DROPS / 86 / 15

Neverland by DROPS Design

DROPSi vanutatud sussid lõngast „Eskimo“.

Võtmesõnad: sussid, vanutatud,
------------------------------------------------------
Suurus: 35/37-38/40-42/44

Lõng: Garnstudio DROPS ESKIMO, 50 g / 50 m
300-300-350 g värv nr 05, türkiis

DROPSi vardad: 8 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus enne vanutamist 11 silmust x 15 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
Pärast vanutamist umbes 13,5 silmust x 28 rida = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.20 € /50g
DROPS Eskimo uni colour DROPS Eskimo uni colour 2.20 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo mix DROPS Eskimo mix 2.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Eskimo print DROPS Eskimo print 2.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 13.20€. Loe edasi.

Juhend

SUSSID
Suss kootakse ühes tükis, alustatakse ühelt küljelt, siis mööda talda alla ja mööda teist külge üles. Pärast õmmeldakse jalapealselt ja kanna tagant kokku.
Loo lõdvalt 8 mm varrastele 21-22-23 silmust.
Koo parempidises koes.
Kui töö pikkus on 20-20-22 cm, loo uued silmused talla jaoks ühe serva igal teisel real: 2 silmust 5-6-7 korda ja 1 silmus 3-3-2 korda = 34-37-39 silmust.
Koo nende silmustega, kuni töö pikkus on 42-44-46 cm – paigalda silmusemärkija (SM), keskkoht talla all.
Jätka kudumist, kuni talla pikkus SM-st on sama, mis kasvatamiste lõpust SM-ni esimesel küljel.
Nüüd kahanda (samal serval, kus enne tegid kasvatamist) igal teisel real: 1 silmus 3-3-2 korda ja 2 silmust 5-6-7 korda = 21-22-23 silmust.
Koo silmused maha, kui töö pikkus on 84-88-92 cm.

ÜHENDAMINE
Murra töö kaheks parema poolega väljapoole ja õmble kanna tagant kokku. Õmble jalapealne kokku, jättes umbes 9 cm avatuks.
Pööra töö välja (pahem pool jääb väljapooole).
Koo teine suss.

VANUTAMINE
Enne pesumasinasse panemist, kinnita susside sisse kilekott, et nad ei läheks vanutamise käigus kokku.
Pese susse pesumasinas 40 kraadi juures ensüümi- ja valgendajavaba pesuvahendiga (tavalise tsentrifuugiga ja ilma eelpesuta).
Pärast pesu proovi veel märgi susse jalga ja veendu selle õiges suuruses. Kuivata.
Kui pärast vanutamist on sussid liiga suured, siis korda vanutamise protsessi.
Kui on väikesed, siis jäta nad kuuma vette ligunema ja venita parajaks.
Edasipidi pese susse villaprogrammiga.

Pärast vanutamist keera ülevalt 4 cm tagasi sussi peale.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 86-15) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (51)

Myriam De Meyer 27.12.2019 - 12:51:

Ik heb nog nooit gevilt. Ik dacht dat het breiwerk dan kleiner werd. Klopt de beschrijving van het proeflapje dan? Bedankt.

DROPS Design 19.01.2020 kl. 18:27:

Dag Myriam,

De stekenverhouding staat zowel voor voor het vilten aangegeven als na het vilten. Dus als je een proeflapje breit kun je de stekenverhouding van voor het vilten aangeven.

Het werk krimpt inderdaad door het vilten; er blijft ongeveer 2/3 van het werk over na het vilten.

Helga 23.03.2019 - 15:58:

Ich habe nach Anleitung für Größe 42/43 gestrickt. Ich habe nach Anleitung gewaschen. Die fertigen Pantoffeln sind einem Grundschüler zu klein. Schade 😢

DROPS Design 25.03.2019 kl. 12:36:

Liebe Helga, Stimmte Ihre Maschenprobe mit Eskimo? Nehmen Sie bitte Kontakt mit Ihrem DROPS Laden auf. Viel Spaß beim stricken!

