DROPS Lima
DROPS Lima
65% vlna, 35% alpaka
od 48.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 336.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24
DROPS 166-13
DROPS design: model č. li-067
Skupina přízí: B
-----------------------------------------------------------

ČEPICE:
Velikost: jednotná
Obvod hlavy: asi 56/60 cm

Materiál: DROPS LIMA firmy Garnstudio
100 g, barva č.8112, ledová modrá

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE a krátká KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm) č.4 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 21 ok x 28 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.
-----------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Velikost: S-M-L
Obvod: asi 57-63-67 cm
Výška: asi 22-24-26 cm

Materiál: DROPS LIMA firmy Garnstudio
150 g pro všechny velikosti, barva č.8112, ledová modrá

DROPS krátká KRUHOVÁ JEHLICE (40 cm) č.4 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 21 ok x 28 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.
-----------------------------------------------------------

RUKAVICE:
Velikost: jednotná

Materiál: DROPS LIMA firmy Garnstudio
100 g, barva č.8112, ledová modrá

DROPS PONOŽKOVÉ JEHLICE č.3,5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o rozměrech 22 ok x 30 řad lícovým žerzejem = 10 x 10 cm.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Lima
DROPS Lima
65% vlna, 35% alpaka
od 48.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 336.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

VZOR:
Viz schémata A.1-A.2.

TIP - UJÍMÁNÍ (rukavice):
PŘED značkou spleteme 2 oka hladce.
ZA značkou ujímáme přetažením, tj. 1. oko za značkou sejmeme hladce, 1 oko upleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme.
----------------------------------------------------------

ČEPICE:
Pleteme v kruhových řadách na kruhové jehlici/ponožkových jehlicích.
Na kruhovou jehlici č.4 nahodíme přízí Lima 108 ok a upleteme 1 kruhovou řadu hladce. Pak pleteme pružným vzorem 1/2 (tj. střídáme 1 oko hladce, 2 obrace), začínáme 2 oky obrace. Ve výši 4 cm pleteme vzor A.1. Ve výši 16 cm vložíme do pleteniny 9 značek – 1. značku umístíme za 12. oko (tj. za 1 oko hladce), každou další pak po následujících 12 okách. V další kruhové řadě ujmeme PŘED každou značkou 1 oko – ujímáme spletením 2 ok hladce. Pokračujeme tak, jak se oka jeví – hladká pleteme hladce, oka vroubkovým vzorem pleteme vroubkovým vzorem a oka obrace pleteme obrace. Ujímání opakujeme v každé 2. kruhové řadě celkem 10x = 18 ok. V následující kruhové řadě splétáme každá 2 oka hladce = 9 ok. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.
Čepice je vysoká asi 25 cm.
----------------------------------------------------------

NÁKRČNÍK:
Pleteme v kruhových řadách na kruhové jehlici.
Na kruhovou jehlici č.4 nahodíme přízí Lima 120-132-141 ok a upleteme 1 kruhovou řadu hladce. Pleteme pružným vzorem 1/2 (tj. střídáme 1 oko hladce, 2 obrace), začínáme 2 oky obrace. Ve výši 4 cm pleteme nad všemi oky vzor A.1. Ve výši 18-20-22 cm pleteme nad všemi oky opět pružným vzorem 1/2, začínáme 2 oky obrace. Ve výši 22-24-26 cm upleteme 1 kruhovou řadu hladce a poté všechna oka uzavřeme.
----------------------------------------------------------

RUKAVICE

PRAVÁ RUKAVICE:
Pleteme v kruhových řadách na ponožkových jehlicích.
Na ponožkové jehlice č.3,5 nahodíme přízí Lima 42 ok a upleteme 1 kruhovou řadu hladce. Pak pleteme pružným vzorem 1/2 (tj. střídáme 1 oko hladce, 2 obrace) do výše 4 cm. Nyní pleteme vzor A.2 – označíme si 1. oko v kruhové řadě (= hladké oko). Ve výši 10 cm začneme tvarovat klínek pro palec, takto: přidáme 1 oko na každé straně označeného oka – přidáváme nahozením, v následující kruhové řadě pleteme nahození hladce za zadní nit, aby se v pletenině netvořily dírky. Toto přidávání opakujeme v každé 2. kruhové řadě ještě 5x – přidáváme vždy na vnější straně všech ok palce (= celého klínku), tj. u dalšího přidávání přidáme na každé straně 3 ok palce, pak na každé straně 5 ok atd.; přidaná oka pleteme lícovým žerzejem. Po dokončení veškerého přidávání máme 13 ok klínu palce a 54 ok celkem. Po posledním přidání odložíme oka palce na pomocnou jehlici a za těmito odloženými oky nahodíme 1 oko nové = 42 ok. Pokračujeme v pletení vzoru jako dosud, nová oka pleteme hladce. Ve výši 23 cm vložíme do pleteniny 4 značky, takto: upleteme 1 oko, vložíme 1. značku, upleteme další 2 oka, vložíme 2. značku, upleteme následujících 19 ok (poslední oko je hladké), vložíme 3. značku, upleteme 2 oka, vložíme 4. značku, upleteme zbytek kruhové řady. V následující kruhové řadě ujmeme PŘED 1. a 3. značkou a ZA 2. a 4. značkou 1 oko – viz TIP - UJÍMÁNÍ (= ujmeme 4 oky). Toto ujímání opakujeme v každé kruhové řadě ještě 7x = 10 ok. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme. Rukavice měří asi 26 cm.

