DROPS Cotton Light
DROPS Cotton Light
50% bavlna, 50% polyester
od 29.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 58.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

DROPS SS24
DROPS 145-20
DROPS design: model č. cl-022
Skupina přízí: B
-----------------------------------------------------------
Velikost: S - M - L - XL - XXL - XXXL

Materiál: DROPS COTTON LIGHT firmy Garnstudio
100-150-150-150-150-200 g, barva č.14, tyrkysová

DROPS JEHLICE č.4,5 – nebo velikosti potřebné k upletení zkušebního vzorku o šířce 17 ok vzorem A.1 = 10 cm.
DROPS HÁČEK č.4,5 – na lemy.

-------------------------------------------------------

Náhradní příze – Podívejte se, jak změnit přízi
Skupina přízí A až F – Neměňte návod, změňte přízi
Spotřeba příze při použití náhradní příze – Využijte náš převodník

-------------------------------------------------------

DROPS Cotton Light
DROPS Cotton Light
50% bavlna, 50% polyester
od 29.00 Kč /50g
Přízi na tento model můžete mít už za 58.00Kč.

Cenu za klubka počítáme podle spotřeby při výrobě modelu v nejmenší velikosti a nejlevnější variantě příze. Rádi byste ještě lepší cenu? Třeba ji najdete mezi DROPS Deals!

Návod

VROUBKOVÝ VZOR:
Pleteme stále hladce, lícové i rubové řady. 1 vroubek = 2 řady hladce.

KRAJKOVÝ VZOR:
Viz schémata A.1 a A.2. Schéma A.1 zobrazuje všechny řady 1 sekvence vzoru, nahlížené z lícové strany.
--------------------------------------------------------

BOLERKO:
Pleteme v řadách.
Na jehlice č.4,5 nahodíme přízí Cotton Light 55-55-59-63-67-71 ok a upleteme 6 řad vroubkovým vzorem. Následující lícovou řadu pleteme takto: 1 krajové oko vroubkovým vzorem, vzor A.1 (opakujeme jej celkem 13-13-14-15-16-17x) až po poslední 2 oka v řadě, řadu končíme 1. okem vzoru A.1 a 1 krajovým okem vroubkovým vzorem. Takto pleteme krajkovým vzorem mezi krajovými oky vroubkovým vzorem.
Ve výši asi 57-59-61-63-65-67 cm (končíme 2. řadou vzoru A.1) upleteme nad všemi oky 3 vroubky. Poté všechna oka volně uzavřeme (díl měří asi 58-60-62-64-66-68 cm).

DOKONČENÍ:
Bolerko sešijeme – vytvoříme rukávky (viz nákres): roh a přiložíme k rohu b, sešijeme za krajová oka 8-7-6-5-4-4 cm směrem od okraje ke středu. Totéž opakujeme na protilehlé straně – roh c přiložíme k rohu d.

HÁČKOVANÝ LEM:
Háčkujeme háčkem č.4,5 v kruhových řadách.
Začínáme uprostřed podpaží a celé bolerko obháčkujeme KS (háčkujeme asi 4 KS přes 6 upletených řad) – počet KS musí být dělitelný 8. POZN.: dbáme na to, abychom měli dostatek KS a okraj nebyl příliš stažený.
V následující kruhové řadě háčkujeme takto: 1 řo, *1 KS do následujícího KS, 3 řo, 1 KS do toho samého KS, 1 řo, 3 KS vynecháme, do následujícího KS háčkujeme 5 DS s 1 řo za každým DS, 1 řo, 3 KS vynecháme*, *-* opakujeme v průběhu celé kruhové řady – viz schéma A.2, kruhovou řadu končíme 1 pevným okem do 1. KS ze začátku kruhové řady. Přízi odstřihneme a zapošijeme.

Schéma

symbols = lícový žerzej (líc hladce, rub obrace)
symbols = 1 oko sejmeme hladce, 2 oka spleteme hladce a sejmuté přes ně přetáhneme
symbols = 1x nahodíme mezi 2 oky
symbols = řo (řetízkové oko)
symbols = KS (krátký sloupek)
symbols = DS (dlouhý sloupek)
symbols = směr pletení
symbols = roh a
diagram
Chcete se na něco zeptat? Projděte si seznam nejčastějších otázek (FAQ).

