DROPS / 172 / 11

Carmen by DROPS Design

DROPS Brushed Alpaca Silk lõngast ülevalt alla heegeldatud pitsmustriga õlasall

DROPSi disain: mudel nr as-062
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus: u. 75 cm keskel
Laius ülaserval: u. 216 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BRUSHED ALPACA SILK, 25 g/140 m
100 g värv nr 07, punane

DROPSi heegelnõel: 4,5 mm – või sobiv, et 16 kahekordset sammast x 6 rida = 10 x 10 cm. Pärast 5. rida on töö pikkus u. 12 cm keskelt üles.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

77% alpaka, 23% siid
alates 2.80 € /25g
DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour DROPS Brushed Alpaca Silk uni colour 2.80 € /25g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.20€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.5.
---------------------------------

ÕLARÄTT
Heegelda 6 ahels 4,5 mm heegelnõelaga ja Brushed Alpaca Silk lõngaga ning ühenda ring 1 aassilmusega esimesse ahelsilmusesse. Jätka edasi-tagasi mustriga skeemil A.1. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Kui skeem A.1 on tehtud, korda ridu skeemil A.X (= 4 rida) kasvatustega (st. kasvata igal teisel real kaks 5-sambaga sammaste gruppi).
Jätka niimoodi mustriga, kuni töö pikkus on u. 70 cm keskelt üles - lõpeta pärast 3. rida skeemil A.X, siis tee ääris.

ÄÄRIS
Heegelda skeemi A.2, skeemi A.3 kuni jääb 2 kahekordsete sammaste (2xsm) gruppi enne keskmist ahels-kaart, tee skeemi A.4, siis tee skeemi A.3 kuni jääb üks 2xsm-grupp eelmisel real, lõpus tee skeemi A.5.
Kui ääris on tehtud, katkesta ja kinnita lõng. Töö kõrgus on u. 75 cm mõõtes keskelt üles.

Skeem

= ahelsilmus (ahels)
= 3 ahels
= ühekordne sammas (sm) ümber ahels-kaare
= kahekordne sammas (2xsm) ümber ahels-kaare
= 2xsm 2xsm-sse/3xsm-sse
= kolmekordne sammas (3xsm) ümber ahels-kaarde
= esimene rida näitab eelmist rida, mis on juba tehtud
= 6 ahels, 1 aass esimesse ahels-sse (vaata täppi ringil, esimene rida algab siit)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 172-11) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (23)

Janine Chappell 06.05.2020 - 00:44:

Is this made in 2 pieces? photo shows a seam down the back

DROPS Design 06.05.2020 kl. 08:21:

Hi Janine, The shawl is worked in 1 piece. It is the pattern which gives the idea of a seam down the back. Happy crocheting!

Janine Chappell 04.05.2020 - 09:08:

100grams can't be right. I am looking to use a different yarn so would like to know the right amount to convert please?

DROPS Design 04.05.2020 kl. 15:51:

Dear Mrs Chapell, if your tension is right, you should need 100 g DROPS Brushed Alpaca Silk /25 g a ball = 4 balls (each 140 m). Happy knitting!

Jan Manson 06.11.2019 - 11:50:

Download pattern does not seem to save itself to my computer in the downloads folder. I was expecting a printed pattern as I do not have a good printer and obviously I shall not carry a laptop around for crocheting. Misleading newsletter - you say you are in Norwich ( I used to live in Norwich) but you are obviously in Denmark. Invoice and most comments are in Danish. I'm just wondering whether to return the yarn as nothing is what I thought it was.

DROPS Design 06.11.2019 kl. 13:46:

Dear Mrs Manson, for any question about your order, please contact the store where you bought the yarn, you will find all DROPS stores here, choose your country in the scroll down menu on the right side at the top of the page. Happy crocheting!

Gloria 10.06.2019 - 02:36:

Since I can’t work from diagrams, do you have written instructions? Thank you!

DROPS Design 10.06.2019 kl. 06:29:

Dear Gloria, this pattern has not written instructions, it is only available as a diagram. But it is not so difficult - just try! You read the diagram from bottom to top, from right to left. 1 symbol = 1 stitch (specified in the symbol definition). You can read more about how to read a crochet diagram here. Happy crocheting!

