DROPS / 102 / 36

DROPS 102-36 by DROPS Design

Komplekt: heegeldatud DROPSi sall lõngast “Inka” ja kootud pitsmustriga müts lõngast “Alpaca”.

MÜTS
Suurus: S/M – L/XL
Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca 50 g/ 167 m
50-50 g värv nr 6347, hallikaslilla
DROPSi sukavardad: 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 24 silmust x 30 rida lainemustris = 10 x 10 cm.
----------------
SALL
Suurus: üks suurus
Pikkus taga keskel: u 48 cm
Laius ülevalt: u 137 cm
Lõng: DROPS Inka 100 g/ 100 m
300 g värv nr 04 sinise-rohelisekirju
DROPSi heegelnõel: 9 mm – või sobiv, et saavutada heegeltihedus 3 kaart lai ja 4 rida kõrge = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Inka DROPS Inka
72% akrüül, 28% vill
Tootmisest maas
leia alternatiivid

100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad

Juhend

SOONIK: *2 pr/2 ph*, korda *-* .

PITSMUSTER
Vaata skeemi M.1. Muster on näidatud töö paremalt poolt.
-------------------

MÜTS
Kootakse ringselt. Loo 3,5 mm sukavardale Alpaca lõngaga 120-136 silmust ja koo 5-6 cm soonikut.
Seejärel koo vastavalt skeemile M.1, SAMAL AJAL, väiksemal suurusel, esimesel real kahanda 1 s = 119-136 s.
Pärast M.1 jääb varrastele veel 33-40 silmust alles ja töö kõrguseks on u 23-24 cm.
Nüüd koo tervel ringil 2 kokku ja siis tõmba lõng kahekordselt läbi alles jäänud silmuste ning kinnita.
--------------------------------------------------------

SALL

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda iga rea alguses ja rea lõpus järgmiselt:
rea lõpus ära heegelda enam viimasele kaarele.
Rea alguses heegelda 3 aass esimese kaare tippu.
--------------------

SALL
Heegeldada lõngaga Inka 155 ahelsilmust (nendes sisladub ka 1 ahels, mis on vajalik pööramiseks).
1. RIDA: 1 ks teise ahels-sse, 1 ks järgmisesse kolme ahels-sse * 1 ahels vahele jätta, 1 ks järgmisesse nelja ahels-sse *, korda *-* = 124 ks.
2. RIDA: 1 ahels (pööramiseks), 1 ks esimesse ahels-sse, * 3 ahels, 2 ühekordset sammast (sm) esimesse kolmest ahels-st, jäta vahele 2 ks, 1 ks järmisesse ks-sse *, korda *-* = 41 kaart.
3. RIDA: – vaata kahandamise nippi * 3 ahels, 2 sm esimesse kolmest ahels-st, 1 ks järgmise kaare tippu *, korda *-* = 39 kaart.
Korda kolmandat rida, SAMAL AJAL kahanda mõlemal äärel üks kaar (st. ära koo enam viimase kaare tippu), kuni alles jääb vaid 1 kaar salli otsa.

Skeem

= pr
= ph
= 2 pr kokku
= 1 õs kahe silmuse vahele

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 102-36) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (33)

Delores B Dedmon 26.09.2018 - 01:15:

I am having trouble understanding the bind off. I have looked every where to find directions for it. It is hard to tell what to do with the one left not looking like the beginning of the row bind off. Can someone help me with this. Thanks

DROPS Design 26.09.2018 kl. 08:12:

Dear Mrs Dedmon, after you have worked diagram M.1, there are 35-40 sts left on needles, on next round, knit all stitches together 2 by 2 (finish with K1 in 1st size) = 17-20 sts. Then thread the yarn (double = 2 strands of yarn) through all sts, tighten and fasten tightly. Happy knitting!

Belén 07.09.2016 - 08:10:

Donde puedo comprar en España DROPS Inka de Garnstudio color nº 04 ciruela/verde/óxido. Gracias

DROPS Design 09.09.2016 kl. 20:41:

Hola Belén. DROPS Inca está descatalogada. Es imposible comprarla por la web. Puedes preguntar en el foro de DROPS WORKSHOP: https://www.facebook.com/groups/DROPSWorkshop/?multi_permalinks=1758026214456720%2C1757805101145498%2C1757475874511754%2C1757289581197050¬if_t=group_highlights¬if_id=1473373604586500

Kalli 27.09.2015 - 19:59:

Has your company come up with an alternative to the Inka #4 yarn shown in this picture? If not you should bring it back! It is perfect for today's style!

DROPS Design 28.09.2015 kl. 10:17:

Dear Kalli, DROPS Inka was group E, you can used instead DROPS Eskimo Degradé or Print for example. Click here to calculate new amount of yarn. Happy crocheting!

Tikker 08.11.2014 - 20:41:

I can´t find DROPS Inka on your page and I would love to have the same effect / colors as this photo. Can you tell me if Inka has stopped being produced? Thank you

DROPS Design 10.11.2014 kl. 09:16:

Dear Mrs Tikker, DROPS Inka is discontinued - you can try with different yarn group as alternative. Your DROPS store will help you with tips & advices. Happy crocheting!

Claudia Gökelmann 05.06.2014 - 10:13:

HILFE! Ich verzweifle an diesem Tuch! Wie funktioniert die Abnahme am Rand? Ich verstehe die Tipps zur Abnahme nicht. Wo sollen beim Anfang die 3 Kettmaschen hin und wie geht es weiter? Und am Schluss, lässt man da einfach die letzte Muschel weg? Ich versteh das nicht und hab die Häkelsachen jetzt gefühlte 20x in die Ecke geschmissen. Wäre für jede Hilfe dankbar! Das Tuch ist wunderschö und ich will das unbedingt schaffen! P.S. Bin totaler Anfänger - vielleicht liegts daran... :-)

DROPS Design 08.06.2014 kl. 11:38:

Liebe Claudia, das Prinzip der Dreiecksform besteht darin, dass Sie in jeder R an beiden Rändern eine Muschel weniger häkeln. Am Ende der Reihe passiert das, indem Sie einfach die R nicht zu Ende häkeln, sondern die letzte Muschel weglassen, wenden und die nächste R häkeln - aber nun müssen Sie ja auch wieder eine Muschel weglassen, nämlich die am R-Anfang. Um zur nächsten Muschel zu gelangen, müssen Sie daher bis dahin 3 Kett-M häkeln, quasi als "Brücke".

Pam Evans 05.11.2013 - 12:15:

Just wonderful! The pattern was easy to read and with each row compleated I got more and more excited to finish. I love it, and I've had so many compliments. I'm doing this for my daughters for Christmas. Thank you for having so many wonderful patterns.

Debbie Smith 31.10.2012 - 14:14:

I am having difficulty locating the amount of yarn needed for the Shawl pattern. I'm hoping someone can assist so I can purchase my yarn. Thanks. Debbie

DROPS Design 13.11.2012 kl. 16:29:

Dear Debbie, you will find the amount of yarn for the shawl just on the right side of the picture : DROPS Inka from Garnstudio, 300 g color no 04. Happy crocheting !

Drops Design 28.10.2009 - 19:07:

Thank you for bringing this to our attention. Pattern has been corrected.

Trehus 28.10.2009 - 18:43:

The pattern for the shawl on the Row 1 says: "1st row: Crochet 1 sc in the 2nd ch, crochet 1 sc in each of the the next 3 sc *" Shouldn't "the next 3 sc" be the next 3 ch (chains)?

Caitlyn 15.09.2009 - 21:01:

Thanks:) you've been very helpful!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 102-36

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.