Napětí příze (hustota úpletu) určuje konečné míry vaší práce a obvykle se měří na vzorku 10 x 10 cm. Spočítáme takto: počet ok na šířku x počet řad na výšku - např.: 19 ok x 26 řad = 10 x 10 cm.

Napětí příze je velmi individuální; někteří lidé pletou/ háčkují volně, zatímco jiní značně utahují. Napětí příze přizpůsobíte změnou velikosti jehlic, proto doporučenou velikost jehlic berte pouze jako vodítko! Je důležité, abyste zajistili, že VAŠE napětí příze odpovídá napětí uvedenému ve vzoru. Pokud budete pracovat s jiným napětím příze než je uvedeno ve vzoru, vaše spotřeba příze a konečné rozměry vaší práce se budou lišit.

Napětí příze také určuje, které příze je možné vzájemně zaměňovat. Pokud dosáhnete stejného napětí příze, můžete snadno zaměnit jednu přízi za druhou.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek napětí příze

Požadované množství příze je uvedeno v gramech, např.: 450 g. Pro výpočet potřebného množství klubek musíte nejdříve vědět, kolik gramů je v 1 klubku (25 g, 50 g nebo 100 g). Tyto informace jsou dostupné po kliknutí na jednotlivé druhy přízí na našich stránkách. Vydělte požadované množství množstvím každého klubka. Pokud má například klubko 50 g (nejběžnější množství), výpočet bude následující: 450 / 50 = 9 klubek.

Při záměně jedné příze za druhou je důležité, aby napětí příze (hustota úpletu) při pletení/ háčkování zůstala stejná. To proto, aby rozměry hotového oděvu odpovídaly poskytnutému náčrtu. Stejného napětí příze je snazší dosáhnout pomocí přízí ze stejné skupiny. Je také možné pracovat s vícero vlákny tenčí příze najednou, a tak dosáhnout stejného napětí jako při práci se silnější přízí. Vyzkoušejte náš převodník přízí. Doporučujeme vám si vždy vypracovat zkušební vzorek (swatch).

POZNÁMKA: při záměně přízí se může oděv výrazně lišit od oděvu na fotografii, to díky rozdílným vlastnostem a složení každé příze.

Viz lekce DROPS: Mohu použít jinou přízi než je uvedena ve vzoru?

Všechny naše příze jsou rozděleny do skupin přízí (od A do F) podle síly a napětí příze – skupina A zahrnuje nejtenčí příze a skupina F ty nejsilnější. Toto vám usnadní hledání alternativních přízí k našim vzorům, pokud byste chtěli přízi vyměnit. Všechny příze stejné skupiny mají podobné napětí příze (hustotu úpletu) a můžete je tak snadno vzájemně nahrazovat. Jednotlivé druhy přízí se nicméně liší složením a vlastnostmi, hotové dílo tak získá na jedinečnosti jak na pohled tak na omak.

Kliknutím zde zobrazíte přehled přízí v jednotlivých skupinách.

V horní části všech našich vzorů najdete odkaz na náš převodník přízí (yarn calculator), což je užitečný nástroj, pokud byste chtěli použít jinou než doporučenou přízi. Vyplněním druhu příze, kterou si přejete vyměnit, množství (ve vaší velikosti) a počtu vláken, vám převodník nabídne vhodné alternativní příze se stejným napětím příze (hustotou úpletu). Dále vám prozradí, kolik alternativní příze budete potřebovat a zda budete muset pracovat s vícero vlákny najednou. Většina klubek má hmotnost 50 g (některá 25 g nebo 100 g).

Pokud je vzor vypracován ve vícero barvách najednou, bude nutné každou barvu vypočítat samostatně. Stejně tak, pokud je vzor vypracován s několika vlákny různých přízí (například 1 vlákno alpaky a 1 vlákno Kid-Silk), budete muset najít alternativy jednotlivě, tedy pro každou zvlášť.

Kliknutím zde zobrazíte náš převodník přízí

Protože různé příze mají různé vlastnosti a textury, rozhodli jsme se původní přízi v našich vzorech zachovat. Můžete však snadno najít dostupné alternativy mezi našimi ostatními druhy přízí pomocí našeho převodníku nebo si jednoduše vybrat přízi ze stejné skupiny přízí.

