DROPS / 109 / 49

Doce de Coco by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi teokarbimustriga barett ja sall lõngast ”Eskimo”.

Suurus: sall u 18 x 85 cm
Müts: üks suurus

Lõng: DROPS Eskimo 50 g/50 m
300 g värv nr. 01, naturaalvalge

DROPSi heegelnõel: 8 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus: 9 kahekordset sammast (2xsm) = 10 cm lai

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.20€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE NIPP
Rea/ringi alguses asendab 1 kinnissilmust (ks) 1 ahels, 1 ühekordset sammast (sm) 3 ahels ja 1 kahekordset sammast (2xsm) 4 ahels.
Iga rida/ring lõpetatakse 1 aass-ga eelmise rea esimeses silmuses.

KAHADAMISE NIPP
Kahanda 1 ks: tõmba heegelnõelaga aas esimesest silmusest, siis tõmba aas järgmisest silmusest, võta lõngakeerd nõelale ja tõmba läbi 3 silmuse nõelal.
-------------------------

MÜTS
Müts heegeldatakse pealaelt alla.
Heegelda 8 mm heegelnõelaga 3 ahels ja ühenda need ühe aass-ga ringiks. Vaata HEEGELDAMISE NIPPI!
1. RIDA: tee 5 ks tekkinud ringi.
2. RIDA: heegelda 2 sm igasse ks-sse = 10 sm.
3. RIDA: 4 ahels (= 1 2xsm) + 1 ahels + 1 2xsm esimesse sm-sse, 5 ahels, * jäta 1 sm vahele, 1 2xsm + 1 ahels + 1 2xsm järgmisesse sm-sse, 5 ahels *, korda *-* veel 3 korda, jäta viimane sm vahele ja heegelda 1 aass rea alguse 4. ahels-sse (ringil on 5 suurt 5-ahels-kaart).
4. RIDA: 1 aass esimesse 1-ahels-kaarde, nüüd heegelda igasse 1. ahels koosnevasse kaarde 6 2xsm (= 1 teokarp) ja igasse 5. ahels koosnevasse kaarde heegelda 1 ks - heegelda see ks ka läbi 2. rea lehviku keskmise samba (vaata skeemi M.2 rida ja joonis 1), lõpeta rida 1 aass-ga rea alguse 4. ahels = 5 2xsm-te gruppi (= 5 teokarpi).

5. RIDA: 4 ahels (= 1 2xsm), * 7 ahels, jäta teokarp vahele, 1 2xsm + 1 ahels + 1 2xsm + 1 ahels + 1 2xsm teokarpide vahel olevasse ks-sse *, korda *-* tervel ringil ja lõpus heegelda 7 ahels, 1 2xsm + 1 ahels + 1 2xsm + 1 ahels viimasesse ks-sse ning 1 aass rea alguse 4. ahels-sse.
6. RIDA: heegelda aass-d kuni esimese ahels-kaare keskele, * 1 ks 7. ahels koosneva kaare keskele - see ks heegeldatakse ka läbi 4. rea teokarbi kahekordse samba, 6 2xsm esimesse 1-ahels-kaarde, 1 ks keskmisesse 2xsm-sse kolmest 2xsm, 6 2xsm järgmisesse 1-ahels-kaarde, *, korda *-* tervel ringil ja lõpeta ühe aass-ga rea esimeses ks.
7. RIDA: 9 ahels, * jäta teokarp vahele, 1 2xsm + 1 ahels + 1 2xsm kahe teokarbi vahelisse ks-sse, 5 ahels *, korda *-* tervel ringil ja 1 2xsm + 1 ahels viimasesse ks-sse ning 1 aass rea alguse 4. ahels-sse.

