DROPS / 203 / 23

Sorbet Slippers by DROPS Design

DROPS Alaska lõngast kootud ja vanutatud sussid suurustele 35 kuni 46

Võtmesõnad: sussid, vanutatud,
DROPS disain: mudel nr x-438
Lõngagrupp C
----------------------------------------------------------
SUURUSED:
Suurus: 35/37 – 38/40 – 41/43 – 44/46
Talla pikkus pärast vanutamist: umbes 22 - 24 - 27 - 30 cm
Pikkus enne vanutamist: umbes 29,5-32,5-37-40 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS ALASKA, 50 g/70 m (kuulub lõngagruppi C)
50-50-50-100 g värv nr 50, tumepruunikirju
50-50-50-100 g värv nr 60, korall
50-50-50-50 g värv nr 04, hall
50-50-50-50 g värv nr 53, rubiinpunane

KOETIHEDUS:
Enne vanutamist: 16 silmust lai ja 20 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.
Pärast vanutamist umbes 20 silmust lai ja 27 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 5,5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik! Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 8.60€. Loe edasi.

Juhend

----------------------------------------------------------

NÕUANDED

----------------------------------------------------------

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
Koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.
----------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

----------------------------------------------------------

SUSSID – KOKKUVÕTE
Kootakse edasi-tagasi ühes osas. Pärast kudumist õmmeldakse kokku ja vanutatakse pesumasinas.

SUSSID

TAGUMISE OSA ÄÄRIS
Loo 23-25-26-28 silmust 5,5 mm varrastele halli lõngaga. Koo 8 ripsivalli (16 rida RIPSKOES) – vaata ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!

KAND
Nüüd koo ripskoes lühendatud ridu kanna tegemiseks. Võta pruunikirju lõng, alusta töö paremal pool ja koo järgmiselt: koo parempidi jääb 1 silmus reale, pööra ja koo parempidi kuni jääb 1 silmus reale. * Pööra ja koo parempidi kuni 1 silmus jääb enne eelmist pööret, pööra ja koo kuni jääb 1 silmus enne eelmist pööret *, korda * kuni * kuni jääb 5-5-6-6 silmust töö keskele (9-10-10-11 pööret mõlemal küljel).
Nüüd koo 1 silmus rohkem igal pöördel, kuni kõik silmused on kootud = 23-25-26-28 silmust real.

TALD
Võta punane lõng. Koo parempidises koes, samal ajal kahanda esimesel real 4 silmust ühtlaste vahedega = 19-21-22-24 silmust. Koo 19-20,5-24,5-27 cm parempidises koes.

VARBAOSA
Nüüd koo ripskoes lühendatud ridu varbaosas.
Võta pruunikirju lõng, alusta töö paremal pool ja koo järgmiselt: koo parempidi jääb 1 silmus reale, pööra ja koo parempidi kuni jääb 1 silmus reale. * Pööra ja koo parempidi kuni 1 silmus jääb enne eelmist pööret, pööra ja koo kuni jääb 1 silmus enne eelmist pööret *, korda * kuni * kuni jääb 5-5-6-6 silmust töö keskele (7-8-8-9 pööret mõlemal küljel).
Nüüd koo 1 silmus rohkem igal pöördel, kuni kõik silmused on kootud = 19-21-22-24 silmust real.

JALAPEALNE
Võta korall lõng. koo parempidises koes 9-10-12-13 cm, järgmisel töö parempoolsel real kasvata 4 silmust ühtlaste vahedega (kasvata õhksilmusega ja koo see järgmisel real pahempidi keerdsilmusena) = 23-25-26-28 silmust.
Koo parempidises koes 19-20,5-24,5-27 cm, järgmine rida on töö paremal pool.

JALAPEALSE ÄÄRIS
Võta hall lõng ja koo 2 rida ripskoes (= 1 ripsivall) kõigil silmustel.
Nüüd koo lühendatud ridu, alustades töö paremal pool järgmiselt:
3 parempidi, pööra ja koo tagasi.
4 parempidi, pööra ja koo tagasi.
5 parempidi, pööra ja koo tagasi.
6 parempidi, pööra ja koo tagasi.
5 parempidi, pööra ja koo tagasi.
4 parempidi, pööra ja koo tagasi.
Koo kõigil silmustel töö paremal pool.

