DROPS / 181 / 12

Lofoten Socks by DROPS Design

DROPS Lima lõngast kootud mitmevärvilise Norra mustriga sokid suurustele 35 kuni 43

DROPS disain: mudel nr li-088
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
Suurus: talla pikkus: umbes 22 - 24 - 27 cm
Sääre kõrgus: umbes 14 - 15 - 15 cm
Lõng: Garnstudio DROPS LIMA, 50 g/100 m (kuulub lõngagruppi B)
100 g kõikidele suurustele järgmisi värve:
värv nr 4305, tumesinine
värv nr 0100, naturaalvalge

Kasutada võib ka lõngu:
vaata linki - Alternatiivlõngad (Lõngagrupp B)

DROPSi SUKAVARDAD: 3,5 mm – või sobivad, et saavutada koetihedus 22 silmust ja 30 rida parempidises koes = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

DROPSi SUKAVARDAD: 3 mm – sooniku tegemiseks.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Lima uni colour DROPS Lima uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lima mix DROPS Lima mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 10.00€. Loe edasi.

Juhend

JUHEND

MUSTER
Vaata skeemi A.1 kuni A.5. Muster kootakse parempidises koes.

KANNA KAHANDUSED
1. RIDA (= töö parem pool): koo, kuni jääb 7-8-7 silmust, tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
2. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi, kuni jääb 7-8-7 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
3. RIDA (= töö parem pool): koo, kuni jääb 6-7-6 silmust, tõsta järgmine silmus kudumata parempidi võttega, 1 parempidi silmus, tõsta kudumata silmus üle, pööra tööd.
4. RIDA (= töö pahem pool): koo pahempidi, kuni jääb 6-7-6 silmust, 2 pahempidi kokku, pööra tööd.
Jätka niimoodi kahandamist, jättes rea lõppu iga kord 1 silmuse vähem, kuni vardal on 13-11-13 silmust.

KAHANDAMISE NIPP (varbaosa)
Kahanda 1 silmus mõlemal pool keskmist silmust skeemil A.2 järgmiselt: Koo, kuni jääb 1 silmus enne skeemi A.2, koo 2 parempidi kokku naturaalvalgega, koo skeemi A.2 keskmine silmus nagu enne, koo 2 parempidi keerdsilmustena kokku naturaalvalgega (= 2 silmust kahandatud).
-----------------------------------------------------------
SOKK
Kootakse ringselt sukavarrastega ülevalt alla.
Loo 64 silmust kõikidel suurustel 3 mm sukavarrastele tumesinise lõngaga. Koo 1 ring parempidi. Siis koo soonikut 2 parempidi/2 pahempidi 2-3-3 cm.
Koo 1 ring parempidi, samal ajal kahanda 4 silmust ühtlaste vahedega (koo iga 15. ja 16 silmus kokku) = 60 silmust.
Võta 3,5 mm sukavardad ja jätka skeemi A.1 ringselt. Kui skeem A.1 on tehtud, on töö pikkus on umbes 5-6-6 cm.
Järgmine ring: koo skeemi A.2 (= 3 silmust), skeemi A.3 (= 27 silmust), A.2 (= 3 silmust) ja skeemi A.4 (= 27 silmust). Jätka niimoodi mustriga. JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui jääb teha skeemi A.4 viimane ring, kahanda 4 silmust ühtlaste vahedega skeemil A.4 27 silmusel (koo ülejäänud silmused ilma kahandusteta) = 56 silmust. Töö pikkus on umbes 14-15-15 cm.
Tõsta skeemide A.2 + A.3 + A.2 silmused abilõngale (= 33 silmust jala peal). Talla all on nüüd 23 silmust kõikidel suurustel.
Loo 1 uus silmus rea alguses tumesinise lõngaga, koo skeemi A.5A esimesel 22 silmusel kannal, koo skeemi A.5B (= 1 silmus) ja loo 1 uus silmus rea lõpus tumesinisega – uued silmused on ääresilmused ja kootakse tumesinisega. Jätka skeeme A.5A/A.5B edasi-tagasi 25 silmusel.
Kui kanda on kootud 5,5-6-6 cm, paigalda 1 silmusemärkija rea keskele. Koo KANNA KAHANDUS - vaata ülevalt (jätka skeeme A.5 kanna kahandusi tehes).

