DROPS Extra / 0-959

Dear Mary by DROPS Design

Komplekt: DROPS Lima lõngast kootud pitsmustriga müts ja kaelussall

DROPSi disain: muster nr li-045
Lõngagrupp B
------------------------------------------------------
KAELUSSALL
Suurus: üks suurus
Ümbermõõt ülaserval: 40 cm
Ümbermõõt allääres: 93 cm
Lõng: Garnstudio DROPS LIMA, 50 g/90 m
150 g värv nr 4377, tumelilla

DROPSi RINGVARDAD (40 ja 80 cm): 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 r parempidises koes = 10 x 10 cm
DROPSi HEEGELNÕEL: 4 mm - äärise jaoks
-------------------
MÜTS
Suurus: üks suurus
Lõng: Garnstudio DROPS LIMA, 50 g/90 m
100 g värv nr 4377, tumelilla

DROPSi suka- ja ringvardad (40 cm): 4 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 21 s x 28 r parempidises koes = 10 x 10 cm.
DROPSi RINGVARDAD (40 cm): 3,5 mm – ripskoe jaoks
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!
Ei tea millist suurust valida? Pildil olev modell on umbes 170 cm pikk ja kannab suurust S või M. Õige suuruse valimiseks vaata alati valmis eseme mõõtudega joonist (cm) juhendi lõpus.

65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Lima uni colour DROPS Lima uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Lima mix DROPS Lima mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 12.50€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (ringselt kududes): koo 1 ring pr ja 1 ring ph, korda neid kahte ringi.

MUSTER
Vaata skeeme A.1 ja A.2.
------------------------------

KAELUSSALL
Kootakse ringselt alt üles.
Loo 4 mm ringvardale 196 silmust. Koo 6 rida ripskoes - vaata ülevalt. Siis koo skeemi A.1 (= 14 mustrikordust ringil). Jätka niimoodi mustriga. Kui skeem A.1 on tehtud, on vardal 84 silmust. Võta vajadusel lühemad ringvardad.
Jätka ripskoes 13 cm. Koo silmused maha.

HEEGELDATUD ÄÄRIS
Heegelda ääris ümber terve alumise serva järgmiselt: * 1 kinnissilmus (ks), 3 ahels, 1 ühekordne sammas (sm) esimesse ahels-sse, jäta vahele u. 1,5 cm *, korda * kuni * tervel ringil ja lõpeta 1 aassilmusega esimesse ks-sse.
_____________________________________________________

MÜTS
Kootakse ringselt ülevalt alla.
Loo 4 mm sukavarrastele 18 s. Siis koo skeemi A.2 (= 6 mustrikordust ringil). Võta ringvardad, kui silmuseid on juba liiga palju.
Kui skeem A.2 on tehtud 1 mustrikordus vertikaalselt, on vardal 102 silmust.
Võta 3,5 mm vardad, siis koo ripskoes kõikidel silmustel, kuni töö pikkus on 20 cm. Koo silmused maha.
Pinguta auk kokku.
Kuju andmiseks tee müts pärast valmimist niiskeks ja tõmba paraja suurusega taldrikule kuivama.
Tee nii pärast iga pesu.

Skeem

= parempidine silmus (pr)
= 1 õs kahe silmuse vahele
= 3 ütk (tõsta 1 s kudumata parempidi, 2 pr kokku, tõsta kudumata silmus üle)
= 2 ületõstmisega kokku (tõsta 1 s kudumata parempidi, 1 pr, tõsta kudumata silmus üle)
= 2 pr kokku

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-959) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

Meil on ka samm-sammulisi õpetusi erinevatele tehnikatele, mida leiab siit.

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (11)

Cambos 21.02.2019 - 12:16:

Merci pour votre répons mais en utilisant les marqueurs comme vous dites je me retrouve avec presque 120 mailles avant le point mousse , avez vous d'autres dames a qui cela arrive , merci . cordialement.

DROPS Design 21.02.2019 kl. 16:24:

Bonjour Mme Cambos, vérifiez que vous avez bien 17 mailles dans chaque A.2 au dernier rang pour que les 6 motifs de 17 mailles fassent bien 102 mailles. Si vous en avez trop, vous avez probablement oublié quelques diminutions dans la 2ème moitié de A.2. Bon tricot:!

J Cambois 20.02.2019 - 18:40:

Bonjour je tricote un second bonnet en suivant à la lettre le motif j'ai plus de 102 mailles au final?? je ne comprends pas pourquoi, je suis obligée d'ajuster aux rangs point mousse? est ce normal?? d'avance merci...

DROPS Design 21.02.2019 kl. 09:55:

Bonjour Mme Cambois, pour le bonnet, vous tricotez 6 fois le diagramme A.2 en largeur (sur 3 mailles au 1er rang), quand A.2 est terminé, vous avez 17 m dans chaque A.2 soit 17 m x 6 = 102 m. Vous pouvez mettre un marqueur entre chaque motif de A.2 à répéter, ainsi, vous pourrez plus facilement vérifier votre nombre de mailles à chaque tour. Bon tricot!

