DROPS Extra / 0-1231

Amber Road by DROPS Design

DROPS Alaska lõngast heegeldatud palmikutega ja reljeefsete sammastega sussid suurustele 35-43

Võtmesõnad: palmik, sussid,
DROPSi disain: mudel nr x-411
Lõngagrupp C või A + A
----------------------------------------------------------
Suurus: 35/37 – 38/40 – 41/43
Lõng: Garnstudio DROPS ALASKA, 50 g/70 m
100-100-150 g värv nr 58, sinep

DROPSi heegelnõel: 4,5 mm – või sobiv, et 16 ühekordset sammast x 9 rida = 10 x 10 cm.
----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

100% vill
alates 2.15 € /50g
DROPS Alaska uni colour DROPS Alaska uni colour 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alaska mix DROPS Alaska mix 2.15 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 4.30€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Alusta iga ühekordsete sammaste (sm) ringi 3 ahelsilmusega (ei asenda esimest sammast) ja lõpus tee 1 aassilmus kolmandasse ahelsilmusesse ringil.

RELIEEFNE SAMMAS
Et teha reljeefset ühekordset sammast (sm), reljeefset kahekordset sammast (2xsm) või reljeefset kolmekordset sammast (3xsm), heegelda ümber eelmise ringi samba (ära heegelda läbi sammastevahelise aasa nagu tavaliselt, vaid kaarega eest läbi).

RELIEEFNE SAMMAS (töö PH poolt)
Heegelda 1 sm ümber ühe samba eelmisel real (st. ära heegelda läbi silmuse aasa vaid ümber samba) nii: võta lõngakeerd (nagu tavaliselt sammast tehes), pista heegelnõel läbi kahe samba vahelt töö PP poolt ümber samba, võta lõngakeerd ja tee ülejäänud sammas nagu tavaliselt.

PALMIK
Kuue sambaga palmik: jäta vahele 5 reljeefset sm, tee 1 reljeefne 3xsm ümber järgmise reljeefse sm, 1 reljeefne 3xsm ümber 5. ja siis 4. vahele jäetud samba, tee 1 reljeefne 3xsm ümber esimese vahelejäetud samba, tee 1 reljeefne 3xsm ümber teise ja siis kolmanda vahelejäetud samba.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda 1 sm, heegeldades 2 sm kokku järgmiselt: tee 1 sm, aga ära tee viimast lõnga läbitõmmet (= 2 s heegelnõelal), siis tee järgmine sammas, aga viimane lõnga läbitõmme tõmba läbi kõigi 3 s heegelnõelal.

MUSTER
Vaata skeemi A.1.
-----------------------------------

SUSSID
Heegeldatakse ringselt varvastest kanna poole.
Ring algab talla alt. Heegelda 4 ahelsilmust 4,5 mm heegelnõelaga ja Alaska lõngaga ning ühenda ringiks 1 aassilmusega esimesse ahels-sse. Tee 12 sm ringi – loe HEEGELDAMISE INFOT.

1. RING: tee 1 sm esimesse sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, tee 1 RELIEEFNE SM – vaata ülevalt – ümber järgmise sm, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 reljeefne sm ümber järgmise sm, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 2 sm-sse = 16 sm.
2. RING: tee 1 sm igasse esimesse 2 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 reljeefne sm ümber järgmise reljeefse sm, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 4 sm-sse, * 2 sm järgmisesse sm-ss *, korda * kuni * veel 1 kord, tee 1 reljeefne sm ümber järgmise reljeefse sm, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse = 21 sm. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Siis heegelda nii:
3. RING: tee 1 sm igasse esimesse 3 sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 reljeefne sm ümber järgmise reljeefse sm, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm järgmisesse sm-sse, heegelda skeemi A.1 järgmisel 6 sambal, tee 1 sm järgmisesse sm-sse, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 reljeefne sm ümber järgmise reljeefse sm, 2 sm järgmisesse sm-sse, 1 sm igasse viimasesse 4 sm-sse = 25 sm.
Jätka, heegeldades 2 sm samasse sambasse mõlemal pool 2 reljeefset sammast mõlemal töö küljel (= 4 sm kasvatatud ringil) ja heegelda skeemi A.1 keskmisel 6 sambal sussi pealsel.
Korda kasvatamist veel 2-2-3 korda = 33-33-37 sm.

Siis heegelda järgmine ring nii: 1 sm igasse esimesse 7-7-8 sm-sse, 1 reljeefne sm nagu enne, 1 sm igasse järgmisesse 5-5-6 sm-sse, skeemi A.1 nagu enne (korda skeemi A.1a), 1 sm igasse järgmisesse 5-5-6 sm-sse, 1 reljeefne sm nagu enne, 1 sm igasse viimasesse 8-8-9 sm.
Jätka nii, kuni töö pikkus on 12-13-14 cm, säti nii, et viimane ringi on 1. ring skeemil A.1a. Katkesta ja kinnita lõng.

