DROPS / 167 / 17

Cafe by DROPS Design

DROPS Delight ja Fabel lõngast kootud lainelise mustriga triibuline õlarätik

Võtmesõnad: lainemustriga, õlasallid, triibud,
DROPSi disain: mudel nr de-153
Lõngagrupp A
----------------------------------------------------------
Mõõdud: kõrgus keskel: u. 50 cm, laius ülaserval: u. 150 cm,
Lõng: Garnstudio DROPS Delight, 50 g/175 m
100 g värv nr 02, pruuni-beezi-lillakirju
Ja kasuta:
Garnstudio DROPS FABEL, 50 g/205 m
100 g värv nr 100, naturaalvalge

NB! Ühevärvilisele rätile läheb 150 g Delight või Fabel lõnga.

DROPSi ringvardad (80 cm): 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 23 s x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm.
-----------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% vill, 25% polüamiid
alates 2.50 € /50g
DROPS Fabel uni colour DROPS Fabel uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel print DROPS Fabel print 2.70 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Fabel long print DROPS Fabel long print 2.90 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 11.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik silmused parempidi igal real. 1 ripsivall = 2 rida ripskoes.

TRIIBUD
2 rida pruunikirju Delight, 2 rida naturaalvalge Fabel, korda neid ridu.

KUDUMISE NIPP
Et küljele ei jääks pikki lõngajookse, koo ääresilmus mõlemal serval igal real kahekordse lõngaga (1 Fabel + 1 Delight). Kasuta lõngaotsa toki seest ja väljast, või keri eraldi pall mõlemast värvist jooksma salli servadel.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.4. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 s, tehes 1 õhksilmuse. Järgmisel real koo õs pr keerdsilmusena, et ei tekiks auku.
-------------------------------------

ÕLARÄTT
Loo 3 silmust 3,5 mm ringvarrastele naturaalvalge Fabel lõngaga ja koo nii:
1. RIDA (= töö PP pool): koo kõik silmused parempidi.
2. RIDA (= töö PH pool): koo 1 pr, 1 õs, 1 ph, 1 õs, 1 pr = 5 s.
3. RIDA (= töö PP pool): 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 1 pr, 1 õs, 1 pr = 9 s. Paigalda silmusemärkija (SM) keskmisele silmusele.
4. RIDA (= töö PH pool): 1 pr, koo ph kuni jääb 1 s reale, 1 pr.
Siis koo parempidises koes ja TRIIPE - vaata ülevalt, tehes 1 ääresilmuse ripskoes mõlemal serval ja kasvata järgmiselt - loe KUDUMISE NIPPI ja JÄLGI KOETIHEDUST!
5. RIDA (= töö PP pool): koo 1 pr kahekordse lõngaga (1 Fabel + 1 Delight), jätka ühekordse Delight lõngaga nii: 1 õs, 1 pr, 1 õs, koo pr kuni keskmise silmuseni, 1 õs, 1 pr (keskmine silmus), 1 õs, koo pr kuni jääb 2s, 1 õs, 1 pr, 1 õs, ja lõpus tee 1 pr kahekordse lõngaga (1 Fabel + 1 Delight), pööra tööd.
6. RIDA (= töö PH pool): koo 1 pr kahekordse lõngaga, jätka ühekordse Delight lõngaga nii: 2 ph, koo järgmine õs ph keerdsilmusena, et ei tekiks auku, koo ph kuni jääb 4 s reale, koo järgmine õs keerdsilmusena, 2 ph ja lõpuks 1 pr kahekordse lõngaga.
7. RIDA (= töö PP pool): koo 1 pr kahekordse lõngaga, jätka ühe Fabel lõngaga nii: 1 õs, 1 pr, 1 õs, koo pr kuni keskmise silmuseni, 1 õs, 1 pr (= keskmine silmus), 1 õs, koo pr kuni jääb 2 s reale, 1 õs, 1 pr, 1 õs, lõpus 1 pr kahekordse lõngaga, pööra tööd.
8. RIDA (= lühendatud rida töö PH pool): koo 1 pr kahekordse lõngaga, 2 pr, 1 pr keerdsilmusena, 4 pr, pööra tööd.
9. RIDA (= töö PP pool): tõsta 1 s pr võttega kudumata, pinguta lõnga, koo 6 pr valge Fabel lõngaga, lõpus koo 1 pr kahekordse lõngaga.
10. RIDA (= töö PH pool): koo 1 pr kahekordse lõngaga, jätka ühe Fabel lõngaga nii:
koo ph kuni jääb 4 s reale, koo järgmine õs keerdsilmusena, 2 ph ja lõpuks 1 pr kahekordse lõngaga.
11. RIDA (= lühendatud rida töö PP pool): koo 1 pr kahekordse lõngaga, 7 pr valge Fabeliga, pööra tööd.
12. RIDA (= töö PH pool): tõsta 1 s pr võttega kudumata, pinguta lõnga, koo 6 pr valge Fabel lõngaga, lõpus koo 1 pr kahekordse lõngaga.