Je možné, že někteří prodejci mají přízi stále na skladě, nebo že někdo má doma pár klubek, pro která by rád našel vzory.

Převodník přízí vám nabídne jak alternativní přízi, tak i její požadované množství.

Pokud si nejste jistí jakou velikost vypracovat, můžete například změřit oděv, který již vlastníte a jehož velikost se vám líbí. Následně si zvolte velikost porovnáním těchto mír s těmi v tabulce velikostí vybraného vzoru.

Tabulku velikostí najdete ve spodní části vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst tabulku velikostí

Velikost jehlic uvedená ve vzoru slouží pouze jako vodítko, důležité je dodržet napětí příze (hustotu úpletu). A protože napětí příze je velmi individuální, budete muset upravit velikost jehlic tak, abyste zajistili stejné napětí jaké je uvedené ve vzoru – možná budete muset přizpůsobit sílu jehlic o 1 či dokonce 2 velikosti abyste dosáhli správného napětí. Za tímto účelem vám doporučujeme vypracovat zkušební vzorky.

Pokud byste pracovali s jiným napětím příze než je uvedeno, rozměry hotového oděvu se mohou od rozměrů uvedených na náčrtu lišit.

Viz lekce DROPS: Jak změřit napětí příze/ zkušební vzorek

Viz video DROPS: Jak vypracovat zkušební vzorek

Práce s oděvem shora dolů poskytuje větší flexibilitu a prostor pro individuální úpravy. Například je snazší si oděv v průběhu práce vyzkoušet a také upravit délku sedla a průramků.

Návody vše pečlivě vysvětlují krok za krokem, ve správném pořadí. Schémata jsou přizpůsobena směru pletení a vypracována jako obvykle.

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Čte se zdola nahoru, zprava doleva. 1 čtvereček = 1 oko.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava, hladká oka pleteme obrace, oka pletená obrace vypleteme hladce atd.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Schéma zobrazuje všechny řady/ kruhové řady, a každé oko jak se jeví při pohledu z lícové strany. Vypracovává se zdola nahoru, zprava doleva.

Při práci v řadách (tam a zpět) je každá lichá řada řadou lícovou a každá sudá řada je řadou rubovou. Při práci v rubových řadách je nutné vypracovávat schéma obráceně: zleva doprava.

Při práci v kruhových řadách je každá řada řadou lícovou a schéma je tedy ve všech řadách vypracováno zprava doleva.

Při práci s kruhovým schématem začínáme uprostřed a postupujeme směrem proti směru hodinových ručiček, řadu po řadě.

Řady obvykle začínají daným počtem řetízkových ok (ekvivalentní výšce následujícího oka), což bude buď znázorněno ve schématu nebo vysvětleno ve vzoru.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Pokyny pro práci s vícero schématy zároveň ve stejné řadě/kruhové řadě budou často popsány takto: „háčkujeme vzor A.1, A.2, A.3 celkem 0-0-2-3-4x". To znamená, že A.1 vypracujete jednou, následně A.2 vypracujete jednou a A.3 opakujete (na šířku) tolikrát, kolikrát je pro vaši velikost stanoveno – v tomto případě takto: S = 0 krát, M = 0 krát, L=2 krát, XL= 3 krát a XXL = 4 krát.

Se schématy se pracuje jako obvykle: začněte první řadou v A.1, poté vypracujte první řadu v A.2 atd.

Viz lekce DROPS: Jak číst schémata u pletení

Viz lekci DROPS: Jak číst schémata u háčkování

Celková šířka oděvu (od zápěstí k zápěstí) bude u větších velikostí větší, přestože rukávy jsou kratší. Větší velikosti mají delší průramky a širší náramenice, aby dobře seděly pro všechny velikostech.

Rozměry na náčrtu/ schématu poskytují informace k celkové délce oděvu. Pokud se jedná o svetr nebo kabátek, délka se měří od nejvyššího bodu na náramenici nejblíže výstřihu směrem dolů ke spodní části oděvu. NENÍ měřeno od vrcholu ramene. Stejně se měří i délka sedla, od nejvyššího bodu náramenice dolů k místu, kde se sedlo dělí na trup a rukávy.