8. RIDA: heegelda aass-d kuni esimese ahels-kaare keskele. Igasse 5-ahels-kaare keskele heegelda 1 ks – heegelda see ka läbi 6. rea silmuse, ja igasse 1-ahels-kaarde heegelda 6 2xsm, lõpetuseks tee 1 aass rea esimesse ks-sse (= 10 teokarpi).
9. RIDA: 10 ahels, * jäta teokarp vahele, 1 2xsm + 1 ahels + 1 2xsm teokarpide vahelisse ks-sse, 6 ahels *, korda *-* tervel ringil ja 1 2xsm + 1 ahels viimasesse ks-sse ning 1 aass rea alguse 4. ahels-sse.
10. RIDA: heegelda aass-d kuni esimese ahels-kaare keskele. Igasse 6-ahels-kaare keskele heegelda 1 ks – heegelda see ka läbi 8. rea teokarpide vahelise 2xsm, ja igasse 1-ahels-kaarde heegelda 6 2xsm.
11. RIDA: 1 ks igasse 2xsm-sse = 60 ks.
12. RIDA: * 1 ks kolme esimesse ks-sse, 2 ks kokku – vaata KAHANDAMISE NIPPI! *, korda *-* tervel ringil = 48 ks.
13. RIDA: 1 ks igasse silmusesse.
14. RIDA: * 1 ks esimesse kahte ks-sse, 2 ks kokku *, korda *-* tervel ringil = 36 ks.
15. kuni 17. RIDA: 1 ks igasse silmusesse. Katkesta lõng.
______________________________________________________

SALL

MUSTER
Vaata skeeme M.1 ja M.2.
------------------------

Sall heegeldatakse kahes osas ja õmmeldakse keskelt kokku.

1. OSA
Heegelda 8 mm heegelnõelaga 18 lõtva ahels (selles sisaldub ka 1 ahels pööramiseks).
1. RIDA: 1 ks heegelnõela poolt teise ahels-sse, 1 ks järgmisesse ahels-sse, jäta 1 ahels vahele, 1 ks mõlemasse kahte järgmisesse ahels-sse, 3 ks järgmisesse ks-sse, 1 ks mõlemasse kahte järgmisesse ahels-sse, jäta 2 ahels vahele, 1 ks mõlemasse kahte järgmisesse ahels-sse, 3 ks järgmisesse ahels-sse, 1 ks mõlemasse kahte järgmisesse ahels-sse, jäta 1 ahels vahele, 1 ks viimasesse ahels-sse = 17 ks.

Jätka heegeldamist nagu näidatud skeemil M.1, kuni töö mõõtudeks on u 28 cm – pärast terve mustri kordust, seejärel heegelda nagu näidatud skeemil M.2.
Pärast seda on töö mõõtudeks u 42 cm.

2. OSA
Heegelda u 17 cm nii nagu esimest osa, nüüd jaga töö keskelt pooleks (see on ava, kust pärast saab ühe salli otsa läbi torgata).
Edasi heegelda mõlemaid tükke eraldi u 10 cm (9 silmust ja 9 silmust). Katkesta lõng.

Kui mõlemad tükid on ühepikkused, siis heegelda 1 rida jälle üle kõikide silmuste ning seejärel jätka vastavalt skeemile M.2.

ÜHENDAMINE
Õmble mõlemad osad tagant poolt kokku.

Skeem

= ahels
= kinnissilmus(ks)
= ks ümber ahels-kaare ja eelmise rea 4. 2xsm külge - vaata Fig 1.
= aassilmus(aass)
= kahekordne sammas(2xsm)
= Lehvik: 7 2xsm ühte ahels-sse
= see rida on juhendis kirjeldatud, alusta reast 2. reast

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 109-49) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (48)

Shelly Stephens 26.12.2018 - 20:32:

I need help on Rd 6. Is there a chart or diagram I can see.

DROPS Design 29.12.2018 kl. 19:14:

Dear Shelly, look at this video, hopefully it will helps you. Happy crocheting!

Gillet Françoise 17.07.2017 - 15:23:

Je vous remercie de votre réponse aussi rapide .Ce site est vraiment sérieux et offre tant de joyaux plus jolis les uns que les aures.Je recommence les rangs du béret et merci encore.

Françoise Gillet 17.07.2017 - 07:11:

Bonjour; J'aimerais vraiment faire ce bonnet et je ne comprens pas les rangs suivants la suite de la vidéo (rangs 7,8,9 etc) auriez vous un diagramme pour faire le bonnet ? je vous remercie

DROPS Design 17.07.2017 kl. 09:46:

Bonjour Mme Gillet, suivez attentivement les explications des rangs 7 à 9, on va répéter les rangs 5 et 6 mais avec un nombre de mailles en l'air différent et plus de coquilles à chaque fois. Bon crochet!

