DROPS Extra / 0-941

Jenny by DROPS Design

”DROPS ♥ YOU #4” lõngast kootud ripskoes džemper. Suurused 3 - 12 aastane.

Võtmesõnad: algaja, alt üles, džemprid,
DROPSi disain: muster nr ne-013-bn
Lõngagrupp C
------------------------------------------------------
Suurus: 3/4 - 5/6 - 7/8 - 9/10 - 11/12 aastane
Lõng: Garnstudio DROPS ♥ YOU #4, 50 g/75 m
300-350-400-450-500 g värv nr 4434, lilla
Või kasuta:
Garnstudio DROPS NEPAL, 50 g/75 m
300-350-400-450-500 g värv nr 4434, lilla

DROPSi PIKAD ja RINGVARDAD (40 cm): 7 mm - või sobivad, et saavutada koetihedus 14 s x 26 r ripskoes kahekordse lõngaga = 10 x 10 cm.
------------------------------------------------------

Oled teinud selle või mõne meie teise disaini? Lisa oma piltidele sotsiaalmeedias silt #dropsdesign , et me näeksime neid pilte.

Soovid kasutada teist lõnga? Proovi meie lõngamuundurit!

65% vill, 35% alpaka
alates 2.50 € /50g
DROPS Nepal uni colour DROPS Nepal uni colour 2.50 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
DROPS Nepal mix DROPS Nepal mix 2.65 € /50g
Must ja roosa OÜ
Telli
Vardad & heegelnõelad
Lõngakulu sellele disainile alates 15.00€. Loe edasi.

Juhend

RIPSKUDE (edasi-tagasi kududes): koo kõik read parempidi.

KASVATAMISE NIPP
Kasvata 1 silmus ääresilmuse kõrval, tehes õhksilmuse. Koo õs järgmisel real keerdsilmusena(st. koo läbi silmuse tagumise aasa), et ei tekiks auku.
-----------------------------

SELJAOSA
Kootakse edasi-tagasi.
Loo 7 mm vardale lilla lõngaga 48-50-54-58-60 s (k.a 1 ääresilmus mõlemal küljel).
JÄLGI KOETIHEDUST! Koo ripskoes kuni lõpuni.
Kui töö pikkus on 27-30-33-36-39 cm, koo silmused maha käeaugu jaoks järgmiselt: koo maha 2 s kahe järgmise real algusest = 44-46-50-54-56 s.
Koo edasi-tagasi ripskoes, kuni töö on 38-42-46-50-54 cm pikkune.
Järgmisel real koo maha keskmised 18-18-20-20-22 s kaelaaugu jaoks ja lõpeta õlad eraldi = 13-14-15-17-17 s jääb.
Koo silmused maha, kui töö on 40-44-48-52-56 cm pikkune.

ESIOSA
Koo nagu seljaosa, kuni töö pikkus on 37-41-45-49-53 cm.
Järgmisel real koo maha keskmised 14-14-16-16-18 s kaelaaugu jaoks ja lõpeta õlad eraldi.
Siis koo maha 1 s kaela poolt kahel järgneval real =13-14-15-17-17 s jääb õlale.
Koo silmused maha, kui töö on 40-44-48-52-56 cm pikkune.

VARRUKAS
Kootakse edasi-tagasi.
Loo 7 mm vardale lilla lõngaga 28-29-30-33-34 s (k.a 1 ääresilmus mõlemal küljel). Koo ripskoes kuni lõpuni.
Kui töö pikkus on 3 cm, kasvata 1 s mõlemal serval - loe kasvatamise nippi! Korda kasvatamist umbes iga 9-7-6-7-7 cm järel veel 3-4-5-5-6 korda = 36-39-42-45-48 s.
Edasi koo ripskoes kõigil silmustel, kuni töö pikkus on 32-36-39-43-47 cm ning koo silmused lõdvalt maha.

VIIMISTLUS
Õmble kokku õlaõmblused ääresilmuste kõrvalt. Ühenda varrukad kehaosa külge ja õmble varruka- ja küljeõmblused ühe õmblusena.

