DROPS Extra / 0-947

Dolly by DROPS Design

DROPS Merino Extra Fine lõngast heegeldatud lammas

Võtmesõnad: loomad, mänguasjad,
DROPSi disain: muster nr me-065
Lõngagrupp B
------------------------------------------------------
LAMMAS
Mõõdud: u. 12 cm kõrge
Lõng: Garnstudio DROPS MERINO EXTRA FINE, 50 g/105 m
100 g värv nr 01, naturaalvalge
Natuke musta ja roosat tikkimiseks.
DROPSi HEEGELNÕEL: 3,5 mm
Vatti täiteks.
----------------------
MURU
Mõõdud: u 60 x 35 cm
Lõng: Garnstudio DROPS BIG MERINO, 50 g / 75 m
400 g värv nr 13, oliiv
DROPSi HEEGELNÕEL: 5 mm
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

100% vill
alates 3.45 € /50g
DROPS Merino Extra Fine uni colour DROPS Merino Extra Fine uni colour 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Merino Extra Fine mix DROPS Merino Extra Fine mix 3.45 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 6.90€. Loe edasi.

Juhend

HEEGELDAMISE INFO
Alusta igat ringi 1 ahels-ga (ei loeta esimeseks silmuseks). Lõpetuseks tee 1 aassilmus ringi alguse esimesse silmusesse.

KAHANDAMISE NIPP
Heegelda 2 ks kokku: pista heegelnõel läbi järgmise kinnissilmuse ja tõmba aas, korda sama järgmisest silmusest, siis võta lõngakeerd ja tõmba läbi kõigi 3 silmuse heegelnõelal.

AAS
Heegelda järgmiselt: * tõmba näpuga pikk lõngast aas, pista heegelnõel läbi silmuse ja võta sealt tagant lõng ja tõmba läbi silmuse, nüüd on heegelnõelal 2 silmust ja aas sõrmel. Tõmba lõnga, et aas oleks paraja pikkusega. Tõmba lõng läbi nende kahe silmuse*, korda * kuni *.

LÕNGAST AASAGA ALUSTAMINE
Ringselt tööd alustades, kasuta seda tehnikat, et ei jääks keskele auku (ahelsilmustest ringi asemel): hoia lõngaotsast, keera lõng ümber vasaku käe sõrme ja tee aas. Hoia aasa vasaku käe pöidla ja keskmise sõrmega ning pane jooksev lõng üle nimetissõrme. Pane heegelnõel aasast läbi ja tõmba silmus, tee 1 ahels ning siis tee 1 kinnissilmus (ks) ümber lõngast aasa. Kui oled teinud soovitud arvu silmuseid, tõmba lõngaotsast ring kinni.
----------------------------

LAMMAS
Heegeldatakse alt üles ja seestpoolt, nii et aasad jäävad väljapoole. Heegelda põhi lambale eraldi ja kinnita pärast külge.

PEA ja KEHAOSA
Heegelda 50 ahels valge lõngaga ja ühenda ringiks.
1. RING: Loe heegeldamise infot! Heegelda 1 ks igasse ahels-sse tervel ringil.
2. RING: Tee AASAD - vaata ülevalt, igasse ks-sse ringil = 50 aasa.
3.-12. RING: tee nagu 2. ring.
13. RING: tee 1 aas esimesse silmusesse, * jäta vahele 1 s, tee 1 aas järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * tervel ringil = 25 aasa.
14. RING: heegelda aas igasse aasa silmusesse = 25 aasa.
15. RING: * tee 1 aas esimesse 3 silmusesse, jäta vahele 1 s, tee 1 aas järgmisesse 2 silmusesse, jäta vahele 1 s *, korda * kuni * veel 2 korda ja lõpetuseks tee 1 aas igasse viimasesse 4 silmusesse = 19 aasa.
16. RING: heegelda aas igasse aasa silmusesse = 19 aasa.

Nüüd heegelda edasi-tagasi, et teha kael.
17. RIDA: (= seestpoolt) heegelda 12 aasa, alates kust eelmine ring lõppes, pööra.
18. RIDA: (= väljastpoolt) tee 12 aasa. Tõsta aasad ette, nii et need jääks väljapoole. Või heegelda nagu enne ja tõmba aasad pärast väljapoole. Pööra tööd.
19. RIDA: (= seestpoolt) tee 12 aasa, pööra.
20. RIDA: (= väljastpoolt) tee 12 aasa. Tõsta aasad ette, nii et need jääks väljapoole. Või heegelda nagu enne ja tõmba aasad pärast väljapoole. Pööra tööd.
21. RIDA: (= seestpoolt) tee 12 aasa, pööra.
22. RIDA: (= väljastpoolt) tee 1 aas esimesse silmusesse, * jäta vahele 1 s, tee 1 aas järgmisesse silmusesse *, korda * kuni * tervel real = 6 aasa. Katkesta ja kinnita lõng.