Nüüd heegelda edasi-tagasi, alusta skeemi A.1a keskelt (st. 3 s skeemil A.1a = jalapealne).
Heegelda nii (1. rida töö PP pool): tee 3 ahels, tee 1 reljeefne sm ümber iga esimese 3 sm (= skeemi A.1a kohale), heegelda järgmised 2 sm kokku – loe KAHANDAMISE NIPPI, heegelda nagu enne, kuni 5 sm jääb, siis heegelda järgmised 2 sm kokku, tee 1 reljeefne sm ümber iga viimase 3 sm = 31-31-35 sm.
Korda kahandamist töö PH pool - loe RELIEEFNE SAMMAS (töö PH poolt) = 29-29-33 sm.
Heegelda mustrit nagu enne, kuni töö pikkus on 20-22-25 cm.
Järgmine rida: tee 1 reljeefne sm ümber iga esimese 3 reljeefse sm, 1 sm igasse 3-3-4 sm-sse, 1 reljeefne sm ümber reljeefse samba nagu enne, siis heegelda 2 sm kokku, tee 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, heegelda 2 sm kokku, 1 sm, 2 sm kokku, 1 sm igasse järgmisesse 3 sm-sse, 2 sm kokku, 1 reljeefne sm, 1 sm igasse järgmisesse 3-3-4 sm-sse, 1 reljeefne sm ümber iga viimase 3 reljeefse samba = 25-25-29 sm. Korda kahandamist järgmisel real = 21-21-25 sm.
Siis heegelda edasi-tagasi ainult esimese 7-7-8 sm kohale nagu enne 2 cm.
Katkesta ja kinnita lõng.
Heegelda edasi-tagasi viimase 7-7-8 sm kohale teisel pool tööd nagu enne 2 cm. Õmble kokku kanna tagant ja külgedel. Tee teine suss samamoodi.

Skeem

= ühekordne sammas (sm)
= 1 reljeefne sammas - vaata ülevalt
= 6 sambaga palmik - vaata ülevalt
= esimene ring on kirjeldatud juhendis

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1231) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (6)

Loes 09.07.2019 - 16:27:

Ik ben bij het minderen voor de hiel aangekomen, maar volgens mij klopt dit niet. Ik houd twee steken over. Je hebt 17 steken op de zool. Als ik ga tellen kom ik op 15 steken i.p.v. 17 uit: 2 st samen, 3 steken, 2 steken samen, 1 st, 2 steken samen, 3 st, 2 steken samen = 15 steken naar 13, lijkt mij de tweede mindertoer. Volgens mij moeten er 4 st tussen de minderingen. Heb ik gelijk? Vriendelijk groet, Loes

Frida 19.11.2018 - 10:42:

Hej. Jag undrar ifall man ska göra något annorlunda med luftmaskorna i början på raden då man kommit till att virka öppningen för foten? Alltså när det virkas fram och tillbaka istället för runt. Jag tycker det ser lite konstigt ut med luftmaskorna + första reliefstolpen. Tack för ett annars fint mönster.

DROPS Design 03.12.2018 kl. 10:10:

Hei Frida. Du begynner omgangen med 3 luftmasker for å komme deg opp til rikitg høyde for å hekle reliefstaven. Om du ikke hekler luftmaskene vil du starte fra samme høyde som forrige omgang og reliefstaven vil bli bøyd. God fornøyelse.

Frederikke Hansen 13.11.2018 - 07:49:

Hi, I've gotten to the part where I have to work the pattern from the wrong side (ws). Before I start the row, should I slip stitch into the 3rd chain on the beginning of the row? And is there a guide on how to work the ws of a pattern, especially the relief tr? I read the note here but I don't understand it and I can't find a video. Thank you!

DROPS Design 13.11.2018 kl. 09:09:

Dear Mrs Hansen, you join the yarn in the middle of A.1 (= in the 4th st from A.1) and crochet 3 ch, 1 relief treble in the same st where you join the yarn, 1 relief tr in each of the next 2 sts from A.1, decrease and continue as before, decrease and finish with 1 relief tr in each of the last 3 sts (= the first 3 sts from A.1). this video shows how to crochet the relief trebles from both RS and WS. Happy crocheting!

Pomme Yvonnou 26.06.2018 - 16:49:

Bonjour, Une fois qu'on commence les cotés des chaussons, après avoir fini les A1, faut-il toujours faire les brides en reliefs des cotés ? Faut-il les faire tout au long du chausson ? Je pense qu'elles délimitent la semelle ? Merci

DROPS Design 27.06.2018 kl. 08:12:

Bonjour Mme Yvonnou, tout à fait, quand on continue en allers et retours, on crochète 3 ml, 1 bride en relief autour des 3 premières brides,, continuez en brides jusqu'à ce qu'il reste 3 brides, 1 bride en relief autour des 3 dernières brides (en diminuant aux 2 premiers rangs comme indiqué) jusqu'à 20-22-25 cm. Ces 3 brides en relief de chaque côté de chaque rang forment une petite bordure autour de l'ouverture du pied. Bon crochet!

Pomme Yvonnou 26.06.2018 - 16:43:

Bonjour, J\'en suis à \"Continuer maintenant en allers et retours, en commençant au milieu de A.1a (c\'\'est-à-dire 3 m de A.1a = milieu du dessus du pied)...Continuer comme avant jusqu\'à ce que l\'ouvrage mesure 20-22-25 cm. \" Je voudrais savoir si on continue à faire la bride en relief qui est sur les cotés (je pense qu\\\'elle délimite la semelle) ? Doit-on faire tout le chausson avec ces brides latérales ? Merci pour votre réponse.Pomme.

Eva Lundberg 14.02.2016 - 01:29:

Mycket tvetydlig beskrivning om st omkring maskan bakifrån och framifrån (reliefmaskor) i beskrivningen i mönstret, som jag faktiskt kan virka, men då ni beskriver mönsterbeskrivningen framkommer det inte alls på vilka varv man sticket in nålen framför eller bakom maskan. Här läser man mönstret att det inte gör någon skillanad .

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1231

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.