By the Bay by DROPS Design

Kootud DROPSi kleit heegeldatud passeosaga ”Paris” lõngast.

DROPS 101-27
Suurus: S-M-L/XL-XXL

Lõng: Garnstudio DROPS Paris 50 g/75 m
300-350-400-450 g värv nr 16, valge
150-150-150-200 g värv nr 23, helehall
100-150-150-150 g värv nr 24, tumehall

DROPSi ringvardad: 5,5 mm – või sobivad saavutamaks koetiheduse 16 silmust x 20 rida parempidises koes = 10 x 10 cm

DROPSi heegelnõel: 7 mm – või sobiv saavutamaks heegeltiheduse 9 ühekordset sammast x 6 rida kahekordse lõngaga = 10 x 10 cm

DROPSi heegelnõel: 4 mm – nööpide katmiseks

2-2-2-3 nööpi – u 2 cm läbimõõduga

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% puuvill
alates 1.25 € /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 1.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 1.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 13.75€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (kootud ringis): koo 1. ring parempidi, 2. ring pahempidi.

HEEGELDAMISE INFO
Asenda rea algul olev ühekordne sammas (sm) 3 ahels-ga. Asenda rea algul olev kinnissilmus 1 ahels-ga.

TRIIBUD
Heegelda triibud nagu näha skeemil M.1, M.2 või M.3. 1 rida skeemil = 1 rida ühekordseid sambaid.
Suurused S ja M: heegelda skeemi M.1 järgi.
Suurused L/XL: heegelda skeemi M.2 järgi.
Suurus XXL: heegelda skeemi M.3 järgi.

KAHANDAMISE NIPP 1 (seelikuosale)
Kahanda ENNE silmust SM-ga: 2 pr kokku, 1 pr.
Kahanda PEALE silmust SM-ga: 1 pr, tõsta silmus kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle.

KAHANDAMISE NIPP 2 (passeosale)
Kahanda 1 sm, tehes 2 sm kokku järgmiselt: heegelda 1 sm, aga ära tõmba viimast lõngkeerdu läbi, tee järgmine sammas ja nüüs tõmba lõng läbi kõigi 4 aasa heegelnõelal.

LÕNGAOTSTE INFO
Kui vahetad lõnga peale 2. ja 6. rida skeemil M.1 (ja 10. rida suurusel XXL), jäta u 1.5 m lõngaots. Seda kasuta hiljem, et heegeldada nööbiaasad.
____________________________________________________________________

SEELIKUOSA
Koo ringis. Loo 168-192-216-240 s valge lõngaga. Koo 2 ringi ripskoes. Paigalda 2 SM, esimesele ja 85.-97.-109.-121.-le silmusele (= kleidi küljed). Jätka parempidises koes.
Kui tükk on 10 cm, kahanda mõlemal pool SM-i (= 4 kahandust ringil) – vaata kahandamise nippi 1. Kahanda iga 3-3,5-3,5-3,5 cm järel, 12 korda kokku = 120-144-168-192 s.
Kui tükk on 49-51-53-55 cm, koo 2 ringi ripskoes, SAMAL AJAL kahanda silmuste arv kuni 119-140-168-189 silmuseni. Koo maha kui tükk on 50-52-54-56 cm.

PASSEOSA
LOE HEEGELDAMISE INFOT! Heegelda 7 mm heegelnõelaga ja kahekordse lõngaga.
1. ring (valge): alusta seelikuosa seljatüki keskelt. Tee 1 ks esimesse silmusesse, *1 ahels , jäta vahele 2 s, 1 ks järgmisesse silmusesse, 1 ahels, jäta vahele 3 s, 1 ks järgmisesse silmusesse*, korda *-*, lõpuks tee 1 aass ringi esimesesse ks-sse= 34-40-48-54 ks.
2. ring (helehall): heegelda edasi-tagasi seljaosa keskelt. Tee 2 sm igasse ks-sse = 68-80-96-108 sm.
Jätka triipudega – vaata selgitust ülevalt. Loe ka lõngaotste infot.

Suurused S ja M: heegelda edasi-tagasi seljaosa keskelt skeemi M.1. Heegelda 1 sm igasse eelmise rea sambasse, aga 5-ndal real kahanda 1 sm mõlemal küljel – loe kahandamise nippi 2 = 66-78 sm.

