DROPS / 95 / 28

DROPS 95-28 by DROPS Design

Heegeldatud DROPSi bikiinid lõngast "Paris" ja püksid lõngast "Safran".

Võtmesõnad: bikiinid, ümber kaela,
Bikiinitop

Suurus: S/M (L)
Lõng: Garnstudio DROPS Paris 50 g/75 m
100-100 g värv nr 55, sõjaväe roheline

Dropsi heegelnõel: 5 mm - või sobiv, et saavutada heegeltihedus 14 ks ja 18 rida = 10 x 10 cm
----------------------------------------------------
Bikiinipüksid lõngast „Safran“ .

Suurus: S-M-L
Lõng: Garnstudio DROPS Safran 50 g/160 m
150-150-150 g värv nr 22, pruun

Heegelnõel: 3 mm - või sobiv, et saavutada heegeltihedus 21 ks x 26 rida = 10 x 10 cm

Pael: umbes 1 m külgedele.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% puuvill
alates 1.25 € /50g
DROPS Paris uni colour DROPS Paris uni colour 1.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Paris recycled denim DROPS Paris recycled denim 1.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

100% puuvill
alates 1.55 € /50g
DROPS Safran uni colour DROPS Safran uni colour 1.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 2.50€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Asenda iga rea alguses ks ahelsilmusega. Lõpeta iga rida ks-ga eelmise rea alguse ahels-sse.
----------------------------------

Bikiinitop

Heegelda 2 eraldi osa ja ühenda need heegeldatud äärisega.
LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE KUI ALUSTAD!
1. osa: Paris lõngaga ja 5 mm heegelnõelaga heegelda lõdvalt 8 (10) ahels (k.a. 1 ahels, et pöörata).
Heegelda 1. rida järgmiselt: 1 ks teise ahels-sse heegelnõelast. 1 ks igasse järgnevasse 6 (8) ahels-sse = 8 (10) ks, pööra.
Vaata HEEGELDAMISE INFOT ja heegelda 1 ks igasse ks-sse ja jätka, kuni töö on umbes 6 (7) cm – viimasele reale paigalda silmusemärkija (SM).
Järgmine rida heegelda järgmiselt: heegelda 1 ks eelmise rea igasse ks-sse, heegelda 4 ks nurka ja heegelda 8 (10) ks alla mööda teist serva = 20 (24) ks reas. Pööra ja heegelda 1 ks eelmise rea igasse ks-sse, kuni tükk on umbes 10 (11) cm alates SM-st – SAMAL AJAL, kui töö on umbes 3 cm, kasvata 1 ks ühel küljel (külje pool) iga 3 cm järel kokku 3 korda = 23 (27) ks – NB! Kasvata 1 ks järgmiselt: heegelda 1 lisa ks teise ks-sse külje poolt. Peale viimast rida on tükk u 16 (18) cm esikeskohast külje poole.

2. osa: Heegelda nagu esimest osa, aga peegelpildis.

ÜHENDAMINE
Pane 2 osa kokku – vaata skeemi 1. Heegelda 1 ks-de ring mööda kogu bikiini serva järgmiselt (alusta ühe osa alumisest nurgast ja heegelda pahemalt poolt): 1 aass esimesse silmusesse, edasi heegelda ks-se igasse ks-sse/ritta mööda bikiini serva (see liidab kaks osa kokku) ja edasi mööda teisi servi, pööra.
Heegelda paeltega rida piki bikiinide ülemist serva järgmiselt: (ära heegelda mööda alumist serva) 4 ahels-st, *jäta vahele 1 s, 1 sm järgmisesse silmusesse, 1 ahels*, korda alates *-* ja lõpeta 1 sm-ga viimasesse silmusesse, pööra.
Nüüd heegelda üks rida kinnissilmuseid järgmiselt: *1 ahels, 1 ks esimesse sm-sse, 1 ks ümber ahels, 1 ks järgmisesse sm-sse*, korda alates *-* mööda paelte serva ja katkesta lõng.

