DROPS / 178 / 41

Sand Voyage by DROPS Design

DROPS Bomull või DROPS Paris lõngast heegeldatud pitsmustriga kübar suurustele S kuni XL

DROPS disain: mudel nr l-142
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Suurus: S/M – L/XL
Peaümbermõõt: u. 54/56 - 58/60 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BOMULL-LIN, 50 g/85 m (kuulub lõngagrupp C)
150 g mõlemale suurusele, värv nr 03, helebeez

Või kasuta:
Garnstudio DROPS PARIS, 50 g/75 m (kuulub lõngagruppi C)
200 g mõlemale suurusele, värv nr 26, tumebeez

DROPS heegelnõel: 4,5 mm – või sobiv, et 16 kinnissilmust x 18 rida = 10 cm lai ja 10 cm kõrge.

Traati umbes 100 cm - äärise tugevdamiseks.
Kaunistuseks umbes 160 cm paela
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

53% puuvill, 47% linane
alates 2.85 € /50g
DROPS Bomull-Lin uni colour DROPS Bomull-Lin uni colour 2.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 8.55€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi A.1.

HEEGELDAMISE INFO
Asenda esimene kinnissilmus ringi algul 1 ahelsilmusega. Ringi lõpus tee 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse ringi algul.
Asenda esimene kahekordne sammas ringi algul 4 ahelsilmusega. Ringi lõpus tee 1 aassilmus neljandasse ahelsilmusesse ringi algul
----------------------------------------------------------

MÜTS
Tee 5-5 ahelsilmust 4,5 mm heegelnõelaga Bomull-Lin ja Paris lõngaga, ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse.
1. RING: tee 6 kinnissilmust ümber ringi - loe HEEGELDAMISE INFOT.
2. RING: tee 2 kinnissilmust igasse kinnissilmusesse = 12 kinnissilmust.
3. RING: tee * 2 kinnissilmust järgmisesse kinnissilmusesse, 1 kinnissilmus järgmisesse kinnissilmusesse *, korda * kuni * tervel ringil = 18 kinnissilmust.
4. RING: tee * 2 kinnissilmust esimesse kinnissilmusesse, 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 2 kinnissilmusesse *, korda * kuni * tervel ringil = 24 kinnissilmust. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
5. RING: tee * 2 kinnissilmust esimesse kinnissilmusesse, 1 kinnissilmus igasse järgmisesse 3 kinnissilmusesse *, korda * kuni * tervel ringil = 30 kinnissilmust.
Jätka nii, kuni ringis on 78-84 kinnissilmust (igal ringil tehakse 1 kinnissilmus rohkem kasvatuste vahel, st. kasvata 6 kinnissilmust ringil).

MÕLEMAD SUURUSED
Jätka, tehes 1 kinnissilmuse igasse kinnissilmusesse, kuni töö pikkus on umbes 10-11 cm. Siis heegelda mustrit skeemil A.1 (= 13-14 mustrikordust 6 silmusega) kokku 2 korda vertikaalselt. Töö pikkus on u. 17-18 cm. Nüüd heegelda ääris.

ÄÄRIS
Jätka skeemiga A.1, SAMAL AJAL kasvata 36-36 kinnissilmust ühtlaste vahedega skeemi A.1 kolmandal ringil. Korda skeemi A.1, kasvatusega 3. ringil veel 1 kord = 150-156 silmust.
Nüüd heegelda esimesed 3. ringi skeemil A.1, siis heegelda viimane ring järgmiselt: hoia traat viimase ringiga kohakuti, heegelda 1 kinnissilmus ümber iga silmuse ja traadi. Nii hoiab kübara äär paremini. Katkesta ja kinnita lõng.
Punu pael kaunistuseks läbi 3. ringi.

Skeem

= 1 kinnissilmus silmusesse
= 2 kahekordset sammast silmusesse
= 1 kinnissilmus ümber ahelsilmuse
= 1 ahelsilmus
= see ring on juba tehtud - alusta järgmise ringiga!

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 178-41) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

Margit Kerzel 01.07.2019 - 22:02:

Hallo, ich bin mir sehr unsicher, welche Drahtstärke ich wählen soll. Bitte geben Sie mir doch eigenen Rat 😊 nicht allzu dick hilft mir leider nicht weiter. Herzlichen Dank

DROPS Design 02.07.2019 kl. 10:42:

Liebe Frau Kerzel, der Stahldraht muss ca 0.80 cm sein - gerne können Sie auch ihn doppeln, damit die Krempe fester wird. Viel Spaß beim häkeln!

