DROPS / 160 / 10

Summer Diamond Shawl by DROPS Design

DROPS Cotton Merino lõngast kootud pitsmustriga õlasall

DROPS disain: mudel nr cm-022
Lõngagrupp B
----------------------------------------------------------
Mõõdud: u. 82 cm keskelt üles ja u. 164 cm lai ülaserval
Lõng: Garnstudio DROPS COTTON MERINO, 50 g/120 m
450 g värv nr 01, naturaalvalge

DROPS ringvardad (80 cm): 3,5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 22 s x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
-----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

50% Vill, 50% Puuvill
alates 2.60 € /50g
DROPS Cotton Merino uni colour DROPS Cotton Merino uni colour 2.60 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 23.40€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeemi A.1- A.11. Skeemil on näidatud kõik read vaadatuna töö paremalt (PP) poolt.

3 ÄÄRESILMUST
1. RIDA (= töö PP pool): 1 pr, tõsta 1 s ph võttega kudumata (lõng taga), 1 õs, 1 pr. Koo kuni 3 s jääb, 1 pr, 1 õs, tõsta 1 s ph võttega kudumata (lõng taga), 1 pr.
2. RIDA (= töö PH pool): 1 pr, 1 ph, lase õs vardalt maha, 1 ph. Koo kuni jääb 3 s, 1 ph, lase õs vardalt maha, 1 ph, 1 pr.
-----------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik õhksilmused ära mahuks. Kootakse ülevalt keskelt alla.
Loo 9 s 3,5 mm ringvarrastele Cotton Merino lõngaga. Paigalda 1 silmusemärkija (SM) viiendasse silmusesse (= keskmine silmus) ja tõsta seda töö käigus kõrgemale. Koo keskmine silmus parempidises koes. Koo ja kasvata nagu skeemil A.1 ja A.2 nii:
koo 3 ääresilmust - vaata ülevalt, koo skeemi A.1 kuni keskmise silmuseni, 1 s parempidises koes, koo skeemi A.2 kuni jääb 3 ääresilmust, koo need läbi.
JÄLGI KOETIHEDUST!
Kui skeem on tehtud 1 kord vertikaalselt, korda kasvatamist nagu skeemil A.z ja A.x (st. koo parempidises koes, SAMAL AJAL kasvata 1 s mõlemal pool keskmist silmust, aga 3 ääresilmuse kõrval kasvata mõlemal serval kordamööda: 2, 2, 2, 2 ja 3 s (kordamööda 6, 6, 6, 6 ja 8 s igal töö PP real skeemil A.z ja A.x).
Kui kasvatused skeemil A.z ja A.x on tehtud 3 korda, koo skeemi A.z ja A.x veel 1 kord, AGA viimasel töö PP real (vaata tärn skeemil) kasvata ainult 1 s (3 s asemel) mõlemal serval, kasvata keskel nagu skeemil = vardal on nüüd 177 s.
Järgmisel töö PP real kasvata 1 s kolme ääresilmuse kõrval mõlemal serval ja 1 s mõlemal pool keskmist silmust (= 4 s kasvatatud) = 181 s vardal (st. 90 s on mõlemal pool keskmist silmust).
Koo 1 rida ph töö PH pool.

Siis koo skeemi A.3 - A.5 nii: koo 3 ääresilmust, skeemi A.3 (1 s), korda skeemi A.4 järgmisel 84 s (= 3 korda), skeemi A.5 (2 s), 1 s parempidises koes (= keskmine s), skeemi A.3 (1 s), korda skeemi A.4 järgmisel 84 s (= 3 korda), skeemi A.5 (2 s) ja koo 3 ääresilmust.
Kui skeem A.3 - A.5 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 293 silmust (st. 146 s on mõlemal pool keskmist silmust).
Koo 3 ääresilmust, skeemi A.6 (1 s), korda skeemi A.7 järgmisel 140 s (= 5 korda), skeemi A.8 (2 s), 1 s parempidises koes (= keskmine s), skeemi A.6 (1 s), korda skeemi A.7 järgmisel 140 s (= 5 korda), skeemi A.8 (2 s) ja koo 3 ääresilmust.
Kui skeem A.6- A.8 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 373 silmust (st. 186 s on mõlemal pool keskmist silmust).
Koo 3 ääresilmust, skeemi A.9 järgmisel 20 s, korda skeemi A.10 järgmisel 140 s (= 5 korda), skeemi A.11 järgmisel 23 s, 1 s parempidises koes (= keskmine s), skeemi A.9 järgmisel 20 s, korda skeemi A.10 järgmisel 140 s (= 5 korda), skeemi A.11 järgmisel 23 s ja koo 3 ääresilmust.
Kui skeem A.9 - A.11 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 401 silmust (st. 200 s on mõlemal pool keskmist silmust).
Nüüd koo ääris.

