DROPS / 64 / 23

Moondance by DROPS Design

DROPSi narmastega ning heegeldatud lilleruutudega pontso lõngast Ull-Bouclé

Võtmesõnad: lill, pitsmustriga, pontšod, ruut,
Suurused: S/M - M/L - XL
Valmistöö mõõdud:
Laius kõige laiemast kohast: 115-128-141 cm
Pikkus kõige pikemast kohast: 95-100-105 cm

 Lõng: Garnstudio DROPS ULL-BOUCLÉ, 50 g / 120 m
500-550-600 g värv nr 07, pruun

DROPSi ringvardad: 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 16 s x 23 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSI heegelnõel: 4 mm - või sobiv, et 1 lilleruut = u. 13 x 13 cm

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Ull-Boucle DROPS Ull-Boucle
48% vill, 32% akrüül, 20% polüamiid
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

KUDUMISE NIPP
Tee kõik kahandused töö PP. Kasvata mõlemal pool kahte keskmist silmust, tehes õhksilmuse (õs). Nii tekib augurida ette keskele ja teha keskele.

MUSTER
Vaata skeemi. Skeemil on 1 mustrikordus.
Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (PP) ja kootakse parempidises koes (pr töö PP, ph töö VP).

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo kordamööda 1 ring parempidi, 1 ring pahempidi.

HEEGELDATUD LILLERUUT
Tee 8 ahels, ühenda aassilmusega ringiks.
1. RING: * 1 ühekordne sammas (sm) (esimene sm asendatakse 3 ahels-ga), 2 ahels*, korda * - * 8 korda, lõpetuseks tee 1 ahels esimesse sambasse.
2. RING: * 4 kahekordset sammast (2xsm) (esimene 2xsm asendatakse 4 ahels-ga) esimesse ahels-kaarde, 2 ahels*, korda * - * 8 korda, lõpetuseks tee 1 ahels esimesse sambasse.
3. RING: * heegelda 4  2xsm kokku - vaata ülevalt (asenda esimene 2xsm 4 ahels-ga)(heegelda iga sammas eelmise rea igasse sambasse), 6 ahels, 1 sm eelmise rea ahels-kaarde, 6 ahels, * korda * - * 8 korda, lõpetuseks tee 1 aass esimesse sammate gruppi.
4. RING: Tee aassilmuseid kuni esimese ahels-kaare keskele, 1 ahels, 1 kinnissilmus (ks) esimesse ahels-kaarde, * 5 ahels,  1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 5 ahels, 1 sm järgmisesse ahels-kaarde, 10 ahels, 1 sm järgmisesse ahels-kaarde (= nurk), 5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde*, korda * - * kokku 3 korda, siis 5 ahels, 1 ks järgmisesse ahels-kaarde, 5 ahels, 1 sm järgmisesse ahels-kaarde, 10 ahels, 1 sm järgmisesse ahels-kaarde(= nurk), 5 ahels, lõpetuseks 1 ahels esimesse ks-sse.
--------------------

PONTSO
Pontso kootakse kahes osas ülevalt alla ja õmmeldakse pärast külgedelt kokku. Iga osa kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.

ESIOSA
Loo üles 82-90-100 s. Paigalda silmusemärkija (SM) töö keskele pärast 41-45-50 silmust.
Koo parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata 1 s mõlemal pool SM-i igal teisel real - vaata kudumise nippi - 60-66-71 korda = 202-222- 242 s. Koo silmused maha.

SELJAOSA
Koo nagu esiosa.

ÜHENDAMINE
Õmble küljeõmblused.

KAELUS
Koo vardale u. 160-176-196 s kaelakaarelt. Koo 1 rida parempidises koes, kahandades ühtlaste vahedega kuni jääb 120-140-160 s.
Koo 9 cm mustrit M.1, siis 2 rida ripskoes enne mahakudumist.

Heegelda ahelsilmustest kett pikkusega u. 100-120 cm. Punu pael läbi ülemise augurea nii, et paelaotsad jäävad ette keskele.

ALLÄÄR
Heegelda 22-24-26 lilleruutu. Õmble ruudud kokku kaheks reaks, mõlemas 11-12-13 ruutu.
Õmble ruuduribad pontso alläärde - 1 mõlemale küljele ja õmble omavahel kokku ka ruudud ees ja taga keskel.