Paelad: heegelda paelad mõlemale küljele ja ülemisse serva, et saaks siduda kaela taha.
Heegelda 1 aass bikiiniosa nurka, tee 70 ahels ( ahels-ste rida peab olema umbes 50 cm, või nii pikk kui vaja), pööra ja heegelda 1 ks teise ahels-sse heegelnõelast. Jätka ks-de heegeldamist igasse ks-sse, lõpeta aass-ga alguse aass-sse, katkesta lõng.
---------------------------------------------

Bikiinipüksid lõngast „Safran“.

HEEGELDAMISE INFO: pööra iga rida ahels-ga.

MAHAHEEGELDAMISE NIPP
Heegelda maha rea lõpus järgmiselt: pööra tööd, kui on jäänud nii palju kinnissilmuseid, kui on vaja maha heegeldada ja tee järgmine rida.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata rea lõppus järgmiselt: heegelda sama number ahelsilmuseid, kui palju on kasvatusi + 1 lisa ks. Pööra ja heegelda 1 ks teise ahels-sse + 1 ks igasse ülejäänud ahels-sse.
-----------------

PÜKSIKUD
Heegeldatud ühes tükis, alustatakse esiosa ülevalt, heegeldatakse alla jalgade vahele ja tagant üles. Heegelda lõdvalt 89-95-101 ahels (k.a. 1 ahels ,et pöörata). Jätka heegeldamist 1 ks igasse ahels-sse = 88-94-100 ks.
Heegelda järgmine rida: 4 ahels-st, *jäta vahele 1s, 1 sm järgmisesse silmusesse, 1 ahels*, korda alates *-* ja lõpeta 1 sm-ga. Jätka ks-te heegeldamist igasse silmusesse.
Kui tükk on u 10-11-11 cm, heegelda maha iga rea lõpus – vaata mahaheegeldamise nippi: 9 s 2 korda, 4 s 2 korda, 2 s 1-2-3 korda ja 1 s 9-10-11 korda = reas on alles14 ks. Tükk on umbes 21-23-25 cm – paigalda silmusemärkija (SM).
Kui tükk on umbes 8 cm alates SM-st, kasvata mõlemal küljel iga rea lõpus – vaata KASVATAMISE NIPPI: 1 s 1-2-3 korda, 2 s 4-3-3 korda, 3 s 4-4-4 korda 2 s 8-10-11 korda = 88-94-100 ks.
Jätka ks-de heegeldamist, kuni tükk on umbes 30-32-34 cm alates SM-st (=9-10-10 cm külgedel). Heegelda järgmine rida järgmiselt: 4 ahels, *jäta vahele 1 s, 1 sm järgmisesse silmusesse , 1 ahels*, korda alates *-* ja lõpeta 1 sm-ga. Nüüd heegelda 1 rida ks-sse kõikidesse silmusesse. Katkesta lõng.

ÜHENDAMINE
Heegelda mõlema jala ümber järgmiselt: 1 ks, *1 ahel, jäta vahele 1 s, 1 ks järgmisesse silmusesse*, korda alates *-*.
Alusta esitüki paremalt poolt, heegelda alla mööda serva, ümber jalaaugu ja üles mööda tagaosa. Tee sama teisel pool - ära heegelda piki ülemist esi- ja tagaserva. Tõmba pael, näiteks nahkpael,läbi küljeaukude, et püksikute laiust saaks muuta.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 95-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (24)

Janicka Salas 07.06.2019 - 18:07:

I love your patterns and have been crocheting for many years but I can not for the life of me figure out what you meant when you get to the bond off section of the bottoms please help. Am I to decrease on both sides start and end of the rows?

DROPS Design 11.06.2019 kl. 09:41:

Dear Mrs Salas, when both cups are done, they should look like in fig. 1, starting at the bottom corner of the left cup (when worn) = from WS, crochet 1 sc in each stitch/end of rows along the bottom edge of the left cup, then 1 sc in each st /end of row along the bottom edge of the right cup = both cups are now worked together, turn and work lace row from RS as explained. Happy crocheting!

Efi Tsalikoglou 08.02.2017 - 12:00:

Thank you again for this beautiful pattern! Can you please tell me how to attach the sides? It doesn't say and at the photo it seems that you just put a ribbon. Is that correct or is there another way? I hope there is... Thank you in advance.

DROPS Design 08.02.2017 kl. 13:59:

Dear Mrs Tsalikoglou, you thread a ribbon in the ch-loops crocheted on both pieces (front and back) in zig zags (like a shoe lace) annd tie them tog at the bottom. Happy crocheting!

