Fairy Dancers by DROPS Design

DROPS Nord lõngast ülevalt alla kootud lehemustriga ja soonikuga sokid suurustele 35 kuni 43

Võtmesõnad: lehemuster, pitsmustriga, sokid
DROPS 209-25
DROPS disain: mudel nr no-034
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
SUURUS:
35/37 - 38/40 - 41/43
Talla pikkus: 22-24-27 cm.
Sääre kõrgus kannani: umbes 18 cm kõikidel suurustel.

LÕNG:
Garnstudio DROPS NORD, 50 g/170 m (kuulub lõngagruppi A)
100-100-100 g värv nr 12, puudriroosa

KOETIHEDUS:
26 silmust lai ja 34 rida kõrge mustriga = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 2,5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------

Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit

-------------------------------------------------------


45% alpaka, 30% polüamiid, 25% vill
alates 2.95 € /50g
DROPS Nord uni colour DROPS Nord uni colour 2.95 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nord mix DROPS Nord mix 3.00 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 5.90€. Loe edasi.

Juhend

NÕUANDED:

----------------------------------------------------------

MUSTER:
vaata skeeme A.1 ja A.2.

KANNA KAHANDUSED:
1. RIDA (= töö paremal pool): koo parempidi kuni jääb 8-8-9 silmust, koo 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, koo 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi kuni jääb 8-8-9 silmust, koo 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
3. RIDA (= töö paremal pool): koo parempidi kuni jääb 7-7-8 silmust, koo 2 ületõstmisega parempidi kokku (tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, koo 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle), pööra tööd.
4. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi kuni jääb 7-7-8 silmust, koo 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
Jätka niimoodi kahandamist, jättes iga kord rea lõppu 1 silmuse vähem, kuni vardale jääb 13-15-17 silmust.

KAHANDAMISE NIPP (varbaosas):
Alusta 3 silmust enne silmusemärkijat, koo 2 parempidi kokku, koo 2 parempidi (silmusemärkija on nende silmuste vahel), koo 2 parempidi ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle) (= 2 silmust kahandatud silmusemärkija juures ja 4 silmust kahandatud ringil).
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

SOKID - KOKKUVÕTE:
Kootakse ringselt ülevalt alla sukavarrastega.

SOKK:
Loo 66-68-72 silmust 2,5 mm sukavarrastele Nord lõngaga. Ring algab taga keskel.
Koo 1 ring parempidi.
Järgmine ring: koo * 1 pahempidi, 1 parempidi *, korda * kuni * esimesel 14-14-16 silmusel, koo skeemi A.1 (= 39 silmust), koo * 1 parempidi, 1 pahempidi *, korda * kuni * järgmisel 12-14-16 silmusel, lõpus tee 1 parempidi. Jätka niimoodi soonikuga, kuni skeem A.1 on tehtud. Nüüd on ringil 65-67-71 silmust ning töö pikkus on umbes 3 cm.
Järgmine ring: koo soonikut nagu enne esimesel 14-14-16 silmusel, koo skeemi A.2 (= 38 silmust), koo soonikut nagu enne ülejäänud 13-15-17 silmust. Jätka niimoodi mustriga.
Kui töö pikkus on 18 cm kõikidel suurustel, koo kand järgmiselt: hoia esimesed 14-14-16 silmust ja viimased 13-15-17 silmust vardal kanna jaoks = kokku 27-29-33 kannasilmust; tõsta ülejäänud 38 silmust jala peal abilõngale.
Koo soonikut nagu enne edasi-tagasi kanna silmustel, lisaks loo esimesel real 1 uus silmus mõlemal küljel (ääresilmused) = 29-31-35 kannasilmust.
Koo nii 5-5,5-6 cm, siis kahanda 1 ääresilmus mõlemal küljel viimasel real = 27-29-33 silmust.
Paigalda reamärkija viimase rea keskele, EDASI MÕÕDA SIIT!
Nüüd koo KANNA KAHANDUSED – loe ülevalt.