Pärast kanna kahandusi koo järgmine ring nii: jätka skeemi A.5 13-11-13 kannasilmusel, korja 12-14-14 silmust kanna küljelt, jätka skeeme A.2 + A.3 + A.2 nagu enne 33 silmusel jala peal, korja 12-14-14 silmust kanna küljelt = 70-72-74 silmust. Jätka niimoodi mustriga, tehes skeemi A.5 talla all, skeemi A.3 jala peal ja skeemi A.2 mõlemal küljel.
SAMAL AJAL kahanda mõlemal küljel järgmiselt: koo 2 parempidi kokku naturaalvalgega enne jalapealse 31 silmust, ning koo 2 parempidi keerdsilmustena kokku naturaalvalgega pärast jalapealse 31 silmust. Kahanda nii igal teisel ringil 6 korda kokku = 58-60-62 silmust. Koo niimoodi mustrit, kuni töö pikkus on umbes 17-19-22 cm silmusemärkijast kannal (umbes 5 cm jääb veel teha, proovi sokki jalga.
Järgmisel ringil koo naturaalvalgega jalapealse 27 silmuse kohale (ülejäänud silmused koo nagu enne).
Siis koo kuni valmimiseni nii: jätka skeeme A.5A/A.5B talla all, skeemi A.2 küljel, skeemi A.5A 26 silmusel jala peal, skeemi A.5B (= 1 silmus), jätka skeemi A.2 küljel ja tee skeemi A.5A ülejäänud silmustel talla all.
Kui töö pikkus on umbes 18-20-23 cm kannast, kahanda mõlemal küljel, mõlemal pool skeemi A.2 keskmist silmust – loe KAHANDAMISE NIPPI = 4 silmust kahandatud. Kahanda nii igal teisel ringil 10-11-12 korda kokku = 18-16-14 silmust.
Järgmisel ringil koo kõik silmused kahekaupa kokku = 9-8-7 silmust. Katkesta lõng ja tõmba läbi allesjäänud silmuste, pinguta ja kinnita. Koo teine sokk samamoodi.

Skeem

= tumesinine
= naturaalvalge


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 181-12) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Sigga 12.02.2020 - 16:38:

Kan jeg finde opskriften på norsk?

DROPS Design 13.02.2020 kl. 11:22:

Hej Sigga, ja det er bare at "Endre språk" du finder knappen lige under billedet til venstre :)

Rose 17.12.2019 - 19:29:

This pattern is way too big - 64 stitches is appropriate for fingering yarn, not for the yarn this pattern calls for. Very disappointed

Susanne 08.12.2019 - 10:05:

Strikker den største størrelsen, men formen på sokken blir jo helt feil når man kommer til tå-partiet! Alt for bred! Eg har strikket prøvelapp og har rett strikkefasthet.

Merete Andersen 26.09.2019 - 20:46:

Må jo bli feil i mønster A3 hvis det skal felles midt oppå foten? Skjønner ikke dette helt.

Hetty 30.05.2019 - 14:20:

After a sufficient time to recover from the trauma of not being able to work out this pattern, I undid the entire thing and started again. I avoided the smaller and larger sizes and went for the medium size. This time it worked perfectly. Perhaps the pattern maker needs to put in some effort to ensure the socks turn out as in the photos when making a different size. I don’t know who, in my family, will get these lovely socks because I wasn’t able to make them in my chosen sizing. Cinderella?

Charlotte 25.11.2018 - 10:12:

Hei! Er mønsteret endret etter kommentarene fra de som ikke fikk til helen?

DROPS Design 26.11.2018 kl. 10:38:

Hei Charlotte. Det er ikke noe feil i oppskriften her - hælfellingen stemmer, og blir riktig. Om du refererer til faregene på stripene så kan dette være litt forskjellig i de forskjellige størrelsene. Sånn blir det noen ganger for at masketallet skal gå opp (og for at målene skal bli riktig). Det er selvfølgelig ikke noe i veien for at du tilpasser dette selv, om du ønsker det. Men det er altså ikke noe feil i oppskriften. God fornøyelse.

Hetty Stok 21.08.2018 - 05:45:

I think I have discovered the error in the pattern. When I worked the small and large sizes for the heel decrease on a sample, they did not finish with blue at each end of the 13 stitches, as it does at each end of the 11 stitches in the medium size pattern. By picking up an even no. of stitches(12,14,14) I would then have blue against the A.2 in the medium size, which is correct, and white against the A.2 in the small and large sizes. Which will not look right. Do you agree?

DROPS Design 30.08.2018 kl. 12:11:

Dear hetty, Thank you so much for your input. We are double checking the pattern. Happy Knitting!

Hetty Stok 21.08.2018 - 01:21:

I tried to knit these, but I came to a problem with the heel decrease. Because of the A5 stripes I had a large hole at every decrease, in spite of my twists of the yarns. I also had white on the edges which meant the stripe was out when I picked up stitches later. I had 5 attempts to do this section. Then I abandoned it. Can you give clearer instruction for this heel decrease, saying which colour is knitted for each stitch? I have knitted many socks in the past from Garnstudio patterns.

Kerstin Sheldrake 24.02.2018 - 17:20:

Manon hat recht. Die Socken sind viel zu gross für Grösse 35-37. :(

DROPS Design 26.02.2018 kl. 10:28:

Liebe Frau Sheldrake, Stimmt Ihre Maschenprobe? Die Socken sind mit einer Maschenprobe 22 M x 30 Reihen = 10 x 10 cm. Viel Spaß beim stricken!

Laila Rud 05.02.2018 - 16:29:

Hei. Jeg skjønner ikke felling etter at hæl er strikket. Skal det ikke felles på undersiden? Hvis jeg feller på oversiden kan det jo ikke bli riktig??

DROPS Design 26.02.2018 kl. 12:56:

Hei Laila. Du feller på hver side av de 31 midterste maskene oppå foten som forklart i oppskriften. På denne måten vil det bli færre masker med A.5 på hver side av de 33 midterste maskene oppå foten (31 masker + 1 felle-maske i hver side). God fornøyelse!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 181-12

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.

#dropsfan galerii

181-12 Lofoten Socks

@saramariashandarbete, Sweden