (vt ülevalt).

Pärast kahanduste kudumist korja kummaltki poolt üles 12-13 silmust ja võta vahepeal silmusehoidjale pandud 23-25 silmust tagasi varrastele = 60-66 silmust.
Jätka kudumist skeemiga M.2 24-26 jalapealsel silmusel, koo 1 tumehall silmus kummalgi pool neid silmuseid ja koo ülejäänud silmustel skeemi M.4.
SAMAL AJAL kahanda kannakiilu jaoks järgmiselt:
Koo ring 3 silmuseni enne M.2, 2 pr kokku, 1 tumehall silmus, M.2, 1 tumehall silmus, 2 kokku. Kahanda selliselt üle ühe ringi kokku 6 korda = 48-54 silmust.

Kui jalaosa on 19-21 cm pikkune (= umbes 4-5 cm veel kududa), koo 1 ring tumehalliga ja lõpeta sokk skeemiga M.4 (1 tumehall silm endiselt kummalgi pool jala küljel).

Kahanda varbaotsa jaoks kummalgi pool tumehalli silmust järgmiselt:
kahanda enne tumehalli silmust: koo 2 pr kokku.
Kahanda pärast tumehalli silmust: koo 2 kokku keerdsilmusena.
Kahanda selliselt üle ühe ringi kokku 3 korda ja siis igal ringil kokku 7-9 korda = 8-6 silmust alles.
Katkesta lõng, tõmba läbi allesolevate silmuste, pinguta, kinnita ja peida ots.

Skeem

symbols = naturaalvalge
symbols = tumehall
diagram
On küsimusi? Vaata korduma kippuvaid küsimusi (KKK).

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

Kui ei tea millist suurust teha, siis on hea idee mõõta oma kampsunilt mõõdud. Siis saab nende mõõtude järgi valida sobiva suuruse.

Vaata mõõtudega joonist mustrilehel juhendi lõpus.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõista mõõtudega joonist

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

Tupsude tekkimine villase kudumi pinnale on loomulik protsess, mis juhtub isegi kõige eksklusiivsemate kiududega. See on loomuliku kulumise tunnus, mida on raske vältida ja mis on kõige rohkem nähtav eseme suure hõõrdumisega kohtades, nagu kampsuni varrukad ja mansetid.

Koepinna saab jälle ilusaks, kasutades riideharja või tupsude eemaldajat.

Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul..
Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Võib-olla meeldivad ka need...

Jäta kommentaar mustrile DROPS 110-42

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

Kommentaarid / Küsimused (29)

country flag Charlotte kirjutas:

Er det muligt, at du svarer på spørgsmålene? Andre har stillet samme spørgsmål. Dem svarer du heller ikke. Det virker ret tilfældigt, hvad du svarer

02.03.2021 - 15:14

DROPS Design vastas:

Nu har vi svaret på 7 spørgsmål fra dig .... hvis spørgsmålet er om de passer på din mand, så ja hvis du følger opskriften og holder strikkefastheden, så er det bare at forlænge dem hvis målene her skulle være for korte. Nu lukker vi tråden. God fornøjelse!

03.03.2021 - 14:39

country flag Charlotte Sainsbury Theilgaard kirjutas:

Nu medens jeg sidder og strikker ribben, får jeg øje på, at I sætter fodens længde til 26 cm i den store størrelse. Jeg har nu målt min egen fod. Den er præcis 26 cm, og jeg bruger størrelse 36. Grunden til, at det risler koldt ned af ryggen på mig lige nu, er, at hele opskriften er til kvinder, således at jeg slet ikke kan bruge den til en mand, fordi det hele er for småt. Please sig, det ikke er sådan.

21.02.2021 - 10:50

DROPS Design vastas:

Strømperne skal passe op til størrelse 44, men sørg for at du ikke strikker for stramt. De er lette at prøve undervejs og det er bare at strikke en ekstra cm inden du starter med indtagningerne til tå :)

23.02.2021 - 13:11

country flag Charlotte Igen Igen kirjutas:

Så vidt jeg kan regne ud, må det være 25 m oven på foden. Dels passer det med 66 m. Dels skal det være et ulige antal, så der støder en hvid op til den mørke på begge sider af overfoden. Har jeg mon ret?