Korda ridu 5-12 edasi-tagasi, kuni real on 297 s (töö kõrgus on u. 40 cm, mõõtes mööda keskmist silmust), AGA igal lühendatud rea kordusel koo 2 s rohkem, kuni lühendatud real on 26 s mõlemal küljel, siis koo lühendatud ridu neil 26 silmusel kuni valmimiseni (teistel silmustel koo nagu enne).
Igal kordusel tuleb juurde 12 uut silmust.

LAINELINE ÄÄR
Koo ühekordse Delight lõngaga, aga koo ääresilmus kahekordse Delight lõngaga kuni valmimiseni.
Nüüd koo 2 rida ripskoes edasi-tagasi kõigil silmustel, tehes kasvatusi mõlemal serval ja keskmise silmuse kõrval nagu enne = 303 s real – NB! Töö PP pool koo neljas silmus pr (st. õhksilmus) keerdsilmusena, et ei tekiks auku.
Koo 1 rida pr töö PP pool, tehes kasvatusi mõlemal küljel ja keskmise silmuse juures nagu enne, SAMAL AJAL kasvata 17 s ühtlaste vahedega enne keskmist silmust ja 17 s pärast keskmist silmust – loe KASVATAMISE NIPPI (kasvata kordamööda pärast iga 8. või 9. silmust) = 343 s real.
Koo 1 rida parempidi, aga koo neljas silmus (st. õhksilmus) keerdsilmusena, et ei tekiks auku.
Siis koo mustrit skeemil A.1 kuni A.4 järgmiselt:
1. RIDA (= töö PP pool): koo mustrit vastavalt skeemile A.1 (= 2 s) (koo esimene silmus kahekordse lõngaga), korda skeemi A.2 järgmisel 168 s (= 14 kordust 12 s), skeemi A.3 keskmistel 3 silmusel, korda skeemi A.2 järgmisel 168 s (= 14 kordust 12 s) ja lõpus tee skeemi A.4 (= 2 s) (koo viimane silmus kahekordse lõngaga).
Jätka niimoodi mustriga.
Kui skeem A.1 kuni A.4 on tehtud vertikaalselt, on real 551 s ja koo silmused maha pikoodega järgmiselt.

PIKOODEGA MAHAKUDUMINE
Koo silmused lõdvalt maha parempidi töö PP pool Delight lõngaga nii: koo 1 pr, ((** pista parem varras läbi kahe esimese silmuse vahelt vasakul vardal (st. silmuste vahelt, mitte läbi silmuse), võta lõngakeerd ja tõmba läbi ja tõsta see uus silmus vasakule vardale**, korda ** kuni ** veel 2 korda (= 3 uut silmust vasakul vardal), * koo pr esimene/järgmine silmus vasakul vardal, tõsta teine silmus paremalt vardalt üle äsjakootud silmuse *)), korda * kuni * kokku 6 korda ja korda topeltsulgudes (( olevat osa, kuni jääb 1 s, katkesta lõng, tõmba läbi viimase silmuse.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 08.03.2019
Parandus: Skeemi A.4 on uuendatud, et üleminek skeemilt A.2 skeemile A.4 oleks sujuvam.

Skeem

= parempidi silmus töö paremal pool, pahempidi silmus töö pahemal pool
= pahempidi silmus töö paremal pool, parempidi silmus töö pahemal pool
= 1 õhksilmus, koo 2 silmust ühte silmusesse (= 2 silmust kasvatataud)
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus pahempidi, et jääks auk
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmus keerdsilmusena, et ei jääks auku
= 2 parempidi kokku
= koo 2 silmust ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 1 parempidi, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)
= 3 parempidi ületõstmisega kokku (tõsta 1 silmus parempidise võttega kudumata, koo 2 parempidi kokku, tõsta kudumata silmus üle äsja kootud silmuse)
Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 167-17) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (12)

Dorthe Larsen 15.12.2019 - 16:43:

Jeg er ny strikker, og følger opskrifterne slavisk. Men her bliver jeg meget i tvivl om hvornår jeg skal stikke bølgekanten? Den er jo nederst på sjalet. Men beskrives som om den kommer til sidst. Hjælp!

DROPS Design 16.12.2019 kl. 14:38:

Hej Dorthe, ja det stemmer, du starter med sjalet med de 3 masker foroven og strikker udad og nedad ifølge opskriften. God fornøjelse!

