Daisy Delight Hat by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine või DROPS Lima lõngast ringselt alt üles kootud tekstuurse mustriga ja ripskoes laste müts 3-12 aastasele

Võtmesõnad: mütsid, peakatted,
DROPS disain: mudel nr me-056-bn
Lõngagrupp B
-------------------------------------------------------
MÜTS

SUURUSED:
3/4 - 5/6 - 7/8 - 9/10 - 11/12 aastane
Peaümbermõõt: 50/52 - 52/53 - 53/54 - 54/55 - 55/56 cm

LÕNG:
Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)
100-100-100-100-100 g värv nr 34, kanarbik

Või kasuta:
Garnstudio DROPS LIMA, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
100-100-100-100-100 g värv nr 6273, erkroosa

KOETIHEDUS:
22 silmust lai ja 30 rida kõrge parempidises koes = 10 x 10 cm.

VARDAD:
DROPS SUKAVARDAD: 3,5 mm
DROPS RINGVARDAD (40 cm): 3,5 mm
Varraste suurus on ainult soovituslik. Kui on liiga palju silmuseid 10 cm kohta, võta suuremad vardad. Kui on liiga vähe silmuseid 10 cm kohta, võta väiksemad vardad.
-------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.90€. Loe edasi.

Juhend

-------------------------------------------------------

NÕUANDED

-------------------------------------------------------

KAHANDAMISE NIPP 1 (ühtlaste vahedega)
Arvutamaks, kui tihti kahandada ühtlaste vahedega, loe silmuste arv ringil (näiteks 108 silmust) ning jaga kahanduste arvuga (näiteks 8) = 13,5.
Selles näites koo kahandades iga 13. ja 14. silmus kokku.
-------------------------------------------------------

ALUSTA SIIT

-------------------------------------------------------

MÜTS – KOKKUVÕTE
Müts kootakse ringselt lühikeste ringvarrastega, hiljem võetakse vajadusel sukavardad.

MÜTS
Loo 92-96-100-104-108 silmust 3,5 mm ringvarrastele Merino või Lima lõngaga. Koo 2 ringi parempidises koes.
Koo soonikut 2 parempidi/2 pahempidi, kuni töö kõrgus on 2 cm.
Nüüd koo tekstuurset mustrit järgmiselt: * koo 2 ringi parempidises koes, 1 ring pahempidi *, korda * kuni *, kuni töö pikkus on 15-16-16-17-18 cm. JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo järgmine ring parempidi, samal ajal kahanda 4-0-4-8-12 silmust ühtlaste vahedega – loe KAHANDAMISE NIPPI 1 = 88-96-96-96-96 silmust.
Paigalda töösse 8 silmusemärkijat, jättes igaühe vahele 11-12-12-12-12 silmust.
Jätka parempidises koes ja kahanda 1 silmus pärast iga silmusemärkijat, kududes 2 silmust parempidi kokku (= 8 silmust kahandatud ringil). Kahanda nii igal teisel ringil kokku 6-7-7-7-7 korda, siis igal ringil kokku 3 korda = 16 silmust jääb.
Nüüd koo järgmisel ringil kõik silmused kahekaupa kokku = 8 silmust.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita korralikult. Mütsi kõrgus on umbes 20-21-21-22-23 cm ülevalt alla.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 21.08.2019
Parandus: Kahandatud silmuste arvu on muudetud.
Koo järgmine ring parempidi, samal ajal kahanda 4-0-4-8-12 silmust ühtlaste vahedega – loe KAHANDAMISE NIPPI 1 = 88-96-96-96-96 silmust.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 34-6) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

Gosia 25.09.2020 - 13:45:

Witam, chaciałabym swoje prace zamieścić na stronie, proszę podpowiedzieć jak mam to zrobić, dziękuję i pozdrawiam

DROPS Design 25.09.2020 kl. 17:39:

Witaj Gosiu! W zakładce BEZPŁATNE WZORY jest 'dropsfan gallery'. Tam trzeba kliknąć i dalej wejść w formularz za pomocą linku TAKŻE PRZEŚLIJ NAM LINK DO SWOJEJ STRONY (może być to link do zdjęcia zamieszczonego przez ciebie na facebooku, pintereście, instagramie, etc.). Nie możemy się już doczekać :) Pozdrawiamy!

Gosia 25.08.2020 - 21:44:

Witam, chciałabym zrobić do kompletu szaliczek w rozmiarze 3/4 lata, proszę o podanie ile muszę zakupić włóczki i proszę o jakiś orientacyjny rozmiar, nie mam możliwości miary na wnusi, pozdrawiam i dziękuję.

DROPS Design 26.08.2020 kl. 18:23:

Witaj Gosiu! Potrzebujesz jakieś 2-3 motków włóczki. Co do rozmiaru szaliczka zobacz np. wzór 23-5 na naszej stronie. Pozdrawiamy!

Manu 30.04.2020 - 13:19:

Lieben Dank für die Antwort. Ich würde Ihnen gerne ein Foto senden um sicher zu gehen, dass nur noch glatt rechts gestrickt wird, ist dies möglich? Oder gibt es ein Foto „von oben“ der Mütze?