Evelyne Busteau 19.02.2019 - 17:39:

Bonjour je voudrais faire le modèle li-072 je voudrais savoir si le diagramme dessin se fais des deux côté aller retour ou juste aller ? Merci cdlt

DROPS Design 20.02.2019 kl. 09:00:

Bonjour Mme Busteau, les diagrammes montrent tous les rangs du point fantaisie, vus sur l'endroit. Dans ce modèle, on va tricoter A.1 et A.2 sur toutes les mailles (= on les répète en largeur). Lisez les diagrammes en commençant en bas à droite et tous les tours vers la gauche (les 2 pièces se tricotent en rond). Bon tricot!

Pojo 14.02.2018 - 13:45:

Bonjour, Je suis intéressée par le modèle du bonnet. Cependant, je ne comprend pas cette phrase "Fermer l'ouverture du haut du bonnet en resserrant le trou". Comment doit-je procéder ? Merci d'avance pour votre retour, Cdt, Pojo

DROPS Design 15.02.2018 kl. 09:59:

Bonjour Pojo, le bonnet se tricote de haut en bas en montant seulement 18 m puis on va augmenter. Quand il est terminé, passez un fil dans les 18 m du rang de montage et serrez pour refermer le trou du début du bonnet. Bon tricot!

Kirsten Rovsing 20.11.2014 - 14:00:

Har I en rettelse til hæfte 141 nr. 4. Jeg kan ikke finde rettelsen i jeres rettelser. Det er mønster A 1. Når jeg kommer til nr. 2 mønsterpind passer det ikke

DROPS Design 20.11.2014 kl. 15:21:

Hej Kirsten. Hvis du gaar ind paa mönstret 141-4 saa er det rette diagram publiceret her

Mamen 28.02.2014 - 20:24:

No soy capaz de hacer la boina, no entiendo lo de montar 18 puntos cuando el diagrama A.2 lleva 17. Tampoco entiendo que significa =6repeticiones en anchura. Espero que me puedan ayudar. Gracias!un saludo!

DROPS Design 02.03.2014 kl. 20:55:

Hola Mamen! Para proximas preguntas marca la casilla de "question" en lugar de la de "comment". El diagrama se ha de leer de abajo arriba. En la primera fila de A.2 hay entonces 3 pts y como se repite 6 vcs el total de pts es 18. Los 17 pts a los que te refieres son los del final de A.2. Espero haberte ayudado.

Adrienne 13.11.2013 - 21:26:

Le schéma A2 devrait en fait comporter 67 tours : 44 pour les augmentations (3 tour jersey et 1 tour ajouré) et 23 pour les diminutions afin que le béret ait la bonne taille. Il faudrait donc corriger le schéma du modèle sinon il sera toujours faux.

DROPS Design 13.11.2013 kl. 21:50:

Le diagramme est juste ainsi, avec 28 rangs pour 10 cm de tension, le bonnet doit mesurer 16 cm à partir du centre + la bordure au point mousse. Bon tricot!

Adrienne 13.11.2013 - 20:44:

Frustrée mais ne m'avouant pas vaincue, j'ai remis l'ouvrage une 3ème fois sur le métier et j'ai trouvé l'erreur. Elle n'est pas dans ma manière de tricoter mais dans le schéma A2 ! Pendant les augmentations, il faut faire 3 tours de jersey (et pas 1) entre les rangs ajourés, ce qui donne 44 tours au lieu de 22. Les diminutions se font comme indiquées sur le schéma. Et là, oh miracle, j'obtiens enfin le même béret que sur l'image.

DROPS Design 13.11.2013 kl. 21:17:

Bonjour Adrienne, le diagramme A.2 comporte effectivement 45 tours (1 case = 1 m x 1 rang). Contente que vous ayez réussi le béret. Bonne continuation !

Adrienne 11.11.2013 - 22:31:

J'ai essayé le modèle avec du DROPS love you 3 et du Merino extra fine et à chaque fois j'obtiens un béret minuscule qui pourrait éventuellement aller à un enfant de 3 ans, malgré avoir scrupuleusement suivi le modèle. Est-ce que quelqu'un aurait réussi à le faire à la bonne taille ? car le modèle me plaît énormément et je suis frustrée de ne pas être arrivé à le faire !!!

DROPS Design 12.11.2013 kl. 08:58:

Bonjour Adrienne, aviez-vous bien la bonne tension de 21 m = 10 cm de large en DROPS♥YOU 3 ou en Merino ? Le bonnet est une taille unique, avec 102 m de bordure on a approximativement 49 cm qui pourront s'étirer pour un bon maintien. Bon tricot!

Evelyne 10.11.2013 - 09:31:

Bonjour, j ai besoin d'aide pour faire ce bonnet je ne comprends pas les jetes entre deux mailles etc... merci

DROPS Design 11.11.2013 kl. 10:44:

Bonjour Evelyne, pour faire 1 jeté entre 2 m, procédez comme dans la vidéo ci-dessous. Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-959

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.