Suurus L/XL: heegelda edasi-tagasi seljaosa keskelt skeemi M.2. Heegelda 1 sm igasse eelmise rea sambasse, aga 4., 6. ja 8-ndal real kahanda 1 sm mõlemal küljel = 90 sm.

Suurus XXL: heegelda edasi-tagasi seljaosa keskelt skeemi M.3. Heegelda 1 sm igasse eelmise rea sambasse, aga 6., 8. ja 10-ndal real kahanda 1 sm mõlemal küljel = 102 sammast.

HEEGELDATUD ÜLEMINE ÄÄR
Heegelda 7 mm heegelnõelaga ja kahekordse tumehalli lõngaga.
1. rida: heegelda 1 sm igasse sambasse.
2. rida: heegelda 1 ks esimesse sambassse, *jäta vahele 2 sm, 6 sm järgmisse sm-sse, jäta vahele 2 sm, 1 ks järgmisse sm-sse*, korda *-* rea lõpuni, lõpeta aass-ga viimasesse sambasse.

HEEGELDATUD ALUMINE ÄÄR
Heegelda seeliku alläärde järgmiselt:
1. ring (valge): tee 1 ks esimesse silmusesse, *1 ahels, jäta vahele 2 s, 1 ks järgmisse silmusesse *, korda *-*, lõpuks tee 1 aass ringi esimesse ks-sse = 56-64-72-80 ks.
2. ring (helehall): heegelda 1 ks ja 1 ahels igasse ks-sse, lõpuks tee 1 aass ringi esimesse ks-sse.
3. ring (helehall): heegelda 1 ks esimesse ks-sse, *jäta vahele 1 ks, 6 sm järgmisse ks-sse, jäta vahele 1 ks, 1 ks järgmisse ks-sse*, korda *-* ringi lõpuni. Lõpuks tee 1 aass ringi esimesse ks-sse.

ÕLAPAELAD
LOE HEEGELDAMISE INFOT! Heegelda 7 ahels (k.a 3 pööramiseks) kahekordse helehalli lõngaga. Heegelda 1 sm neljandasse silmusesse nõelast ja 1 sm igasse järgmisse 3 ahels-sse = 5 sm.
Jätka, tehes 1 sm igasse sambasse kuni on kokku 20-20-24-24 rida sambaid.
Ühele poole tee äär kahekordse tumehalliga järgmiselt:
1. rida: 1 ks esimesse sammaste ritta, * 2 ahels, 1 ks järgmisse sammaste ritta*, korda *-*. Pööra.
2. rida: 1 ks esimesse ks-sse, *jäta vahele 1 ks, 6 kahekordset sammast (2xsm) järgmisse ks-sse, jäta vahele 1 ks, 1 ks järgmisse ks-sse*, korda *-* ja lõpuks tee 1 aass ringi esimesesse ks-sse.

Õmble õlapael kleidi lainelise ääre külge. Õmble nii, et see on u 2 cm servast. Esiosal paiguta õlapael u 5-6-7-8 cm küljest ja tagaosal u 2 cm küljest.
NB! Proovi kleiti selga ja säti õlapaelade asukohti, enne kui õmbled kinni.

NÖÖBIAASAD
Kasuta lõngaotsi, mis ripuvad passeosa küljes – vaata lõngaotste infot. Heegelda 7 ahels, kinnita ühe aassilmusega 2 rida allpool passe serva, pööra, heegelda 7 ks ümber ahels kaare, katkesta lõng ja kinnita ots.

NÖÖBIKATE
Heegelda 1 nööbikate tumehall ja teine helehall. Suurusele XXL heegelda 2 helehalli ja 1 tumehall. Heegelda ühekordse lõngaga ja 4 mm heegelnõelaga. Heegelda 2 ahels, siis 5 ks kahte esimesse ahels-sse, lõpuks tee 1 aass ringi esimesse ks-sse. (= 1. ring).
2. ring: 1 ahels, 2 ks igasse ks-sse ja lõpuks tee 1 aass ringi esimesse ks-sse. (= 10 ks).
3. ring: 1 ahels, 1 ks igasse ks-sse ja lõpuks tee 1 aass ringi esimesse ks-sse. (= 10 ks).
4. ring: 1 ahels, 1 ks igasse teise ks-sse ja lõpuks tee 1 aass ringi esimesse ks-sse. (= 5 ks).
Libista nööp katte sisse, õmble ava kinni. Õmble nööbid kleidile.