Pärast kanna kahandusi koo järgmine ring nii: koo parempidises koes 13-15-17 silmust kannal, koo vardale 13-14-16 silmust 1 ääresilmuse kõrvalt kanna küljel, paigalda siia silmusemärkija, koo skeemi A.2 nagu enne järgmised 38 silmust jala peal, paigalda silmusemärkija, koo vardale 13-14-16 silmust 1 ääresilmuse kõrvalt teisel pool kanda = kokku on ringil nüüd 77-81-87 silmust.
Jätka niimoodi mustriga, tehes skeemi A.2 jalapealsel ja koo parempidises koes talla all. SAMAL AJAL kahanda mõlemal küljel järgmiselt: koo enne silmusemärkijat, enne jalapealse silmuseid, 2 parempidi keerdsilmustena kokku ja koo teisel küljel 2 parempidi kokku peale silmusemärkijat (st. ära kahanda jalapealse silmuseid).
Kahanda nii igal teisel ringil kokku 12-12-13 korda = 53-57-61 silmust.
Jätka kudumist, kuni töö pikkus on umbes 17-19-21 cm silmusemärkijast (umbes 5-5-6 cm jääb veel teha valmimiseni (proovi sokki jalga ja koo vajaliku pikkuseni).
Nüüd koo 1 ring parempidi, samal ajal kahanda 1 silmus talla all = 52-56-60 silmust on ringil.
Eemalda silmusemärkijad. Paigalda uus silmusemärkija mõlemale küljele, nii et jala peal ja talla all on 26-28-30 silmust.
Koo ringselt parempidises koes, SAMAL AJAL kahanda mõlemal pool mõlemat silmusemärkijat varbaosa jaoks – loe KAHANDAMISE NIPPI = 4 silmust kahandatud ringil. Kahanda nii igal teisel ringil kokku 7-6-8 korda, siis igal ringil kokku 4-6-5 korda = 8 silmust jääb. Katkesta lõng ja tõmba läbi silmuste, pinguta ja kinnita. Soki talla pikkus on umbes 22-24-27 cm silmusemärkijast.

Koo teine sokk samamoodi.

Skeem

symbols = parempidi silmus
symbols = pahempidi silmus
symbols = tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle 1 silmuse
symbols = 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus läbi, et jääks auk
symbols = tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, koo 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle kokkukootud silmuste (= 2 silmust kahandatud)
symbols = koo 3 parempidi kokku (= 2 silmust kahandatud)
symbols = koo 3 parempidi, tõsta esimene silmus üle 2 silmuse, nii et see jääb ümber nende 2 silmuse (= 1 silmus kahandatud)
symbols = silmust ei ole, see on juba kahandatud ära, vaata järgmist sümbolit
diagram

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 209-25) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

signature-image signature

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Iga mustriga kaasnevad videoõpetused.

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

country flag Grete Johanne Moe wrote:

Legger opp 68 m. Ang Fairu Dancers 14+39+14= 67 masker. Hva gjør jeg feil 🤔

27.04.2023 - 18:23

DROPS Design answered:

Hej Grete, du mangler den sidste maske: og avslutt med 1 maske rett. :)

28.04.2023 kl. 11:13

country flag Aurelie wrote:

Bonjour, Je souhaiterai tricoter cette jolie paire de chaussettes mais avec la technique du magic loop car j'ai du mal à les faire avec des aiguilles double pointe. Pensez vous qu'il est possible ? Merci beaucoup pour votre retour. Cordialement, Aurelie Amard

26.06.2022 - 13:38

DROPS Design answered:

Bonjour, oui, vous pouvez tricoter avec la technique du magic loop: https://www.garnstudio.com/video.php?id=120&lang=fr ou avec deux aiguilles circulaires: https://www.garnstudio.com/video.php?id=97&lang=fr. Bon tricot!

26.06.2022 kl. 14:03

country flag Amalia wrote:

Hej, Hvad mener du med at den sorte rude er lukket af tidligere, jeg forstår ikke den sorte rude\r\nKnus Ankie

28.04.2022 - 08:24

country flag Di Febo Susanna wrote:

Guten Tag Habe die Socke (Drops 209-25) bis zur Spitze arbeiten können. Wenn ich alles richtig gearbeitet habe, befinden sich für den Fuss 18 M. beim Muster 38M. Wie funktionieren hier die Abnahmen für die Spitze. Sind am Fuss ja viel weniger Maschen Besten Dank für Ihre Hilfe.

