Open Winter by DROPS Design

Lihtne DROPSi müts ja sall lõngast Alaska

Võtmesõnad: komplekt, mütsid, peakatted, sallid,
MÜTS
Suurus: 3/5 – 6/9 – 10/14 aastane

Lõng: Garnstudio DROPS Alaska, 50 g/70 m
50-50-50 g värv nr 49, helepruun
50-50-50 g värv nr 50, tumepruun
50-50-50 g värv nr 51, tume oliiviroheline
Dropsi sukavardad: 5,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus: 16 silmust x 20 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
-----------------------
SALL
Suurus: umbes 12 x 108 – 14 x 132 cm.

Lõng: Garnstudio DROPS Alaska, 50 g/70 m
50-50-50 g värv nr 49, helepruun
50-50-50 g värv nr 50, tumepruun
50-50-50 g värv nr 51, tume oliiviroheline
Dropsi vardad: 7 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus: 20 silmust x 17 rida soonikkoes = 10 x 10 cm.

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.45€. Loe edasi.

Juhend

MÜTS

SOONIK:* 2 pr, 2 ph*, korda alates *-*.

TRIIBUD
Koo *6 ringi tume oliivrohelisega, 6 ringi helepruuniga, 6 ringi tumepruuniga*, korda alates *-*.
------------------------

MÜTS
Loo 5,5 mm vardale üles 72-80-84 silmust tumepruuni lõngaga. Koo 6 ringi soonikut, jätka parempidises koes triipude kudumist - vaata ülevalt, kuni töö lõpuni.
SAMAL AJAL 1. ringil pärast soonikut koo maha 2-3-0 silmust ühtlaste vahedega = 70-77-84 silmust.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 10-11-12 cm, paigalda 7 silmusemärkijat (SM) (= 10-11-12 silmust on iga SM-i vahel).
Nüüd koo maha paremal pool kõiki SM-e järgmiselt: pr kokku igal 4-ndal ringil kokku 3 korda ja siis igal teisel ringil 5-6-7 korda = 14 silmust.
Koo kõikide silmustega 2 kokku, katkesta lõng, tõmba läbi allesjäänud silmustest, pinguta ja kinnita lõngaots.
Müts on umbes 19-21-23 cm pikkune.
_______________________________________________________

SALL

SOONIK:* 4 pr, 4 ph*, korda alates *-*.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.
------------------------

SALL
Loo 7 mm vardale üles 24-28-32 silmust tume oliivrohelise lõngaga ja koo soonikut, mõlema serva 4 silmust koo ripskoes järgmiselt: *18-20-22 cm tume oliivrohelisega, 18-20-22 cm tumepruuniga, 18-20-22 cm helepruuniga*, korda alates *-* 2 korda.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on umbes 108-120-132 cm, koo silmused soonikkoes maha.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 12-28) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Susan 03.10.2020 - 22:12:

Hallo, wie gestalten sich denn genau die Abnahmerunden bei der Mütze in der Größe 6/9 Jahre. Ich komme da immer auf ganz andere Zahlen. Wurden evtl. Zwischenabnahmerunden vergessen? Vielen Dank und liebe Grüße

DROPS Design 05.10.2020 kl. 10:22:

Liebe Susan, in die Grösse 6-9 haben Sie 7 Markierungen, es wird je 1 Masche bei jeder Markierung abgenommen = 7 Abnahme pro Runde. Sie nehmen so ab: in jeder 4. Runde 3 Mal (= 3 Mal 7 Maschen = 21 Abnahmen) und in jeder 2. Runde 6 Mal (= 6 Mal 7 Maschen = 42 Abnahmen) = es waren 77 M - 21 - 42= 14 M übrig; Viel Spaß beim stricken!

Krisztina 03.12.2016 - 13:28:

Hi. How many yarn do I need if I would like to use only one color (Drops Big Delight)? Thx

DROPS Design 05.12.2016 kl. 09:09:

Dear Krisztina, you can get help from another pattern for a hat using only a single colour - see here. Read more about alternatives here. Happy knitting!

Lonneke 28.10.2016 - 00:33:

Ik brei de muts voor een kind van 6-9 jaar. Als ik de 7 merkdraden moet plaatsen kan dat wel om de 11 steken, maar dan hou ik 1 merkdraad over. Of wordt de eerste merkdraad niet geplaatst na de eerste 11 steken, maar bijvoorbeeld al na de eerste 4 steken en vervolgens pas na iedere 11? In dit laatste geval zou ik wel alle merkdraden kunnen plaatsen... Wat is de juiste handelswijze?

