DROPS 109-51 by DROPS Design

DROPSi lainelise mustriga barett ja sõrmikud lõngast ”Karisma Superwash”. Lõnga alternatiiv ”Merino”.

DROPS 109-51
Suurus: üks suurus

Lõng: Garnstudio DROPS Karisma Superwash, 50 g / 100 m
200 g värv nr 39, kanarbikulilla

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 22 silmust x 32 rida skeemi M.1 järgi = 10 x 10 cm
--------------------------

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 10.00€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
MÜTS: vaata skeemi M.1, skeemil kasvatatakse silmused 11-st kuni 19 silmuseni ja kahandatakse uuesti kuni 4 silmuseni.
SÕRMIKUD: vaata skeemi M.2. Skeem on antud vaadatuna töö paremalt poolt (PP).
--------------------------

MÜTS
Loo üles 110 silmust 3,5 mm lühemate ringvarrastele.
Koo 2 ringi parempidises koes ja seejärel 6 ringi soonikut 1 pr/ 1 ph.
Edasi koo skeemi M.1 järgi (= 10 mustrikordust ringil).
JÄLGI KOETIHEDUST!
Pärast skeemi M.1 on töö pikkus umbes 22 cm ja vardal on 40 silmust. Koo 2 ringi parempidises koes.
Koo järgmine ring järgmiselt: * 2 pr, 2 pr kokku *, korda alates *-* = 30 silmust. Koo 1 ring parempidises koes.
Koo järgmine ring järgmiselt: * 1 pr, 2 pr kokku *, korda alates *-* = 20 silmust. Nüüd koo tervel ringil kõik silmused kahekaupa kokku = 10 silmust.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmustest. Pinguta ja kinnita lõngaots.
Mütsi pikkus on umbes 24 cm.
_______________________________________________________

SÕRMIKUD

PAREM SÕRMIK
Loo üles 44 silmust 3,5 mm sukavarrastele.
Koo 1 ring ph ja edasi koo skeemi M.2 järgi (= 4 mustrikordust ringil).
Kui töö pikkus on 5 cm (säti pärast tervet mustrikordust), koo 1 ring parempidises koes ja edasi koo 4 cm soonikut 1 pr/ 1 ph – viimasel ringil kahanda 4 silmust ühtlaste vahedega = 40 silmust.
EDASI MÕÕDA SIIT!

Koo järgmiselt: 2 mustrikordust skeemi M.2 (= käepealne), ülejäänud 18 silmust koo parempidises koes (= peopesa) – paigalda silmusemärkija (SM) esimesse pr silmusesse (= pöidla silmus).
Pärast skeemi M.2 neljandat rida, kasvata pöidlakiilu jaoks järgmiselt: kasvata 1 silmus mõlemal pool pöidlasilmust – kasvata tehes 1 õs, järgmisel ringil koo õs keerdsilmusena, et vältida augu teket. Kasvata sedasi igal 3-ndal ringil kokku 5 korda = 11 pöidlasilmust.
Kui töö pikkus on 6 cm, tõsta 11 pöidlasilmust silmusehoidjale.
Järgmisel ringil loo 1 uus silmus pöidla silmuse taha = kokku 40 silmust. Koo mustrit ja parempidises koes, kuni töö pikkus SM-st on 9 cm (soonikust).
Nüüd hoia esimesed 5 silmust vardal, tõsta järgmised 32 silmust silmusehoidjale ja hoia viimased 3 silmust vardal.

VÄIKE SÕRM
= 8 silmust. Loo üles 2 uut silmust käe poole = 10 silmust. Koo 6 cm parempidises koes, siis koo 2 pr kokku kõikidel silmustel.
Katkesta lõng, tõmba ülejäänud silmustest läbi, pinguta ja kinnita lõngaots.

KÄELABA
Aseta silmusehoidjal olevad silmused tagasi varrasetele ja korja väikese sõrme küljelt üles 3 silmust = 35 silmust. Koo 2 ringi parempidises koes. Nüüd jäta 3 üleskorjatud silmust + 5 kummaltki poolt varrastele ja tõsta ülejäänud 22 silmust silmusehoidjale.

SÕRMUSESÕRM
= 13 silmust. Loo üles 1 uus silmus silmusehoidja poole = 14 silmust. Koo 7,5 cm parempidises koes. Koo 2 pr kokku kõikidel silmustel. Katkesta lõng, tõmba ülejäänud silmustest läbi, pinguta ja kinnita lõngaots.

KESKMINE SÕRM
Tõsta 5 silmust mõlema silmusehoidja lõpust, korja üles 3 silmust sõrmusesõrme kõrvalt ja loo 1 uus silmus silmusehoidja poole = 14 silmust. Koo 8,5 cm parempidises koes. Koo 2 pr kokku kõikidel silmustel. Katkesta lõng, tõmba ülejäänud silmustest läbi, pinguta ja kinnita lõngaots.

NIMETISSÕRM
Tõsta silmusehoidjalt ülejäänud 12 silmust tagasi vardale, korja üles 3 silmust keskmise sõrme kõrvalt = 15 silmust. Koo 7 cm parempidises koes. Koo 2 pr kokku kõikidel silmustel. Katkesta lõng, tõmba ülejäänud silmustest läbi, pinguta ja kinnita lõngaots.

