DROPS / 187 / 23

Majesty by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud ripskoes, pitsmustriga, lainelise mustriga õlasall

DROPS disain: mudel nr me-136
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
Mõõdud: laius ülaserval: umbes 140 cm, kõrgus keskel: umbes 55 cm
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)
500 g värv nr 24, helekollane

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp B)

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 4 mm – või sobiv, et saavutada koetihedus 21 silmust ja 28 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 34.50€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2.
Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
----------------------------------------------------------

ÕLARÄTIK
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega.
Loo 61 silmust 4 mm ringvarrastele Merino Extra Fine lõngaga. Paigalda 1 silmusemärkija 3 silmuse kaugusele mõlemal küljel (= 55 silmust silmusemärkijate vahel). Siis koo järgmiselt:
1. RIDA (= töö paremal pool): koo 2 silmust RIPSKOES - vaata ülevalt, 1 õhksilmus (= 1 silmus kasvatatud), koo ripskoes kuni 1. silmusemärkijani, tee 1 õhksilmus enne silmusemärkijat (= 1 silmus kasvatatud), koo 55 silmust ripskoes (2. silmusemärkija), tee 1 õhksilmus pärast silmusemärkijat (= 1 silmus kasvatatud), koo ripskoes kuni jääb 2 silmust, 1 õhksilmus (= 1 silmus kasvatatud), koo 2 silmust ripskoes (= kokku on kasvatud 4 silmust real). 2. RIDA (= töö pahemal pool): koo kõik silmused ripskoes, aga koo esimene ja viimane õhksilmus läbi, et jääks auk, ning koo 2 keskmist õhksilmust keerdsilmustena, et ei jääks auke. st. 2 ripskoes ääresilmuse kõrval mõlemal küljel on auguread.
Korda rida 1 ja 2. JÄLGI KOETIHEDUST!
Koo kokku 31 ripsivalli (= kokku 62 rida ripskoes), st. 62 silmust on kasvatatud mõlemal pool 55 keskmist silmust = 185 silmust on real.
Töö pikkus on umbes 15 cm, mõõtes kudumise suunas.
Siis koo töö paremal pool järgmiselt: tee 2 ääresilmust ripskoes, koo skeemi A.1a järgmisel silmusel, koo skeemi A.2a (= 6 silmust) kuni jääb 2 silmust reale (= 30 mustrikordust real) ja lõpus tee 2 ääresilmus ripskoes. Jätka niimoodi mustriga.
Kui skeemid A.1a ja A.2a on tehtud vertikaalselt, koo skeemi A.1b skeemi A.1 a kohale ning skeemi A.2b skeemi A.2a kohale. Kui kõik silmused on kasvatatud, on vardal 575 silmust.
Koo silmused maha nagu näidatud skeemil, kasuta vajadusel suuremaid vardaid, et serv ei jääks kiskuma.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus 2 silmuse vahele
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)
= 2 parempidi kokku
= 3 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus kudumata parempidi võttega, 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle kootud silmuse)
= koo maha 1 silmus
= koo maha 1 silmus, tee 1 õhksilmus, koo maha õhksilmus – nii ei jää serv kiskuma

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 187-23) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (13)

Marielle Thorne 12.03.2020 - 14:13:

Bonjour, J'aimerais tricoter le châle Majesty, mais je ne comprend déjà pas le début... Il est écrit de monter 61 mailles et mettre 1 marqueur à 3 m du bord... Mais quand on commence le RANG, il semble y avoir beaucoup plus que 61m et 2 marqueurs de chaque côté!

DROPS Design 12.03.2020 kl. 15:11:

Bonjour Mme Thorne, ce châle se tricote de haut en bas, on commence par 61 m et on va tricoter au point mousse en augmentant jusqu'à ce qu'il y ait 185 mailles au total avant de tricoter le point ajouré des diagrammes. On va donc élargir le châle pour lui donner sa forme en commençant juste avec 61 m. Bon tricot!

Margarete 12.04.2019 - 18:14:

Es wäre schön wenn ich die Strickschrift vergrößern könnte da sie in dieser Anleitung etwas zu klein ist.