Nüd heegelda ringselt pea. Heegelda valge lõngaga seestpoolt, alusta vasakult poolt kaela.
23. RING: * tee aasad aasade silmuste külgedele, mis tegid edasi-tagasi heegeldades (= 6 aasa) *. Tee 1 aassilmus igasse aasa silmusesse kuklas (= 7 aass). Korda * kuni * üles mööda teist kaela külge ja lõpetuseks tee 1 aas igasse 6 aasa silmusesse 22. ringil = 25 silmust ümber pea.
24. RING: heegelda aasad igasse aasa silmusesse ja aassilmused igasse aassilmusesse tervel ringil (NB! Ühed on suurte aasadega ja teised väikesed kettsilmused!)
25.-26. RING: heegelda aas igasse silmusesse ringil = 25 aasa.

Nüüd heegelda kinnissilmustega koon (nina).
27. RING: Loe kahandamise nippi! Tee 1 ks igasse 4 ks-sse, kahanda 1 ks, tee 1 ks igasse järgmisesse 7 ks-sse, kahanda 1 ks, heegelda 1 ks igasse järgmisesse 10 ks-sse = 23 ks ringil.
28.-30. RING: tee 1 ks igasse ks-sse tervel ringil.
31. RING: Tee 1 ks igasse 4 ks-sse, kahanda 1 ks, tee 5 ks, kahanda 1 ks, tee 1 ks igasse järgmisesse 10 ks-sse = 21 ks ringil.
32. RING: * tee 1 ks igasse järgmisesse 3 ks-sse, kahanda 1 ks *, korda * kuni * veel 3 korda, nüüd tee 1 ks viimasesse ks-sse = 17 ks.
33. RING: tee 1 ks igasse ks-sse tervel ringil.
34. RING: *Tee 1 ks igasse 3 ks-sse, kahanda 1 ks,* korda * kuni * veel 2 korda, nüüd tee 1 ks mõlemasse viimasesse 2 ks-sse = 14 ks.
35. RING: heegelda kõik ks kahekaupa kokku = 7 ks.
36. RING: tee 1 ks igasse ks-sse tervel ringil. Katkesta lõng, punu lõng läbi ava silmuste ja pinguta kokku ning kinnita. Tiki silmad, nina ja suu musta lõngaga.

PÕHI
Heegelda spiraalselt järgmiselt: Aasad on lõdvemad, kui kinnissilmused, ja et põhi sobiks kehaga kokku, heegelda lõdvemalt.
1. RING: Alusta lõngast aasaga – loe ülevalt, tehes 6 ks ringi.
2. RING: tee 2 ks igasse ks-sse tervel ringil = 12 ks ringis.
3. RING: * 1 ks järgmisesse ks-sse, 2 ks järgmisesse ks-sse *, korda *-* tervel ringil = 18 ks.
4. RING: *1 ks järgmisesse 2 ks-sse, tee 2 ks järgmisesse ks-sse *, korda *-* tervel ringil = 24 ks.
5. RING: *1 ks järgmisesse 3 ks-sse, siis 2 ks järgmisesse ks-sse *, korda *-* tervel ringil = 30 ks.
6. RING: *1 ks järgmisesse 4 ks-sse, tee 2 ks järgmisesse ks-sse *, korda *-* tervel ringil = 36 ks.
7. RING: *1 ks järgmisesse 5 ks-sse, siis 2 ks järgmisesse ks-sse *, korda *-* tervel ringil = 42 ks.
8. RING: *1 ks järgmisesse 6 ks-sse, tee 2 ks järgmisesse ks-sse *, korda *-* tervel ringil = 48 ks.
9. RING: heegelda 1 ks igasse ks-sse, SAMAL AJAL kasvata 2 s ringil ühtlaste vahedega = 50 ks.
Täida lammas vatiga. Pane põhi alla.
Heegelda põhi külge, tehes aassilmuse läbi põhja kinnissilmuse ja läbi lamba ahelsilmuse. Katkesta lõng. Kui põhi on liiga väike, võib teha mõne ringi veel kasvatustega pärast 8-ndat ringi, aga siis tuleb põhi külge õmmelda.

