DROPS / 158 / 19

Provence by DROPS Design

DROPS BabyAlpaca Silk lõngast kootud pitsmustriga ja tähemustriga õlasall

DROPSi disain: muster nr bs-071
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Mõõdud:
Kõrgus: u. 68 cm, mõõtes mööda keskmist silmust
Laius: 136 cm ülaserval
Lõng: Garnstudio DROPS BABYALPACA SILK, 50 g/167 m
300 g värv nr 6347, sinakaslilla

DROPSi ringvardad (80 cm): 3 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 24 s x 32 rida parempidises koes = 10 x 10 cm ja 32 s x 30 rida tähemustriga = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

70% alpaka, 30% siid
alates 5.55 € /50g
DROPS BabyAlpaca Silk uni colour DROPS BabyAlpaca Silk uni colour 5.55 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 33.30€. Loe edasi.

Juhend

MUSTER
Vaata skeeme A.1 kuni A.20. Skeemid on näidatud töö paremalt poolt (PP). 2 ääresilmust mõlemal serval ja 1 keskmine silmus ei ole skeemidel näidatud.

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

TÄHEMUSTER
Tähemuster on skeemil A.1 ja A.2, kootakse erinevalt paremal ja vasakul küljel.
PAREM POOL: koo 1 ph, 3 pr kokku ilma silmuseid vardalt laskmata, 1 õs, koo need samad 3 s jälle kokku ja nüüd lase silmused vasakult vardalt = 1 täht.
VASAK POOL: koo 1 ph, 3 pr keerdsilmustena kokku ilma silmuseid vasakult vardalt laskmata, 1 õs, koo need samad 3 s jälle keerdsilmustena kokku ja nüüd lase silmused vasakult vardalt = 1 täht.

MÕÕTMISE NIPP
Hoia töö mõõtmiseks rippuvas asendis, sest muster venib.
-------------------------

SALL
Kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks. Õlasall kootakse keskelt alla.
Loo 9 s 3 mm ringvarrastele BabyAlpaca Silk lõngaga. Koo järgmiselt: 2 ääresilmust ripskoes - vaata ülevalt, 1 õs, 2 pr, 1 õs, 1 s ripskoes (= keskmine silmus), 1 õs, 2 pr, 1 õs, 2 ääresilmust ripskoes. Koo tagasi parempidi töö PH poolt, koo õhksilmused pr, et tekiks auk = 13 s. Koo 2 ääresilmust mõlemal serval ja 1 keskmine silmus ripskoes, kuni lõpuni, neid pole näidatud skeemidel.
JÄLGI KOETIHEDUST!

Siis koo skeemi A.1 ja A.2 (1. rida (töö PP)): koo 2 ääresilmus ripskoes, skeemi A. 1 (= 4 s), 1 s ripskoes (= keskmine silmus), skeemi A. 2 (= 4 s) ja 2 s ripskoes (ääresilmused). Kasvata 8 s skeemil igal töö PP real.
Jätka mustriga nagu skeemidel. Loe tähemustrit ja mõõtmise nippi ülevalt.
Iga kasvatatud silmusega saab teha veel ühe tähemustri mõlemal pool keskmist silmust.
Koo ja kasvata nagu skeemil, kuni mõlemal pool keskmist silmust on 44 tähekest, töö pikkus on u. 38 cm, mõõtes mööda keskmist silmust.
Vardal on nüüd 357 s kokku (178 silmust mõlemal pool keskmist silmust).
Lõpeta pärast töö PH rida. Järgmisel töö PP real kahanda mõlemal pool keskmist silmust 44 s ühtlaste vahedega (kududes kokku umbes iga 3. ja 4. silmus, ära kahanda keskmisel ja ääresilmustel) = 269 s vardal (134 s mõlemal pool keskmist silmust).
Koo 1 rida ph töö PH.
Töö pikkus on u. 39 cm, mõõtes keskelt üles.

Edasi koo järgmiselt: koo 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A. 3 (= 1 s), korda skeemi A.4, kuni jääb 3 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.5 (= 3 s), 1 s ripskoes (= keskmine silmus), skeemi A. 6 (= 1 s), korda skeemi A.7 kuni jääb 5 s, koo skeemi A.8 (= 3 s) ja 2 s ripskoes (ääresilmused).
Koo skeeme 1 kord vertikaalselt = 295 s.