AUKUDEGA ÄÄRIS
1. RIDA (= töö PP pool): koo 3 ääresilmust, 1 õs, pr kuni keskmise silmuseni, 1 õs, 1 s parempidises koes (= keskmine silmus), 1 õs, pr kuni 3 s jääb, 1 õs, 3 ääresilmust.
2. RIDA: koo pr kõik silmused.
3. RIDA: koo nagu 1. rida.
4. RIDA: koo 3 ääresilmust, ph kuni 3 s jääb, 3 ääresilmust.
5. RIDA: koo 3 ääresilmust, 1 õs, 1 pr, * 2 pr kokku, 1 õs *, korda *kuni*, kuni 2 s enne keskmist silmust, 2 pr, 1 õs, 1 s parempidises koes (= keskmine s), 1 õs, 2 pr, * 1 õs, 2 pr kokku *, korda *kuni*, kuni 4 s jääb, 1 pr, 1 õs ja koo 3 ääresilmust.
6. RIDA: koo 3 ääresilmust, ph kuni 3 s jääb, 3 ääresilmust.
Korda 1 ja 2. rida veel 2 korda.
Järgmisel real koo silmused lõdvalt maha.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 23.02.2015
Uus skeem A.1 ja A.2, üks õhksilmus oli enne puudu.
Parandatud online: 13.04.2018
Skeemi A.z-a.x korratakse 3 korda (mitte 4). 4. kord kasvatatakse viimasel real ainult 1 s (mitte 3 s) mõlemal küljel.

Skeem

= pr töö PP pool, ph töö PH pool
= tõsta 1 s pr võttega kudumata, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= 2 pr kokku
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo ph
= 1 õhksilmus kahe silmuse vahele, järgmisel real koo ph keerdsilmusena
= tõsta 1 s pr võttega kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 160-10) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (24)

Jasmin 01.07.2020 - 06:56:

Hallo. Ich habe nun Ax & Az so gestrickt wie es in der Anleitung steht, allerdings habe ich viel mehr maschen als 177 auf der nadel. Ich muss dazu sagen es ist das erste Mal, dass ich mit Diagramm arbeite. Was hab ich falsch gemacht

DROPS Design 01.07.2020 kl. 08:59:

Liebe Jasmin, nach A.1 und A.2 1x gestrickt sind haben Sie 53 M (23 M in jedem Diag. + 2 x 3 M + 1 mitt-M), dann wiederholen Sie 3 Mal die Reihen in A.x/A.z (16 Maschen werden in A.x + 16 Maschen in A.z zugenommen) = 85 M, nach 2. Mal = 117 Maschen und nach 3. Mal = 149 M. Jetzt wiederholen Sie die Diag. noch einmal aber mit nur 14 Zunahmen = 177 Maschen. Viel Spaß beim stricken!

Ann-Catrin Hansson 10.04.2018 - 12:09:

Svårt mönster att förstå. Får inte ihop 177 maskor. Finns det en bättre förklaring på HUR man ska sticka?

DROPS Design 13.04.2018 kl. 11:52:

Hei Ann-Cathrin. Du har helt rett i at det ikke blir 177 masker, det var en feil i oppskriften som nå er blitt rettet. A.z-A.x skal gjentas 3 ganger (ikke 4), så en gang til hvor det på siste pinne fra retten økes kun 1 maske i hver side =177. Altså, A.z-A.x skal strikkes totalt 4 ganger, inkludert den siste gangen med kun 1 maske økt i hver side. God fornøyelse

IOANA DETESAN 25.09.2015 - 20:48:

"DROPS CIRCULAR NEEDLE (80 cm) SIZE 3.5 mm" or "Cast on 9 sts on circular needle size 4 mm with Cotton Merino". How is it right? Best regards, Ioana

DROPS Design 06.10.2015 kl. 13:04:

Dear Mrs Detesan, shawl is worked with needle size 3,5 mm, pattern has been updated, thank you. Happy knitting!