Hanne 24.10.2018 - 19:37:

Hallo, ik stel hierbij nog eens mijn vraag: Ik heb het eerste rijtje gemaakt: de lus, de vier dubbele stokjes, drie losse, vier dubbele stokjes. maar dan zit ik vast. Ik snap niet hoe ik dan verder moet. Hoe maak ik het driedubbel stokje OM de l-lus? Ik heb het instructiefilmpje van drops hierover bekeken, maar ik raak er niet wijzer uit. Kunnen jullie me verder helpen? Alvast bedankt! Hanne

DROPS Design 24.10.2018 kl. 20:39:

Dag Hanne, De driedubbele stokjes om de lus maak je gewoon op dezelfde manier als de dubbele stokjes om de lus. Je maakt hem dus om de lossenlus in plaats van in een steek of in een losse.

Hanne 19.10.2018 - 21:32:

Hallo, ik heb het eerste rijtje gemaakt: de lus, de vier dubbele stokjes, drie losse, vier dubbele stokjes. maar dan zit ik vast. Ik snap niet hoe ik dan verder moet. Hoe maak ik het driedubbel stokje OM de l-lus? Ik heb het instructiefilmpje van drops hierover bekeken, maar ik raak er niet wijzer uit. Kunnen jullie me verder helpen? Alvast bedankt! Hanne

Petra Schuster 01.08.2018 - 23:10:

Ich verstehe leider A2 - A5 nicht wirklich, kann man das auch einfacher erklären? Danke und viele Grüße Petra

DROPS Design 02.08.2018 kl. 09:16:

Liebe Frau Schuster, bei jeder Hinreihe häkeln Sie zuerst A.2, dann A.3 wiederholen bis 2 Doppelstäbchen Gruppen vor dem Mittlebogen übrig sind, dann A.4 über die nächsten 4 Doppelstäbchen Gruppen häkeln (= 1 x in der Breite), dann A.3 häkeln bis 1 Doppelstäbchen Gruppe übrig ist, und die Reihe mit A.5 enden. Von der Rückseite häkeln Sie: A.5, A.3 wiederholen bis 2 Doppelstâbchen vor dem Mittelbogen übrig sind, A.4 1 x über die nächsten 4 Doppelstäbchen Gruppen häkeln, A.3 wiederholen bis noch 1 Doppelstäbchen Gruppe ürbig ist, A.2 über die letzte Doppelstäbchen Gruppe häkeln. Viel Spaß beim häkeln!

Marthe Scheffer 22.07.2018 - 20:19:

Wat fijn, dan kan ik nu beginnen met haken. Dank jullie wel voor de snelle reactie. Met vriendelijke groet, Marthe

Marthe Scheffer 21.07.2018 - 21:39:

Ik begrijp het ene tekentje van het stokje met het bolletje erin niet. Erachter staat= dstk in dstk/driedubbel stk. Betekent dit dan eerst een dubbel stokje, dan 3 lossen en dan een driedubbel stokje? Of begrijp ik het verkeerd? Groetjes, Marthe

DROPS Design 22.07.2018 kl. 11:51:

Dag Marthe, Het betekent dat je een dubbel stokje maakt in het dubbele stokje of driedubbel stokje van de vorige toer.

Denise Hawryluk 28.06.2017 - 08:46:

I understand the illustrated pattern up to A-1. But what should I do with A.2, A.3, A.4, and A.5 ? It looks like you should repeat the four rows of A.X until the edge. Then for the edge, do I make a row like the third row of AX and then a row with treble groups of four except for the turning corner at the top of the triangle when it's 2 groups of 5 treble stitches?

DROPS Design 28.06.2017 kl. 10:14:

Dear Mrs Hawryluk, for the shawl you repeat A.X in height (there will be always more sts/group of sts between sides and middle ch-space), then work the edge following A.2 (starting on 2nd row, 1st row shows last row in A.x) at the beg of the row, then repeat A.3 to the middle ch-space, repeat A.3 to the last ch-space and finish with A.5 at the end of row. Happy crocheting!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 172-11

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.