Edasi tee järgmiselt: koo 2 ääresilmus ripskoes, skeemi A. 9 (= 4 s), korda skeemi A.10, kuni jääb 1 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.11 (= 1 s), 1 s ripskoes (= keskmine silmus), skeemi A. 9 (= 4 s), korda skeemi A.10 kuni jääb 3 s, koo skeemi A.11 (= 1 s) ja 2 s ripskoes (ääresilmused).
Koo skeeme 1 kord vertikaalselt = 381 s.

Edasi tee järgmiselt: koo 2 ääresilmus ripskoes, skeemi A. 12 (= 4 s), korda skeemi A.13, kuni jääb 4 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.14 (= 4 s), 1 s ripskoes (= keskmine silmus), skeemi A. 15 (= 4 s), korda skeemi A.16 kuni jääb 6 s, koo skeemi A.17 (= 4 s) ja 2 s ripskoes (ääresilmused).
Koo skeeme 1 kord vertikaalselt = 409 s.
Koo 1 rida töö PP, SAMAL AJAL kasvata 7 s ühtlaste vahedega, tehes õs mõlemal pool keskmist silmust (14 s kasvatatud kokku) = 423 s (211 s mõlemal pool keskmist silmust).
Koo 1 rida pahempidi töö PH pool, koo õhksilmused keerdsilmusena, et ei tekiks auke.

Lõpuks koo nii: koo 2 ääresilmust ripskoes, skeemi A. 18 (= 7 s), korda skeemi A.19, kuni jääb 6 s enne keskmist silmust, koo skeemi A.20 (= 6 s), 1 s ripskoes (= keskmine silmus), skeemi A. 18 (= 7 s), korda skeemi A.19 kuni jääb 8 s, koo skeemi A.20 (= 6 s) ja 2 s ripskoes (ääresilmused).
Koo skeeme 1 kord vertikaalselt = 463 s. Koo silmused lõdvalt maha.
Töö pikkus on u. 68 cm, mõõtes keskelt üles.

VIIMISTLUS
Pane õlasall sooja vette, kuni see on läbimärg. Pigista tasakesi vesi välja - ära vääna. Siis keera sall käterätikusse ja pigista, et eemaldada veel vett - sall on ainult niiske.
Venita sall vaibale või madratsile rätiku peale - venita tasakesi juhendi alguses olnud mõõtmeteni. Jäta kuivama.
Korda venitust igakord pärast õlasalli pesemist.

Sede mustrit on parandatud. .

Parandatud online: 03.07.2015
Uued skeemid A.5, A.6 ja A.11. Uued numbrid pärast skeeme A.3-A.8.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= pr töö PH
= ph töö PP
= 1 õs kahe silmuse vahele
= 1 ph, 3 pr kokku ilma silmuseid vardalt laskmata, 1 õs, koo samad 3 s uuesti kokku ja nüüd lase vasakult vardalt
= 1 ph, 3 pr keerdsilmustena kokku ilma silmuseid vasakult vardalt laskmata, 1 õs, koo samad 3 s uuesti keerdsilmustena kokku ja nüüd lase vasakult vardalt
= 2 pr kokku
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle
= tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 158-19) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (39)

R Mary Harless 09.09.2019 - 21:39:

This pattern has an aside that says the pattern has been corrected. Have the corrections been incorporated into the current pattern on the internet now?

DROPS Design 09.09.2019 kl. 23:16:

Dear Mary, yes, the pattern online includes all the corrections. Happy crafting!

Lisette Le Blanc 27.02.2018 - 11:56:

Bonjour , après les A 5 - À 8 ouffff, je me ramasse à 315 mailles ! Les grilles corrigées sont bien celles en hau? J'ai défait jusqu'au 4e rang et je suis à 285....

