DROPS / 103 / 32

DROPS 103-32 by DROPS Design

Vanutatud DROPSi kindad kahekordsest ”Alpaca” lõngast.

Võtmesõnad: labakud, soojad käed, vanutatud,
  • DROPS 103-32 - Vanutatud DROPSi kindad kahekordsest ”Alpaca”  lõngast.
Suurus: S - M - L
Täispikkus enne vanutamist: 38-41-45 cm
Täispikkus pärast vanutamist: 28-30-33 cm
Pikkus pöidla kiilust enne: 15-16-18 cm
Pikkus pöidla kiilust pärast: 11-12-13 cm

Lõng: DROPS Alpaca 50 g/ 167 m
100-100-100 g värv nr 0501, helehall
100-100-100 g värv nr 0517, keskmine hall

DROPSi pikad ja sukavardad: 5,5 mm - (pöidla jaoks) – või suurus, et saavutada koetihedus 16 s x 20 rida parempidises koes kahekordse lõngaga = 10 x 10 cm enne vanutamist.
Ja 20 s x 27 rida = 10 x 10 cm pärast vanutamist.

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 7.30€. Loe edasi.

Juhend

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 s kududes ühest silmusest 2 s.

LABAKUD
Koo edasi-tagasi parempidises koes. Loo kahekordselt võetud keskmise halli lõngaga ning 5,5 mm varrastele ülesse ülesse 52-52-56 s. Jätka kuni on kootud 10 cm.
Vaheta lõng kahekordse helehalli lõnga vastu, SAMAL AJAL kahanda ühtlaste vahedega 8 s = 44-44-48 s.
Kui on kootud 14 cm, jätka võttes mõlemat värvi lõngast ühe.
Kui on kootud 17-18-19 cm, aseta 1 silmusemärkija (SM) varda 22.-22.-24. silmusele (= pöidla koht). Seejärel kasvata 1 s mõlemal pool SM-i igal teisel real kokku 6-7-8 korda – loe kasvatamise nippi = 56-58-64 s.
Pärast viimast kasvatamist aseta kasvatatud silmused + SM-ga silmus + 1 s mõlemalt poolt neid silmuseid pöidla jaoks silmustehoidjale = 15-17-19 pöidla silmust.
Loo ülesse 3 uut silmust pöidlasilmuste kohale = 44-44-48 s.
Kudumi mõõdud on nüüd umbes 23-25-27 cm. Jätka edasi-tagasi kududes parempidises koes.

Kui on kootud 26-27-27 cm, võta kahekordne helehall lõng.
Kui on kootud 37,5-40,5-44,5 cm, koo silmused kahekaupa kokku = 22-22-24 s jääb vardale. Tõmba kahekordne lõng läbi järelejäänud silmuste, tõmba kokku ja kinnita. Kinda pikkus = 38-41-45 cm.

PÖIAL
Aseta 15-17-19 pöidla silmust sukavarrastele ja korja ülesse 5 s kolme kasvatatud silmuse servalt = 20-22-24 s. Koo sukavarrastega ringselt.
Kui pöialt on kootud umbes 6-6-6,5 cm alates pöidlakiilust, koo ringi esimesed 4-4-6 s ja viimased 4-4-6 s kahekaupa kokku = 16-18-18 s. Koo 2 rida.
Järgmisel real koo ringi esimesed 4 s ja viimased 4 s kahekaupa kokku = 12-14-14 s. Kui on kootud 8,5-8,5-9 cm, koo kõik silmused kahekaupa kokku = 6-7-7 s.
Pöidla mõõdud alates kiilust on 9-9-9,5 cm. Tõmba kahekordne lõng läbi järelejäänud silmuste, pinguta ja kinnita.

ÜHENDAMINE
Õmble külg kokku välimistest silmustest nii, et õmblus ei jääks paks.

VANUTAMINE
Pane pöidla sisse väike kilekott, et pöial kokku ei vanuks. Kinnita pöidlakiilu juurest haakõnelaga nii, et see lahti ei tuleks vanutamise ajal. Pane teine kilekott kinda käeosa sisse ja kinnita ka see haaknõelaga.
Pese kindaid pesumasinas 40 kraadise pesuprogrammiga enzüümide ja valgendivaba pesuvahendiga, tavalise tsentrifuugiga ja ilma eelpesuta.
Et kindad parajad tuleks, proovi veel niiskelt kätte, et vormida neid käe järgi.
Kui kindad on pärast vanutamist ikka suured, pese uuesti.
Kui on liiga väikesed, tee nad märjaks ja venita parajaks.