DROPS Design 28.10.2016 kl. 18:00:

Hoi Lonneke. Ja, als je bijvoorbeeld na 5 st de eerste plaatst, dan met 11 st tussen elke st heb je na de 7e merkdraad 6 st over op de nld en komt het uit met 11 st ertussen

Linda Christin Hjelvik Jørgensen 21.08.2016 - 04:09:

Hei :-) Jeg skal strikke luen fra Drops Children 12-28. Men finner ikke målene for de forskjellige str. Skal strikke til Maximillian som snart er fem år. Kan dere hjelpe meg med målene? Med vennlig hilsen Linda Christin

DROPS Design 24.08.2016 kl. 12:44:

Hej Linda. Vi har ikke maal paa str, men du kan beregne det med hjaelp af strikkefastheden. F.eks. str. 3/5 aar har du 70 m efter vr-boord = 70/16 x 10 = 43,75. Dvs, luen har en omkreds paa ca 43-44 cm i str 3/5 aar efter vrbord. Husk at vrbord traekker sig mere sammen end glatstrik og at luen skal vaere mindre end omkredsen paa barnet for at sidde stramt.

Aurélia 24.01.2014 - 10:15:

Bonjour, je débute et ne comprend pas les diminutions du bonnet. Rang 1 on diminue 2 mailles ens une fois après chaque marqueur ou 3 fois ? Je suis un peu perdue pour ces diminutions... Merci

DROPS Design 24.01.2014 kl. 14:47:

Bonjour Aurélia, on place 7 marqueurs pour les diminutions, et on diminue (2 m ens à l'end) après chaque marqueur (= 7 dim par tour de diminutions): 3 fois tous les 3 rangs (*1 tour avec dim, 2 tours sans dim*, repétez 3 fois de *-* au total), puis 5-6-7 fois tous les 2 tours (=*1 tour avec dim, 1 tour sans dim*, répétez de *-* 5-6-7 fois au total en fonction de la taille). Bon tricot!

Majie 26.11.2013 - 22:55:

Vielen Dank!!!!!

Majie 25.11.2013 - 20:54:

1. R nach Bündchen 2 M abketten. Ist das ein schreibfehler und bedeutet abnehmen? LG M.

DROPS Design 26.11.2013 kl. 09:14:

Liebe Majie, in den älteren Anleitungen wurde das noch (etwas unverständlich) so übersetzt und bedeutet abnehmen.

Gwen 26.01.2013 - 10:14:

84 steken , Minderen 77 steken over (1), 3 gewoon breien, Minderen 70 steken over (2), 3 gewoon breien, Minderen 63 steken over (3), 1 gewoon breien, Minderen 56 steken over (1), 1 gewoon breien, Minderen 49 steken over (2), 1 gewoon breien, Minderen 42 steken over (3), 1 gewoon breien, Minderen 35 steken over (4), 1 gewoon breien, Minderen 28 steken over (5), 1 gewoon breien, Minderen 21 steken over (6), 1 gewoon breien, Minderen 14 steken over (7), Minderen 7 steken over

Gwen 26.01.2013 - 10:02:

Ik begrijp het minderen niet... Als ik ga minderen bij 84 steken bij 7 markeringen, kan ik dat niet 3x en 7x doen om op 14 steken uit tekomen? Telling na plaatsen merktekens -> minderen. Je begint met 84 steken Minderen 70 steken over, 3 gewoon breien, Minderen 56 steken over 3 gewoon breien, Minderen 42 steken over, 1 gewoon breien Minderen 28 steken over 1 gewoon breien , Minderen 14 steken over, Minderen 7 steken over, kaar. Waar zit fou?

DROPS Design 06.02.2013 kl. 18:49:

Het patroon klopt. Je hebt 84 st en 7 merkdraden. Je meerdert aan de rechterkant van de merkdraad 3 keer in elke 4e nld (3 keer 7 st = 21) en vervolgens 7 keer in elke 2e nld (7 keer 7 st = 49). 84-21-49 = 14 st over.

Doody 23.12.2012 - 11:00:

Le bonnet est très facile à réalisé et à la portée d'une débutante. De plus il se tricote sans aiguille circulaire ... très pratique quand on en n'a pas. Un bon basique pour un bonnet.

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 12-28

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.