DROPS Extra / 0-1070

Christmas Treat by DROPS Design

DROPS Cotton Viscose lõngast heegeldatud kalender / tasku jõuludeks

Võtmesõnad: dekortsioon, jõulud,
DROPSi disain: mudel nr n-168
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------------
Mõõdud: u. 15 x 20 cm
Lõng: Garnstudio DROPS Cotton Viscose, 50 g/110 m
50 g värv nr 10, samblaroheline
50 g värv nr 05, punane
50 g värv nr 07, tumepunane
50 g värv nr 26, pruun
ja kasuta natukene värv nr 01, valge - kaunistuseks

DROPSi HEEGELNÕEL: 3 mm – või sobiv, et 24 kinnissilmust x 26 rida = 10 x 10 cm
DROPS NÖÖBID: nr 531, 1 tk
Varras riputamiseks
-----------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
DROPS Cotton Viscose DROPS Cotton Viscose
54% puuvill, 46% viskoos
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

HEEGELDAMISE NIPP
Alusta iga rida 1 ahelsilmusega (ei asenda esimest kinnissilmust (ks)).

NARMAD
Et narmad kenasti hoiaks, tee nii: tee lõngajupid märjaks, jäta sirgelt kuivama.
----------------------------

KALENDER TASKUGA
Kaunistus koosneb mitmest osast, mis tehakse eraldi ja õmmeldakse pärast kokku.

TAUST
Heegelda samblarohelise lõngaga 37 ahels. Pööra ja heegelda tagasi mööda ahels-ketti nii:
1. RIDA: Loe heegeldamise nippi. Heegelda 1 ks igasse ahels-sse, alustades teisest ahels-st heegelnõelast = 36 ks.
Jätka, tehes 1 ks igasse kinnissilmusesse igal real, kuni töö pikkus on u. 22 cm. JÄLGI HEEGELDAMISE TUGEVUST!
Nüüd heegelda ääris ümber terve tüki, pruuniga nii: pööra ja heegelda alla mööda ühte pikemat serva:
heegelda * 1 ks, 1 ahels ja jäta vahele 1 rida, * korda *kuni* mööda serva, rea lõpus tee 1 ks viimasesse ritta ja tee 1 ahels.
Siis heegelda pikoo-ääris mööda lühemat serva nii: heegelda 1 ks esimesse ks-sse, * tee 3 ahels ja 1 ühekordne sammas (sm) kolmandasse ahels heegelnõelast, jäta vahele 2 ks ja tee 1 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* tervel real. Heegelda 1 ahels, siis heegelda nagu pikemal serval.
Teisel lühemal serval heegelda pikooääris nagu eelmisel lühemal serval. Lõpetuseks tee aassilmus esimesse ks-sse. Katkesta ja kinnita lõng.

UKS
Heegelda punase lõngaga 23 ahels. Pööra ja heegelda tagasi mööda ahels-ketti nii:
1. RIDA: Heegelda 1 ks igasse ahels-sse, alustades teisest ahels-st heegelnõelast = 22 ks. Pööra tööd.
Jätka, tehes 1 ks igasse kinnissilmusesse igal real, kuni töö pikkus on u. 13 cm.
Järgmisel real heegelda 1 ks iga kinnissilmuse eesmisest aasast tervel real.
Katkesta ja kinnita lõng.

UKSERAAM
Võta tumepunane lõng ja heegelda äär ümber ukse, keera viimane rida ette ja heegelda läbi eelviimase rea tagumiste aasade (= ülemine serv).
Lühematel servadel heegelda 1 ks igasse ks-sse, nurkades tee 1 ks, 1 ahels, 1 ks.
Pikematel servadel heegelda * 1 ks, 1 ahels, jäta vahele 1 rida *, korda *kuni* serva lõpuni. Lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse, katkesta ja kinnita lõng.

LUMINE SERV
Nüüd heegelda lumine serv valge lõngaga ukse ülaserva, ette keeratud reale; alusta töö PP poolt paremast nurgast: heegelda 1 ks esimesse ks-sse, * tee 3 ahels ja 1 sm kolmandasse ahels-sse heegelnõelast, jäta vahele 2 ks ja tee 1 ks järgmisesse ks-sse*, korda *kuni* tervel real = 7 pikood. Katkesta ja kinnita lõng.