Gavanesch 17.09.2015 - 09:21:

Est ce que le modèle n'est pas trop difficile à faire je tricote pas mal mais avec tous ces diagrammes ca me fait peur Merci

DROPS Design 17.09.2015 kl. 11:43:

Bonjour Mme Gavanesch, pour vous aider à la réalisation de ce modèle, vous trouverez à droite de la photo un onglet "vidéos" qui reprend toutes les vidéos utilisées dans ce modèle. Pour toute assistance complémentaire, vous pouvez vous adresser à votre magasin DROPS, il pourra vous répondre par mail ou téléphone, ou au forum DROPS. Bon tricot!

Sylvia Kuehm 31.07.2015 - 21:27:

Ik heb na alle meerderingen meer dan 177 steken ik begrijp de duitse en andere talige uitleg niet. Kan ik deze uitleg in het nederlands kriigen? alvast bedankt

DROPS Design 03.08.2015 kl. 13:44:

Hoi Sylvia. Je kan ook kijken op het Nederlandse patroon - zie hier Of kies Nederlands in het Change Language menu onder de foto.

Joke Dolsma 21.07.2015 - 19:59:

Fout in vertaling. Er staat als a.z -a.x 4 x......... HAAK Het is een brei patroon

DROPS Design 28.07.2015 kl. 16:09:

Hoi Joke. Bedankt voor het melden, het is aangepast.

Joke Dolsma 14.07.2015 - 17:24:

Bij benodigdheden staat rondbreinaald 3,5 maar het patroon begint met zet 9 steken op met naald 4. Op de cotton merino staat ook naald 4. Welke dikte naald wordt nu gebruikt voor het breien? Vriendelijke groet, Joke

DROPS Design 06.10.2015 kl. 12:49:

Hoi Joke. Je moet 3,5 mm gebruiken. Excuses voor de wachttijd!

DROPS Design 05.06.2015 - 09:44:

Hej Sonja. Her er forklaring: Start med 9 m. M som strikkes i a.1 og a.2 er i starten 1 m. Etter a.1 1 x = 23 m. Så økes det 16 m 4 x og siste gang økes bare 14 m: 1 m blir til 23 (1 x A1) +16 = 39 ( 2 x) +16 = 55 ( 3 x) +16 = 71 ( 4 x) +16 = 87 - 2 økninger som ikke gjøres siste gang = 85 m (siste x). Dette er kun A.1, altså bare halve sjalet uten kant-m og midt m. Så da blir det 85 + 85 + kant-m og midt m = 7 = 177. Haaber det er tydeligt nu :-)

Corinne LECLERCQ SERRATRICE 11.05.2015 - 14:23:

Bonjour, J'ai un peu de mal à voir sur la photo les positions des dessins vers la maille centrale. Avez-vous une vue de l'ensemble du châle ? Merci beaucoup, il est magnifique Corinne

DROPS Design 11.05.2015 kl. 17:42:

Bonjour Mme Leclerq-Serratrice, nous n'avons pas d'autres photos, pour les motifs, on tricote de chaque côté de la m centrale: 1x A.3, puis A.4 et on termine par A.5, ensuite 1x A.6, puis on répète A.7 et on termine par A.8 et enfin, 1 x A.9, on répète A.10 et 1 x A.11. Bon tricot!

Madeleine 13.04.2015 - 11:09:

Jag har stickat a.2 och a.1 4 ggr och nu har jag 177 maskor på stickan och då skall jag egentligen göra 1 omgång till med ökningar med det kan ju aldrig stämma. Även när jag räknar i mönstret kan ja inte få det att stämma. Är mönstret korrekt?

DROPS Design 13.05.2015 kl. 15:01:

Hej Madeleine, Vi skal lade Design se på det og så kommer vi tilbage her på bloggen.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 160-10

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.