U kabátků, pokud není výslovně uvedeno jinak, se nikdy neměří délka na vnější straně légy. Vždy měřte délku na vnitřní straně.

Viz lekce DROPS: Jak číst schéma

Schémata se často opakují dokola nebo na výšku. 1 opakování na schématu tak, jak se jeví ve vzoru. Pokud je uvedeno vypracujte 5 opakování A.1 v řadě, pak vypracujete A.1 celkem 5 krát po sobě/ vedle sebe v jedné řadě. Pokud je uvedeno vypracujte 2 opakování A.1 svisle/ na výšku, vypracujte celé schéma jednou, následně začněte znovu od počátku následující řady a vypracujte celé schéma ještě jednou.

Řetízková oka jsou o něco užší než sloupky. Abyste předešli příliš staženým okům nahozeného okraje, jednoduše uháčkujte více ok řetízku. Počet ok bude v následující řádě upraven tak, aby odpovídal vzoru a náčrtu.

Pružný lem se oproti například lícovému žerzeji jeví mnohem staženější. Přidáním ok před vypracováním lemu se vyhnete viditelnému rozdílu v šířce přechodu mezi pružným lemem a zbytkem trupu.

Je snadné uzavřít lem příliš pevně. Nahazováním ok při uzavírání lemu (a současným uzavíráním těchto nahození) předejdete příliš utaženému okraji.

Viz video DROPS: Jak uzavřít pomocí nahození (yo)

Pro dosažení rovnoměrného přidání (nebo ujmutí) můžete přidat např.: každou 3. a 4. řadu střídavě takto: vypracujte 2 řady a přidejte v 3. řadě, vypracujte 3 řady a přidejte ve 4. Takto opakujte až po poslední přidávání..

Viz lekce DROPS: Přidávání či ujímání 1 oka střídavě v každé 3. a 4. řadě

Pokud dáváte přednost práci v kruhových řadách namísto v řadách (tam a zpět), můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že přidáte můstky doprostřed přední části (obvykle 5 ok). Dále pak postupujete podle pokynů. Kde byste normálně otočili práci a pracovali z rubové strany, jednoduše pokračujete dál přes můstek v kruhových řadách. Nakonec kabátek rozstřihnete, naberete stehy pro vypracování légy a zakryjete rozstřižené okraje.

Viz video DROPS: Jak uplést a rozstřihnout můstek

Pokud dáváte přednost práci v řadách (tam a zpět) namísto v kruhových řadách, můžete samozřejmě vzor přizpůsobit a to tak, že jednotlivé díly vypracujete samostatně a na konci je sešijete dohromady. Rozdělte počet ok trupu na polovinu, přidejte na každé straně 1 krajové oko (pro sešití) a vypracujte přední a zadní díl odděleně.

Viz lekce DROPS: Mohu vzor na kruhových jehlicích přizpůsobit rovným jehlicím?

Aby se zachovaly správné proporce, opakování vzoru se může v různých velikostech mírně lišit. Pokud nepracujete se stejnou velikostí v jaké je i oděv na fotografii, může se ten váš mírně lišit. Vzor byl pečlivě navržen a upraven tak, aby celkový dojem z oděvu zůstal stejný ve všech velikostech.

Dodržujte proto pokyny a schémata pro vaši velikost!

Pokud jste našli vzor, který se vám líbí a který je k dispozici v dámské velikosti, není příliš těžké jej přizpůsobit velikosti pánské. Největší rozdíl bude v délce rukávů a trupu. Začněte pracovat na dámské velikosti o které si myslíte, že by seděla přes hrudník. Dodatečná délka bude vypracována těsně před uzavřením pro průramky. Pokud je vzor vypracován shora dolů, můžete přidat délku hned za průramky nebo před prvním ujmutím na rukávu.

Pokud jde o dodatečné množství příze, bude záležet na přidané délce, ale je lepší mít více klubek než-li méně.

Všechny příze mají přebytečná vlákna (z výroby), která mohou žmolkovat či odpadat. Česané příze (tj. chlupatější příze) mají více těchto volných, nadbytečných vláken, což způsobuje větší línání.