NARMAD
Tee 26-28-30 narmast järgmiselt: 1 narmas = lõika 9 lõngajuppi pikkusega u. 30 cm, murra pooleks ja kinnita narmad pontso külge.
Kinnita 1 narmas iga ruudu vahele + 1 ette keskele tippu ja 1 taha keskele tippu. Pane ka narmad nööride otstesse.

Skeem

= pr
= 2 pr kokku, õs
= õs, tõsta 1 s kudumata , 1 pr, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 64-23) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (21)

Marie-france 03.03.2018 - 22:38:

Bonjour, croyez-vous que l'on pourrait faire ce poncho en une partie au lieu d'un devant et un dos séparément. tout comme le modèle 129-16. merci

DROPS Design 05.03.2018 kl. 08:45:

Bonjour Marie-France, vous pouvez tout à fait adapter ce modèle à votre goût. N'hésitez pas à demander de l'aide à votre magasin si besoin. Bon tricot!

Marie-France 12.02.2018 - 23:27:

Bonjour, je ne comprend pas, en réalité combien y a t'il de mailles entre les augmentations? Ca dit de chaque coté du marqueur, ce marqueur est t'il après la 41 eme maille ou dans la mailles?? et plus haut ca dit: Augmenter de chaque côté des 2 m centrales. Y a t'il 2 mailles entre les jetées?? ou aucune???

DROPS Design 13.02.2018 kl. 09:28:

Bonjour Marie-France, le 1er marqueur est au début du tour, le 2ème après 41 m, vous augmentez ensuite de chaque côté de chaque marqueur ainsi: tricotez jusqu'à ce qu'il reste 1 m avant le marqueur, 1 jeté (= 1 augmentation), 1 m end, marqueur, 1 m end, 1 jeté (= 1 augmentation. Bon tricot!

Carme Capdevila 16.10.2016 - 23:37:

He empezado a realizar el poncho pero no he sabido ver cuántas aplicaciones tengo que hacer alrededor, me podríais ayudar sobre esta cuestión? Muchas gracias por su atención y felicitarles por su fantástica web. Saludos Carme

DROPS Design 30.10.2016 kl. 12:34:

Hola Carme. Tienes que hacer 2 tiras con 11-12-13 cuadrados cada una según la talla. (ver el patrón)

Renard 12.07.2016 - 08:13:

Bonjour, Le problème de quantité de pelote réglé, j'ai pu réaliser ce modèle avec succès. Merci Bonne journée

Renard 14.05.2016 - 11:42:

Bonjour, Je réalise ce poncho en taille M/, j'ai été contrainte de faire plusieurs commande de coton. Il est indiqué 550 g . Pour faire le corps (800g), pour les carrés(400g) je n'ai pas fait encore le col et les franges.En drop you 5 Bonne journée

DROPS Design 17.05.2016 kl. 11:56:

Bonjour Mme Renard, Ull Bouclé faisait 120 m pour 50 g, alors que DROPS loves you 5 fait seulement 75 m pour 100 g, cliquez ici pour calculer le métrage nécessaire quand vous utilisez une qualité alternative. Bon tricot!

Malzieu 07.02.2016 - 18:02:

Bonsoir j ai commencé votre pancho mais je planche sur la bordure au crochet auriez vous un diagramme qui expliquerez mieux car je ne comprend rien pour faire des fleurs. Merci de votre réponse. Pascale

DROPS Design 08.02.2016 kl. 12:49:

Chère Madame Malzieu, nous n'avons pas de diagramme pour ce modèle, toutefois, la vidéo ci-dessous qui montre comment réaliser le carré (suivez en même temps pas à pas les explications écrites). Bon crochet!

Carina 30.06.2015 - 13:09:

Hei . Jeg lurer på lengden på rundpinnen. Skal det være (40,60 eller 80?) Finner ikke det noe plass :/

DROPS Design 30.06.2015 kl. 14:30:

Hei Carina. Du kan bruge 80 cm til den.

Carina 30.06.2015 - 13:07:

Hei. Jeg lurer på hva lengden på rundpinnen skal være. Finner ikke det noe sted?! (40,60 eller 80?)

Francette Hemery 07.02.2015 - 18:39:

Votre site est génial ,que de jolis modèles , quel plaisir de réaliser ces merveilles . je viens de finir le poncho bordé de carres de fleurs au crochet .... Une merveille !

Cristina 20.11.2014 - 22:17:

Non ho mai visto in vita mia cosi tanti bei modelli .complimenti !!!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 64-23

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.