Winter Lines by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast ülevalt alla kootud reljeefse mustriga õlasall / kaelarätik

DROPS disain: mudel me-254
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
SUURUSED:
Kõrgus: mõõtes keskelt üles = umbes 48 cm
Laius: mõõtes mööda ülemist äärt: umbes 144 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)
300 g värv nr 08, helebeež

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 4 mm pikkusega 80 cm
DROPS PALMIKUVARRAS.

KOETIHEDUS:
21 silmust lai ja 28 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.
21 silmust lai ja 42 rida kõrge ripskoes = 10 x 10 cm.
NB! Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


100% vill
alates 3.75 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.75 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 22.50€. Loe edasi.

Juhend

----------------------------------------------------------

NÕUANDED:

----------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
Koo parempidi silmuseid igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER:
Vaata skeeme A.1 kuni A.5. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP 1 (külgedel):
Kasvata töö pahemal ja paremal pool. Kasvata 1 silmus, tehes õhksilmuse ääresilmuse kõrval mõlemal küljel. Järgmisel real koo õhksilmus parempidi või pahempidi vastavalt mustrile (jääb auk).

KASVATAMISE NIPP 2 (keskel):
Kõik kasvatused tehakse töö paremal pool.
Kasvata 1 silmus mõlemal pool silmusemärkijat, tehes 1 õhksilmuse; järgmisel real (töö pahemal pool) koo õhksilmused järgmiselt:
ENNE SILMUSEMÄRKIJAGA SILMUST: koo õhksilmus pahempidi läbi tagumise aasa. Nii ei jää auku.
PÄRAST SILMUSEMÄRKIJAGA SILMUST: tõsta õhksilmus teistpidi vardale (pista varras tagant ette), koo õhksilmus pahempidi läbi eesmise aasa, et ei jääks auku.
Siis koo kasvatatud silmused parempidises koes.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

----------------------------------------------------------

ÕLASALL – KOKKUVÕTE:
Kootakse edasi-tagasi, ülevalt alla, Kui silmuseid on liiga palju, võta teine paar ringvardaid lisaks.

ÕLARÄTIK:
Loo 7 silmust 4 mm ringvarrastele Merino Extra Fine lõngaga. Koo 1 rida parempidi töö pahemal pool. Paigalda 1 silmusemärkija keskmisesse silmusesse – see on nüüd salli keskmine silmus ja see kootakse parempidises koes kuni valmimiseni.
Siis koo ja kasvata järgmiselt:
1. RIDA (= töö paremal pool): koo 1 ääresilmus ripskoes, kasvata 1 silmus - loe ülevalt KASVATAMISE NIPPI 1, koo parempidi kuni keskmise silmuseni, kasvata 1 silmus mõlemal pool keskmist silmust - loe KASVATAMISE NIPPI 2, koo parempidi kuni jääb 1 silmus, kasvata 1 silmus - loe ülevalt KASVATAMISE NIPPI 1, lõpus tee 1 ääresilmus ripskoes (= 4 silmust kasvatatud).
2. RIDA (= töö pahemal pool): koo 1 silmus ripskoes, kasvata 1 silmus, koo parempidi kuni keskmise silmuseni (koo õhksilmused nagu kirjeldatud KASVATAMISE NIPPI 2), koo pahempidi keskmine silmus, koo parempidi kuni jääb 1 silmus, kasvata 1 silmus, lõpus tee 1 silmus ripskoes (= 2 silmust kasvatatud).
Korda 1. ja 2. rida, kuni töö pikkus on 5 cm kudumise suunas = umbes 67 silmust on real. JÄLGI KOETIHEDUST!