KAELUS
Kootakse ringselt ringvarrastega. Korja 7 mm vardale töö PP u. 30 kuni 40 s mööda kaelakaart. Koo 1 ring ph ja siis koo silmused lõdvalt maha parempidi.

Skeem


Vajad abi selle mustriga?

Tänan valimast DROPS Designi! Me anname endast parima, et meie juhendid oleks kergesti arusaadavad. Kõik mustrid on tõlgitud Norra keelest, alati on võimalik kontrollida arvutusi ja mõõte originaaljuhendist (DROPS Extra 0-941) .

Ei saa juhendist aru? Vaata nimekirja erinevatele õpetustele allpool, mis aitavad kaasa projekti valmimisele - ning võib-olla õpetavad isegi midagi uut!

1) Miks on koetihedus tähtis?

Koetihedus määrab kudumi suuruse ja mõõdetakse tavaliselt 10 x 10 cm osalt. Tavaliselt kirjutatakse nii: silmuste arv laiuses x (korda) ridade arv kõrguses - näiteks: 19 silmust x 26 rida = 10 x 10 cm.

Koetihedus on kudujatel erinev, mõni koob/heegeldab lõdvemalt, mõni tugevalt. Koetihedust saab muuta varraste suurusega, seepärast me alati mainime, et varraste suurus on ainult soovituslik! Igaüks saab seda ise muuta (suuremaks või väiksemaks) vastavalt oma käekirjale, et koetihedus tuleks sama, kui mainitud juhendis. Kui koetihedus on erinev, on lõngakulu erinev ja lõpptulemuseks on teistsugused mõõdud.

Koetihedus määrab ka seda, milliseid alternatiivlõngu saab kasutada. Teine lõng sobib alternatiiviks, kui see annab sama koetiheduse.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi ja mõõta koetihedust

üles

2) Mis on lõngagrupid?

Kõik meie lõngad on jagatud lõngagruppideks (A kuni F) lõnga jämeduse ja koetiheduse järgi - lõngagrupp A sisaldab peenikesi lõngu ja lõngagrupp F kõige jämedamaid. Nii on lihtne leida alternatiivlõngu samale mustrile, kui soovid kasutada teist lõnga. Ühe lõngagrupi lõngadel on sama koetihedus ja neid saab teineteisega asendada. Aga kuna erinevatel lõngadel on erinev tekstuur, siis lõpptulemus võib olla erinev.

Vaata erinevaid lõngagruppe siit.

üles

3) Kas ma saan kasutada erinevat lõnga kui antud mustrid?

Kasutades teist lõnga on tähtis, et koetihedus oleks sama. Nii tulevad eseme mõõdud samad, kui antud joonisel. Seda on lihtsam saavutada, kui kasutada sama lõngagrupi lõngu. Samuti on võimalik panna kokku mitu peenemat lõnga, et saavutatda soovitatud koetihedus. Proovi meie lõngamuundurit. Ma soovitame alati teha tööproovi.

NB! Kui kasutate erinevat lõnga, siis võib olla lõpptulemus ka erinev, kuna teisel lõngal on erinev tekstuur.

Vaata DROPS õpetust: Kas ma saan kasutada teist lõnga kui antud juhendis?

üles

4) Kuidas kasutada Lõngamuundurit?

Igal meie mustrilehel on link Lõngamuundurile, juhul kui soovid kasutada teist lõnga kui soovitatud juhendis. Sisesta lõng, mida soovid asendada, kogus (valitud suurusele) ja lõngade arv ning lõngamuundur pakub parima valiku alternatiive sama koetihedusega. Lisaks saad teada palju vajad uut lõnga ja mitut lõnga kasutada. Enamus tokke on 50 g (mõned 25 g või 100 g).

Kui mustris on kasutatud mitut värvi, siis tuleb iga värvi eraldi vaadata. Samuti, kui juhendis on kasutatud kahte erinevat lõnga koos (näiteks 1 Alpaca + 1 Kid-Silk), siis tuleb leida alternatiivid neile eraldi.

Vaata lõngamuundurit siit

üles

5) Miks minu koetihedus tuleb vale soovitatud varrastega?