Línání také závisí na tom, co nosíme pod nebo přes oděv a zda to táhne vlákna příze. Není proto možné zaručit, že nedojde k žádnému línání

Níže je několik tipů, jak dosáhnout nejlepších výsledků při práci s chlupatější přízí:

1. Když je oděv hotový (než ho vyperete), silně s ním protřepejte, aby se volnější chloupky uvolnily. POZNÁMKA: NEPOUŽÍVEJTE čistící váleček na textil, kartáč ani jinou metodu, která tahá za přízi.

2. Oděv vložte do plastového sáčku a vložte jej do mrazáku – nízká teplota způsobí, že se vlákna k sobě méně přichytí a přebytečná vlákna se snadněji odloučí.

3. Ponechte několik hodin v mrazáku, než jej vyjmete a znovu protřepete.

4. Oděv perte podle pokynů na štítku příze.

Žmolkování je přirozený proces, ke kterému dochází i u těch nejexkluzivnějších vláken. Je to přirozená známka opotřebení, kterému jde jen těžko předejít. Opotřebení je nejviditelnější v místech s vysokým třením, jako je podpaží či lemy.

Váš oděv může vypadat opět jako nový, když žmolky odstraníte pomocí kartáče na šaty nebo speciálního strojku - odžmolkovače.

Pořád se nemůžete dobrat odpovědi, kterou hledáte? Pak posuňte stránku dolů a napište nám svůj dotaz, naši specialisté se vám pokusí poradit. Obvykle to zvládneme během 5 až 10 pracovních dnů..
Mezitím si můžete pročíst otázky a odpovědi, které k tomuto modelu položili ostatní, nebo navštívit skupinu DROPS Workshop na Facebooku, kde vám může poradit některá spřízněná duše!

Přidejte komentář k návodu DROPS 145-20

Rádi bychom věděli, co si o tomto modelu myslíte!

Pokud se chcete na něco zeptat, dbejte prosím na to, abyste ve formuláři níže vybrali správnou kategorii - díky tomu se dříve dozvíte, co potřebujete vědět. Povinná pole jsou označena *.

Komentáře / Otázky (52)

country flag NaNa wrote:

Vielen Dank, die letzte Antwort hatte mich etwas verwirrt. Aber die Rückreihe wird einfach schlicht links gestrickt! Jetzt sieht es wieder so aus, wie es soll. Danke für die schnelle Rückmeldung!

06.05.2022 - 20:21

country flag NaNa wrote:

Hallo, Ich hatte den Bolero in der Mitte des Musters unterbrochen und jetzt klappt das Muster nicht mehr. Ist es möglich, die Hin und Rückreihe nochmal Masche für Masche zu notieren? Ich verstehe es leider einfach nicht mehr. Vielen Dank!

01.05.2022 - 20:13

DROPS Design answered:

Liebe NaNa, bei den Hinreihen haben Sie 1 Randmasche kraus rechts, A.1 (= 1 M re, 1 Umschlag, 1 M re abheben, 2 M re zusammenstricken, die abgehobene M überziehen, 1 Umschlag) von (bis) wiederholen bis 2 M übrig sind, 1 M re (=1. Masche A.1) und 1 Randmasche rechts. Bei den Rückreihen stricken Sie: 1 Randmasche rechts, links bis 1 M übrig ist, 1 Randmasche rechts. Viel Spaß beim stricken!

02.05.2022 - 10:23

country flag Dorothea Egger wrote:

Bitte wie wird in den Rückseiten gestrickt finde es leider nicht heraus danke

26.04.2022 - 11:32

DROPS Design answered:

Liebe Frau Egger, das Diagram zeigt alle Reihen: Hinreihen lesen Sie rechts nach links (= 1. Reihe in A.1), Rückreihe lesen Sie links nach rechts (= 2. Reihe in A.1 = alle Maschen werden links gestrickt). Viel Spaß beim stricken!