Edaspidi pese villapesuprogrammiga.
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 103-32) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (30)

country flag Judy 12.06.2019 - 14:36:

Hi thanks for answer previous question about polar mitts...I did one and to me seemed so huge so I ripped out. The finished felted height was such that I worried it would fall off my hand if I had continued on. I loved some of the other designs but thought so too...are they supposed to b so long

user icon DROPS Design 12.06.2019 kl. 15:47:

Dear Judy, when you intend to felt a knitted project, you have to adjust the width and the length before felting so that it should be right after felting - read more about felting here. You will find the finished measurements before and after felting in the header, this should help. Happy knitting!

country flag Mona 29.01.2019 - 09:23:

Er det noe i veien for å strikke denne på strømpepinner/magic loop så man slipper å sy sømmen i siden?

user icon DROPS Design 29.01.2019 kl. 13:13:

Hei Mona. Du kan gjerne strikke den rundt hvis du foretrekker det. God fornøyelse.

country flag LilleLuna 11.08.2015 - 14:23:

Kan man kjøpe dette garnet også i butikk?

user icon DROPS Design 12.08.2015 kl. 12:22:

Hei LilleLuna. Du kan se alle vores Norske butikker her - du kan ogsaa köbe Alpaca i flere af dem (klik paa butikken for at se deres sortiment)

country flag Connie 21.01.2015 - 10:30:

Hej.. inden jeg bestiller garn er jeg i tvivl om hvor meget. Der står 100-100-100 gr f.nr 0501, lysegrå 100-100-100 gr f.nr 0517, mørkegrå, menes der 600 gram i alt, altså 6x100 gr? eller er det er fejl hvad jeg tror.. kh Connie

user icon DROPS Design 21.01.2015 kl. 15:24:

Hej Connie. Det er antallet per störrelse. Saa skal du f.eks. lave str S saa bestiller du 100 gr 0501 og 100 gr 0517 (200 gr i alt). God fornöjelse med dem.

country flag Maya 12.01.2015 - 09:06:

Skal tommel strikkes likt på begge vottene? Blir ikke tommelen på samme side på begge vottene da?

user icon DROPS Design 12.01.2015 kl. 16:15:

Hej Maya. Ja, det er korrekt, men det er ikke noget problem paa dette mönster.

country flag Christine 04.11.2014 - 19:59:

Hej, trots att jag följt stickfasthet och inte stickar hårt och fast så blev dessa vantar alldeles för stora. Prövade att tvätta dem om igen ett par gånger, följde instruktionerna, men de blev så stora att jag inte kunde ha dem. Gav bort dem. Tänker inte försöka igen eftersom jag inte vet hur jag skulle kunna göra annorlunda. Chris

user icon DROPS Design 05.11.2014 kl. 16:44:

Hej Christine. Det er da aergeligt. Da resultatet kan afvige med filte ifm vaskemaskine og saebe er det altid en god ide og strikke og filte en pröve först, saa ved du praecis hvordan garnet reagerer i din maskine og hvad der skal til for at faa det önskede resultat.

country flag Tanja 22.10.2014 - 19:52:

Hallo Drops, vielen Dank für die schnelle Antwort. Nadel 5,5 ist klar... aber das mit den Maschen? Wieviel soll ich anschlagen, 52 M und dann mit doppeltem Faden 10 cm glatt stricken usw. Mir ist die Aufteilung von 52-52-56 unklar. Viele Grüße und Danke

user icon DROPS Design 23.10.2014 kl. 10:28:

Oh, da lag das Problem, Entschuldigung, das hatte ich falsch verstanden. Die M-Zahlen beziehen sich auf die verschiedenen Größen, die Handschuhe sind ja in 3 Größen strickbar - S, M und L. Die erste Zahl bezeichnet immer Größe S, die zweite Größe M und die dritte Größe L. Die entsprechenden Maße zum Auswählen der richtigen Größe finden Sie oben neben dem Foto. Sie halten sich also immer an die Zahl, die zu Ihrer Größe passt. So, ich hoffe, nun habe ich Ihnen besser weitergeholfen. :-)

country flag Tanja 22.10.2014 - 13:22:

Hallo, bei der Anleitung heißt es am Anfang: "Es wird hin und zurückgestrickt" mit Nadel 5,5... da verstehe ich 1 Paar Nadeln. Dann heißt es aber wieder: "auf Nadel 5,5 52-52-56 Maschen anschlagen". Auf wieviele Nadeln verteile ich die Maschen oder muß man 160 Maschen anschlagen? Wie fange ich an...?!

user icon DROPS Design 22.10.2014 kl. 16:07:

Liebe Tanja, Sie schlagen die M auf normalen Stricknadeln an (also 1 Paar Nadeln), und zwar 52-52-56 M (je nach Größe) auf Nadel Nr. 5,5, also 5 1/2. Das soll "Nadel 5,5" heißen - Nadel Nr. 5,5. Das Nadelspiel benötigen Sie erst beim Daumen.

country flag Anette Olafsen 15.10.2014 - 08:55:

Kan jeg bruke drops ♥ you 3 i denne opskriften?

user icon DROPS Design 17.10.2014 kl. 15:48:

Hei Anette. Drops loves you 3 er en kvalitet som er tykk og tynn, så er litt usikker på hvordan den vil bli tovet. Om du vil teste det ut så lag en prøve først å se om du får strikkefastheten til å stemme, kan evt prøve den dobbelt å se om du får den til å passe da. Du må nok teste med forskjellige pinner å se og evt tove prøven også, alt garn tover forskjellig. Lykke til:)

country flag Jean 18.12.2012 - 19:26:

Hei kan jeg bytte 2 tråder alpakka med en tråd nepal på denne oppskriften?

user icon DROPS Design 19.12.2012 kl. 11:02:

Ja, det kan du sagtens, men sörg for at din strikkefasthed er i orden

Jäta kommentaar mustrile DROPS 103-32

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.