Varraste suurus mustrilehel on ainult soovituslik, tähtis on järgida koetihedust. Kuna koetihedus on kõigil erinev, siis on vaja valida omale sobivad vardad õige koetiheduse saavutamiseks – võib-olla on vaja võtta suuremad või väiksemad vardad. Seepärast on vajalik teha tööproov.

Kui Sinu koetihedus on erinev, siis tulevad ka eseme mõõdud erinevad.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas mõõta koetihedust

Vaata DROPS videot: Kuidas teha tööproovi

üles

6) Miks on ese kootud ülevalt alla?

Kui rõivas on kootud ülevalt alla, on lihtsam teha muudatusi pikkuses. Näiteks, on lihtsam proovida eset selga kudumise käigus, et kontrollida passe pikkust.

Juhendis on hoolikalt selgitatud iga samm õiges järjekorras. Skeemid on kohandatud vastavalt kudumise suunale ja kootakse nagu tavaliselt.

üles

7) Miks on varrukad lühemad suurematel surrustel?

Suurematel suurustel on üldlaius (varruka otsast varruka otsani) ikkagi suurem, isegi kui varruka pikkus on lühem. Suurematel suurustel on varrukakaar pikem ja õlad laiemad, et rõivas istuks seljas paremini.

üles

8) Mis on mustrikordus?

Mustri skeeme korratakse tihti ringil/real või vertikaalselt (kõrguses). 1 mustrikordus skeemil näitab mustri põhisilmuseid. Kui on öeldud juhendis, et tee 5 mustrikordust skeemi A.1 ringil, siis tuleb kududa skeemi 5 korda üksteise järgi samal ringil. Kui on öeldud juhendis, et tee 2 mustrikordust skeemi A.1 vertikaalselt, koo terve skeem ühe korra kõrguses, siis koo jälle otsast peale terve skeem teise korra.

üles

9) Kuidas kududa skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule. 1 ruut = 1 silmus.

Edasi-tagasi kududes, kootakse iga teine rida töö paremal pool, skeemi loetakse paremalt vasakule; iga teine rida kootakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale. Kududes töö pahemal pool, loetakse skeemi vasakult paremale, parempidi silmused kootakse pahempidi ja pahempidi silmused parempidi.

Ringselt kududes kootakse kõik read töö paremal pool ja skeemil loetakse kõik read paremalt vasakule.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

üles

10) Kuidas heegeldada skeemi järgi?

Skeemil on näidatud kõik read/ringid ja iga silmus vaadates töö paremalt poolt. Skeemi loetakse alt üles, paremalt vasakule.

Edasi-tagasi heegeldades, read mis tehakse töö paremal pool loetakse skeemi paremalt vasakule; read mis tehakse töö pahemal pool: loetakse skeemi vasakult paremale.

Ringselt heegeldades tehakse kõik read töö paremal pool ja skeemi loetakse igal ringil paremalt vasakule.

Heegeldades ringset skeemi, alustatakse keskelt ja heegeldatakse väljapoole, vastupäeva ja ringi haaval.

Rida algab tavaliselt antud numbri ahelsilmustega (vastavalt järgmise silmuse kõrgusele), see on näidatud skeemil või kirjeldatud juhendis.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

11) Kuidas kududa ühel real/ringil mitu erinevat skeemi?

Kui on vaja teha samal real/ringil mitme erineva skeemi järgi, siis on see tavaliselt kirjutatud nii: “ koo skeemi A.1, A.2, skeemi A.3 kokku 0-0-2-3-4 times". Aee tähendab koo skeemi A.1 ühe korra, siis skeemi A.2 ühe korra, siis korda skeemi A.3 (laiuses) niimitu korda, kui on vaja sinu suurusele – siin näites on see: suurusel S = 0 korda, M = 0 korda, L= 2 korda, XL= 3 korda ja suurusel XXL = 4 korda.

Skeeme kootakse nagu tavaliselt, alusta esimese reaga skeemil A.1, siis tee skeemi A.2 esimene rida jne.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda kudumise skeeme

Vaata DROPS õpetust: Kuidas lugeda heegeldamise skeeme

üles

12) Miks tehaks töö alguses rohkem ahelsilmuseid?

