DROPS / 158 / 29

Line Of Sight by DROPS Design

DROPS Alpaca ja Delight lõngadest kootud ripskoes õlasall doomino ruutudega

  • Line Of Sight / DROPS 158-29 - DROPS Alpaca ja Delight lõngadest kootud ripskoes õlasall doomino ruutudega
  • Line Of Sight / DROPS 158-29 - DROPS Alpaca ja Delight lõngadest kootud ripskoes õlasall doomino ruutudega
DROPS disain: mudel nr de-127
Lõngagrupp A
------------------------------------------------------
Mõõdud:
Kõrgus keskel: 70 cm
Laius ülaserval: u. 160 cm
Lõng: Garnstudio DROPS Alpaca, 50 g/167 m
150 g värv nr 8903, must
Ja kasuta: Garnstudio DROPS Delight, 50 g/175 m
100 g värv nr 02, pruuni-beezi-lillakirju

DROPSi RINGVARDAD (80 cm): 5 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 19 s x 38 rida ripskoes = 10 x 10 cm
------------------------------------------------------

-------------------------------------------------------
Koetihedus – Vaata siit, kuidas seda mõõta ja miks
Alternatiivlõng – Vaata siit, kuidas lõngu asendada
Lõngagrupid A kuni F – Kasuta sama mustrit ja vaheta lõnga, siin
Alternatiivlõnga kasutamine – Kasuta meie lõngamuundurit
-------------------------------------------------------


100% alpaka
alates 3.65 € /50g
DROPS Alpaca uni colour DROPS Alpaca uni colour 3.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Alpaca mix DROPS Alpaca mix 3.85 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli

75% vill, 25% polüamiid
alates 3.25 € /50g
DROPS Delight print DROPS Delight print 3.25 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
needles Vardad & heegelnõelad Telli
Lõngakulu sellele disainile alates 17.45€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi. 1 ripsivall = 2 rida parempidi.

TRIIBUD
Koo ripsivallid kordamööda Alpaca ja Delight lõngadega. Koo esimesed 2 rida (= 1. ripsivall) doominoruudust ja poolikust doominoruudust Alpaca lõngaga.

DOOMINO RUUT
1. RIDA (= töö pahem pool (PH)): koo kõik silmused parempidi.
2. RIDA (= töö parem pool (PP)): koo pr, kuni jääb 1 s enne silmusemärkijat (SM), tõsta 1 s kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle, koo rea lõpuni parempidi.
Korda 1. ja 2. rida, st. kahanda 2 s ruudu keskel igal teisel real, kuni jääb ainult 1 s. Katkesta lõng, tõmba läbi silmuse ja pinguta kinni.

POOLIK DOOMINORUUT
= 215 s.
1. RIDA (= töö PH): koo kõik silmused parempidi.
2. RIDA (= töö PP): koo 1 pr, 2 pr kokku, koo pr kuni jääb 1 s enne SM-i, tõsta 1 s kudumata, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle, koo kuni jääb 3 s, 2 pr kokku, 1 pr.
Korda 1. ja 2. rida, kuni jääb 1 s vardale.

KAHANDAMISE NIPP
Kahanda ääresilmuse kõrvalt, kududes 2 pr kokku.
----------------------------

ÕLASALL
Õlasall kootakse edasi-tagasi ringvarrastega, et kõik silmused ära mahuks. Koo 2 rida kordamööda Alpaca ja Delight lõngadega.

DOOMINO RUUT
Loo lõdvalt 5 mm varrastele 191 silmust Alpaca lõngaga. Koo töö PP poolt pr esimesed 95 s, paigalda silmusemärkija (SM) järgmisesse silmusesse, koo ülejäänud 95 s pr.
Järgmine rida (töö PH): koo DOOMINORUUT – vaata ülevalt, SAMAL AJAL koo triipe – vaata ülevalt. Jätka niimoodi kudumist, tehes iga teise ripsivalli kordamööda Alpaca ja Delight lõngaga, kuni doominoruut on tehtud. JÄLGI KOETIHEDUST!

VASAK POOL
Korja 5 mm ringvardale 95 s (= 1 s igalt ripsivallilt) töö PP mööda ruudu vasakut külge Alpaca lõngaga. Loo 120 uut silmust = 215 s. Koo 1 rida töö PH poolt pr esimesel 119 silmusel, paigalda SM järgmisesse silmusesse, koo ülejäänud 95 s pr. Koo 1 rida parempidi.
Siis koo järgmisel töö PH real poolik doominoruut - vaata ülevalt, SAMAL AJAL koo triipe ja kahanda 1 s ääresilmuse kõrval esimesel töö PH real (st. esimesel pooliku doominoruudu real) – LOE KAHANDAMISE NIPPI!
Jätka nii ruuduga, triipudega ja korda kahandamist iga teise töö PH rea alguses veel 22 korda. Katkesta ja kinnita lõng, kui jääb 1 s vardale.

PAREM POOL
Loo 5 mm varrastele 120 silmust Alpaca lõngaga. Korja vardale 95 s (= 1 s igalt ripsivallilt) töö PP mööda ruudu paremat külge = 215 s. Koo 1 rida töö PH poolt pr esimesel 95 silmusel, paigalda SM järgmisesse silmusesse, koo ülejäänud 119 s pr. Koo 1 rida parempidi.
Koo poolik doominoruut, triipe ja kahandusi nagu vasakul pool, aga peegelpildis, st. nüüd kahanda ääresilmuse kõrval iga teise töö PH rea lõpus. Korda kahandamist 22 korda. Katkesta ja kinnita lõng, kui jääb 1 s vardale.

