DROPS / 185 / 14

Eiken by DROPS Design

DROPS Karisma lõngast kootud soonikkoes meeste müts suurustele S/M ja L/XL

Võtmesõnad: lotumüts, mütsid, peakatted,
DROPS disain: mudel nr u-843
Lõngagrupp B
-----------------------------------------------------------
Suurus: S/M - L/XL
Peaümbermõõt: umbes 54/56 – 59/61 cm
Lõng: Garnstudio DROPS KARISMA, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
100-100 g värv nr 50, roheline

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp B)

DROPSi SUKA- ja RINGVARDAD (40 cm): 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 22 silmust ja 30 rida parempidises koes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge. Või 32 silmust ja 30 rida soonikkoes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 2.50 € /50g
DROPS Karisma uni colour DROPS Karisma uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Karisma mix DROPS Karisma mix 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 5.00€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

MUSTER
Vaata skeemi A.1. Vali suurusele sobiv skeem.
Muster on vaadatuna töö paremalt poolt ja näitab iga rida.
----------------------------------------------------------

MÜTS
Kootakse ringselt ringvarrastega alt üles. Võta vajadusel sukavardad.
Loo 128-144 silmust 3,5 mm ringvarrastele Karisma lõngaga. Koo soonikut 2 parempidi/2 pahempidi, kuni töö kõrgus on 21-22 cm. JÄLGI KOETIHEDUST!
Järgmine ring: koo * skeemi A.1 (= 30-34 silmust), 2 pahempidi *, korda * kuni * kokku 4 korda. Jätka niimoodi soonikut ja kahanda nagu näidatud skeemil A.1, SAMAL AJAL, skeemi A.1 viimasel real, koo iga skeemi vahel 2 pahempidi kokku = 20-20 silmust jääb vardale.
Koo 1 ring parempidi, kududes kõik silmused kahekaupa kokku = 10-10 silmust.
Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita. Mütsi kõrgus on umbes 31-33 cm ülevalt alla. Keera äär üles umbes 5-7 cm.

Skeem

= parempidi silmus
= pahempidi silmus
= 2 pahempidi kokku.
= 2 parempidi keerdsilmustena kokku
= 2 parempidi kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 185-14) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (24)

Compagnoni Carla 02.02.2020 - 08:37:

Metodo per calare con la grana di riso Grazie

Viveka 31.12.2019 - 19:00:

Jag har stickat mycket under mina dar, hönsestrik, kaffe fasett -tröjor m.m. men aldrig tidigare gått bet på ett till synes enkelt mönster! Jag förstod aldrig hur intagningarna skulle gå till! Som tur var hittade jag ett annat mönster på nätet och nu blev mössan klar!

Nina 04.12.2019 - 22:33:

Hej Drops. Jeg har et spørgsmål ang. diagrammet. Hvordan skal det sidste række strikkes? Jeg kan ikke forklaring til disse streger. På forhånd tak!

DROPS Design 05.12.2019 kl. 08:00:

Hej Nina, jo sidste pind i diagrammet går over 6 masker, du strikker: 1 ret, tag 1 maske løs af...., 2 ret sammen, 1 ret. God fornøjelse!

Anne 15.08.2019 - 17:24:

Hej Drops.jeg er ny-strikker og har lige to spørgsmål til denne opskrift. det hoved jeg strikker til måler 57 - ville i vælge s/m eller l/xl? Hvordan fungerer det med valg af garn - det med garngruppe har jeg ikke helt forstået. I min garnbutik forhandles der sandnes garn, en type hvor 50gr =ca 70 m, og det anbefales pind 5,5 og en anden type hvor 50gr= 100m, til pind 3, - hvordan ved jeg hvilken tykkelse der er den rette? eller er det noget andet jeg skal kigge på? mange hilsner

DROPS Design 16.08.2019 kl. 09:52:

Hej Anne, jeg ville vælge størrelse S/M. Men for at få den rigtige størrelse skal du vælge DROPS Karisma eller et garn som passer til pinde 3,5. Det er bare at klikke på kurven i opskriften, så kan garnet bestilles. God fornøjelse!