PÖIAL
Tõsta silmusehoidjal olevad silmused vardale ja korja üles 3 silmust pöidla tagant (= silmus SM-ga) = 14 silmust. Koo 6 cm parempidises koes. Koo 2 pr kokku kõikidel silmustel. Katkesta lõng, tõmba ülejäänud silmustest läbi, pinguta ja kinnita lõngaots.

VASAK KINNAS
Koo nagu parem kinnas, ainult peegelpildis, st. kasvata pöidlakiilu jaoks mõlemal pool eelviimast silmust.
Väike sõrm koo järgmiselt: tõsta esimesed 17 silmust silmusehoidjale (= käe pealmine osa), hoia järgmised 8 silmust vardal ja tõsta viimased 15 silmust teisele silmusehoidjale (= peopesa).

Skeem

symbols = parempidine silmus (pr)
symbols = pahempidine silmus (ph)
symbols = 1 õhksilmus kahe silmuse vahele
symbols = 2 pr kokku
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 109-51) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Iga mustriga kaasnevad videoõpetused.

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (25)

country flag Otte Corine wrote:

Bonjour j ai bien compris le diagramme merci

18.12.2019 - 10:12

country flag Otte Corine wrote:

Voilà on a 11 maille au rang 3 on tricote 2 maille ensemble de chaque côté donc on se retrouve avec 9 maille au rang suivant avec les deux augmentations on devrais avoir 11 maille et la il y a 13 croix

17.12.2019 - 10:26

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Otte, vous diminuez 2 m mais faites 4 jetés = vous avez bien 13 mailles à la fin de ce rang, au tour suivant, vous tricotez ces 13 m à l'envers. Le tour 3 de M.1 se tricote ainsi: 2 m ens à l'end, 2 m end, *1 jeté, 1 m end*, répétez de *-* 4 fois au total, 1 m end, 2 m ens à l'end. Bon tricot!

17.12.2019 kl. 14:46

country flag Otte Corine wrote:

Voilà au rang 3 j ai deux mailles ensemble à l endroit donc je me retrouve avec 1 maille en moins au rang suivant les mailles envers n indique pas que il y aille une maille en moins puisque il y a deux croix au-dessus du dessin de 2 mailles ensemble merci

17.12.2019 - 09:54

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Otte, vous parlez du diagramme M.1? Au 3ème rang de M.1, vous augmentez 2 m par motif (= on passe de 11 à 13 m sur ce rang): on diminue 2 m (= 1 au début + 1 à la fin du diagramme) et on va faire 4 jetés = on a bien 2 m en plus soit 13 m. Bon tricot!

17.12.2019 kl. 10:05

country flag Otte Corine wrote:

Les jeter se tricote en meilleure torse au rang suivant ou pas merci

16.12.2019 - 21:12

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Otte Corine, les jetes ne sont pas tricotes torse. Bon tricot!

17.12.2019 kl. 08:42

country flag K. Hammersley wrote:

I've been trying to find this all day to complete a pattern I found on Pinterest!

16.11.2018 - 16:25

country flag Petit wrote:

Bonjour je voudrais savoir quel est le métrage pour une pelote pour l adapter à la taille que je voudrais faire. Merci

19.04.2018 - 11:56

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Petit, vous trouverez toutes ces informations sur le nuancier de chacune de ces qualités que vous retrouvez ici classées dans le groupe B. Bon tricot!

19.04.2018 kl. 13:19

country flag Sandrine wrote:

Pour le pouce vous augmentez vers l'index ou à la maille marqueur ?

27.10.2015 - 17:54

DROPS Design answered:

Bonjour Sandrine, les augmentations pour le pouce se font avant/après la maille avec le marqueur puis de part et d'autres de ces augmentations - voir aussi cette vidéo. Bon tricot!

28.10.2015 kl. 11:22

country flag Sandrine wrote:

Combien faut il de laine pour réaliser uniquement les gants ? merci

18.08.2015 - 15:07

DROPS Design answered:

Bonjour Sandrine, 2 pelotes devraient suffire pour les gants. Bon tricot!

18.08.2015 kl. 18:40

country flag Barbara Lord wrote:

Love your site

28.11.2013 - 18:40

country flag Lisa wrote:

Hallo, ich habe das Bündchen für die Mütze fertig und habe sie größentechnisch schon einmal über den Kopf gezogen. Sie scheint leider (trotz Maschenprobe) etwas zu groß (sitzt ganz locker am Kopf). Verändert sich das noch einmal, sobald ich das Muster stricke? Wird die Mütze nach dem Waschen kleiner?

06.07.2013 - 19:18

DROPS Design answered:

Liebe Lisa, die Mütze wird bei dem Waschen nicht kleiner, Karisma ist superwash behandelte Wolle. Nehmen Sie für das Bündchen eine Nadelstärke kleiner, wenn die Mütze zu locker sitzt.

07.07.2013 kl. 08:32

Jäta kommentaar mustrile DROPS 109-51

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.