Skeem

diagram measurements
signature

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS 158-29) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (22)

country flag Sylviane 20.01.2020 - 19:33:

Bonjour , je ne comprends pas les explications concernant les diminutions du demi-domino. Faut il tricoter les deux mailles ensemble à la fois sur l'endroit et sur l'envers ? En début et fin de rang ? Merci

user icon DROPS Design 21.01.2020 kl. 09:26:

Bonjour Sylviane, les demi-dominos se tricotent comme expliqué = on diminue 4 m tous les rangs sur l'endroit mais on va également diminuer 22 x 1 m au début de tous les 2 rangs sur l'envers (côté gauche) et à la fin de tous les 2 rangs sur l'envers (côté droit) jusqu'à ce qu'il reste 1 m. Bon tricot!

country flag Bettina 04.05.2019 - 08:45:

Hallo, in der Anleitung steht für HALBES DOMINOQUADRAT: 2. R (= Hin-R ) sowohl am Anfang als auch am Ende der R. abnehmen. Und dann steht später für die LINKE SEITE: dabei die Abnahmen am Anfang jeder 2. Rück-R noch 22 x wdh. RECHTE SEITE: am Ende jeder R. Das verwirrt mich. Können Sie mir helfen? Danke!

user icon DROPS Design 06.05.2019 kl. 08:38:

Liebe Bettina, für die linke Seite stricken Sie das halbe dominoquadrat wie beschrieben (= mit den Abnahmen bei einer Hinreihe an der Markierung), gleichzeitig nehmen Sie am Anfang jeder 2. Rückreihe. Das heisst, 2 Maschen werden bei den Hinreihen an der Markierung abgenommen und gleichzeitig wird 1 M am Anfang jeder 2. Rückreihen abgenommen. Viel Spaß beim stricken!

country flag Gail Davis 12.10.2018 - 01:25:

I wish I could read the other comments about this pattern, but only one is in English. Is it possible to translate some of them to English? Thank you.

country flag Isabel 24.12.2017 - 18:00:

Boa tarde, Tenho uma dúvida no meio dominó. Contando as carreiras do avesso e do direito as diminuições tanto no meio como na ponta fazem-se de 4 em 4 carreiras? Obrigada desde já

user icon DROPS Design 02.01.2018 kl. 12:10:

Bom dia, As diminuições do meio dominó fazem-se em todas as carreiras do direito (de 2 em 2 carreiras, portanto) As outras diminuições fazem-se em todas as carreiras do avesso (de 2 em 2 carreiras). Ou seja, fazem-se diminuições em todas as carreiras, tanto pelo direito como pelo avesso. Bom tricô!

country flag Dorthe Hald 21.06.2017 - 14:07:

Kan dette sjal strikkes i scheepjes wanderlust las vegas - farverne i dette garn er så lækkert og jeg tror spillet ville blive flot i netop dette sjal.

country flag Regina Haslinger 27.03.2017 - 21:01:

Vielen Dank für die schnelle Antwort Lg

country flag Regina Haslinger 26.03.2017 - 20:48:

Hallo Ich stricke gerade dass Tuch und habe dass mittlere Quadrat fertig. Nun meine Frage wird bei den aussen Quadraten entlang des mittleren Quadrat abgenommen oder entlang der aussenkante

user icon DROPS Design 27.03.2017 kl. 09:40:

Liebe Frau Haslinger, bein den aussen Quadraten stricken Sie ein halbes Dominoquadrat und gleizeitig nehmen Sie entlang der aussenkante ab (= am Anfang jeder 2. Rück-R bei der Linke Seite bzw am Ende jeder 2. Rück-R bei der rechten Seite). Viel Spaß beim stricken!

country flag Marta Szebehely 22.09.2016 - 19:30:

Under rubriken Vänster sida står att man ska minska 23 ggr en maska i början av varvet och 2 maskor kring mittmarkören =3 maskor minskning. Då ska man ha en maska kvar vilket inte kan stämma. Under rubriken Halv dominoruta står att man ska minska även i slutet av varv, dvs minskning 4 maskor. Eftersom det är 119 maskor på ena sidan om markören och 95 på den andra sidor, kan det inte bli bara en maska kvar på slutet. Vad avses?

country flag Margherita 16.09.2016 - 11:05:

Salve, ho una domanda sulla realizzazione del mezzo quadrato domino. Oltre alla diminuzione su entrambi i lati all'inizio del ferro lavorando due maglie insieme a diritto, devo anche diminuire per 22 volte all'inizio del ferro rovescio? Quindi all'inizio del ferro rovescio dovrei fare 2 coppie di diminuzioni? Grazie per l'aiuto, sto impazzendo!!

user icon DROPS Design 16.09.2016 kl. 11:28:

Buongiorno Margherita. Le diminuzioni del mezzo quadrato domino, vanno fatto sul diritto del lavoro. La diminuzione di 1 m all'interno della m vivagno viene fatta sul rovescio del lavoro e va ripetuta altre 22 volte, ogni 2 ferri, sul rovescio del lavoro. Buon lavoro!

country flag Jette Asp Bøttcher 10.08.2016 - 16:28:

Er den side der normalt er ret siden på strikketøj vrang siden på dette flotte sjal. Mvh Jette Asp Bøttcher

user icon DROPS Design 24.08.2016 kl. 12:55:

Hej Jette. Nej, det skulle ikke vaere saadan.

Jäta kommentaar mustrile DROPS 158-29

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.