DROPS / 157 / 36

Reverie by DROPS Design

DROPS Lace või Alpaca või BabyAlpaca Silk lõngast kootud pitsmustriga sall

DROPS disain: mudel nr la-021
Lõngagrupp A
-----------------------------------------------------
Mõõdud:
Laius: u. 34 cm venitatuna
Pikkus: u. 190 cm venitatuna

Lõng: Garnstudio DROPS LACE, 100 g/800 m
100 g värv nr 0100, naturaalvalge

Või kasuta:
DROPS ALPACA, 50 g/167 m
250 g võrv nr 100, naturaalvalge

Või kasuta:
Garnstudio BabyAlpaca Silk
250 g värv nr 100, naturaalvalge

DROPSi RINGVARDAD (60 või 80 cm): 3,5 mm –koetihedus: kudum tehakse märjaks ja venitatakse pärast kudumist, seetõttu pole koetihedus nii tähtis. Aga muidu on umbes 23 s x 30 rida parempidises koes = 10 x 10 cm
-----------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.
DROPS Lace DROPS Lace
70% alpaka, 30% siid
Tootmisest maas
leia alternatiivid
Vardad & heegelnõelad

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1-A.3. Muster on vaadatuna töö paremalt poolt (töö PP) ja näitab iga rida.
----------------------------

ÕLASALL
Kootakse edasi-tagasi kahes osas - keskelt välja külje suunas ja õmmeldakse pärast kokku.

1. POOL
Loo kahele 3,5 mm vardale (või võta lisavarras) 81 s (k.a ääresilmused) Lace või Alpaca lõngaga, tõmba 1 varras välja.
Koo 1 rida parempidi töö PH.
Järgmine rida, töö PP: 3 silmust ripskoes- vaata ülevalt, skeemi A.1 A (= 6 s), skeemi A.1 B järgmisel 64 s (= 8 korda), lõpuks skeemi A.1 C (= 5 s) ja 3 s ripskoes (ääresilmused).

Kui töö pikkus on 518 cm - säti, et viimane rida oleks skeemi 2. rida, koo järgmine rida töö PP nii: 3 s ripskoes, skeemi A.2 A (= 6 s), skeemi A.2B järgmisel 64 s (= 8 korda), lõpuks skeemi A.2 C (= 5 s) ja 3 s ripskoes (ääresilmused).
Koo skeemi A.2 6 korda kokku vertikaalselt (kõrgusesse).
Järgmine rida töö PP: 3 s ripskoes, 6 s parempidises koes, skeemi A.3 järgmisel 64 s (= 8 korda), lõpuks 5 s parempidises koes ja 3 s ripskoes. Koo skeemi A.3 1 kord vertikaalselt, koo silmused lõdvalt maha.
Töö on u 18-22 cm pikkune.
Koo teine pool samamoodi.

ÜHENDAMINE
Silma 2 poolt keskelt kokku.

VENITAMINE
Pane õlasall sooja vette, kuni see on läbimärg. Pigista ettevaatlikult vesi välja - ära vääna, siis keera sall rätikusse ja pigista veel - rätik on nüüd niiske.
Laota sall vaibale või madratsile, venita ilusti pingule ja kinnita nööpnõeltega. Jäta kuivama. Korda venitust igakord pärast õlasalli pesemist.

Kui kasutad teist lõngagrupi A lõnga, siis pole venitamine nii vajalik, vaid vormi kergelt pärast niisutamist.

Skeem

= pr töö PP, ph töö PH
= õs kahe silmuse vahele, järgmisel real koo õhksilmused ph, et tekiks augud
= 3 ütk (tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle)
= 2 pr kokku
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 157-36) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (14)

Corinne 06.12.2019 - 18:56:

Bonjour, Je ne comprends pas trop l’ordre des diagrammes. Faut-il répéter les diagrammes 1, 2 puis 3 plusieurs fois jusqu’à obtenir la longueur voulue ? C’est ce qui me semble plus logique. Mais ce n’est pas très clair dans l’explication. Merci

DROPS Design 09.12.2019 kl. 07:51:

Bonjour Corinne, vous commencez par tricoter A.1 (A., B, et C) jusqu'à ce que l'ouvrage mesure 51 cm. Vous tricotez ensuite 6 x A.2 (A, B et C) en hauteur, et vous tricotez ensuite 1 x A.3 (8 fois en largeur) en hauteur, l'ouvrage doit mesurer environ 77 cm de hauteur totale. Bon tricot!