Khira Ejj 22.01.2019 - 04:11:

Merci de tout mon coeur pour vos efforts et explications

Fleur 07.01.2019 - 16:07:

Bonjour, je souhaiterais tricoter le châle Majesty, mais de manière à ce qu'il soit réversible. Je ne suis pas très calée, alors je me demandais : est-ce qu'il suffit de tricoter les rangs envers à l'endroit, ou faut-il adapter également d'autres points ? Et le rendu de la dentelle peut-il ressortir aussi joliment sur du point mousse que sur le jersey ?

DROPS Design 08.01.2019 kl. 08:15:

Bonjour Fleur, tricoter les différents diagrammes entièrement au point mousse donnera un résultat différent, et consommera également davantage de laine. L'idéal serait pour vous de tricoter un échantillon afin de regarder si le résultat vous convient et/ou comment vous pouvez l'ajuster si besoin. Bon tricot!

Asmaa 14.10.2018 - 21:14:

Commen tricoter une jeté sans crée de trou comme indiqué dur les explications.\\r\\nModele 187-23

DROPS Design 15.10.2018 kl. 11:14:

Bonjour Asmaa, cette vidéo montre comment faire un jeté et le tricoter au rang suivant normalement (= pour qu'il forme un trou) ou torse (pour qu'il ne forme pas de trou). Bon tricot!

Brenda 14.08.2018 - 16:09:

Ok I redid the rows and it is not right. I think if you do the increase row then repeat that row with out the increase this might balance it all out. I want to send a picture but I can’t. I still think the pattern does need to be modified. I’m not sure if any one else noticed this. Cheers.

Brenda 13.08.2018 - 15:55:

Hi, I am making this shawl and the Y/O lines do not connect properly as in the picture. When there is an increase row the Y/O’s do not connect to make an flowing line across the shawl. I think,..The Y/O must be done a stitch earlier on the increase row.

Linda 17.07.2018 - 11:42:

Hallo, ich komme mit der Strickschrift klar, A1a und A2a , muss die A2a bis hoch gestrickt werden? Ab Reihe 7 habe ich entweder eine M.zu viel oder zu wenig, mein Muster sieht auch nicht so aus wie auf dem Bild

DROPS Design 17.07.2018 kl. 14:56:

Liebe Linda, A.1a wird nur am Anfang der Hinreihe (= ende der Rückreihe) gestrickt, A.2a wird in der breite wiederholt. In jedem A.2a sollen Sie bei der 3. Reihe 2 Maschen zunehmen (= A.2a is jetzt 8 Maschen). Dann wird es bei der 11. Reihe nochmal 2 Maschen zugenommen (= 8 Maschen) und sw. Beachten Sie, ob Sie bie Reihe 6 immer noch 6 M in jedem A.2 haben (Markierer zwischen jedem Diagram kann damit helfen, die Maschenanzahl zu prüfen). Viel Spaß beim stricken!

Leslie Lees 16.06.2018 - 00:51:

The math for the cast on has to be wrong. Why would the centre stitches have YO inc. when a make 1 would close the hole. 55 stitches between markers when only 2 are placed at CO (3 sts. in). Is it supposed to be 55 sts. on either side of the centre stitch. I'm already frustrated. Are there any more typos in this pattern? Unfortunately all the comments below are not in english so I'm just lost. Why can't a company like drops post a pattern that is correct?

DROPS Design 17.06.2018 kl. 06:03:

Dear Leslie, all increasing are by YO because it is the easiest way how to do it and it goes very well with garter st. In this pattern we do not work with centre stitch, but with centre panel of 55 sts - so we have 55 sts between markers and you have to increase in each outside of this centre 55 sts. Happy knitting!

Hanny 31.05.2018 - 12:06:

Ik ben bezig met deze omslagdoek. Klopt het dat na de eerste 62 naalden, en het patroon begint, er geen omslag meer na de 2 recht aan het begin (en eind) komt??

DROPS Design 31.05.2018 kl. 15:29:

Hallo Hanny, Ja, dat kopt, na de 62 naalden hoef je die omslagen aan het begin niet mer te maken. De meerderingen zijn dan in de telpatronen verwerkt.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 187-23

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.