Ahelsilmused on natuke lühemad kui teised silmused, et äär ei jääks kiskuma, me teeme alguses rohkem silmuseid. Järgmisel real kohandatakse silmuste arvu, et see läheks kokku mustriga ja suuruse mõõtudega joonisel.

üles

13) Miks kasvatatakse silmuseid enne soonikut ülevalt alla kududes?

Soonikkude on venivam ja tõmbab rohkem kokku, kui näiteks parempidine kude. Kasvatades silmuseid enne soonikkoes äärist, hoiab see ära suure erinevuse laiusesse.

üles

14) Milleks kasvatada mahakudumise real?

Tihti jääb mahakudumise rida kiskuma. Seepärast tehakse silmuseid mahakududes mõned õhksilmused, et äär ei jääks kiskuma.

Vaata DROPSi videot: Kuidas kududa silmuseid maha, tehes õhksilmuseid?

üles

15) Kuidas kasvatada/kahandada kordamööda igal 3. või 4. real/ringil?

Et kasvatused / kahandused jaguneksid ühtlaselt, tuleb kasvatada /kahandada näiteks kordamööda igal 3. või 4. real/ringil järgmiselt: koo 2 rida ja kasvata/kahanda kolmandal real/ringil, koo 3 rida ja kasvata neljandal real/ringil. Kasvata/kahanda niimoodi vaheldumisi, kuni vajalikud kasvatused/kahandused on tehtud.

Vaata DROPS õpetust: Kasvata / kahanda 1 silmus kordamööda igal 3. või 4. real

üles

16) Miks on juhend natuke erinev kui disain pildil?

Mustrikordused võivad olla natuke erinevad erinevatel suurustel, et saavutada vajaliku suurust. Kui te teete suuremat suurust, võib teie töö olla natuke erinev. Seda kõike on võetud arvesse disaini loomisel, et üldmulje oleks kõikidel suurustel sama.

Järgi oma suurusele vastavat juhendit ja skeeme!

üles

17) Kuidas kududa jakki ringselt, mitte edasi-tagasi?

Kui soovitakse kududa ringselt, mitte edasi-tagasi, saab juhendit natuke muuta. Esiosa keskele tuleb lisada steegid (õmblusvarud - tavaliselt u 5 silmust) ja järgida juhendit. Selle asemel et pöörata ja kududa töö pahemal pool, koo lihtsalt üle steekide ja jätka ringselt töö paremal pool. Pärast lõigatakse kudum eest lahti, korjatakse silmused nööbiliistude jaoks ja kaetakse lõikeservad.

Vaata DROPS videot: Kuidas kududa steeke ja neid lahti lõigata

üles

18) Kuidas muuta ringselt kootud juhendit edasi-tagasi kudumiseks?

Kui soovitakse kududa ringse töövõtte asemel edasi-tagasi, võib kududa osad eraldi ja õmmelda pärast kokku. Kehaosa silmuste arv tuleb jagada kaheks, lisada 1 ääresilmus mõlemale küljele (õmblusvarudeks) ja kududa edasi-tagasi.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas kududa ringvarrastele kirjutatud juhendit pikkade varrastega?

üles

19) Miks on juhendis ikka näidatud tootmisest maas lõnga nime?

Kuna igal lõngal on oma tekstuur, on originaallõng jõetud juhendisse alles. Aga meie Lõngamuunduriga on lihtne leida alternatiivi, või vali lihtsalt sama lõngagrupi lõng.

Mõnes poes võib veel olla tootmisest maas lõnga müügil, või on kellegil veel kodus seda lõnga alles ja soovib leida juhendit.

Lõngamuundur aitab leida alternatiivlõnga ja vajaliku koguse.

üles

20) Kuidas muuta naiste suurusega kudum meeste suurusele?

Kui soovid kududa naiste suurusega disaini mehele, siis on seda lihtne muuta meeste suuruseks. Suurim erinevaus on varrukate ja kehaosa pikkus. Vali naiste suurus sobiva rinnaümbermõõduga. Pikkus saab lisada varrukale enne käeaugu mahakudumist/varrukakaare tegemist. Kui juhend on ülevalt alla, saab pikkus lisada kohe pärast käeauku või enne esimest kahandust varrukal.

Lõngakoguse muutus oleneb kui palju pikkust lisatakse, aga parem osta tokk rohkem kui vähem.