LOE JÄRGNEV LÄBI ENNE JÄTKAMIST!
Nüüd koo skeeme – loe allpool MUSTER, SAMAL AJAL jätka kasvatusi nagu enne, st. kasvata 4 silmust töö paremal pool ja 2 silmust töö pahemal pool.
MUSTER:
Alusta skeemide mustri kudumist töö paremal pool, pärast kasvatamist rea alguses. Koo skeemi kuni keskmise silmuseni, koo kasvatatud silmused, mis ei lähe mustrisse, parempidises koes/ ripskoes kuni keskmise silmuseni;
kasvata mõlemal pool keskmist silmust nagu enne, koo sama arv silmuseid parempidises koes/ ripskoes pärast keskmist silmust (skeemid A.3A ja A.3C ei ole sümmeetrilised mõlemal pool keskmist silmust), koo skeemi rea lõpuni.
Koo kasvatatud silmused parempidises koes, koo ääresilmus ripskoes mõlemal küljel ning keskmise silmuse parempidises koes.
Koo skeeme järgmiselt.
Koo skeemi A.1 nagu kirjeldatud üleval, kuni töö pikkus on 15 cm kudumise suunas, järgmine rida on töö paremal pool. Nüüd on umbes 151 silmust real.
Koo skeemi A.2 nagu kirjeldatud üleval. Kui skeem A.2 on tehtud, on umbes 181 silmust vardal, järgmine rida on töö paremal pool.
Koo skeemi A.3 nagu kirjeldatud üleval (st. koo A.3A, korda skeemi A.3B kokku 10 korda, koo skeemi A.3C ning koo ülejäänud silmused enne keskmist silmust parempidises koes - pärast keskmist silmust koo sama arv silmuseid parempidises koes, siis koo mustrit nagu teisel pool (st. tee skeemi A.3A, siis skeemi A.3B kokku 10 korda, siis skeemi A.3C).
Kui skeem A.3 on tehtud, on umbes 235 silmust vardal, järgmine rida on töö paremal pool.
Siis koo skeemi A.4 nagu kirjeldatud üleval - samal ajal kasvata eelviimasel real 36 silmust ühtlaste vahedega (18 silmust mõlemal pool keskmist silmust). Kui skeem A.4 on tehtud, on umbes 325 silmust vardal, järgmine rida on töö paremal pool.
Koo skeemi A.5 nagu kirjeldatud üleval. Koo skeemi A.5 2 korda vertikaalselt (kõrguses). Pärast skeemi A.5 on umbes 373 silmust vardal, järgmine rida on töö paremal pool.

Nüüd koo 2 rida parempidises koes, tehes kasvatusi nagu enne ja 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal serval, samal ajal kahanda esimesel töö parempoolsel real 36 silmust ühtlaste vahedega (18 silmust mõlemal pool keskmist silmust) = umbes 343 silmust vardal, järgmine rida on töö paremal pool.
Siis koo 7 ripsivalli (14 rida ripskoes) edasi-tagasi (keskmine silmus ikka parempidises koes), ning kasvata nagu enne. Pärast viimast rida on umbes 385 silmust real.
Õlasalli kõrgus on umbes 38 cm, mõõtes kudumise suunas. Koo silmused maha lõdvemalt töö paremal pool.

Skeem

symbols = parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
symbols = pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
symbols = 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus pahempidi keerdsilmusena, st koo läbi silmuse tagumise aasa, et ei jääks auku (silmus hoiab paremale vaadates töö paremal pool)
symbols = 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real tõsta silmus teistpidi vardale (lõng tagant ette) ja koo pahempidi läbi silmuse eesmise aasa, et ei jääks auku (silmus hoiab paremale vaadates töö paremal pool)
symbols = koo 2 parempidi kokku
symbols = koo 2 parempidi ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle)
symbols = tõsta 1 silmus palmikuvardale töö taha, koo 1 parempidi, koo 1 parempidi palmikuvardalt
symbols = tõsta 1 silmus palmikuvardale töö ette, 1 parempidi, koo 1 parempidi palmikuvardalt
symbols = 3 kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, koo 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle kokkukootud silmuste)
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 234-46) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Iga mustriga kaasnevad videoõpetused.

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (4)

country flag Danielle Berthiaume wrote:

Très joli châle, j'adore ce design, la couleur il semble tellement doux et chaud. Merci de nous l'offrir

06.08.2022 - 07:11

country flag Purlyplatypus wrote:

Guernsey spring

05.08.2022 - 07:36

country flag Helene wrote:

Beautiful textures!

05.08.2022 - 01:59

country flag Bente wrote:

Lige til de lange vinter aftner

04.08.2022 - 18:19

Jäta kommentaar mustrile DROPS 234-46

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.