Arnie the Caterpillar by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud ripskoes triibuline mänguasi röövik

Võtmesõnad: loomad, mänguasjad, triibud,
  • Arnie the Caterpillar / DROPS Children 30-23 - DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud ripskoes triibuline mänguasi röövik
  • Arnie the Caterpillar / DROPS Children 30-23 - DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud ripskoes triibuline mänguasi röövik
  • Arnie the Caterpillar / DROPS Children 30-23 - DROPS Merino Extra Fine lõngast kootud ripskoes triibuline mänguasi röövik
DROPS disain: mudel nr me-035-bn
Lõngagrupp B
-----------------------------------------------------------
Suurus: pikkus: umbes 63 cm (ilma tundlateta).
Ümbermõõt: umbes 13 cm (ilma täidiseta).
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m (kuulub lõngagruppi B)
50 g igat värvi:
värv nr 01, naturaalvalge
värv nr 08, helebeež
värv nr 15, hele hallikasroheline
värv nr 18, roheline
värv nr 19, hele hallikassinine
värv nr 24, helekollane
värv nr 25, roosa
+ natuke musta ja punast, silmade ja suu jaoks.

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp B)

DROPSi VARDAD: 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 22 silmust ja 45 rida ripskoes on 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

Vatti täiteks.
----------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 24.15€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

RIPSKUDE / RIPSIVALL (edasi-tagasi kududes)
1 ripsivall = koo 2 rida parempidi silmuseid.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus, tehes õhksilmuse. Järgmisel real koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke.

TRIIBUD
Koo 5 cm ripskoes iga värviga järgmiselt: naturaalvalge, roosa, helekollane, roheline, hele hallikasroheline, hele hallikassinine, naturaalvalge, helekollane, hele hallikasroheline, roheline. NB! Jäta umbes 25-30 cm lõngajupp ühendamiseks.
----------------------------------------------------------

RÖÖVIK
Kootakse edasi-tagasi ja õmmeldakse pärast kokku.

KEHAOSA
Loo 30 silmust 3,5 mm varrastele helebeeži lõngaga (jäta pikem lõngaots ava kinni tõmbamiseks). Jätka RIPSKOES - vaata ülevalt. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui töö kõrgus on 5 cm, koo TRIIPE - vaata ülevalt. Pärast viimast triipu on töö pikkus umbes 55 cm.

PEA
Võta helebeež lõnga ja koo parempidises koes edasi-tagasi järgmiselt:
1. RIDA (= töö parem pool): koo * 2 parempidi, 1 õhksilmus *, korda * kuni * kokku 14 korda, lõpus tee 2 parempidi = 44 silmust.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo 1 parempidi, koo pahempidi silmuseid, kuni jääb 1 silmus (koo õhksilmused keerdsilmustena, et ei jääks auke), lõpus tee 1 parempidi.
Jätka parempidises koes, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal küljel, kuni pea kõrgus on umbes 8 cm. Koo silmused maha (jäta pikem lõngaots ühendamiseks). Kogu ussikese pikkus on umbes 63 cm ülevalt alla.
Tiki naturaalvalgega ja mustaga silmad, ning punasega suu – vaata pilti.

VIIMISTLUS
Õmble röövik seljalt kokku, läbi ääresilmuste, et õmblus jääks lame - NB! Õmble iga triip sama värvi lõngaga.
Täida uss vatiga (topi vatti sisse mõlemast otsast), jälgi et jääks parajalt tugev / pehme.
Õmble alumine ots kokku, tehes pisteid ümber ava, pinguta ja kinnita lõng.
Õmble pea otsast kokku mahakudumise rea kõrvalt sirge õmblusena, silmus silmusega - vaata pilti.

KÕRVAD
Tiki mõned pisted helebeeži lõngaga pea nurkades kõrvade moodustamiseks. Pinguta lõnga, et kõrv jääks väiksem, kinnita lõng. Tee teine kõrv samamoodi.

SALL
Loo 48 silmust heleda hallikassinise lõngaga. Koo 3 rida ripskoes, koo silmused maha. Seo sall röövikule kaela.

TUNDLAD
Loo 5 silmust roosa lõngaga. Koo ripskoes edasi-tagasi 7 cm. Katkesta lõng (jäta pikem lõngaots ühendamiseks). Tõmba lõng läbi silmuste, pinguta kokku. Siis õmble (ilma lõnga katkestamata) serv kokku nii, et õmblus jääks lame. Tõmba lõnga natuke pingule, et tundel jääks kaardu. Kinnita pealaele. Tee teine tundel samamoodi.
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Children 30-23) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (7)

country flag Marianne Steen 25.12.2020 - 12:09:

Hvor meget vat skal jeg bruge til at stoppe i kålormen

user icon DROPS Design 07.01.2021 kl. 11:23:

Hej Marianne, du kan også stoppe kålormen med garnrester :)

country flag Raueiser Claudia 29.06.2020 - 08:15:

Danke schön für Ihre schnelle Antwort \r\n\r\n\r\nLg Claudia Raueiser

country flag Raueiser 27.06.2020 - 14:01:

Ich habe mal eine Frage Ich verstehe den Satz nicht. 1 Reihe= hin Reihe. 2 M rechts 1 Umschlag Von insgesamt "," 14x arbeiten und enden mit 2 Maschen rechts = 44 Maschen

user icon DROPS Design 29.06.2020 kl. 08:06:

Liebe Frau Raueiser, die erste Reihe ist eine Hin-Reihe (von der Vorderseite gestrickt). Die 30 angeschlagenen Maschen stricken Sie wie folgt: (2 Maschen rechts, 1 Umschlag), von (bis) insgesamt 14 Mal wiederholen (= über die ersten 28 Maschen = es sind ja 14 Umschläge auf der rechten Nadel), 2 Maschen sind noch übrig auf der linke Nadel, diese 2 Maschen stricken Sie rechts = jetzt haben Sie 44 Maschen. Viel Spaß beim stricken!

country flag Dominico 13.05.2019 - 22:35:

Bonjour j essai de faire votre chenille mais je ne comprend pas la tete on monte combien de maille et on doit arriver a combien de maille au bout des 8 cm et pour les oreilles ses pareil je n ai pas tout compris si vous pourriez m expliquer j attend avec impatience votre réponse je vous Remercie bonne soirée

user icon DROPS Design 14.05.2019 kl. 08:22:

Bonjour Mme Dominico, la tête se tricote sur les 30 m du corps (on ne rabat pas les mailles du corps après les 55 cm/les rayures). On augmente à 44 m au 1er rang de la tête et on continue en jersey endroit avec 1 m lis au point mousse de chaque côté. Quand la tête mesure 8 cm, on rabat toutes les mailles. Bon tricot!

country flag Lemonnier 31.05.2018 - 08:38:

Bonjour ,j\'ai fait cette chenille très facile ,je tricote des doudous pour les enfants de l\'hôpital ,si vous en avez d\'autre se serait sympa ,merci à vous

Nilcea Vilela 15.04.2018 - 23:23:

Como entender essas receitas no Português!

country flag Madeleine Gagné 16.03.2018 - 21:31:

J'aimerais recevoir des patrons gratuits de jouets d'enfants S.V.P. Merci

Jäta kommentaar mustrile DROPS Children 30-23

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.