Doris 21.06.2019 - 19:37:

Wie dick sollte der Stahldraht sein, den man einhäkeln soll?

DROPS Design 24.06.2019 kl. 13:59:

Liebe Doris, er muss nicht zu dick sein, damit die nächste Runde nicht so dick aussehen wird. Viel Spaß beim häkeln!

Margaret Gahmun Leung 26.05.2019 - 08:56:

Once I arrive to the 84 single crochets and no longer need to increase, do I need to continue replacing the first sc with a chain stitch? In other words, chain one to increase height, then chain one and sc into the second stitch?

DROPS Design 27.05.2019 kl. 10:46:

Dear Mrs Gahmun Leung, continue in the round with sc as before, ie replace 1st sc with a ch as explained under CROCHET INFO. Happy crocheting!

Ing-Marie 17.05.2019 - 18:45:

Är det 3 eller 4 varv med fasta maskor mellan hålvarven?

DROPS Design 20.05.2019 kl. 08:40:

Hei Ing-Marie. Det er 3 rader med fastmasker mellom hullradene. Diagrammet hekles slik: 1 rad hullmønster, 3 rader fastmasker (diagrmmet er heklet 1 gang i høyden), 1 rad hullmønster, 3 rader fastmasker. Den første raden i diagrammet er allerede heklet og viser kun hvordan det hekles i maskene - se stjernen. God fornøyelse.

Monique 01.05.2019 - 12:52:

Ik snap het opeens denk ik...na de stokjes 1 losse en dan 2 steken overslaan. Dan kom ik op 6 steken inderdaad? Sorry en dank.

Monique 01.05.2019 - 12:23:

Ik snap het patroon niet helemaal.Als ik de 2 dubbele stokjes heb gehaakt in 1 steek, moet ik dan 1 of 2 vasten overslaan voor ik het volgende stokje haak?kunt u het omschrijven aub? Het lijkt 2 maar kom ik dan wel uit en wordt het niet te wijd dan?

DROPS Design 05.05.2019 kl. 19:07:

Dag Monique,

Je slaat dan 2 vasten over, dus er zitten 2 vasten tussen de stokjesgroepen in de eerste toer van A.1

Monique 28.04.2019 - 18:10:

Helaas snap ik niks van wat er bij toer 5 staat tussen de haakjes...astublieft verduidelijken, ik kan niet verder! Dank.

DROPS Design 30.04.2019 kl. 11:12:

Dag Monique,

Nadat je de 5e toer hebt gehaakt, ga je op deze manier verder, dus je haakt nog een aantal toeren op dezelfde manier totdat 78-84 vasten hebt. Op de 5e toer haak je 3 vasten en dan 2 vasten in 1 vaste, op de 6e toer 4 vasten en 2 vasten in 1 vaste, m.a.w, er komt telkens 1 vaste bij tussen de meerderingen.

Monique 28.04.2019 - 17:41:

Wat bedoelt u bij toer 4 met “denk om de stekenverhouding” ? Ik ken dat van breien maar hier snap ik het niet. Dank voor hulp.

DROPS Design 30.04.2019 kl. 11:07:

Dag Monique,

Er wordt mee bedoeld dat je tijdens het haken moet controleren of de stekenverhouding nog klopt.

Jan 23.07.2018 - 23:12:

Can you please tell me what 5-5 chain stitches mean? I have never tried one of your patterns before Thank you

DROPS Design 24.07.2018 kl. 09:08:

Dear Jan, this hat comes in two sizes, the first number applies to first size and the second number applies to larger size. Happy crocheting!

Jutta Kuntze-Echtermann 08.06.2018 - 16:00:

In der Anleitung steht, nachdem ich die 78-84 Maschen erreicht habe, mit fM in jede M weiterhäkeln, bis 10-11 cm erreicht sind. Ab wo sind diese 10 bzw 11 cm zu messen? Ab dem Mittelpunkt oder von da ab, wo keine Zunahmen mehr gemacht werden? Vielen Dank für Ihre Antwort, herzliche Grüße!

DROPS Design 11.06.2018 kl. 08:01:

Liebe Frau Kuntze-Echtermann, es wird von der 1. Runde gemessen, dh bis 10 cm weiter häkeln wie zuvor aber ohne Zunahme = 78 fM. Viel Spaß beim häkeln!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 178-41

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.