26.04.2022 - 13:17

country flag Edyta wrote:

Witam. Chcę zrobić to bolerko na osobę XXXL konkretnie w tym kolorze jaki jest na zdjęciu Włóczkę chcę zakupić u Państwa. Proszę wyliczyć mi ile potrzebuję włóczki i jakie koszta będę ponosić. Będę potrzebowała porady też innego bolerka, czy można w jednej przesyłce dostać te 2 włóczki? To bolerko ma nr 94-11 i chodzi mi konkretnie o biały kolor. Ale napiszę wiadomość pod tym konkretnym bolerko. Pozdrawiam Edyta

07.02.2020 - 12:15

DROPS Design answered:

Witaj Edyto, w przypadku bolerka 145-20, na rozmiar XXXL musisz kupić 200 g (4 motki) włóczki DROPS COTTON LIGHT. Włóczka jest po ok. 6 zł za motek (w zależności od sklepu). Koszt włóczki na całe bolerko to 24 zł. Pozdrawiamy!

10.02.2020 - 17:41

country flag Maria Strand wrote:

Til A1 : Du skal bare gjenta de to øverste radene.. altså IKKE rad nr.1

08.07.2017 - 01:03

country flag Nyn wrote:

Kan ni skriva i text hur A1 ska göras på rätsidan resp. Avigsidan maska för maska. Är det någon skillnad hur man gör på de båda sidorna för att det ska bli rätt mönster? Vad heter detta mer än hålmönster?

28.05.2016 - 07:12

DROPS Design answered:

Hej. Diagram A.1 visar varven sett från rätsidan. I förklaringen till symbolerna ser du hur du ska sticka. Dvs på v 2 (som ju stickas från avigsidan) stickas maskorna aviga. Lycka till!

30.05.2016 - 09:45

country flag Schwetta wrote:

Bonjour Je n'ai pas compris une chose dans la partie tricot : Pour le diagramme A1. Je fais le premier rang sur l'endroit avec 1m end puis un jeté puis glisser 1 m à l'end , 2m ens à l'end, passer la m glissée par dessus puis un jeté. Le rang 2 je suis donc à l'envers, est-ce que je fais toutes les mailles à l'envers ? Merci pour ces précisions. Blandine

19.02.2016 - 12:40

DROPS Design answered:

Bonjour Mme Schwetta, tout à fait, au rang 2, on tricote toutes les mailles à l'envers. Bon tricot!

19.02.2016 - 15:03

country flag Katarína Lapínová wrote:

Hallo, how does it look the reverse side, please?? Thanks for the answer

12.08.2015 - 15:12

DROPS Design answered:

Dear Mrs Lapínová, do you mean from wrong side ? in A.1 every row from WS is purled, so that you will have the holes and the sts in st st seen from RS and from WS, holes and P. Happy knitting!

12.08.2015 - 15:20

country flag Margaret wrote:

With 55 stiches the pattern repeats more than 13 times. Please explain what I could be doing wrong. What do I do in the next row with stiches now reduced to about 34?

17.12.2014 - 18:08

DROPS Design answered:

Dear Margaret, work the 55 sts as follows: 1 edge st, repeat A.1 (= 4 sts) a total of 13 times over the next 52 sts, 2 sts remain, work 1st st in A.1 (= 1 st st), and finish with 1 edge st. Click here to read more about diagrams (in Italian). Happy knitting!

18.12.2014 - 08:45

country flag Christina Hansel wrote:

Hallo. Ich habe den ersten Teil fertig gestrickt und wollte den Bolero jetzt zusammennähen und umhäkeln. Jetzt meine Frage: ich häkel an der Kante eine Runde feste Maschen und danach das Muster? Oder? Was bedeutet es, dass ich feste Maschen um die Öffnung zw. den Ärmeln machen soll und 4 fM über 6 R ??? Vielleicht habe ich auch nur einen Knoten im Kopf! Vielen Dank schon mal für die Hilfe!! LG Christina

20.11.2014 - 14:19

DROPS Design answered:

Den lösen wir. ;-) Sie nähen erst die Ärmel wie beschrieben zusammen, legen also die Punkte a+b und c+d zusammen und schließen die Nähte über die angegebene cm-Zahl. Dann häkeln Sie um den restlichen Rand, an den gestrickten R entlang, zuerst eine Rd feste M. Und zwar etwa 4 feste M über eine Länge von 6 gestrickten R - wenn Sie in jede gestrickte R 1 fM häkeln würden, würde sich der Rand wellen. Danach häkeln Sie dann die Spitzenkante wie beschrieben.

20.11.2014 - 14:28