DROPS / 209 / 3

Golden Garden by DROPS Design

DROPS Lima lõngast heegeldatud päevalille motiividega tekk

Võtmesõnad: lill, ruut, tekid,
DROPS disain: mudel nr li-118
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
SUURUS:
Teki mõõdud on umbes 86 cm lai ja 134 cm pikk
1 ruut on umbes 16 x 16 cm.

LÕNG:
Garnstudio DROPS LIMA, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
450 g värv nr 0100, naturaalvalge
200 g värv nr 2923, kuldkollane
200 g värv nr 5610, pruun

HEEGELDAMISE TIHEDUS:
18 ühekordset sammast lai ja 9 rida kõrge = 10 x 10 cm.

HEEGELNÕEL:
DROPS HEEGELNÕEL: 4 mm
Heegelnõela suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suurem heegelnõel. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksem heegelnõel.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Lima uni colour DROPS Lima uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lima mix DROPS Lima mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 42.50€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

----------------------------------------------------------

MUSTER:
Vaata skeeme A.1, A.2, A.3 ja A.4. Skeem A.1 näitab ruutu, skeemid A.2 kuni A.4 näitavad, kuidas teha äärist ümber teki.

RUUDU VÄRVID:
Heegelda ruudud 3 värviga järgmiselt:
1.-3. ring: pruun.
4. ring: kuldkollane.
5.-6. ring: naturaalvalge.

VÄRVIVAHETUS:
Tee ringi viimane aassilmus uue värviga, et üleminek jääks ilus.

HEEGELDAMISE NIPP:
Tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk, kui on 1 kinnissilmus/ ühekordne/ kahekordne sammas lai.

HEEGELDAMISE INFO:
Alustades äärise tegemist ümber terve teki, kinnita lõng 1 aassilmusega ja siis tee 3 ahelsilmust. Neid ahelsilmuseid ei ole skeemil märgitud. Ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringi alguses. Alusta järgmiseid 2 ringi 3 ahelsilmusega (lisaks skeemile), ringi lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

TEKK – KOKKUVÕTE:
Tekk koosneb 40 ruudust, mis õmmeldaks kokku. Viimasena heegeldatakse ääris ümber teki.

RUUT:
Heegelda Lima lõngaga ja 4 mm heegelnõelaga MUSTRIT skeemil A.1 – loe RUUDU VÄRVID, VÄRVIVAHETUST ja HEEGELDAMISE NIPPI üleval. JÄLGI HEEGELDAMISE TIHEDUST! Tee kokku 40 ruutu.

VIIMISTLUS:
Pane kõrvuti 8 ruutu pikkuses ja 5 ruutu laiuses, jälgi, et kõigil oleks töö parem pool ülespoole. Õmble ruudud kokku naturaalvalge lõngaga läbi ääresilmuste, samuti läbi ahelsilmuste nurgas. Jälgi, et õmblus jääks lame ja vähe nähtav. Katkesta ja kinnita lõng.