üles

21) Kuidas hoiduda kampsuni topiliseks minemisest?

Enamus lõngu on karvased, mis eemalduvad pesus või moodustavad toppe. Kammitud lõngadel (st. karvastel lõngadel) on neid rohkem, mistõttu need ajavad ka rohkem karva.

Karva ajamine sõltub ka sellest, mida kantakse kudumi all ja kas see tõmbab kiude välja. Seetõttu on võimatu garanteerida, et kudum ei aja karva.

Allpool on mõned nipid, kuidas saada paremat tulemust karvaste lõngadega:

1. Kudumi valmides (enne pesu) raputa seda, et lahtised karvad eemalduks. NB! ÄRA KASUTA liimirulli, harja või muid meetodeid, mis kisuvad karvu välja.

2. Pane kudum kilekotti ja külmikusse – madal temperatuur põhjustab kiudude lõdvestumist ja need eemalduvad teineteisest kergemini.

3. Jäta ese külmikusse paariks tunniks, siis võta välja ja raputa kudumit jälle.

4. Pese kudumit vastavalt juhendile lõngatoki etiketil.

üles

22) Kuidas mõõdetakse eseme pikkust?

Mustrilehel olev mõõtudega joonis annab infot rõiva pikkuse kohta. Kampsuni pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast (tavaliselt kaelaaugu kõrvalt, MITTE õla tipust) alla alumise servani. Samamoodi passe pikkust mõõdetakse õla kõrgemast kohast alla varrukate ja kehaosa jagamise kohani.

Mõõte ei võeta mööda nööbiliiste, kui ei ole just nii mainitud; sel puhul mõõda nööbiliistude kõrvalt.

Vaata DROPS õpetust: Kuidas vaadata suurust joonisel

üles

23) Mitu toki lõnga on vaja?

Vajaminev lõngakogus on antud grammides, näiteks: 450 g. Arvutamaks, mitu toki lõnga on vaja, on esiteks vaja teada, kui palju gramme on 1 tokis (25g, 50g või 100g). See informatsioon on saadaval, vaadates lõngainfot. Jaga vajalik grammide arv toki kaaluga. Näiteks, kui tokis on 50 g lõnga (standard kogus), siis arvutatakse järgmiselt: 450 / 50 = 9 tokki.

üles

Kas ostsid selle projekti tegemiseks DROPS lõnga? Siis võib küsida abi lõngapoest. Vaata DROPS lõnga müüjate nimekirja siit!
Ikka ei leia vastust oma küsimusele? Siis võib jätta kommetaar juhendi lõppu ja meie eksperdid vastavad! Seda tehakse tavaliselt 5 kuni 10 päeva jooksul.. Seniks võib lugeda küsimusi-vastuseid kommentaaridest või ühineda DROPS Workshop grupiga Facebookis abi saamiseks kaaskudujatelt/heegeldajatelt!

Kommentaarid / Küsimused (15)

Solange 09.04.2020 - 17:30:

Bonjour \r\n\r\nJ’ai des difficultés à remonter les mailles du col tous les tutoriels sont avec du jersey. Pouvez-vous m’orienter ver un tutoriels \r\nMerci

Solange 09.04.2020 - 17:20:

Bonjour J’ai des difficultés pour relever les mailles de l’encolure . Tous les tutoriels sont avec le point Jersey Pouvez-vous me dire sur quel Tito je peux me diriger Merci

DROPS Design 09.04.2020 kl. 18:03:

Bonjour Solange, ce sont les mêmes tutos car la technique est la même. Bonne continuation!

Lise 16.02.2020 - 14:24:

Hei. Leste at det ikke skal felles til ermhull på forstykket i en tidligere kommentar her. Har da ikke gjort dette. Men nå har jeg for mange masker ift. felling til hals og ermer? Hva er korrekt? Mvh Lise

DROPS Design 18.02.2020 kl. 11:07:

Hej Lise, Jo men du skal felle til ermhul nøjagtig som på bakstykket som det står i oppskriften. God fornøjelse!

Silje 30.11.2019 - 08:08:

Hei! Jeg bare lurte på om det skal felles av til ermer, 2 masker på hver side, på forstykket også?