DROPS Design 30.04.2020 kl. 14:46:

Liebe Manu, so wird die Mütze geschrieben = die letzten cm werden glatt rechts gestrickt (siehe Norwegishe Anleitung) - Weitere Fotos von der Mütze haben wir keine. Wenn Sie aber lieber garter stitch/Muster stricken möchten, dürfen Sie auch gerne, einfach das Muster und die Abnahmen so in der Höhe anpassen. Ihr DROPS Laden kann Ihnen sicher damit weiterhelfen - auch telefonisch oder per E-Mail. Viel Spaß beim stricken!

Manu 29.04.2020 - 20:31:

Liebes Team, ist es richtig, dass ich ab der Abnahme oben nur noch rechts stricke und nicht mehr in Krausrippe? Schaut etwas komisch aus. Lieben Dank für eine Antwort!

DROPS Design 30.04.2020 kl. 10:09:

Liebe Manu, ja genau, so wird diese Mütze geschrieben. Viel Spaß beim stricken!

Sara Metti 05.12.2019 - 23:01:

Salve,sto lavorando il modello taglia 5/6, non capisco se c'è un errore dove dice arrivati a 16 cm di calare 2 maglie, si dovrebbe passare da 96 a 94 invece sono segnate sempre 96 maglie. bisogna calarle o no quelle 2 maglie? se restano 96 sono divisibili per 12 come richiesto al passaggio successivo... grazie mille

DROPS Design 06.12.2019 kl. 10:06:

Buongiorno Sara. Abbiamo corretto il numero delle diminuzioni da fare, a seconda della taglia. Nella sua taglia, non ci sono diminuzioni, quindi il numero delle maglie rimane a 96. La ringraziamo per la segnalazione. Buon lavoro!

Małgorzata 03.11.2019 - 22:31:

Nie jestem zadowolona z tego wzoru. Jest błąd we wzorze, co zostało zauważone w innym komentarzu. Poza tym we wzorze jest napisane, żeby przerobić dwa okrążenia na samym początku jersejem. Przez to brzeg się wywija a włóczka Merino Extra Fine zawsze się mechaci, więc efekt jest słaby.

DROPS Design 07.06.2020 kl. 17:19:

Witaj Małgosiu! Przepraszam za tak późną odpowiedź. Jeśli będziesz w przyszłości miała pytania, proszę zaznacz w formularzu PYTANIE, a nie KOMENTARZ, wtedy szybciej odpowiemy. Co do początku wzoru, to wywija się, ale możesz od razu wykonać ściągacz jeśli tak bardziej ci się podoba. Mechacenie włóczki - naturalne włókna mają to do siebie, ważne, aby dobrze prać ubrania zgodnie z zaleceniami dla danej włóczki. Proszę też o informację o jaki błąd chodzi. Pozdrawiamy! A propos, czy już zagłosowałaś na nową kolekcję DROPS Jesień/Zima, zapraszamy serdecznie!

REINE MARIE 27.10.2019 - 09:32:

BONJOUR .COMMENTFAIRE POUR QU IL N Y AI PAS DE DECALAGE DANS LE POINT MOUSSE CAR LE DECALAGE EST TROP VOYANT ET NE FAIT PAS BEAU SINON CE BONNET EST TRES BEAU J AI COMMENCE MAIS JE N ARRIVE PAS .MERCI DE VOTRE REPONSE

DROPS Design 04.11.2019 kl. 12:25:

Bonjour Reine Marie, vous pouvez serrer légèrement plus la 1ère maille du début du tour, juste assez pour "remonter" la fin du tour en mailles envers à la hauteur du début du tour. Bon tricot!

Natalia 06.10.2019 - 13:36:

W opisie na 5/6 lat jest chyba błąd. Jest nabrać 96 oczek na początku robótki a potem po redukcji 2 oczek jest ciągle 96 oczek. Czy nie powinno być 98 oczek na rozpoczęcie?

DROPS Design 07.10.2019 kl. 08:37:

Witaj Natalio. Na rozpoczęcie musi być liczba oczek podzielna przez 4 (aby ściągacz wypadał poprawnie). Wkrótce pojawi się korekta do wzoru, tym bardziej, że brakuje też liczby zamykanych oczek w jednym rozmiarze. Dziękujemy za zgłoszenie. Pozdrawiamy!

Julita 09.09.2019 - 09:32:

Super wzór Udało mi się zrobić świetną czapkę dla córki Dziękuję

Tina Norrlin 04.08.2019 - 20:14:

Det verkar inte stämma med minskningarna. Jag stickar minsta storleken - har alltså 92 m. Jag ska minska 0 m innan jag börjar med minskningarna. Då har jag 92 m kvar men det står att det ska vara 96 m kvar.

DROPS Design 09.08.2019 kl. 13:23:

Hej Tina, det stemmer, i den mindste størrelse tager du 4 masker ud for at få 96 masker. God fornøjelse!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 34-6

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.