Skeem

symbols = tumehall
symbols = helehall
symbols = valge
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 101-27) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Iga mustriga kaasnevad videoõpetused.

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (38)

country flag Katia wrote:

Si può lavorare tutto il vestito all’uncinetto?se si con quale modalità?

02.04.2019 - 09:14

DROPS Design answered:

Buongiorno Katia. Potrebbe sostituire la parte lavorata a maglia rasata con righe di maglie alte. Purtroppo in questa sede non ci è possibile dare un'assistenza così personalizzata. Per questo tipo di aiuto, può rivelgersi al suo rivenditore Drops di fiducia, anche via mail. Buon lavoro!

02.04.2019 kl. 09:50

country flag Skiensdame wrote:

Stroppene til kjolen blir ikke noe fine! Det blir store mellomrom der man har 3lm som første stav. Er nybegynner på hekling, har prøvd flere ganger, men får det ikke til. Er det mulig å strikke stroppene? Hvilket , maskemønster, pinnenr og maskeantall vil dere anbefale?

28.06.2018 - 16:48

DROPS Design answered:

Hei Skiensdame. Du kan strikke stropper isteden ja. Om du strikker med de samme pinnene som resten av kjolen: Mål opp hvor lange du vil at de skal være, og gang med 1,6 (strikkefastheten) for å finne ut hvor mange masker du må legge opp - du vil da strikke frem og tilbake i stroppens lengde. Det er opp til deg hvilken strukturen/mønsteret du vil bruke, men om du for eksempel strikker riller vil stroppene brette seg mindre i kantene enn ved for eksempel glattstrikk. God fornøyelse.

03.07.2018 kl. 14:31

country flag Sigrid wrote:

Er målene riktig i oppskriften? Strikker med samme pinner og garn, men den blir jo mye større enn målene i skissen. Strikker L/XL og nederst er målet i skissen 138 cm men jeg har nærmere 150 cm. Strikkefastheten på arbeidet mitt er den samme som i oppskriften.

10.05.2018 - 21:32

country flag Heidi wrote:

Her må det være noe galt med oppskriften den er jo ALT for stor på ryggen - der henger og slenger den!! Dessuten er 2 knapper i str. M: for lite da er halve ryggen åpen. Jeg er veldig missfornøyd med denne oppskriften. Det blir dyrt med garn når oppskriften blir helt feil :-( Dårlig dårlig dårlig

24.02.2013 - 19:30

country flag Christina wrote:

Hej Jag undrar om man skall sticka alla varven räta efter första två varven???????

11.05.2009 - 01:26

country flag Gun/DROPS wrote:

Olet oikeassa, ohjeen loppuosa puuttui valitettavasti kokonaan. Loput tekstistä on nyt lisätty!

28.02.2009 - 21:13

country flag Suvi wrote:

Hei! Näyttäisi siltä, että ohjeen suomenkielisestä versiosta ainakin puuttuisi ohjeet olkaimien virkkauksesta ja nappien päällystämisestä. Ystävällisesti pyytäisin lisäämään nämä ohjeeseen.

28.02.2009 - 16:35

country flag Eva wrote:

Har börjat sticka kjolen, lagt upp maskor, stickat 1 räta v och 1 avigt v. Hur man sedan stickar fram till minskningen framgår ej i beskrivningen. På bilden ser det ut som slätstickning, men kanske ska jag fortsätta med 1 räta v och 1 avigt v fram till minskningen. Någon gullig som kan hjälpa??

19.01.2009 - 23:58

country flag Hannah wrote:

Hei ! Lurte på hvilken størrelse modellen på bildet bruker?

18.03.2007 - 19:07

Mary wrote:

Hoi,Tine, bedankt dat jullie het patroon van dit jurkje zo snel vertaald hebben. Ik kon mijn ogen niet geloven toen ik zag dat het patroon af te drukken was. Ik heb het dan ook meteen afgedrukt. Geweldig!!! Mijn complimenten. Groetjes, Mary.

20.02.2007 - 21:37

Jäta kommentaar mustrile DROPS 101-27

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.