Tashi 13.07.2016 - 16:41:

Hello there :) Could you tell me how to do the 'binding off bit' during the bikini bottoms. I'm quite confused by this : see binding off tips above: 9 sts 2 times, 4 sts 2 times, 2 sts 1-2-3 times and 1 st 9-10-11 times = 14 dc left on row. and the binding off tips. Please could you explain :) Thank you

DROPS Design 13.07.2016 kl. 17:37:

Dear Mrs Tashi, work row until 9 sts remain before end of row, turn and work next row until 9 sts remain before end of row, turn (= 9 sts dec 1 time on each side, ie repeat these 2 rows 1 more time = 9 sts dec 2 times on each side), and continue that way decreasing number of sts worked at the end of row. Happy crocheting!

Vivian :-) 20.07.2015 - 13:28:

Hei. vil først få si veldig fin bikini. Skal man øke maske på siden mot armen?

DROPS Design 29.07.2015 kl. 13:23:

Hej Vivian, ja det stemmer, du øker mod siden under armen. God fornøjelse!

Jenna 17.08.2014 - 04:34:

I am having issues with the bottom of this pattern. The tops of many of your patterns have been super easy and I love them, but I am having issues with the bottom.. After you do your rows of TR it says to continue DC in each stitch and this basically continues down to be the body of suit, I read that as a DC in each space between the TR and that leaves a large amount of space that will make a visable bottom of a bathing suit. Am I reading this correct?

DROPS Design 20.08.2014 kl. 12:57:

Dear Jenna, remember that there are different crochet terminology for US & UK ENglish - click here to see both wording. Happy crocheting!

Sandra Fisher 12.07.2014 - 16:10:

Im struggling with this pattern from the second part of Part 1. ive got my 20 stitches but when i turn is the row now including the corner i made, and how can something thet measures 10cm also measure 3cm. Im sorry to ask, but it thought this would be a reasonable easy pattern to follow for a beginner/ intermediate. Am i jumping in at the deep end. Thank you in advance.

DROPS Design 14.07.2014 kl. 08:52:

Dear Mrs Fisher, when you have 20 sts, work back and forth with 1 dc in each dc (in rows) over the 20 sts until piece measures 10 cm from marker, at the same time inc 1 dc every 3 cm (measured from marker). Happy crocheting!

Sandra Fisher 12.07.2014 - 14:24:

Hello, im quite new to crochet, but really want to try this parttern, i want to do it in the exact same colours as shown, can you tell me how many balls or yarn i need in each colour as i cant find the quantities needed anywhere and i want to order the yarn while its on sale. Many thanks in advance.

DROPS Design 14.07.2014 kl. 09:35:

Dear Mrs Fisher, you will need 100 g (2 balls) DROPS Paris for the bikini top, the colour no 55 is discontinued, but there are 49 nice colors to choose from in DROPS Paris. Happy crocheting!

Silje Lødøen 06.04.2013 - 20:06:

Hei! Jeg finner ikke fargen 55-army i Paris. Finnes den ikke?

DROPS Design 08.04.2013 kl. 11:36:

Nej, den er desvaerre udgaaet.

Kani Witt 25.02.2013 - 17:20:

Aloha! I love the pattern and had no problems with the first half of the top. But I can't figure out how to reverse it! Has anyone done so? Could you please post here?

DROPS Design 26.02.2013 kl. 10:13:

Dear Mrs Witt, it means to inc on the other side of the 2nd piece than for the first piece so that both pieces are mirrored. Happy crocheting!

Keetie Meijvogel 09.08.2012 - 20:51:

L.s, Ik vind de bikini echt helemaal super! En ik wil hem graag maken, maar ik snap het patroon niet. Vanaf hier En meerder tegelijkertijd ........enz.. Kan ik hier misschien extra uitleg over krijgen? Alvast bedankt. Mvg Keetie Meijvogel

DROPS Design 31.08.2012 kl. 16:33:

Hoi Keetie. Wij kunnen het patroon niet verder uitschrijven. Voor persoonlijke begeleiding of ondersteuning kan je proberen bij je verkooppunt.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 95-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.