KÕRV
Heegelda 4 ahels naturaalvalge lõngaga ja ühenda 1 aass-ga ringiks esimesse ahels-sse. Tee 3 ahels ja 13 ühekordset sammast (sm) ringi ja lõpetuseks tee 1 aass kolmandasse ahels-sse ringi algul. Tiki kõrva sisse roosa lõngaga mõned pisted (vaata pilti). Kinnita kõrv pea küljele. Tee teine kõrv samamoodi.

MURU
Heegelda 66 ahels topelt oliivivärvi lõngaga, pööra tööd. Tee 1 ks igasse ahels-sse tervel real. Loe aasade tegemist! Siis tee aasasid edasi-tagasi heegeldades. NB! Tõmba aasad töö ühele poole. Või heegelda nagu enne ja tõmba aasad pärast väljapoole. Heegelda, kuni töö pikkus on u. 35 cm või soovitud pikkusega. Katkesta ja kinnita lõng.

Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-947) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

C Jan 20.03.2019 - 13:10:

Hallo, ik maak dit schaapje met een heel ander bobbeltjes garen. Hebben jullie misschien ook een tekening van het patroon? Vr bedankt alvast

Charlotte 24.02.2019 - 08:14:

How do you make those little flowers in the grass?

DROPS Design 05.03.2019 kl. 14:24:

Dear Charlotte, work 2 chain stitches and then 6 double crochets in the first chain stitch, and join with 1 slip stitch in the 2nd chain stitch. You'll find more crochet flower patterns here. Happy crocheting!

Sanchez 18.05.2017 - 17:21:

Bonjour, l'étape 23 du mouton est le moment de commencer la tête et je ne comprends pas votre explication, une petite vidéo serait elle possible? Merci

DROPS Design 19.05.2017 kl. 09:07:

Bonjour Mme Sanchez, au tour 23, vous crochetez la tête en rond dans les mailles tout autour du cou: 6 m bouclette le long du côté du cou (rangs 17-22), 7 mc le long du devant (les m du tour 16 non crochetées au rang 17), 6 m bouclette le long de l'autre côté du cou et 6 m bouclettes dans le rang 22 = 25 m au total. Bon crochet!

Sanchez 11.05.2017 - 21:16:

Bonjour. Je n'arrive pas à comprendre la 23 ème étape, je suis complètement bloquée, pourriez vous m'aider en vidéo s'il vous plaît? Merci pour votre réponse

DROPS Design 12.05.2017 kl. 08:44:

Bonjour Mme Sanchez, qu'appelez-vous la 23ème étape? À quel niveau en êtes-vous? Merci d'avance pour ces précisions complémentaires.

Gabi 23.02.2016 - 13:32:

Liebes Drops Team Ich verstehe die 23 Reihe überhaupt nicht. Was ist damit gemeint, Schlingen-M seitlich in die in Hin und Rück-R gehäkelten Schlingen-M des Nackens häkeln 1Kett M in jede Schlingen -M usw. Danke im voraus Gabi

Marjan 25.02.2015 - 16:12:

How to crochet the horns like the grey sheep has on his head? I could not find how to do this. Thanks for your answer

DROPS Design 25.02.2015 kl. 16:20:

Dear Marjan, please click here to get the pattern for the horns, ie in the pattern to the ram. Happy crocheting!

Kamila 12.01.2015 - 10:29:

Mam pytanie odnośnie okrążenia 23 : Nie bardzo rozumiem z której strony mam zaczać i gdzie mają być oczka pętelki a gdzie oczka zamykające. Czy tzn ze ma być 17 oczek zamykajacych i 6 pętelkowych co da w sumie 25 oczek ? .

DROPS Design 13.01.2015 kl. 19:34:

Zacząć z boku szyi, proszę spojrzeć na rysunek. W sumie jest 25 o., na które składają się: 6 pętelek (bok szyi), 7 oz (przód szyi), 6 pętelek (2 bok szyi) i 6 pętelek (z okr. 22). POWODZENIA!

Sonia 04.06.2014 - 21:09:

Me encanta vuestra página, voy a intentar hacer el cordero. Gracias

Gerda Van Den Hof 14.05.2014 - 11:57:

Ik heb het patroon een klein beetje aangepast zodat het een beetje op de leeuw van oranje lijkt. ik heb dit vermeldt op mijn blog

Nicole 29.12.2013 - 15:46:

Die Anleitung findest du im Videoindex!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-947

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.