DROPS Extra / 0-1308

Cornerpiece by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast ülevalt alla heegeldatud mustriga pontšo suurustele S kuni XL

DROPSi disain: mudel nr me-096
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
PONTŠO
Suurus: S - M - L – XL
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m
550-600-650-700 g värv nr 05, helehall

DROPSi heegelnõel: 4,5 mm – või sobiv, et 16 kahekordset sammast x 5,5 rida = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 37.95€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.6. Vaata suurusele vastavat skeemi.

HEEGELDAMISE INFO
Alusta iga kahekordsete sammaste (2xsm) ringi 4 ahelsilmusega (asendab esimest 2xsm) ja lõpus tee 1 aassilmus neljandasse ahels-sse ringi algul.
Asenda ringi esimene kinnissilmus (ks) 1 ahelsilmusega (asendab esimest ks), lõpus tee 1 aass esimesse ahels-sse ringi algul.
--------------------------------------

PONTŠO
Tehakse ülevalt alla. Heegelda 120-120-134-134 ahels 4,5 mm heegelnõelaga ja Merino Extra Fine lõngaga ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahels-sse. Tee 1 ahels (= 1 ks) – loe HEEGELDAMISE INFOT, 1 ks järgmisesse ahels-sse, * jäta vahele 1 ahels, tee 1 ks igasse järgmisesse 6 ahels-sse *, korda * kuni * tervel ringil = 104-104-116-116 ks.
Siis heegelda mustrit nii: heegelda * skeemi A.1a esimese 13-13-15-15 ks kohale, skeemi A.2 järgmise 17-17-18-18 ks kohale, skeemi A.3 järgmise 2-2-3-3 ks kohale, skeemi A.4 järgmise ks kohale, skeemi A.5 järgmise 2-2-3-3 ks kohale, skeemi A.6 järgmisesse 17-17-18-18 ks *, korda * kuni * 2 korda kokku. Jätka niimoodi mustriga.
JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Kui skeem A.1a on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, korda skeemi 1b skeemi A.1a kohale vertikaalselt kuni valmimiseni.
Kui skeem A.3, A.4 ja A.5 on tehtud vertikaalselt, tee skeemi A.2 skeemi A.3 kohale kuni jääb 2-2-3-3 ks, siis tee skeemi A.3 järgmise 2-2-3-3 ks kohale, korda skeemi A.4 vertikaalselt, tee skeemi A.5 esimese 2-2-3-3 ks kohale skeemil A.5, siis tee skeemi A.6. Jätka niimoodi mustriga ja kasvatustega.
Iga kord, kui skeeme A.3 ja A.5 on tehtud mustrikordus vertikaalselt, korda skeemi A2 ja A.6 veel 2 korda laiuses (= veel 4 korda kokku pontso laiuses).
Kui töö pikkus on 45-47-49-51 cm, viimane ring on ks/ahels. Katkesta ja kinnita lõng.

ÄÄRIS
Heegelda ääris ümber pontso kaelakaare nii: tee 1 ks igasse ahels-sse, kus esimesel ringil tehti ks = 104-104-116-116 ks. Katkesta ja kinnita lõng.

Skeem

= ahelsilmus (ahels)
= kahekordne sammas (2xsm) silmusesse
= kinnissilmus (ks) silmusesse
= ks ümber ahels-kaare
= nupp: tee 1 kahekordne sammas (2xsm) järgmisesse ahels-sse, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), tee veel 3 2xsm samasse ks-sse samamoodi, lõpus tõmba lõng läbi kõigi 5 s heegelnõelal
Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1308) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Wendy 19.06.2019 - 12:01:

Wanneer ik de a1 tot a6 volledig in de hoogte heb gedaan, 12 rijen bovenop de ring losse. Snap ik niet zo goed hoe het dan verder moet? Moet op de a1a dan de a1b, op de A2 gewoon terug een A2,A3 op A3 ,...? Dan zijn we rijen verder. Dan weet ik het niet meer.

DROPS Design 23.06.2019 kl. 20:27:

Dag Wendy,Als A.1a één keer in de hoogte is gebreid, ga je verder met A.1b boven A.1a en deze A.1b herhaal je tot het werk klaar is. Als A.3 t/m A.5 één keer in de hoogte zijn gehaakt (deze zijn 2 toeren later klaar als A.1a haak je A.2 boven A.3.....lees verder in patroon hoe je verder haakt.

Kathrine Sund 15.10.2018 - 21:15:

Skal det være 2 bobler med 4 luftmasker mellom? Eller er det en boble som er delt i 2?