Anilkl 05.05.2019 - 08:21:

Bonjour voilà j’ai réussi à déchiffrer le diagramme c est pas sûr que se soit sa mais bon quand je suis au 5 iem rg et que je commence le 6 iem rg faire les 3 rg de côtés 2/2 ben sa au lieu d’avoir 125 m sa me remet a128 m en faisant le 2 iem rg de cotes alors je me dis il me Je n y arrive pas est se qe je peux faire que des diminution avec 2par 2,jusquau mailles voulues?? Merci pr votre aide bn w end a vous!!

Anikjl 03.05.2019 - 14:39:

Bonjour bon c est pour vous dire que j’ai ptre compris pour le diagramme pour la taille s/m mais c’est pas facile est très long pr les débutantes comme moi Il faudrait ptre inventer 1 vidéo pr se sujet en tricotant le modèle par exemple et surtout la ou faut diminuer pour les nulles comme moi par exemple!! Mais bon je vs dis tbon vendredi et merciii encore bn w end aussi!!!😘👋!!!!

Anikjl 02.05.2019 - 16:22:

Oh merciiiii vous êtes formidable de mavoir répondu et aider merciiiii pr tous!!!! Bne fin de journée!!!👍🏻😘👋!!!!

Anikjl 02.05.2019 - 14:48:

Encore moi c’est juste pour savoir si j’ai bien compris le système du diagramme pr mon bonnet Alors j’ai étudié pr moment le 1 ier rang Se qui pour moi serait sa Faire 2 mailles endroit (carrrs en blanc) 2) avec 2 carrés en noirs faire 2 mailles envers Et ainsi de suite???pdt ts le 1 ier et?? Je crois que c est comme sa que je dois faire??? Voilà jesper que vous me comprendrez à tbientot!!!😘😘😘mercii!!!

DROPS Design 02.05.2019 kl. 15:10:

Bonjour Anikjl, tout à fait, vous commencez A.1 par 2 m end (= 2 cases blanches), puis 2 m env (= 2 points noirs), et répétez ces 4 mailles jusqu'à ce que vous ayez tricoté 30-34 mailles au total, puis tricotez 2 m env, et répétez A.1, 2 m env encore 3 fois = 4 fois au total. Les 4 premiers tours se tricotent de la même façon dans les 2 tailles, on commence à diminuer au 5ème tour. Bon tricot!

Anikjl 02.05.2019 - 12:16:

Encore grd Merci je vais voir comment je peux faire merci merciiii mais la je regarde qd meme si y a pas un modèle + explicite pr moi merciiii pour votre patience et gentillesse bnapt!!!😘👋!

Anikjl 02.05.2019 - 11:46:

Rebonjour c’est encore moi désolée de revenir vous ennuyez mais comme je le senter je n ai rien compris j’ai cru comprendre mais je doute Est se que ( je vous explique en gros) je dois diminuer jusqu’à la fin jusqu’aux mailles voulu?!ou indiquer pour la taille voulue?je suis vraiment desolee!! Ou ptre que quelqu un peut m aider?? Encore un grd merci bnne journée à vous!!!😘👋!!!

DROPS Design 02.05.2019 kl. 12:09:

Bonjour Anikjl, suivez le diagramme A.1 S/M si vous tricotez la 1ère taille ou A.1 L/XL si vous tricotez la 2ème taille. Lisez chaque rang de droite à gauche (= tous les rangs du diagramme se lisent sur l'endroit car on tricote en rond). Au début du 5ème tour par ex tricotez: 2 m end, 2 m ens à l'env, en côtes comme avant jusqu'à ce qu'il reste 4 m de A.1 et terminez A.1 par 2 m ens à l'env, 2 m end. Retrouvez ici comment lire un diagramme. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 185-14

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.