DROPS Design 27.02.2018 kl. 13:57:

Bonjour Mme Le Blanc, quand on tricote les diagrammes A.3 à A.8 on va augmenter 7 m dans A.3 et 7 m dans A.8 et 6 m dans A.5 et 6 m dans A.8 soit 269 m + 7+6+6+7= 295 m. Après le 4ème rang, vous avez augmentez 1 m dans chacun de ces 4 diagrammes soit 269 + 4= 273 m avant le 5ème rang. N'hésitez pas à ajouter des marqueurs entre chaque diagramme, vous pourrez ainsi plus facilement vérifier votre nombre de mailles. Bon tricot!

Saskia 07.06.2017 - 17:11:

Na het breien van 44 sterren (patroon) A1 en A2 heb ik 180 steken op iedere helft en geen 178 zoals in het patroon staat. Hoe kan dit ? Elke ster is 4 steken + 4 steken meerderen per naald. 44x4 =176 +4. Doe ik iets verkeerd?

DROPS Design 09.06.2017 kl. 07:49:

Hoi Saskia, 44 sterren x 4 steken = 176 Met de 2 kantsteken er bij kom je op 178 op elke kant van de middelste steek.

B. De Bruijn 27.09.2016 - 13:01:

Ik kan wel wachten. Ik hoor het wel. Ik wil het wel weten. De winkels zijn voor mijn te ver weg

B. De Bruijn 27.09.2016 - 12:13:

Ik kan wel wachten. Ik hoor het wel. Ik wil het wel weten. De winkels zijn voor mijn te ver weg

B. De Bruijn 27.09.2016 - 12:08:

Ik kan wel wachten. Ik hoor het wel

B. De Bruijn 27.09.2016 - 07:16:

Ik zou graag wel antwoord op mijn vraag willen hebben. Eindig na 1 nld aan de verkeerde kant, brei 1 nld recht aan de goede kant en minder tegelijkertijd 44 st gelijkmatig aan elke kant van de mid st (minder door ongeveer elke 3e en 4e st samen te breien, maar minder niet over de kant st dit snap ik niet hoor het graag mvg bianca de

DROPS Design 27.09.2016 kl. 10:27:

Hoi Bianca. Meestal antwoord ik binnen 1-3 dagen afhankelijk van de drukte. Kan je niet wachten, dan mag je ook bij je DROPS winkel vragen ;-)

B. De Bruijn 26.09.2016 - 19:07:

Eindig na 1 nld aan de verkeerde kant, brei 1 nld recht aan de goede kant en minder tegelijkertijd 44 st gelijkmatig aan elke kant van de mid st (minder door ongeveer elke 3e en 4e st samen te breien, maar minder niet over de kant st en de mid st) = 269 st op de nld (er zijn 134 st aan elke kant van de mid st). Brei 1 nld av aan de verkeerde kant. Het werk meet ongeveer 39 cm gemeten langs de mid st. dit snap ik niet hoor het graag mvg bianca de bruijn

DROPS Design 27.09.2016 kl. 15:57:

Hoi Bianca. Je breit 1 nld r aan de goede kant en mindert gelijkmatig 44 st aan elke kant van de middelste st = ongeveer elke 3e en 4e st samen te breien. Je mindert niet over de kantsteken (de 2 ribbelst aan beide zijkanten) en de middelste st.

Amna Hassan 15.12.2015 - 04:32:

Is there a yarn over on both sides of the middle stitch throughout the shawl? In the pattern at some places it is not written. Here it is not written " AT THE SAME TIME dec 44 sts evenly on each side of mid st (dec by working approx. every 3rd and 4th st tog, do not dec over edge and mid st) = 269 sts on needle (there are 134 sts on each side of mid st). P 1 row from WS. Piece measures approx. 39 cm measured along mid st" And also at the second last row in diagram A.5 and A.6. Thank you

DROPS Design 15.12.2015 kl. 08:53:

Dear Mrs Hassan, on this row worked with dec, you don't inc on either side of mid sts, you only dec 88 sts (44 sts on each side of mid st. There were 357 sts - 88 sts = 269 sts remain. P next row from WS and continue with next diagrams, inc on each side of mid st are included in diagrams A.5 and A.6. Happy knitting!

Magda 03.07.2015 - 17:47:

Thank You!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 158-19

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.