PALEC:
Odložených 13 ok palce vrátíme na ponožkové jehlice č.3,5 a navíc nabereme 3 oka z okraje za nimi = 16 ok. Pleteme lícovým žerzejem až je palec vysoký asi 5 cm (rukavici si můžeme vyzkoušet – do ukončení práce zbývá asi 0,5 cm).

V následující kruhové řadě splétáme každá 2 oka hladce = 8 ok. Upleteme 1 kruhovou řadu hladce. V další kruhové řadě opět spleteme každá 2 oka hladce = 4 oka. Přízi odstřihneme, protáhneme zbylými oky, stáhneme a zapošijeme.

LEVÁ RUKAVICE:
Pleteme stejně jako pravou rukavici, jen pro klínek palce přidáváme na každé straně 22. oka v kruhové řadě (= hladké oko). Značky vkládáme do pleteniny takto: 1. značkou si označíme začátek kruhové řady, upleteme 19 ok jako dosud, vložíme 2. značku, upleteme další 2 oka, vložíme 3. značku, upleteme 19 ok, vložíme 4. značku, dopleteme zbytek kruhové řady. Ujímáme ZA 1. a 3. značkou a PŘED 2. a 4. značkou.

Schéma

symbols = hladce
symbols = obrace
diagram

Každý náš návod je doprovázen speciálními video-ukázkami, které vás navedou.

Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Mohly by se vám líbit...

Přidejte komentář k návodu DROPS 166-13

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (11)

country flag Marit Bøe wrote:

Jeg får ikke fellingene øverst på høyre vott til å stemme med plasseringen av tommelen, og jeg skjønner ikke at det kan stemme at man skal øke på hver side av den 22. masken på venstre vott. Er det den første votten som er venstre vott og den siste som er høyre? Hvorfor skal man i så fall ikke øke på hver side av den første masken på vott nr. 2; ville ikke det bli det samme?

07.04.2024 - 20:11

DROPS Design answered:

Hei Marit. Første vott er høyre vott og der øker du til tommel på begynnelsen av omgangen. Andre vott er venstre vott og for å få tommelen på motsatt side øker du nå ved den 22. masken på omgangen. Da får du tomlene på hver sin side. mvh DROPS Design

15.04.2024 - 08:02

country flag Laura Campanari wrote:

Per quanto riguarda le spiegazioni del berretto non sono riuscita a capire quali sono le maglie a punto legaccio. Grazie

06.04.2024 - 23:25

country flag Silvia wrote:

Buongiorno, ho eseguito il campione con il filato lima per lo scaldacollo, maglia rasata per avere 21 maglie e 28 ferri in 10 cm ho dovuto usare i ferri 3. Quando sono passata al punto dello scaldacollo però avviando 132 maglie ed eseguendo i punti indicati, coste e fantasia, il lavoro si restringe molto rispetto ai 63 cm indicati per una M. Le maglie mi sembrano calcolate sulla maglia rasata e non sul punto coste che è elastico. Potete darmi spiegazioni? Grazie

09.02.2023 - 13:39

DROPS Design answered:

Buonasera Silvia, non ci sono errori nelle spiegazioni riportate, provi a riconsiderare il suo campione, magari senza volerlo ha applicato un tensione diversa alla lavorazione del motivo. Buon lavoro!

10.02.2023 - 23:57

country flag Maureen wrote:

This is Avery simple pattern that can be adapted for many styles , it’s great to use for all that stash yarn and for donation for those in need

23.02.2020 - 07:22

country flag Eva K wrote:

Kan man sticka mössan i reflexgarn?

17.09.2019 - 09:29

DROPS Design answered:

Hej Eva, om du har ett garn med samma stickfasthet som i mönstret, så går det bra, men det är klart att vi rekommendrar DROPS Lima som modellen är stickat i :)

17.09.2019 - 14:47

country flag Ulrika wrote:

Tycker det är lite knepigt att kontrollera stickfastheten eftersom den är angiven för slätstickning och mönstret är i resårstickning. Gäller stickfastheten för mönstret eller hur ska man tänka?

04.08.2019 - 17:12

DROPS Design answered:

Hej Ulrika, om du gör ett stickprov och får 21m x 28v på 10 cm i slätst så vill du också få till stickfastheten i mönstret till att stämma. Lycka till :)

09.08.2019 - 09:27

country flag Rosi Santana wrote:

Buenos dias, como tejer el punto A1 con agujas rectas para el cuello

07.03.2019 - 09:27

DROPS Design answered:

Buenos dias Rosi! Por el lado reves, el punto en el medio de A.1 esta tejido como 1 reves, primero y tercero punto - derecho sobre derecho y reves sobre reves. Buen trabajo!

09.04.2019 - 07:57

Francesca wrote:

Grazie! Fatto…finito….bellissimo!

01.12.2016 - 18:57

Francesca wrote:

Buongiorno, vorrei capire se nell'esecuzione delle diminuzioni, quando chiede di eseguirle ogni due giri, cosa vuol dire? un giro diminuzioni, un giro senza, un giro diminuzioni? Grazie!

01.12.2016 - 15:25

DROPS Design answered:

Buongiorno Francesca. Sì è corretto: un giro con diminuzioni e uno senza; uno con e uno senza. Buon lavoro!

01.12.2016 - 15:27

country flag IngegerdRova wrote:

Skön modell på mössan och extra fint med halstuben till

09.06.2015 - 13:23