Ula 11.03.2019 - 13:24:

Witam. W 8 rzedzie na koncu w opisie jest: '4o.p. obrocic'. Obrocic bez zaciskania nitki na nastvoczku? Kiedy wykonuje zgodnie z tym opisem w rzedzie 9 zaczyna sie od obrotu (znowu) i na lewym drucie zostaje mi 7 oczek a w opisie ani slowa jak je przerobic. Cos nie tak ale wykonuje zgodnie z opisem. Prosze o pomoc

DROPS Design 12.03.2019 kl. 19:52:

Witaj Ulu! 8-my rząd (na lewej stronie robótki) jest skrócony: tzn. przerabiamy tylko kilka pierwszych oczek następująco: 1 o.p. 2 nitkami, 2 o.p., 1 o. przekręcone na prawo (= wkłuwając drut z tyłu robótki zamiast z przodu aby uniknąć dziur), 4 o.p., obrócić (bez zaciskania nitki). 9-ty rząd jest na prawej stronie robótki i jest przerabiany tylko ponad 8 oczkami następująco: zdjąć 1-sze o. jak do przerobienia na prawo, zacisnąć nitkę i przer. 6 o.p. włóczką Fabel ecru, przer. ost. oczko na prawo 2 nitkami (po 1-szym oczku i po jego zaciśnięciu nie obracać robótki). Powodzenia!

Ula 11.03.2019 - 13:23:

Witam. W 8 rzedzie na koncu w opisie jest: '4o.p. obrocic'. Obrocic bez zaciskania nitki na nastvoczku? Kiedy wykonuje zgodnie z tym opisem w rzedzie 9 zaczyna sie od obrotu (znowu) i na lewym drucie zostaje mi 7 oczek a w opisie ani slowa jak je przerobic. Cos nie tak ale wykonuje zgodnie z opisem. Prosze o pomoc

SYLVIE 06.03.2019 - 23:51:

Je n'ai pas reçu la réponse à ma question. C 'est dommage...Il a fallu que je compose seule

DROPS Design 07.03.2019 kl. 09:13:

Bonjour Sylvie, votre question a été transmise à nos stylistes, désolée pour le retard, si une correction doit être faite, elle sera alors ajoutée et les diagrammes corrigés si nécessaire. Merci. Bon tricot!

SYLVIE 03.03.2019 - 23:27:

Sur les rangs 1 et 15 de la bordure ondulée, il faudrait faire 2 jetés de suite à la jonction de A2 et de A4. N'est ce pas une erreur? comment faire cela?

Joan Elliott 30.10.2018 - 23:05:

Do you need a circular needle for this or can you knit this shawl on two needles?

DROPS Design 31.10.2018 kl. 08:06:

Hi Joan,We recommend that you use a circular needle as there are so many stitches at the end of the piece that keeping them on ordinary needles is difficult. Happy knitting!

NANOU 06.08.2018 - 10:31:

BONJOUR lors de vacances dans le midi de la France, une personne m'avait parlé de vos modèles! depuis je suis fan! aussi bien avec le crochet qu'avec les aiguilles (droites ou circulaires) tricotant depuis plus de 50 ans, je peux dire que le fil n'a plus de secret pour moi FELICITATIONS POUR VOS MODELES CLAIR MAIS UN PEU DIFFICILE POUR LES NEOPHYTES

Inga Lis Hermansen 06.02.2018 - 15:30:

Desværre har jeg købt garn til Drops sjal i Delight og fABEL med striber og bølgekant, nu kan jeg ikke fortsætte da mønster nr a1og a2 kun kan printes ca halvt ud, kan ikke se hele mønstret Venlig hilsen Inga ps kan i hjælpe med det

DROPS Design 09.02.2018 kl. 11:25:

Hei Inga. Det skal ikke være noe feil med utskriften, men husk å trykk på "Skriv ut" ikonet ved bildet og ikke print ikonet på din PC. Evnt sjekk med dine innstillinger på din PC. mvh Drops Design

Sergine Souquet 18.04.2016 - 15:50:

Bonjour Je réalise ce chåle,faut'il augmenter 2 mailles de chaque coté des rangs racourci?.... Merci

DROPS Design 19.04.2016 kl. 12:57:

Bonjour Mme Souquet, après le rang 12, on répète les rangs 5 à 12 en augmentant le nombre de mailles des rangs raccourcis de 2 m jusqu'à ce que 26 m ait été tricotées de chaque côté dans ces rangs raccourcis, mais aux rangs raccourcis (5&6 + 11&12), on ne fait pas d'augmentations. Bon tricot!

Frederique Audran 03.04.2016 - 19:26:

Tout d'abord , bravo à vos stylistes ! Je suis en train d'étudier les explications , je comprends tout, sauf que je ne vois pas bien à quoi servent les rangs raccourcis . Pouvez-vous m'éclairer à ce sujet ? Merci

DROPS Design 04.04.2016 kl. 11:55:

Bonjour Mme Audran et merci, les rangs raccourcis permettent d'obtenir ici l'effet voulu. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 167-17

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.