20.02.2021 - 00:01

DROPS Design vastas:

Det er helt ok hvis du vælger at tage ind på hver side af de 25 masker (i stedet for 26) det bør blive tydeligt når du sidder med maskerne på pindene.

23.02.2021 - 13:07

country flag Charlotte Sainsbury Theilgaard kirjutas:

Hej Jeg har lige et spørgsmål til. Efter hælen står der, at man skal strikke M4 over dr 26 masker oven på foden. Lige før står, at man sætter 25 masker af til overfoden. Vil du lige opklare det også? Tak for gode svar Charlotte

19.02.2021 - 15:29

DROPS Design vastas:

Hej igen, det er for at få det midterste stykke ovenpå foden ens i begge sider, så du tager ind på hver side at de midterste masker, så farverne på hver side bliver ens ved indtagningerne :)

23.02.2021 - 13:00

country flag Charlotte Sainsbury Theilgaard kirjutas:

Hej igen Hvad gør man, når ens mand er mere end 170 cm høj, som modellen er? Hvor øger man længden? Jeg kan se, at ribben vil ende midt på min mands knæ. Det er ikke godt, for han har ski-knickers på. Hjælp Tak for svar

18.02.2021 - 21:40

DROPS Design vastas:

Du har jo sokkens længde og vil du strikke dem længere så kan du altid strikke ribben længere :)

19.02.2021 - 14:13

country flag Charlotte Sainsbury Theilgaard kirjutas:

Hej Det ser ud, som om ribben er lagt dobbelt på billedet. Det fremgår imidlertid ikke af opskriften. Er den, eller er den ikke? Venligst

18.02.2021 - 21:35

DROPS Design vastas:

Hej igen, jo du strikker ribben 13-16 cm ifølge opskriften, men det er selvfølgelig frivilligt om du vil bukke den ned :)

19.02.2021 - 14:11

country flag Charlotte Sainsbury Theilgaard kirjutas:

Hej Der står i opskriften, st diagram 1 er blevet ændret, men jeg kan ikke se ændringerne. Hvor finder jeg dem? Tak for opskriften Charlotte

18.02.2021 - 21:05

DROPS Design vastas:

Hej Charlotte, eventuelle ændringer er rettet i opskriften på nettet :)

19.02.2021 - 14:10

country flag Jane Møller kirjutas:

Hej jeg kan ikke går videre fra Strik de 2 første m efter M.3 ret sammen, og de 2 m før M.3 drejet ret sammen (dvs der strikkes i bagerste del af m istedet for i forreste) på hver 4.omg totalt 11-14 gange (der tages ind i M.2) = 48-52 m. Kan nogen fortælle mig hvordan. Mvh. Jane

17.02.2019 - 13:50

DROPS Design vastas:

Hej Jane, er dit spørgsmål hvordan man strikker 2 drejet ret sammen?

05.04.2019 - 11:57

country flag Manuela kirjutas:

Hallo, ich bräuchte zu der Anleitung Hilfe. Ich verstehe nicht, was „stricken Sie gegen links“ bedeuten soll. Vielen Dank für Ihre Hilfe.

27.01.2019 - 22:32

DROPS Design vastas:

Liebe Manuela, Sie beginnen M.2 bei dem Pfeil: Diagram lesen Sie jede Runde links nach rechts, dh nachdem Sie die letzten 2 M (38/40) - 7 M (41/44) gestrickt haben, wiederholen Sie M.2 ab die 1. Masche. Viel Spaß beim stricken!

28.01.2019 - 12:05

country flag Valérie kirjutas:

Bonsoir, Merci beaucoup pour votre réponse! J'aurais une autre question: en utilisant votre laine "Merino Extrafine", est-ce que les chaussettes sont moins résistantes (surtout au niveau du talon), qu'avec une autre laine, mélangée avec du polyamide, par exemple? Merci encore à vous!

25.01.2019 - 05:20

DROPS Design vastas:

Bonjour Valérie, les pures laines (type Karisma) seront plus chaudes et plus douces que des laines avec du polyamide. Karisma est notamment souvent utilisée pour des chaussettes jacquard. Bon tricot!

25.01.2019 - 09:30