Sand Blizzard by DROPS Design

DROPS Melody lõngast alt üles kootud V-kaelusega dzemper suurustele S kuni XXXL

DROPS 227-49
DROPS disain: mudel nr ml-074
Lõngagrupp D
----------------------------------------------------------
SUURUSED:
S - M - L - XL - XXL - XXXL

LÕNG:
Garnstudio DROPS MELODY, 50 g/140 m (kuulub lõngagruppi D)
300-300-300-400-400-400 g värv nr 15, beež

VARDAD:
DROPS RINGVARDAD: 7 mm (40 ja 80 cm)
DROPS RINGVARDAD: 5,5 mm (40 ja 80 cm)
DROPS SUKAVARDAD: 7 mm
DROPS SUKAVARDAD: 5,5 mm
Võluringi tehnikat kasutades läheb vaja ainult 80 cm pikkuseid ringvardaid.

KOETIHEDUS:
13 silmust lai ja 15 rida kõrge parempidises koes = x 10 cm.
NB! Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.

-------------------------------------------------------

Maagiline aas – Vaata tehnikat siit
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


71% alpaka, 25% vill, 4% polüamiid
alates 4.80 € /50g
DROPS Melody uni colour DROPS Melody uni colour 4.80 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 28.80€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

----------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes):
Koo parempidi silmuseid igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

KAHANDAMISE NIPP (ühtlaste vahedega):
Arvutamaks, kui tihti kahandada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv ringil (näiteks 81 silmust), miinus ääresilmused (2 silmust) ja jaga allesjäänud silmuste arv kahanduste arvuga (näiteks 21) = 3,8. Selles näites koo iga 3. ja 4. silmus kokku.

KASVATAMISE NIPP (varrukal):
koo kuni jääb 1 silmus enne silmusemärkijat, tee 1 õhksilmus, koo 2 parempidi (silmusemärkija on nende 2 silmuse keskel), 1 õhksilmus (= 2 silmust kasvatatud), Järgmisel ringil koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku (= 2 silmust kasvatatud).
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT:

----------------------------------------------------------

DŽEMPER – KOKKUVÕTE:
Seljaosa ja esiosa kootakse alt üles eraldi osadena edasi-tagasi ringvarrastega. Varrukad kootakse ringselt alt üles. Lõpuks õmmeldakse osad kokku ja kootakse kaelus.

SELJAOSA:
Loo 81-89-95-103-113-125 silmust 5,5 mm ringvarrastele Melody lõngaga. Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool.
Siis koo edasi-tagasi soonikut töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus RIPSKOES - vaata ülevalt, koo soonikut 1 parempidi/1 pahempidi, kuni jääb 2 silmust reale, koo 1 parempidi ja tee 1 ääresilmus ripskoes.
Jätka kudumist edasi-tagasi, kuni töö pikkus on 14 cm (järgmine rida on töö pahemal pool).
Võta 7 mm ringvardad.
Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel, SAMAL AJAL kahanda 21-23-25-27-29-33 silmust ühtlaste vahedega – loe KAHANDAMISE NIPPI = 60-66-70-76-84-92 silmust. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö pikkus on 38-39-40-41-42-43 cm, koo silmused maha mõlemal küljel käeaukude jaoks järgmiselt: koo maha esimesed 2 silmust, siis koo nagu enne ülejäänud real. Pööra tööd, koo maha esimesed 2 silmust, koo nagu enne ülejäänud real = 56-62-66-72-80-88 silmust jääb. Kui töö pikkus on 56-58-60-62-64-66 cm, koo maha keskmised 16-16-18-18-20-20 silmust kaelaaugu jaoks. Järgmisel real koo maha 1 silmus kaelaaugus = 19-22-23-26-29-33 silmust jääb õlale. Koo edasi-tagasi, kuni töö pikkus on 58-60-62-64-66-68 cm. Koo silmused maha. Tee teine õlg samamoodi.