DROPS Design 23.10.2018 kl. 14:34:

Hei Kathrine. Dette skal være 2 bobler med 4 luftmasker mellom ja, dette har blitt rettet i symbolforklaringen. Takk for beskjed og god fornøyelse.

Eva De Rooy 04.04.2017 - 22:51:

Hallo, moet je bij het lezen van het patroon elke rij rechts beginnen? omdat je in een ronde haakt? grtjes eva

DROPS Design 05.04.2017 kl. 12:44:

Hoi Eva, Als je van rechts naar links haakt (wat meestal het geval is, tenzij je linkshandig bent met haken), lees je het patroon inderdaad ook van rechts naar links. Als je in de rondte haakt begin je bij de volgende ronde dus opnieuw aan de rechterkant met lezen. Dus je leest het patroon altijd in dezelfde richting als waarin je werkt.

Ulrike Auer 15.03.2017 - 20:19:

Hallo, ich komme mit der Häkelanleitung nicht zurecht, wie ist sie zu lesen, von links nach rechts ? Vielen Dank für eine Antwort.

DROPS Design 16.03.2017 kl. 08:44:

Liebe Frau Auer, jeder Diagram wird von unten nach oben, und in jede Runde rechts nach links gehäkelt. Viel Spaß beim häkeln!

Laura 01.10.2016 - 11:17:

Buon giorno..scusi sempre io..dopo aver gatto le prime due righe della ripetizione di a1b...aumwntando come da voi detto dopo il giro a p.b. ripeto 1 volta a1b poi due volte a2 e faccio subito aumenti con a 3 e poi a4 e prime due a5 .ma poi mi restano piu m.a d. Del a6..intendo dure gli aumebtu vanno fatti sopra gli aumentj? Grazie di tutto laura

DROPS Design 01.10.2016 kl. 19:40:

Buongiorno Laura. Quando lavora la riga che ha indicato, l'importante è che le noccioline siano allineate. Se riesce ad ingrandire la fotografia, le può essere di aiuto. Buon lavoro!

Laura 30.09.2016 - 23:27:

Buona sera. Non ho ben chiaro come continuare terminato a1 in verticale. Sulle maglia a1 su ripete sempre le due righe di a1b. Poi a2 su a2. Su a3 ripete a2 tranne sulle ultime 2 maglie dove si fanno le ultime 2 di a3. Quindi a4. Poi a5 sulle prime 2 maglie e poi 2 volte a 6. E corretto? Grazie

DROPS Design 01.10.2016 kl. 06:51:

Buongiorno Laura. Finito a1a, su queste m lavora a1b fino alla fine. Lavora a2 su a2. Quando ha finito i diagrammi a3, a4, e a5 in verticale, lavora a2 su tutte le m su cui stava lavorando a3 tranne le ultime 2 m. Su queste m lavora come indicato nella prima riga di a3. Poi lavora a4, poi sulle prime 2 m di a5 la prima riga di a5 poi a6. Buon lavoro!

Deborah 30.09.2016 - 18:03:

Though the Note specifies that the pattern is written in American English, the instructions indicate "tr" (treble crochet) as the main stitch, but the charts show symbols for "dc" (double crochet). Which shall I use? Thank you in advance for your help!

DROPS Design 03.10.2016 kl. 08:41:

Dear Deborah, diagram text has been updated, you can find now American English terminology. Happy crocheting!

Laura 29.09.2016 - 14:00:

Buon giorno. Mi scusi..ma alla terza riga non capisco ...i diagrammi 2 e 6 hanno solo due righe questo significa che alla terza riga ripeto la prima dei due diagrammi? Grazie infinite laura

DROPS Design 29.09.2016 kl. 14:15:

Buongiorno Laura. Sì è corretto: alla terza riga ripete la prima di riga dei diagrammi. Buon lavoro!

Laura 29.09.2016 - 13:50:

Buon giorno. Mi scusi..ma alla terza riga non capisco ...i diagrammi 2 e 6 hanno solo due righe questo significa che alla terza riga ripeto la prima dei due diagrammi? Grazie infinite laura

DROPS Design 29.09.2016 kl. 13:54:

Buongiorno Laura. Sì esatto: alla terza riga ripete la prima di riga dei diagrammi. Buon lavoro!

Laura 28.09.2016 - 22:48:

Buona sera. Mi scusi ma i diagrammi si leggono sempre da dx a sx ? Grazie! Laura

DROPS Design 28.09.2016 kl. 22:53:

Buonasera Laura. Lavorando In tondo, i diagrammi si leggono sempre da destra verso sinistra. Buon lavoro!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1308

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.