AKEN
Heegelda valge lõngaga 11 ahels. Pööra ja heegelda tagasi mööda ahels-ketti nii:
1. RIDA: Heegelda 1 ks igasse ahels-sse, alustades teisest ahels-st heegelnõelast = 10 ks. Pööra tööd.
Jätka, tehes 1 ks igasse ks-sse real, kuni 10 rida on tehtud kokku. Katkesta ja kinnita lõng.

AKNA RAAM
Võta tumepunane lõng ja heegelda äär ümber akna. Lühematel servadel heegelda * 1 ks, 1 ahels, jäta vahele 1 rida *, korda *kuni* serva lõpuni.
Pikematel servadel heegelda 1 ks igasse ks-sse, nurkades tee 1 ks, 1 ahels, 1 ks. Lõpetuseks tee 1 aass esimesse ks-sse, katkesta ja kinnita lõng.
Tiki aknale tumepunase lõngaga siseraam.
Katkesta ja kinnita lõng.

SÜDA
Tee pruuni lõngaga 2 ahels.
1. RIDA: Pööra ja tee 3 ks teise ahels-sse heegelnõelast = 3 ks. Pööra tööd.
2. RIDA: tee 1 ks igasse ks-sse = 3 ks. Pööra tööd.
3. RIDA: tee 1 ks esimesse ks-sse, 3 ks järgmisesse ks-sse ja 1 ks viimasesse ks-sse = 5 ks. Pööra tööd.
4. RIDA: tee 1 ks igasse esimesse 2 ks-sse, 3 ks järgmisesse ks-sse, 1 ks igasse järgmisesse 2 ks-sse = 7 ks. Pööra tööd.
5. RIDA: tee 1 ks igasse esimesse 3 ks-sse, 3 ks järgmisesse ks-sse, 1 ks igasse järgmisesse 3 ks-sse = 9 ks. Pööra tööd.
6. RIDA: tee 1 ks igasse esimesse 4 ks-sse, 3 ks järgmisesse ks-sse, 1 ks igasse järgmisesse 4 ks-sse = 11 ks. Pööra tööd.
7. RIDA: tee 1 ks igasse esimesse 5 ks-sse, 3 ks järgmisesse ks-sse, 1 ks igasse järgmisesse 5 ks-sse = 13 ks. Pööra tööd.
8. RIDA: tee 1 ahels, jäta vahele 2 ks, järgmisesse ks-sse tee 2 sm ja 3 kahekordset sammast (2xsm). Järgmisesse kinnissilmusesse tee 3 2xsm ja 2 sm. Jäta vahele 2 ks, järgmisesse ks-sse tee 1 aass, 12 ahels (= riputusaas) ja 1 aass samasse ks-sse. Jäta vahele 2 ks, järgmisesse ks-sse tee 2 sm ja 3 2xsm. Järgmisesse ks-sse tee 3 2xsm ja 2 sm, jäta vahele 2 ks ja tee 1 aass eelmise ringi algusesse. Katkesta ja kinnita lõng.

NÖÖR
Lõika 2 punast ja 2 tumepunast lõngajuppi pikkusega umbes 1 meeter. Keeruta need kokku nööriks. Tee mõlemasse otsa sõlm ja jäta u. 6-7 cm narmad - loe narmaste nippi ülevalt!

VIIMISTLUS
Õmble aken, süda ja nööp uksele - vaata pilti. Siis õmble uks taustale, aga jäta ülemine serv lahti, et tekiks tasku. Keera tausta ülemine serv ümber jämeda varda ja kinnita väikeste pistetega. Kinnita nöör mõlemasse nurka varda külge nii, et narmad jäävad rippuma vardast allapoole.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-1070) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (3)

Bi 04.03.2015 - 22:09:

Ik heb dit model met veel plezier gemaakt en nu krijg complimenten! mijn vriendin vond dat ook super leuk en wil een...apotheekzakje maken))

Bi. 07.01.2015 - 07:35:

Ik vind dat ook zeer leuk, maar Kersttijd is snel voorbij... Daarom wil ik een tijdschriftenrek van dit patroon nadoen en de hele jaar door te gebruiken!

Mamie 03.12.2014 - 10:02:

J'adore ce modèle de poignée de porte, j'en fais trois pour mes soeurs

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-1070

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.