ESIOSA:
Loo 81-89-95-103-113-125 silmust 5,5 mm ringvarrastele Melody lõngaga. Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool.
Siis koo edasi-tagasi soonikut töö paremal pool järgmiselt: koo 1 ääresilmus ripskoes, koo soonikut 1 parempidi/1 pahempidi, kuni jääb 2 silmust reale, koo 1 parempidi ja 1 ääresilmus ripskoes.
Jätka kudumist edasi-tagasi, kuni töö pikkus on 14 cm (järgmine rida on töö pahemal pool).
Võta 7 mm ringvardad.
Koo 1 rida pahempidi töö pahemal pool, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel, SAMAL AJAL kahanda 21-23-25-27-29-33 silmust ühtlaste vahedega – loe KAHANDAMISE NIPPI = 60-66-70-76-84-92 silmust. Jätka parempidises koes, tehes 1 silmuse ripskoes mõlemal küljel.
Kui töö pikkus on 38-39-40-41-42-43 cm, koo silmused maha mõlemal küljel käeaukude jaoks järgmiselt: koo maha esimesed 2 silmust, siis koo nagu enne ülejäänud real. Pööra tööd, koo maha esimesed 2 silmust, koo nagu enne ülejäänud real = 56-62-66-72-80-88 silmust jääb.
Kui töö kõrgus on 39-40-41-42-43-44 cm, alusta kahandamist V-kaeluse jaoks. Paigalda silmusemärkija rea keskele, 28-31-33-36-40-44 silmust on mõlemal pool silmusemärkijat. Alusta töö paremal pool ja koo nagu enne, kuni jääb 3 silmust enne silmusemärkijat, koo 2 parempidi kokku, tee 1 ääresilmus ripskoes. Tõsta ülejäänud silmused real abilõngale.
Nüüd lõpeta õlad eraldi, aga ära katkesta lõnga. Koo vasak õlg (esimene rida töö pahemalt poolt).

VASAK ÕLG (esiosal):
Koo parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes esiosa keskel ja siis kahanda kaelakaarel 1 ääresilmuse kõrval töö parempoolse rea lõpus. Kahanda nii iga 2 cm järel veel 8-8-9-9-10-10 korda (9-9-10-10-11-11 kahandust kokku (kahanda, kududes 2 silmust parempidi kokku) – esimene kahandus tehti osadeks jagades = 19-22-23-26-29-33 silmust jääb õlale. Jätka parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes kaela pool, kuni töö pikkus on kokku 58-60-62-64-66-68 cm. Koo silmused maha parempidi töö paremal pool.

PAREM ÕLG (esiosal):
Tõsta silmused tagasi vardale ja
koo parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes esiosa keskel (koo 1. rida töö paremal pool), siis kahanda kaelakaarel 1 ääresilmuse kõrval töö parempoolse rea alguses (kahanda, kududes 2 ületõstmisega kokku). Kahanda nii iga 2 cm järel kokku 9-9-10-10-11-11 korda = 19-22-23-26-29-33 silmust jääb õlale. NB! Esimene kahandus on tehtud esimesel real. Jätka parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes kaela pool, kuni töö pikkus on kokku 58-60-62-64-66-68 cm. Koo silmused maha parempidi töö paremal pool.

VARRUKAD:
Varrukad kootakse ringselt suka-/ringvarrastega alt üles.
Loo 60-62-64-70-72-76 silmust 5,5 mm sukavarrastele Melody lõngaga. Koo 1 ring parempidi, siis koo soonikut 1 parempidi/1 pahempidi.
Kui töö pikkus on 10 cm, võta 7 mm sukavardad.
Nüüd koo 1 ring parempidi silmuseid, SAMAL AJAL kahanda 16-16-16-18-18-20 silmust ühtlaste vahedega ringil = 44-46-48-52-54-56 silmust. Paigalda 1 silmusemärkija ringi algusesse = varruka sisekülg. Koo ringselt parempidises koes.
Kui töö pikkus on 12 cm, kasvata 1 silmus mõlemal pool silmusemärkijat – loe KASVATAMISE NIPPI. Kasvata nii iga 17-17-16-16-15-14 cm järel kokku 3 korda = 50-52-54-58-60-62 silmust.
Kui varruka pikkus on 50-48-48-47-44-42 cm, lõpeta varrukakaar edasi-tagasi kududes. NB! Lühemad mõõdud suurematel suurustel, kuna õlad on laiemad). Koo kuni varruka pikkus on umbes 52-50-50-49-46-44 cm, st. 2 cm varruka siseküljel on lahti. Koo silmused maha. Tee teine varrukas samamoodi.