I Lugt-Brom 25.11.2015 - 09:54:

Ik ben bezig met dit patroon maar loop vast. Want t/m de 4e toer gaat t prima. Maar vanaf toer 5 loopt t patroon fout. Als je dan haakt wat er staat verdubbelt t aantal mosseltjes. En wanneer je dan bij toer 8 komt heb ik 20 mosseltjes en geen 10 zoals t patroon aangeeft. Dus kom je op teveel uit. Kunt u mij aub helpen? Heb het al zeker 5 keer gelezen en herlezen en uitgehaald. Vr gr Irma

DROPS Design 02.12.2015 kl. 14:52:

Beste Irma. Ik heb de eerste 8 toeren gehaakt en ik krijg wel 10 mosseltjes. In toer 8 haak je 1 dstk+1 l+ 1 dstk in elke v = 10 keer 1-l-boogje = 10 mosseltjes na toer 8

Nuria 12.11.2015 - 17:19:

Aun siguiendo el patrón no consigo a partir de la 4 vuelta que me quede bien. He seguido todas las explicaciones pero se me queda como un gorro , no como la preciosa boina de la foto. Y, no es la primera vuestra que hago..... Un saludo y gracias

DROPS Design 15.11.2015 kl. 10:40:

Hola Nuria, para que la boina tenga la caída necesaria y no se asemeje a un gorro debes cuidar mucho la tensión de los pts. Se me ocurre que puedas estar trabajándolos muy prietos. Comprueba que la tensión es la indicada y prueba a trabajar más flojo.

Nadège ZAFFINO 20.03.2015 - 15:04:

Bonjour , j'essai de faire le bonnet du modèle DROPS 109-49 et malheureusement je suis bloqué sur le 4ème tour pourrais je avoir un schéma du bonnet ? Ou une vidéo explicative ? Ou n'importe quoi qui puisse me débloquer car ce modèle me plait vraiment et je souhaite réellement le réussir .... Merci par avance de votre aide ! Cordialement . Nadège

DROPS Design 20.03.2015 kl. 16:29:

Bonjour Mme Zaffino, au 4ème tour du bonnet, crochetez 1 mc dans le 1er arceau puis 1 coquille de 6 DB (crochetez 6 DB dans la même maille) dans chaque arceau d'1ml du tour précédent (= entre les 2 DB du tour 3), et entre chaque coquille, crochetez 1 ms mais en piquant dans la B du 2ème rang (en prenant en même temps l'arceau de 5 ml du tour 3). Bon crochet!

Lesleigh 11.10.2014 - 00:53:

I'm having a problem with round 4. I think I understand most of it until I get to the part that reads "crochet this sc through dc from round 2 as well". I'm not sure what that means.

DROPS Design 11.10.2014 kl. 11:09:

Dear Mrs Lesleigh, on round 4 when it says: "crochet this sc through dc from round 2 as well", you have to crochet this sc around loop from previous round and insert crochet hook in the dc from round 2 (see fig 1 at the bottom of the pattern). Happy crocheting!

Anja 24.09.2014 - 20:26:

Die Materialangabe von 300g beziehen sich auf Schal und Mütze, oder? Ich möchte nur die Mütze häkeln, wieviel Wolle benötige ich dann?

DROPS Design 25.09.2014 kl. 14:46:

Liebe Anja, leider kann ich Ihnen das nicht genau sagen, da wir auch nur den kompletten Garnverbrauch wissen. Sie benötigen wohl etwa die Hälfte der Garnmenge, damit Ihnen das Garn aber nicht doch vor dem Ende ausgeht, sollten Sie lieber 200g kalkulieren. Ich werde aber mal die Anregung weiterleiten, dass die benötigten Garnmengen zukünftig auch einzeln angezeigt werden (ob die Anregung umgesetzt wird, weiß ich natürlich nicht). Viel Spaß beim Häkeln!

Lauren McRoberts 07.02.2014 - 18:53:

This is the first project that I ever crocheted. The pattern was very easy to follow. Thank you DROPS for your FREE, stylish patterns that are easy to follow. I will continue to use your yarn and patterns. I like this one is light pine tweed (Eskimo). I have received many compliments!

Labutka 30.01.2014 - 13:39:

Tak ako pred par mesiacmi Monika, tiez si myslim, ze cesky navod na ciapku je nespravne prelozeny. Uz v 2.riadku je chyba (hackuju sa DS a nie 2*nahodene DS) a v 6. riadku sa KS hackuju az cez 4.riadok. Idem pracovat podla anglickeho navodu.

DROPS Design 28.08.2014 kl. 09:26:

Díky za připomínku, opraveno. Hodně zdaru!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 109-49

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.