Linda Semlor 26.01.2019 - 17:30:

Pattern directions: "When the piece measures 20-20-22 cm/8"-8"-8½" cast on sts for foot at one side every other row: 2 sts 5-6-7 times and 1 st 3-3-2 times = 34-37-39 sts." When does the "and 1st 3-3-2 times" happen? Do you have a diagram of the slipper before it is sewn up?

DROPS Design 28.01.2019 kl. 10:38:

Dear Mrs Semlor, all increases are done on the same side - the video below shows the slippers before sewing them together. Happy knitting!

Mathilda 25.01.2019 - 16:53:

Hej, förstår inte hur jag ska höra efter man datt en masktråd. Maska av efter foten mot skaftet... och resten av meningen. Sen maska av motsatt mot ökningen? Är det då de yttersta maskorna på andra sidan arbetet? Tack ;)

DROPS Design 31.01.2019 kl. 12:13:

Hei Mathilda. Etter at du har satt merketråden fortsetter du å strikke til du har strikket like langt som det er fra der du sluttet å øke til merketråden. Sånn at når du så begynner å felle så blir arbeidet ditt likt på begge sider av merketråden (Om du bretter arbeidet ved merketråden skal delene være like). Du feller på samme måte som du økte, men i motsatt rekkefølge. Altså du feller på annethver omgang 1 m 3-3-2 ggr og 2 m 5-6-7 ggr, og du feller på samme side som du økte i. God fornøyelse.

Marlen 31.10.2017 - 22:35:

Hallo, kann ich die Wolle auch durch Andes ersetzen? Die habe ich nämlich noch im Stash. Oder schrumpft Andes beim Filzen anders als Eskimo? Vielen Dank :)

DROPS Design 02.11.2017 kl. 09:47:

Liebe Marlen, Andes kann normaleweise gerne Eskimo erszetzen, aber beim filzen hängt es auch von der Waschmaschine auf -wir würden Ihnen empfehlen, zuerst eine Maschenprobe stricken und filzen, damit Sie eine genauere Idee haben. Viel Spaß beim stricken!

Selam 25.08.2016 - 22:41:

Hi is this pattern be done in garter sts?

DROPS Design 25.08.2016 kl. 23:10:

Dear Selam, this pattern is worked in stocking sts. Happy knitting!!

Uta K. 24.12.2015 - 01:27:

Die Maschenprobe gefilzt kommt bei mir fast hin mit der Anzahl der Maschen, aber die Reihen sind bei mir ungefähr 10 weniger als in der Anleitung angegeben. Wie kann das sein? Tippfehler? Bei mir sind es nämlich 18 R statt 28 R. Oder filzt Wolle so unterschiedlich bzgl. R und M?

DROPS Design 29.12.2015 kl. 16:27:

Es kommt mir auch seltsam vor, dass die Reihenzahl so stark variiert, denn an sich schrumpft das Strickstück in der Höhe und Breite ungefähr gleich. Mit Ihrer Maschenprobe sollte es passen, Sie können die Schuhe wie beschrieben stricken, es passt in etwa zu dem ähnlichen Modell 135-37. Ich werde die Unstimmigkeit an die Designerinnen weiterleiten.

Pigipeldi 16.10.2015 - 13:09:

Warum soll man abketten und wieder aufnehmen? Man kann doch sich auch gegengleich weiterstricken, oder?

DROPS Design 19.11.2015 kl. 17:57:

Man muss erst abnehmen und dann wieder zunehmen, damit die Form entsteht.

W'mien 06.03.2015 - 13:49:

Is het mogelijk een tekening van het patroon toe te voegen.

DROPS Design 06.03.2015 kl. 16:17:

Hoi W*mien. Wij hebben helaas geen tekening voor dit patroon.

Jvonne Ravanelli 20.02.2015 - 13:00:

Ma se le faccio xper la mia nipotina che ha un 23/24 quanti punti punti metto.Grazie molte

DROPS Design 20.02.2015 kl. 15:34:

Buonasera Jvonne. Le traduciamo questo modello, la cui costruzione è uguale, ma disponibile anche per le taglie più piccole. Verrà caricato on line nei prossimi giorni. Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 86-15

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.