France Thibault 25.04.2016 - 19:42:

Bonjour, J'ai fait l'étole elle est très belle, mais à la fin vous nous dites de l'assembler en grafting. Doit on monter nos mailles sur un montage provisoire? Si oui, ce n'est pas écrit. Merci à l'avance

DROPS Design 26.04.2016 kl. 08:35:

Bonjour Mme Thibault, si vous avez monté les mailles en montage provisoire, faites un grafting "classique", sinon vous pouvez assembler les mailles des 2 rangs de montage en suivant la vidéo ci-dessous. Bon tricot!

Anna Nyman 26.01.2016 - 18:47:

Hej jag förstaar inte hur jag ska göra paa slutet. Sista diagrammet. Jag börjar väl längst ner? och sen blir det bara mer maskor. Ska jag lägga upp maskor. Fattar inte hur det hela ska kunna bli smaa spetsar. Det är första gaangen som jag stickar en saan här sak. Tacksam för hjälp. Videon som annars är bra hjälper mig inte vidare. Glad stickhälsning Anna i Schweiz

DROPS Design 09.03.2016 kl. 16:04:

Hej Anna, Jo når du strikker ifølge A.3 får du automatisk de små buer. Når du er klar strækker du buerne ud i små spidser som vi har beskrevet i opskriften. God fornøjelse!

Karina 14.11.2015 - 11:04:

Måste man använda rundsticka och isåfall varför? Jag förstår inte varför men är inte heller någon van stickerska.

DROPS Design 17.11.2015 kl. 12:17:

Hej. Arbetet stickas fram och tillbaka men vi rekommenderar att du använder en rundsticka för att få plats med alla maskor. Lycka till!

Loredana 19.06.2015 - 12:53:

Buongiorno! Vi ringrazio per la pazienza e la disponibilità' Loredana

Loredana 17.06.2015 - 14:25:

Buonasera! Mi scuso,e' evidente che mi sono mal espressa...so perfettamente che la misura 35x77 si riferisce ad una meta',resta comunque il fatto che una volta unite le due meta' misureranno circa 35x154....quello che sottolineavo e' come sia possibile che la larghezza 35 cm,sia superiore a quella del lavoro finito (34cm)! Di nuovo grazie.

DROPS Design 19.06.2015 kl. 10:43:

Buongiorno Loredana. Chiediamo alla casa madre di verificare la correttezza delle misure riportate nelle spiegazioni. Eventuali modifiche verranno apportate direttamente on line. Grazie e buon lavoro!

Loredana 17.06.2015 - 09:37:

Buongiorno! Alla fine delle spiegazioni per eseguire le due meta' c'e' scritto: il lavoro misura circa 35x77....come e' possibile se le misure una volta bloccato saranno di circa 34x190? Grazie

DROPS Design 17.06.2015 kl. 13:06:

Buongiorno Loredana, 35x77 è la misura di metà lavoro: ne vanno realizzate 2 e poi cucite insieme. Il bloccaggio se eseguito bene servirà a portare il lavoro alla misura corretta e a mettere il risalto il motivo traforato. Buon lavoro!

Maria Grazia Vitturini 16.03.2015 - 22:00:

Ho realizzato il bordo dello scialle secondo lo schema A3, seguendo le istruzioni. Il risultato però non sembra lo stesso della foto; è possibile che le "punte" ben definite si ottengano solo dopo il fissaggio del lavoro? Grazie!

DROPS Design 17.03.2015 kl. 09:03:

Buongiorno Maria Grazia. Sì le punte si definiscono meglio in fase di bloccaggio. Quando mette lo scialle in forma dopo averlo lavato, dovrebbe riuscire a fissare ogni punta con uno spillo. E’ anche importante che il bordo di chiusura delle m sia elastico. Buon lavoro!

Anita 22.07.2014 - 16:36:

SUPERBE!!!! Je vais me le faire en mohair noire. Merci beaucoup.

Jolanda 19.07.2014 - 20:43:

Hello, i was wondering, is this pattern available in Dutch?

Jolanda 19.07.2014 kl. 20:58:

Sorry.... Gevonden!

Jäta kommentaar mustrile DROPS 157-36

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.