26.04.2022 - 11:39

DROPS Design answered:

Liebe Frau Di Febo, die Spitze wird glatt rechts über 52-56-60 Maschen (= 26-28-30 M für das Obere und genauso viel für das Untere Teil) gestrickt,. Es wird zuerst 7-6-8 Mal 4 Maschen (2 M beidseitig von beiden Markierer) abgenommen = 24-32-28 Maschen übrig. Dann wird es 4-6-5 Mal 4 Maschen abgenommen = 8 Maschen in allen Größen. Kann das Ihnen helfen?

26.04.2022 kl. 13:21

country flag Manelle wrote:

Bonjour, Je ne comprends pas pourquoi il manque une maille à la fin des côtes 1/1 juste avant de commencer le motif A2

18.02.2021 - 23:44

DROPS Design answered:

Bonjour Manelle, je ne suis pas bien sûre de comprendre, vous tricotez en côtes 1/1 en commençant par 1 maille envers pour avoir 1 maille endroit avant A.1 et tricotez ensuite en côtes 1/1 en commençant par 1 maille endroit = le diagramme est ainsi "encadré" par 1 m endroit. Lorsque vous tricoterez A.2, vous aurez également 1 maille endroit avant A.2 et 1 maille endroit après A.2 (celle des côtes tricotées avant, en même temps que A.1). Bon tricot!

19.02.2021 kl. 07:58

country flag Micheline wrote:

Quoi faire avec la carre noir

19.12.2020 - 19:39

DROPS Design answered:

Bonjour Micheline, ce carré noir n'est pas une maille car vous l'avez diminué auparavant = au 1er rang de A.2 par ex vous diminuez 1 m ( on tricote 3 m end et on passe la 1ère de ces 3 m par-dessus les 2 autres), il reste 2 m end, au tour suivant on tricote ces 2 m à l'end, puis au tour d'après, on va faire 1 m end, 1 jeté, 1 m en d= on a de nouveau 3 m end. Cette vidéo montre comment tricoter ce type de petites torsades. Bon tricot!

21.12.2020 kl. 09:01

country flag Rocio wrote:

Muchas gracias por todo su trabajo, estoy feliz de poder descubrir su web, las explicaciones son muy claras y es exelente que puedan traducirse a mi idioma.

25.06.2020 - 14:20

country flag Gun Magnusson wrote:

Jag har köpt många nystan Drops Baby Merino. Kan man använda det i stället för Nord eller blir det för tjockt även om man kan få samma stickfasthet?? hälsningar Gun i Stockholm

02.06.2020 - 15:46

DROPS Design answered:

Hej Gun. Du kan byta ut Nord mot Baby Merino, men gör gärna ett stickprov för att se vad du tycker eftersom olika garn ger lite olika uttryck. Mvh DROPS Design

04.06.2020 kl. 12:20

country flag Mona Robinson Webjørnsen wrote:

Hei, jeg har prøvd å strikke denne oppskriften flere ganger men jeg får ikke vrangborden til å gå opp med mønster A1.

28.05.2020 - 08:22

DROPS Design answered:

Hej. Diagram A.1 är vrangborden så du stickar ingen vrangbord för det. Du stickar först 1 p rett. Nästa p stickar du så här: "1 am ,1 rm" över de första 14 m på p, sedan stickas A.1 (=39 m), "1 rm, 1 am" stickas över nästa 12 m och till sist stickas 1 rm. Du fortsätter att sticka på det sätt som förklarades uppöver tills A.1 har stickats 1 gång på höjden. Mvh DROPS Design

28.05.2020 kl. 14:19

country flag Kristal Murphy wrote:

Natures eyelet lace

04.02.2020 - 10:24

Jäta kommentaar mustrile DROPS 209-25

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.