DROPS Design 02.12.2019 kl. 09:11:

Hei Silje! Jo du tager ind til ærmegab nøjagtig som på bagstykket :)

Linz Mcdonald 03.11.2019 - 08:57:

Hi how can i make this jumper for a 2 yr old do i just go down a needle size .Thank you

DROPS Design 03.11.2019 kl. 16:05:

Hello! Yes, that would help. Also, keep eye on the knitting tension to make sure you have more stitches for 10 cm. Happy knitting!

REINE MARIE 10.10.2019 - 23:32:

BONSOIR .VOILA POURRIEZ VOUS ME DIRE CAR J AI FAIS CE JOLI PULL QUI EST SUPERBE MAIS MA QUESTION EST ¨ES CE QUE JE PEUX LE LAVER SUR LE( PROGRAMME MAIN) EN MACHINE A LAVER BIEN SUR SANS ESSORAGE A PART LA VIDANGE SINON J AURAI DE L EAU PARTOUT .MERCI DE VOTRE REPONSE .JE NE VEUX PAS FAIRE UNE BETISE IL EST TELLEMENT BEAU

DROPS Design 11.10.2019 kl. 09:07:

Bonjour Reine Marie, vous trouverez toutes les instructions d'entretien de la laine que vous avez choisie sur l'étiquette de chaque pelote ainsi que sur son nuancier sur notre site; vous trouverez également ici des conseils sur l'entretien des laines en général. Pour toute question complémentaire, votre magasin DROPS pourra vous aider, même par mail ou téléphone. Bon tricot!

REINE MARIE 03.10.2019 - 13:40:

MERCI LA J AI BIEN COMPRIS ALORS JE VAIS VITE TERMINER LE PULL EST MAGNIFIQUE MERCI BEAUCOUP

REINE MARIE 02.10.2019 - 18:49:

BONJOUR POURRIEZ VOUS M EXPLIQUER VOILA J AI TERMINE CE JOLI PULL MAIS POUR COUDRE LA MANCHE ES CE QU IL FAUT COUDRE LES BORD DU HAUT DE LA MANCHE AVEC LES 2MAILLES RABATTUES C EST CELA QUE JE NE COMPREND PAS.MERCI DE VOTRE REPONSE

DROPS Design 03.10.2019 kl. 09:00:

Bonjour Reine Marie, tout à fait, le haut des manches (les derniers cm) vont être assemblés aux mailles rabattues pour les emmanchures sur le dos et le devant, comme dans cette vidéo. Bon tricot!

Stine 17.09.2019 - 19:54:

Hej, Kan man bruge DROPS Alaska til denne opskrift? Mvh Stine

DROPS Design 18.09.2019 kl. 10:01:

Hej Stine, Ja du kan bruge DROPS Alaska da den tilhører samme garngruppe C. God fornøjelse! :)

Charlotte 21.06.2019 - 17:40:

Bonjour, Je ne comprends pas très bien la partie pour le devant: « Rabattre ensuite 1 m au début des 2 rangs suivants à partir de l'encolure = il reste 13-14-15-17-17 m pour l'épaule. ». Je ne comprends pas à quel moment il faut le faire. Il faut rabattre tout au début, juste après avoir rabattu les mailles centrales ou ... ? Merci pour votre aide

DROPS Design 24.06.2019 kl. 06:58:

Bonjour Charlotte, les mailles de l'encolure se rabattent en début de rang qui commence par l'encolure vers l'emmanchure, après avoir rabattu les mailles de l'encolure (par ex sur l'endroit), terminez le rang par les mailles de l'épaule gauche sur l'endroit, tournez, tricotez les mailles de l'épaule gauche sur l'envers, tournez et rabattez 1 m au début du rang suivant, répétez les 2 derniers rangs encore 1 fois (= vous avez rabattu 2 fois 1 m côté encolure). Bon tricot!

Jäta kommentaar mustrile DROPS Extra 0-941

Ootame kommentaare selle mustri kohta!

Kui soovid midagi küsida, siis kiiremaks vastuse saamiseks veendu, et valid õige kategooria alloleval formil. Vajaliku väljad *.