ÄÄRIS:
Heegelda ääris ümber terve teki 4 mm heegelnõelaga ja naturaalvalge lõngaga, alusta ühest nurgast. Skeemil A.2 on näidatud skeemi A.1 viimane ring, et oleks näha kuhu teha silmuseid. Loe HEEGELDAMISE INFOT üleval ja heegelda järgmiselt: * tee skeemi A.2 ruudu küljel skeemi A.1 kohale, heegelda skeemi A.3 ruutude ülemineku kohale *, korda * kuni * kuni teki nurgani. Nurgas heegelda skeemi A.4. Korda niimoodi * kuni * igal küljel ja nurgas tee skeemi A.4, kuni kõik küljed ja nurgad on tehtud, on ääris valmis. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= alusta siit: tee 8 ahelsilmust ja ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse – vaata täppi ringil
= alusta ringi 2 ahelsilmusega ja tee 1 ühekordne sammas ümber ringi, ringi lõpus tee 1 aassilmus sellesse sambasse
= heegelda 2 ühekordset sammast kokku ümber ahelsilmustest ringi: tee 1 ühekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 aasa heegelnõelal), tee nii veel 1 ühekordne sammas ümber ringi, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 3 aasa heegelnõelal
= 4 ahelsilmust
= heegelda 2 ühekordset sammast kokku ümber ahelsilmustest kaare: tee 1 ühekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 aasa heegelnõelal), tee nii veel 1 ühekordne sammas ümber sama kaare, siis võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 3 aasa heegelnõelal
= 2 ahelsilmust
= 3 ahelsilmust
= alusta ringi 3 ahelsilmusega, siis heegelda 4 kahekordset sammast kokku ümber sama ahelsilmustest kaare nii: tee 1 kahekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 aasa heegelnõelal), tee nii veel 3 kahekordset sammast ümber ringi, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 5 aasa heegelnõelal; ringi lõpus tee 1 aassilmus kahekordsete sammaste tippu
= 5 kahekordset sammast ümber sama ahelsilmustest kaare: tee 1 kahekordne sammas ümber ahelsilmustest kaare, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 aasa heegelnõelal), tee nii veel 4 kahekordset sammast ümber sama kaare, siis võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 6 aasa heegelnõelal
= heegelda 2 ühekordset sammast kokku: tee 1 ühekordne sammas, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 aasa heegelnõelal), tee nii veel 1 ühekordne sammas samasse silmusesse, nüüd võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 3 aasa heegelnõelal
= 5 ahelsilmust
= ühekordne sammas ümber silmuse/ silmusesse
= 1 ahelsilmus - tihti võivad ahelsilmused tulla liiga lühikesed; 1 ahelsilmus peaks olema sama pikk kui on 1 kinnissilmus/ ühekordne/ kahekordne sammas lai
= kahekordne sammas ümber silmuse
= kolmekordne sammas silmusesse
= poolsammas ümber ahelsilmustest kaare
= poolsammas silmusesse
= see ring on juba tehtud, näitab kuhu teha järgmise ringi silmuseid


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 209-3) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (20)

Nora 19.06.2020 - 21:56:

Hei! I mønsteret står det at på man på runde 5 skal hekle tre staver om luftmaskebuene i gult som ble hekletpå runde 4. Når jeg gjør dette dekker ikke de hvite stavene alle de fem gule luftmaskene. Det er ikke lett å se mønsteret på modellbildet, men der virker det som om hele buen er godt dekker, muligens med 5 staver over noen av de gule buene. Kan dette gjøres for å dekke luftmaskebuen eller finnes det andre måter å gjøre dette på? På forhånd takk!

DROPS Design 29.06.2020 kl. 14:50:

Hei Nora. Du kan evnt hekle 4 luftmasker på forrige rad (altså på rad 4 med oker), istedenfor 5 luftmasker. Da vil neste rad med natur dekke litt bedre. Om du ønsker å hekle flere enn de 3 staver for å dekke luftmaskeraden, vil det bli for mange masker på neste omgang og da vil ikke maskeantallet til kanten stemme. mvh DROPS design

Amanda Davis 07.05.2020 - 12:16:

Is there a written out pattern with pictures I can follow? Diagrams are hard for me to understand. Thank you!

DROPS Design 07.05.2020 kl. 12:53:

Dear Mrs Davis, there is no tutorial with pictures but you will find how to read crochet diagrams here. Happy crocheting!

Birgitta 05.05.2020 - 09:51:

Hej Äntligen

Julie 24.04.2020 - 20:54:

Endless sunshine

Julia 24.04.2020 - 20:49:

Golden hours

Britt 22.04.2020 - 13:53:

Hej kommer den till hösten

Marie 18.04.2020 - 09:31:

Field of Sunflowers

Sunflower 15.04.2020 - 21:17:

Wonderful, a must have!

Annette 30.03.2020 - 16:21:

Waar zijn de haakinstructies?

Valerie 28.03.2020 - 17:03:

Ou sont les explications?

Jäta kommentaar mustrile DROPS 209-3

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.