Koo järgmine rida töö pahemal pool järgmiselt:
3 parempidi, pööra ja koo tagasi.
4 parempidi, pööra ja koo tagasi.
5 parempidi, pööra ja koo tagasi.
6 parempidi, pööra ja koo tagasi.
5 parempidi, pööra ja koo tagasi.
4 parempidi, pööra ja koo tagasi.
Koo 1 rida parempidi kõigil silmustel (= töö pahem pool). Koo silmused lõdvalt maha parempidi töö paremal pool. Katkesta lõng,

VIIMISTLUS
Murra töö kokku varbaosast nii, et jalapealne on tallaosa peal. Jälgi, et loomise rea ja mahakudumise rea küljed on vastastikku (sussi avas). Õmble läbi ääresilmuste, alusta loomise/mahakudumise serva küljelt ja õmble varbaosani. Korda teisel küljel.

VANUTAMINE
Pese susse pesumasinas ensüümide- ja valgendajavaba pesuvahendiga. Pese 40 kraadise pesuprogrammiga, aga ilma eelpesuta. Pärast pesu vormi veel niisket sussi ja jäta kuivama.
Edaspidi pese villase pesuprogrammiga.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 203-23) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (9)

An De Bosscher 25.03.2020 - 15:43:

Goede middag, ik leid uit de beschrijvingen af dat er 16 bollen wol nodig zijn voor deze sloffen. Hoeveel zijn er nodig als ik beslis om één kleur te gebruiken? Graag uw advies.

DROPS Design 27.03.2020 kl. 13:18:

Dag An,

Er zijn geen 16 bollen nodig hoor, maar voor iedere maat staat aangegeven hoeveel gram je nodig hebt, dus als er 50-50-50-100 staat heb je 50 gram (= 1 bol) nodig voor de eerste 3 maten, en 2 bollen voor de grootste maat in die kleur. Vergeleken met soortgelijke sloffen heb je ongeveer 200-200-300-300 gr. nodig om ze in een kleur te maken. TIP: Vraag je verkooppunt of je eventueel overgebleven bollen terug kunt sturen.

Greta Halseth 29.12.2019 - 17:59:

Det står at det skal strikkes 20 1/5 cm glattstrikk etter hæl,stemmer det..eller skal dette være inkl hæl.?synes det ser svært lang ut

DROPS Design 27.01.2020 kl. 12:43:

Hei Greta. Husk at disse tøfflene skal toves og da krypmer målene. Fotens lengde etter toving: 22 – 24 – 27 – 30 cm Fotens lengde før toving: ca 29½ -32½-37-40 cm mvh DROPS design

Tova 16.11.2019 - 15:44:

The pattern is beautiful, however , the length in cm does not make any sense. The slippers are huge according to the length in the pattern. Can please check ?

DROPS Design 18.11.2019 kl. 11:20:

Dear Tova, slippers will be felted, so that they should measure: before felting: Length: approx. 29½ -32½-37-40 cm and then after felting: Foot length 22 – 24 – 27 – 30 cm. Happy knitting!

Birgitta 30.09.2019 - 11:15:

Väntar på detta mönster

Jeanett 22.09.2019 - 08:22:

Väntar med spänning på mönstret

Rosita 11.09.2019 - 12:47:

Sehr schön, unbedingt die Anleitung einstellen, Danke

Anne Davidsen 03.09.2019 - 12:26:

Hvornår lægger i denne opskrift op så man kan gå i gang med at strikke ?

Jacqueline 29.06.2019 - 13:56:

This looks fun. I've never felted before, can see this being a nice introduction to felting. It's cute.

Christiane 06.06.2019 - 11:35:

Quels jolis chaussons ! Un beau modèle pour le feutrage.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 203-23

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.