VIIMISTLUS:
Õmble kokku õlaõmblused läbi ääresilmuste, et õmblus ei jääks paks. Ühenda varrukad käeaukudesse. Kinnita varruka siseküljel lahtine osa käeaugu põhja – vt joonist. Õmble kokku küljeõmblused, aga jäta alt lahti 14 cm lõhikute jaoks.
Korda teisel küljel.

KAELUS:
Korja töö paremal pool kaelakaarelt 5,5 mm varrastele umbes 78 kuni 88 silmust - silmuste arv peab jaguma 2-ga. Koo ringselt soonikut 1 parempidi/1 pahempidi - säti nii, et esiosa keskel on 1 parempidi silmus.
SAMAL AJAL kahanda igal ringil 2 silmust esiosa keskel järgmiselt: koo kuni jääb 1 silmus enne 1 pr silmust esiosa keskel, tõsta 2 silmust kudumata parempidi võttega, koo 1 parempidi, tõsta 2 kudumata silmust üle (= 2 silmust kahandatud). Nii hoiab V-kaeluse nurk ees ilusti ja keskel jookseb parempidi silmusega joon üles. Kahanda nii igal ringil, kuni kaeluse kõrgus on 4 cm.
Koo silmused lõdvalt maha, pahempidi silmused pahempidi ja parempidi silmused parempidi.

Skeem

symbols = ühenda varrukas kehaosaga nii: õmble a kokku A-ga ja b kokku B-ga
diagram
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 227-49) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Iga mustriga kaasnevad videoõpetused.

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (4)

country flag Rita Domoney wrote:

Hi, I have a question about the neck edge ribbing. There is a decrease at middle front for the one side but not the other side of the middle stich. Is this correct? Thank you so much.

01.04.2022 - 16:40

DROPS Design answered:

Dear Mrs Domoney, you should decrease 1 stitch on each side of the middle stitch at the bottom of the neckline. Work until 1 stitch remains before the stitch on mid front, slip 2 sts as if you knit (the stitch before the middle stitch + the middle stitch), knit 1 (= the stitch after the middle stitch) and pass over the 2 slipped stitches over the knitted stitch (= you have decreased also the stitch before the middle stitch). Happy knitting!

04.04.2022 kl. 08:02

country flag Randi Birkeland wrote:

Jeg blir litt forvirret når halskanten skal strikkes. Står at man må passe på at det blir en rett maske midt foran. Skal denne masken tas løst av og felles av? Hvilken maske vil da etterpp bli den midterste?

06.12.2021 - 16:54

country flag Franca wrote:

Stimmt es, dass ich bei den Ärmel alle 17 cm zunehmen muss? Ich wäre dann doch schon nach zwei mal zunehmen über 46 cm?

05.11.2021 - 16:25

DROPS Design answered:

Liebe Franca, die ersten Zunahmen bei den Ärmen entstehen nach 12 cm, die 2. nach 29 cm (17 cm weiter) und die 3. nach 46 cm, dann stricken Sie bis die Arbeit entweder 50 oder 48 cm misst (siehe Größe). Viel Spaß beim stricken!

08.11.2021 kl. 07:17

country flag Annemiek Duim wrote:

Goedendag, ik heb eerder een trui gebreid in Drops melody. Een prima model maar na even dragen ‘ krimpt’ deze wol. Hij trekt als het ware op. Ik hoop dat u begrijpt wat ik bedoel en of hier iets tegen te doen is. Ik heb nog veel wol over en zou deze trui graag breien. Hartelijk dank.

22.09.2021 - 17:12

Jäta kommentaar mustrile DROPS 227-49

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.